Ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi

Saņemt ātros kredītus
Vai ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi Latvijā ir pieejami ?

Tagad Latvijā darbojas daudzi uzņēmumi, kas piedāvā iespēju aizņemties internetā. Ja esi iekļuvis parādnieku reģistros, zini, ka ātros kredītus ar negatīvu kredītvēsturi var piešķirt, ja visi ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi ir jāpētaklients liekas gana uzticams. Daži aizdevēji izvēlas ar šādiem cilvēkiem  nesadarboties nemaz. Citi veic rūpīgu izpēti un izvirza stingrākus kritērijus. Attieksme ir dažāda un katrs pieteikums tiek izvērtēts individuāli. Iepriekš prognozēt rezultātu nevar, bet ir jāreķinās, ka klientiem ar sliktu vēsturi atteikuma procents ir augstāks. Ja plāno aizņemties, izvērtē finansiālās iespējas atmaksāt parādu noteiktajā termiņā un aizņemies atbildīgi.

'Galvenās prasības - piešķirot aizdevumu

Lai aizņemtos internetā vai bankā, klientam ir jāaizpilda pieteikuma anketa, kurā jānorāda informācija par ienākumiem, izdevumiem, darba vietu, kredītsaistības u.c. dati. Dati tiek pārbaudīti privāto uzņēmumu uzturētajās parādnieku datu bāzēs (Creditinform, UAB Gelvora, Paus Konsults u.c.). Parādnieku reģistri ir datu bāzes, kurās Latvijā reģistrēti uzņēmumi var iekļaut ziņas par nemaksātājiem – parādniekiem. Papildus var tikt prasīts arī bankas konts izraksts par pēdējiem 6 mēnešiem, kā arī izziņa no VID vai VSAA (abas pieejamas internetā).

Klientiem, kas nav nomaksājuši parādus un ir iekļauti parādnieku datu bāzēs, aizdevumi parasti netiek piešķirti. Pārējiem, kas savus pārkāpumus ir novērsuši var tikt piedāvāta iespēja saņemt aizdevumu, taču, iespējams, uz sliktākiem nosacījumiem. Nav noslēpums, ka lielai daļai sabojāta kredītvēsture rodas no laicīgi neapmaksātiem līzinga maksājumiem vai pat mobilo sakaru vai komunālajiem rēķiniem. Aizmāršība vai pavirša attieksme pret rēķinu apmaksu mūsdienās var būtiski apgrūtināt iespējas aizņemties, diemžēl tikai retais to pilnībā apzinās.

Īstermiņa kredīti tiek piešķirti līdz vienam mēnesim, taču daži uzņēmumi ļauj aizņemties pat ar termiņu līdz 2 gadiem. Saskaņā ar Latvijas likumdošanu aizdevumiem ir jāpārbauda klienta maksātspēja, lai pārliecinātos par spēju atmaksāt aizdevumu. Mazākiem aizdevumiem pārbaudes ir vienkāršākas, lielākiem kredītiem tiek pieprasīta plašāka informācija. Varam pieļaut, ka klientiem, kuriem ir negatīva kredītvēsture ienākumu pārbaude tiek veikta vienmēr. Vērts atzīmēt, ka situācijās, kad aizdevums ar sliktu kredītvēsturi tiek atteikts tieši dēļ tā ka aizņēmējs ir iekļauts parādnieku reģistros, uzņēmumu ir pienākums par to informēt savus klientus.

Sliktas kredītēstures radītie ierobežojumi

Iekļaušana parādnieku reģistros var šķist tikai juridiska formalitāte, līdz brīdim, kamēr dzīvo ārpus civilizācijas. Tiklīdz ir vajadzīgs kāds pakalpojums uz nomaksu ir skaidrs, ka slika vēsture var radīt problēmas. Aizņemties ir grūtāk, dabūt mobilo telefonu uz nomaksu var uz krietni neizdevīgākiem noteikumiem un pat, pieslēdzot internetu, var tikt prasīta priekšapmaksa par modema izmantošanu. Tas nav jauki, taču uzņēmumu skatījumā šādi klienti ir šaubīgāki un var radīt naudas zaudējumus. Šī iemesla dēļ arī brīdī, kad vajadzīgs kredīts ar negatīvu kredītvēsturi, var atklāties, ka aizdevēji attiecībās pret Jums izrāda mazāku pretimnākšanu. Par šādu attieksmi nevajadzētu brīnīties, bet vienkārši pieņemt. Dažas no izpausmēm, ko var sajust paaugstināta riska grupas klienti ir augstāka komisijas maksa, īsāks parāda atmaksas termiņš, garāks izvērtēšanas process. Labākais variants, protams, ir neaizņemties nemaz, bet ne vienmēr dzīve dod šādas izvēles. Jebkuros finanšu darījumos drošība ir augstākā prioritāte. Droši vēlas justies ne tikai aizņēmējs, bet arī aizdevējs. Ātro kredītu devēji aizdod savu personīgo naudu, līdz ar to piesardzība ir pašsaprotama un vienlaikus arī izskaidro, kādēļ procentu likmes ir augstākas nekā bankās.

