Jau ir parādsaistības bankā vai kādā citā uzņēmumā un vēlies aizņemties atkārtoti? Tas ir iespējams. Parādsaistības nav šķērslis, lai saņemtu ātro kredītu, pie nosacījuma, ka nav kavēti aizdevuma maksājumi un neesat iekļuvuši parādnieku datu bāzēs.

Saņemt ātro kredītu

Piesakoties aizdevumam, ņem vērā:

  • neviens neprasīs kādam mērķim plānojat naudu izlietot, bet anketā būs jānorāda informācija par ienākumiem un izdevumiem. Aizdevējs var pārbaudīt tikai datus par oficiāliem ienākumiem (ziņas par nomaksātajiem nodokļiem VID, VSAA reģistros) un vajadzības gadījumā prasīs bankas konta izrakstu par pēdējiem sešiem mēnešiem.
  • papildus kredītsaistības palielinās slogu uz finanšu stabilitāti. Ņemt ātros kredītus, kad ir parādaistības var būt nepiecieāms, taču rūpīgi jāvērtē vai spēsiet aizdevumu atmaksāt.
  • vairums ātro kredītu termiņš nepārsniedz 30 dienas un parāds ir jāatmaksā vienā maksājumā. Tu vari atgriezt naudu arī ātrāk, bet vairāk vari ietaupīt, ja aizņemoties izvēliesies kredītu, kas pieejams ar atlaidēm.

Kredīts ar nenokārtotām parādu saistībām

Pirms aizņemties rūpīgi izvērtējiet, vai jauns kredīts palīdzēs atrisināt pašreizējās finansiālās problēmas. Reizēm jaunu saistību uzņemšanās grūtā dzīves situācijā palielina izaicinājumus vēl vairāk. Saņemt kredītu ar kavētiem maksājumiem var būt sarežģīti un ne bez pamata. Aizdevēji vērtē klienta maksātspēju un jebkuras kavētas parādsaistības ir signāls, ka aizņēmējam ir radušās parādu problēmas. Aizdod vai neaizdot naudu šādā situācijā? Gala lēmums būs atkarīgs no daudziem faktoriem, bet tikai pats aizņēmējs var objektīvi izvērtēt savu pašreizējo finansiālo situāciju un nākotnes perspektīvas.

Cilvēkiem, kuri ir iekļauti kavēto maksājumu reģistros iespējas saņemt aizdevumu automātiski samazinās. Parādnieku datu bāzēs ir redzama informācija par parāda faktu, saistību apjomu un laiku. Šobrīd visiem kreditoriem ir pieeja vienotam parādnieku reģistram, kas ļauj pieņemt lēmumu daudz objektīvāk nekā vēl pirms 5 gadiem. Fakts, ka klientam ir kavēti maksājumi nevieš uzticību un automātiski ierindo šādu aizņēmēju riska grupā. Reizēm bažas palīdz mazināt piedāvātais nodrošinājums – kustamais vai nekustamais īpašums. Ieķīlājot īpašumu, kreditoram automātiski ir drošības sajūta, ka problēmu gadījumā tas spēs savu naudu atgūt. Aizņēmējam tas, protams, rada papildus neērtības un riskus, bet jāsaprot, ka jebkuras finansiālās saistības jau paredz risku pašas par sevi.

Aizdevēji, kas piedāvā kredītu refinansēšanu reizēm ir gatavi sadarboties arī ar aizņēmējiem, kam ir kavētu maksājumu vēsture. Šis arī ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ cilvēki izšķiras par labu parādsaistību apvienošanai. Apvienojot aizdevumus vienā, var samazināt ikmēneša maksājumu apmēru, pārkreditējoties pie viena vienīga kreditora.

Kā saņemt ātro kredītu lētāk

Attiecībā uz ātrajiem kredītiem lētāk gandrīz vienmēr nozīmē labāk. Ja vēlies aizņemties izdevīgāk, salīdzini piedāvājumus KREDIT sākuma lapā. Populārākie nebanku kreditori pirmajā reizē ļauj atņemties ar atlaidēm vai piedāvā citas atlaides. Piesakoties aizdevumam savlaicīgi naudu ir iespējams saņemt mazāk kā 20 minūšu laikā, bet, ja svarīga ir katra minūte, izvērtējiet vai aizdevējam ir atvērts konts vienā kredītiestādē. Naudas pārskaitījumi starp dažādām bankām vienmēr aizņem vairāk laiku, neskatoties uz to, ka daudzas kredītiestāds jau ir ieviesušas zibmaksājumus.

