Ilgtermiņa kredīti

Latvijā dažādi ilgtermiņa kredīti ar atmaksas laiku līdz 10 gadiem ir pieejami jau ilgi, taču informētība par tiem ir zema. Tradicionāli šādi aizdevumi tiek izmantoti mājokļa labiekārtošanai, dzīvokļa, auto iegādei vai kādam citam lielākam mērķim. Tā kā naudas kredīts jāatmaksā ilgākā periodā, par finanšu resursu piesaisti ir jāmaksā zemāka procentu likme nekā par īstermiņa aizdevumiem. Izvērtējiet savas finansiālās iespējas. Aizņemieties atbildīgi.

 Aizdevējs Vecums Akcija Nauda kontā 1. kredīts līdz Termiņš
vivus kredit 20 – 70 Aizdevuma apdrošināšana 5 minūtēs 1500 € līdz 2 gadiem informācija
crediton 20 – 75 1. kredīts līdz 300 eur ar 0% 10 minūtēs 2000 € līdz 2 gadiem Aiznemties ondo creditinformācija
vivus kredit 18 – 70 Jauna akcija
10 minūtēs 3000 € līdz 3 gadiem
informācija
big-banka 20 – 70 Maksā sākot no 3. mēneša 2 dienas 10000 € līdz 5 gadiem informācija
21 – 70 20 minūtēs 1500 € līdz 1 gadam informācja

Kam ir pieejams ilgtermiņa kredīts ?

ilgtermima krediti bez kilas un darba vietasGalvenā priekšrocība, ko piedāvā kredīti ar ilgāku atmaksas periodu ir iespēja aizņemties vairāk, maksājot par to katru mēnesi noteiktu naudas summu. Piesakoties kredītam internetā, ir iespējams pretendēt uz aizdevumu bez ķīlas līdz 10 tūkstošiem eiro. Lai uzzinātu savas iespējas saņemt aizdevumu, atliek reģistrēties un aizpildīt anketu.

Visi pieteikumi tiek izvērtēti ilgākais dažu stundu laikā (darba laikā) un atbilde tiek nosūtīta uz klienta epastu vai mobilo tālruni.  Ja radīsies jautājumi, kredītspeciālisti ar Jums sazināsies, lai izrunātu visas neskaidrības. Līguma apstiprināšana vairumā gadījumu ir iespējama, izmantojot internetbankas sniegtās iespējas. Situācijās, kad plānots aizņemties lielāku summu, kredītdevēji var lūgt Jūs ierasties uzņēmuma birojā, lai parakstītu līgumu un izskaidrotu visus līguma nosacījumus.

Pretendēt uz ilgtermiņa kredītu var ikviens Latvijas iedzīvotājs, kas ir vecumā no 18 līdz 65 gadiem un saņem regulārus ienākumus. Klienti, kas piesakās aizdevumam, kas pārsniedz to reālās finansiālās iespējas, var mēģināt piesaistīt galvotāju vai ķīlu (skat. kredīts pret automašīnas ķīlu). Šādu iespēju parasti piedāvā tikai tie uzņēmumi, kas aizdod virs 5000 eiro. Kreditori, kas specializējas uz mazāku aizdevumu izsniegšanu par savu galveno trumpi uzskata darījuma noformēšanas ātrumu un šādu variantu neatbalsta.

Pieņemot lēmumu par ilgtermiņa kredīta piešķiršanu, tiek vērtēta klienta ienākumi, izdevumi, kredītsaistības un kreditēšanas vēsture. Ņemot salīdzinoši nelielu nebanku kredītu – līdz 427 eiro varat rēķināties ar ātrāku izvērtēšanu. Saskaņā ar Latvijas likumdošanu aizdevēji šādiem, mazajiem kredītiem var nevērtēt ienākumus un paļauties uz klientu sniegto informāciju. Tas arī izskaidro, kādēļ tādi pakalpojumi kā bezmaksas kredīts, kas savā būtībā nav bez maksas, taču ļauj līguma nosacījumu ietvaros aizņemties uz 30 dienām bez komisijas maksas un procentiem. Jāņem gan vērā, ka saprotamu iemeslu dēļ lielākas iespējas aizņemties ir cilvēkiem ar augstiem ienākumiem, zemiem izdevumiem, bez kredītsaistībām un bez vai ar tīru kredītvēsturi.

