Jau ir parādsaistības bankā vai kādā citā uzņēmumā un vēlies aizņemties atkārtoti? Tas ir iespējams. Parādsaistības nav šķērslis, lai saņemtu ātro kredītu, pie nosacījuma, ka nav kavēti aizdevuma maksājumi un neesat iekļuvuši parādnieku datu bāzēs.

Saņemt ātro kredītu

Piesakoties aizdevumam, ņem vērā:

  • neviens neprasīs kādam mērķim plānojat naudu izlietot, bet anketā būs jānorāda informācija par ienākumiem un izdevumiem. Aizdevējs var pārbaudīt tikai datus par oficiāliem ienākumiem (ziņas par nomaksātajiem nodokļiem VID, VSAA reģistros) un vajadzības gadījumā prasīs bankas konta izrakstu par pēdējiem sešiem mēnešiem.
  • papildus kredītsaistības palielinās slogu uz finanšu stabilitāti. Ņemt ātros kredītus, kad ir parādaistības var būt nepiecieāms, taču rūpīgi jāvērtē vai spēsiet aizdevumu atmaksāt.
  • vairums ātro kredītu termiņš nepārsniedz 30 dienas un parāds ir jāatmaksā vienā maksājumā. Tu vari atgriezt naudu arī ātrāk, bet vairāk vari ietaupīt, ja aizņemoties izvēliesies kredītu, kas pieejams ar atlaidēm.

Kā saņemt ātro kredītu lētāk

Attiecībā uz ātrajiem kredītiem lētāk gandrīz vienmēr nozīmē labāk. Ja vēlies aizņemties izdevīgāk, salīdzini piedāvājumus KREDIT sākuma lapā. Populārākie nebanku kreditori pirmajā reizē ļauj atņemties ar atlaidēm vai piedāvā citas atlaides. Piesakoties aizdevumam savlaicīgi naudu ir iespējams saņemt mazāk kā 20 minūšu laikā, bet, ja svarīga ir katra minūte, izvērtē vai tev un aizdevējam ir atvērts konts vienā kredītiestādē.

Aizņemties droši ir iespējams

Visi šeit apkopotie aizdevēji Latvijā darbojas likumīgi un to darbību regulē atbilstoši normatīvie akti. Lai pasargātu savas un klientu intereses, kreditori ir ieviesuši atbilstošas drošības tehnoloģijas, kas sekmē darījuma noformēšanas un norēķinu drošību. Internetā pieejamie ātrie kredīti ar parādsaistībām esošiem cilvēkiem ir pieejami tieši tāpat, kā tiem, kas aizņemas pirmo reizi dzīvē.

Vai ņemot kredītu ar parādsaistībām ir vajadzīgs papildus nodrošinājums?

Patērētāju kreditēšanas uzņēmumiem nav izveidota vienota datu bāze, kas ļautu uzzināt par klientu parādsaistībām. Izņēmums ir bankām piederoši meitasuzņēmumi, piemēram, Rietumu bankai piederošais incredit, kuri var aplūkot ziņas Latvijas bankas uzturētajā Kredītu reģistrā. Tāpat varam pieļaut, ka datu apmaiņa noris arī starp 4finance grupai piederošajiem apakšuzņēmumiem, no kuriem zināmākie ir vivus un ondo. Katrs no tiem formāli ir savs atsevišķs uznēmums, bet tiem visiem ir viena māteskompānija.

Aizņemoties ar parāda saistībām, ja vien tās nav kavētas un klients nav iekļauts parādnieku reģistros netiek prasīta augstāka komisijas maksa, ķīla vai augstāki procenti. Klientiem, kuriem vajadzīgi ātrie kredīti ar negatīvu kredītvēsturi var piešķirt aizdevumu, ja vien pārkāpums ir bijis neliels un iepriekšējie parādi ir nomaksāti. Precīzi prognozēt problemātisko klientu izredzes gan nevar, jo katru klientu kreditori vērtē individuāli. Diemžēl kredītvēsture saglabājas slikta, t.i. ziņas par pārkāpumu ir atrodamas datu bāzēs vēl vairākus gadus pēc pārkāpuma novēršanas. Papildus jānorāda, ka kā papildus iespēja ir jāvērtē arī kredīts pret auto ķīlu. Aizdevums šajā gadījumā tiek nodrošināts ar automašīnu un kreditors ir drošs, ka vajadzības gadījumā varēs to atsavināt.

Kopumā varam droši apvalvot, ka šobrīd neatmaksāti kredīti nav iemesls, lai nevarētu aizņemties atkārtoti. Tajā pašā laikā ir būtiski vērtēt vai finansiāli varat to atļauties. Klientu maksātspējas pārbaudi veiks arī kredītspeciālisti, ja viņiem liksies, ka tas ir nepieciešams.