Aizņemties droši ir iespējams

Visi šeit apkopotie aizdevēji Latvijā darbojas likumīgi un to darbību regulē atbilstoši normatīvie akti. Lai pasargātu savas un klientu intereses, kreditori ir ieviesuši atbilstošas drošības tehnoloģijas, kas sekmē darījuma noformēšanas un norēķinu drošību. Internetā pieejamie ātrie kredīti ar parādsaistībām esošiem cilvēkiem ir pieejami tieši tāpat, kā tiem, kas aizņemas pirmo reizi dzīvē.

Vai ņemot kredītu ar parādsaistībām ir vajadzīgs papildus nodrošinājums?

Patērētāju kreditēšanas uzņēmumiem nav izveidota vienota datu bāze, kas ļautu uzzināt par klientu parādsaistībām. Izņēmums ir bankām piederoši meitasuzņēmumi, piemēram, Rietumu bankai piederošais incredit, kuri var aplūkot ziņas Latvijas bankas uzturētajā Kredītu reģistrā. Tāpat varam pieļaut, ka datu apmaiņa noris arī starp 4finance grupai piederošajiem apakšuzņēmumiem, no kuriem zināmākie ir vivus un ondo. Katrs no tiem formāli ir savs atsevišķs uznēmums, bet tiem visiem ir viena māteskompānija.

Aizņemoties ar parāda saistībām, ja vien tās nav kavētas un klients nav iekļauts parādnieku reģistros netiek prasīta augstāka komisijas maksa, ķīla vai augstāki procenti. Klientiem, kuriem vajadzīgi ātrie kredīti ar negatīvu kredītvēsturi var piešķirt aizdevumu, ja vien pārkāpums ir bijis neliels un iepriekšējie parādi ir nomaksāti. Precīzi prognozēt problemātisko klientu izredzes gan nevar, jo katru klientu kreditori vērtē individuāli. Diemžēl kredītvēsture saglabājas slikta, t.i. ziņas par pārkāpumu ir atrodamas datu bāzēs vēl vairākus gadus pēc pārkāpuma novēršanas. Papildus jānorāda, ka kā papildus iespēja ir jāvērtē arī kredīts pret auto ķīlu. Aizdevums šajā gadījumā tiek nodrošināts ar automašīnu un kreditors ir drošs, ka vajadzības gadījumā varēs to atsavināt.

Kopumā varam droši apvalvot, ka šobrīd neatmaksāti kredīti nav iemesls, lai nevarētu aizņemties atkārtoti. Galvenie šķēršļi ir nepietiekami ienākumi, pārlieku lielas pašreizējās finansiālās saistības, slikta kreditēšanas vēsture un kavēti kredītu maksājumi. Jā, tieši pēdējie divi mēdz būt galvenie šķēršļi pat šķietami maksātspējīgiem klientiem. Līdz ar vienotās kredītu parādu datu bāzes izveidi iespējas izvērtēt aizņēmēja maksātspēju ir kļuvušas daudz plašākas. Rezultātā kreditori var pieņemt daudz izsvērtākus lēmumus. Kredītņēmējiem tas nozīmē, ka aizdevumi tiek atteikti daudz biežāk kā agrāk, taču nevajag to uztvert personiski.

Kur aizņemties papildus naudu (bez kredīta)?

Maldīgi iedomāties, ka oficiālie kreditori ir vienīgā iespēja tikt pie papildus naudas līdzekļiem. Ja nenokārtotas parādsaistības vai kavēti maksājumi neļauj aizņemties joprojām ir pieejami citi varianti. Privātie kreditori – darba kolēģi, draugi, radinieki, paziņas reizēm var izlīdzēt, aizdodot naudu arī ilgtermiņā.

Internetā anonīmie labvēļi – aizdevēji savukārt ir augsta riska. Sadarbība ar šādiem potenciālajiem kreditoriem var beigties ar vēl lielākiem parādiem. Galvenās krāpšanas shēmas ir – pirmās iemaksas prasīšana vai komisijas maksas prasīšana par pieteikuma izvērtēšanu. Kad nauda saņemta aizdevējs vienkārši pazūd. Otra shēma ir nesamērīgi augsti procenti un negodīgi līguma noteikumi. Cilvēkiem, kas vēlas aizņemties par katru cenu reizēm pietrūkst pacietība lasīt līguma noteikumus un viņi iekrīt paši uz savu lētticību.