Reālā dzīvē viss, protams, nav tik ideāli un klienti ir dažādi. Labā ziņa ir tā, ka visi pieteikumi tiek izvērtēti individuāli un mēģināt saņemt aizdevumu var ikviens, kas uzskata, ka bez tā nevar iztikt. Lai darījums būtu Jums izdevīgs, ir būtiski, lai tā atmaksas nosacījumi atbilstu Jūsu finansiālajām iespējām. Diemžēl neviens nav spējīgs prognozēt, kas notiks ar darba vietu, veselību vai valsts ekonomiku ilgtermiņā un savas finansiālās perspektīvas nevar izrēķināt līdz detaļām. Šī iemesla dēļ ir būtiski apsvērt savas iespējas situācijās, kad pašreizējie ienākumi samazinātos vai izsīktu pavisam.Visi kredīti uz 24 mēnešiem internetā ir tik labi, cik laba ir klienta spēja pildīt līgumsaistības. Ir labi, ja ir kāds draugs vai radinieks, no kura problēmu gadījumā būtu iespējams lūgt atbalstu. Ja tā nav, izvērtējiet vai spēsiet atrast savlaicīgi citu darbu vai ienākumu avotu. Kreditori rēķina procentus visu laiku un gaidīs no Jums maksājumus saskaņā ar līgumam pievienoto aizdevuma atmaksas grafiku.

Ko darīt, ja nevarat segt ikmēneša maksājumus ?

Situācijās, kad rodas problēmas ar kredīta maksāšanas disciplīnu ir svarīgi saprast, vai runa ir par īstermiņa vai ilgtermiņa grūtībām. Īstermiņa problēmas ir iespējams risināt ar aizdevēju sarunu ceļā vai gūstot atbalstu no tuviniekiem. Kredītbrīvdienas ir viens no variantiem, kas tiek piedāvāts klientiem, kam rodas grūtības. Diemžēļ jārēķinās, ka izmantojot kredītbrīvdienas tiek automātiski pārskatīts Jūsu līgums un kreditors piemēros līgumam augstāku procentu likmi. Pamatojums – klienta problēmu rezultātā ir pieaudzis kredītdevēja risks. Tas nozīmē, ka dažus mēnešus varēsiet maksāt mazāk (tikai pamatsummu vai pamatsummu plus mazākus procentus). Brīdī, kad kredītbrīvdienas būs beigušās, jārēķinās, ka pieaugs Jūsu ikmēneša kredītmaksājums.

Otrs variants, ko piedāvā uzņēmumi, kas specializējas uz aizdevumiem līdz 3000 eiro vai mazākiem ir kredīta pagarināšana. Tas nozīmē, ka klienti, kas nevar segt kredītmaksājumus var pagarināt līguma termiņa, samaksājot noteiktu komisijas maksu. Ja tas nav iespējams, aizdevējs gaidīs, līdz 60 dienām un tad nodos parāda atgūšanu parāda piedziņas uzņēmumiem. Tā rezultātā automātiski jārēķinās ar papildus izdevumiem, kas saistīti ar parādu piedziņas firmas pakalpojumu apmaksu. Ja tas nelīdz, lieta tiek nodota tiesā, kur pēc tiesas lēmuma parāda atgūšanu jau sāk realizēt tiesu izpildītāji. Ja klientam nekas nepieder, kreditors var palikt ar garu degunu, taču jārēķinās, ka ilgtermiņa aizdevumi tāpāt kā citi finanšu pakalpojumi ir bez noilguma. Lai pārtrauktu saistības ir jāsedz parāds, jāvienojas par parāda dzēšanu vai jāiziet maksātnespējas procedūra. Pēdējais no variantiem ir salīdzinoši izdevīgs situācijās, kad kredīta summa pārsniedz 10 tūkstošus eiro. Tā kā maksātnespējas realizēšana prasa laiku un uzdrīkstēšanos, šo pakalpojumu parasti izmanto salīdzinoši neliels cilvēku skaits. Ja paņemti vairāki aizdevumi, alternatīvs risinājums varētu būt kredītu apvienošana, kas teorētiski ļauj samazināt ikmēneša maksājumus, bet praksē katra situācija un piedāvātie līguma nosacījumi ir jāvērtē individuāli.

Kopumā ilgtermiņa aizdevums var būt noderīgs veids, kā aizņemties vairāk, sadalot parāda atmaksu daudzos ikmēneša maksājumos. Tā kā summas ir lielas, ir vērts rūpīgi izvērtēt darījuma lietderību un izdevīgumu. Aizņemieties atbildīgi. Izvērtējiet savas finansiālās iespējas īstermiņa, vidējā un ilgtermiņa perspektīvā.

Ilgtermiņa kredīti
4.7 (93.33%) 33 votes