Kas jāņem vērā pirms aizņemšanās

Jebkuri ātrie aizdevumi ir paredzēti tikai un vienīgi īstermiņa vajadzībām, tām retajām reizēm, kad steidzami vajag papildus naudu, bet līdz algai vēl ir nedaudz jāuzgaida. Jāņem gan vērā, ka ar vajadzību vien ir par maz, jo tai pretī ir jābūt arī reālai iespējai atmaksāt parādu. Pretējā gadījumā ceļš uz augstām papildus izmaksām (par līguma pagarināšanu vai soda nauda vai tiesas un parādu piedzinēju izdevumi) būs plaši vaļā. Ja izdodas iegūt aizdevumu internetā, izpildiet visas līgumsaistības precīzi un atbildīgi. Iespējams, ka šī ir iespēja kā uzlabot kredītvēsturi vai vismaz iegūt lielāku uzticamību konkrētajā uzņēmumā.

Nav noslēpums, ka katram klientam sākotnēji tiek piešķirts kredītlimits, bet atkārtotos darījumos limits tiek pakāpeniski paaugstināts. Klientiem, kuru kredīta pieteikums tiek noraidīts, joprojām var būt iespējams aizņemties pret auto vai nekustamā īpašuma ķīlu (skat. lapas augšā). Brīžos, kad aizdevuma summa pārsniedz vairākus tūkstošus eiro, aizdevēji vēlēsies ar Jums tikties, lai personīgi pārliecinātos, ka esat pietiekami uzticami. Mazie ātrie kredīti neprasa pārrunas klātienē, taču klienta atbildība joprojām ir augsta.

Tradicionāli kreditori, kas ir gatavi aizdod vairāk par 3000 eiro vēlas, lai līgums tiktu parakstīts uzņēmuma birojā, ja vien nav bijusi jau iepriekšēja sadarbība. Lai saņemtu lielu aizdevumu arī uzticības līmenim ir jābūt ļoti augstam, tas savukārt nozīmē, ka lieli kredīti ar sliktu vēsturi varētu būt pieejami tikai tad, ja abas puses saista jau ilgstoša, veiksmīga sadarbība. Piemēram, piecu vai desmit gadu pieredze, sadarbojoties ar vienu banku vai nebanku kreditoru varētu būt pietiekams pamats, lai iegūtu ilgtermiņa aizdevumu. Šādu uzņēmuma pārstāvji būs pārliecinājušies par klienta lojalitāti ilgtermiņā un neizdarīs secinājumus tikai pēc ierakstiem parādnieku melnajos sarakstos.

Parādnieku reģistri - kā izkļūt ?

Cilvēki, kas kavē kredītsaistību izpildi vai saņemto pakalpojumu apmaksu var tikt iekļauti parādnieku reģistros. Pirms tas notiek pakalpojuma sniedzējs brīdina klientu par sekām, kas varētu rasties, ja parāds netiks nomaksāts. Šādu praksi pielieto ne tikai kredītu devēji, bet arī mobilo sakaru operatori un komunālo pakalpojumu sniedzēji. Iespēja palaist garām brīdinājumu ir salīdzinoši liela, jo reizēm brīdinājums tiek nosūtīts tikai epastā, bet deklarētā dzīvesvieta ne vienmēr sakrīt ar faktisko dzīvesvietu.

Ja Jums ir sabojāta kredītvēsture, ziniet, ka to izlabot īsā laikā nav iespējams. Piemēram, Creditreform informāciju par maksājuma kavējumu savā datu bāzē uzglabā trīs gadus no parāda nomaksas dienas. Visi saprotam, ka parādnieku melnie saraksti nav nekas patīkams un atrašanās tajos var būtiski apgrūtināt dzīvi. Tajā pašā laikā trīs gadi nav arī bezgalīgs termiņš un šajā laikā ir iespējams izvērtēt gūtās mācības un turpmāk rīkoties pārdomātāk. Ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi šādā kontekstā būtu jāuztver kā zināma pretimnākšana no pakalpojumu sniedzēju puses. Cilvēkiem ar negatīvu vēsturi ikdienā var nākties saskarties ar daudziem atteikumiem vai sliktāku attieksmi pret sevi dēļ pagātnē pieļautiem pārkāpumiem. Savas maksātspējas un finansiālo iespēju izvērtēšana ir pamatu pamats, lemjot par aizņemšanos. Rīkojieties saprātīgi, ja plānojat aizņemties, dariet to atbildīgi. Izvērtējiet savas finansiālās iespējas atmaksāt parādu līgumā noteiktajā termiņā.

Ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi
5 (100%) 2 votes