Nogaidīšana var palīdzēt tikt pie kredīta

Kavēti maksājumi ierobežo iespējas aizņemties arī pēc tam, kad tie jau ir pilnībā nomaksāti. Kredīts ar nenokārtotām parādsaistībām tiek piešķirts reti, taču pat parasta kavēšanās ar saistību izpildi var uzlikt papildus šķēršļus. Brīdī, kad parādi ir dzēsti informācija par pašu kavējuma faktu joprojām parādās kredītvēstures datu bāzēs. Šī iemesla dēļ nebanku kreditori un arī bankas mēdz neaizdot naudu arī cilvēkiem, kas kavējuši maksājumus pēdējo 6 vai 12 mēnešu laikā. Vienīgais veids, kā tikt pie kredīta šādās reizēs ir vienkārši nogaidīt. Paejot gadam vai diviem un nepieļaujot jaunus pārkāpumus kredītvēsture automātiski uzlabojas, jo aizdevējiem sāk likties, ka jūs esat uzticamāks klients. Dati par kavējumiem kredītu reģistrā glabājas 3 – 5 gadus no parāda nomaksāšanas brīža. Privāto datu bāžu uzturētāji šīs ziņas mēdz glabāt pat ilgāk. Latvijas banka savukārt glabā ziņas par kredīta dzēšanu pat 10 gadus pēc saistību izpildes.

Arī papildus ienākumi – algas pielikums, jauns darbs, citi ienākumi var palīdzēt iegūt jaunu aizdevumu vieglāk. Nav noslēpums, ka kreditori labprātāk sadarbojas ar maksātspējīgākiem klientiem, kuriem ir vidēji vai augsti ienākumi. Pieaugot materiālās labklājības līmenim, aizņēmēja kredītreitings automātiski arī pieaug. Rezultātā aizņemties kļūst vieglāk, turklāt arī procentu likmes un komisijas maksas kļūst zemākas.

Kā atmaksāt kredītu ātrāk

Aplūkojiet kredīta atmaksas grafiku. Tajā var redzēt ikmēneša maksājuma apmēru, maksājumu skaitu un termiņu. Saskaņā ar Latvijas likumiem jums ir tiesības dzēst kredītsaistības priekšlaicīgi pilnībā vai daļēji. Tas nozīmē, ka katram kredītņēmējam ir ļauts maksāt vairāk vai pat pilnībā dzēst kredītu pirms termiņa. Maksājot vairāk automātiski samazināsies atlikusī aizdevuma pamatsumma, bet tas savukārt samazinās ikmēneša maksājumu apmēru. Situācijās, kad aizdevējs ir noteicis papildus komisiju par priekšlaicīgu kredīta atmaksu, sazinieties ar PTAC (nebanku kredītiem) vai FKTK (banku aizdevumiem). Šāda rīcība ir pretrunā ar mūsu valsts likumiem un jūs varat panākt šādu līgumu grozīšanu sev par labu.

Iegūt līdzekļus ātrākai kredītsaistību izpildei var vairākos veidos. Tērēt mazāk, pelnīt vairāk, saņemt mantojumu, prēmiju vai autoratlīdzību, pārdot īpašumu, vērtslietas vai citas vērtīgas mantas. Veidi kā tikt pie naudas ir dažādi, bet pats labākais variants ir sākt pelnīt vairāk. Lai tas izdotos ir jāsaņem drosme paaugstināt kvalifikāciju un būt pietiekami uzstājīgam, lai saņemtu labāku darba piedāvājumu vai pašam nodibināt savu biznesu.

Kredītņēmējiem, kas saskārušies ar finansiālām problēmām un nevar veikt maksājumus noteiktajā termiņā, viss vēl nav zaudēts. Sazinieties ar aizdevēju un pastāstiet par savu situāciju. Kredīta atmaksas grafika pārskatīšana, pamatsummas maksājumu atlikšana, kredītbrīvdienas vai cita veida pretimnākšana nav nekas neparasts. Patiesībā ārkārtas situācijas apstākļos visi kreditori ir izrādījuši neparastu pretimnākšanu aizņēmējiem. Cerams, ka šāda labvēlība saglabāsies arī nākotnē, jo maksātspējīgs klients aizdevējam ilgtermiņā ir daudz izdevīgāks. Arī tie uzņēmumi, kas aizdod naudu ar nenokārtotām parādsaistībām to saprot un vēlas nopelnīt. Salīdzināt visus aizdevēju piedāvājumus varat portāla Kredit sākumlapā.

4.9 / 5. 23