Ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi

2020. gadā Latvijā darbojas vairāki uzņēmumi, kuros ir pieejams ātrais kredīts. Nosacījumi naudas aizdošanai ir atšķirīgi, taču vienlaikus līdzīgi. Galvenā uzmanība tiek pievērsta klientu ienākumiem un izdevumiem, kā arī kredītvēsturei. Kredīts parādniekiem tiek piešķirts pie nosacījuma, ka tie atbilst noteiktām prasībām un ir maksātspējīgi.

 


  Īpaši piedāvājumi Vecums GPL Izskata pieteikumu* 1. kredīts līdz  Aizdevuma termiņš  
1. līdz 15000 eur 20 – 75 no 23,27% 10 minūtēs 15000 € 3-84 mēneši

informācija>>

1. līdz 3000 eur ar 0% 20 – 75 53,9% 10 minūtēs 3000 € elastīgs

informācija>> 

*Aizdevums VIASMS ir pieejams, ja nav kavētu maksājumu. Nenomaksāts aizdevums vai kredīts citā kredītiestādē nav šķērslis, lai saņemtu kredītu.

Ņemiet vērā, ka formāli par parādniekiem ir uzskatāmi visi LR iedzīvotāji, kam ir paņemts mājokļa kredīts, jo viņi ir parādā kredītiestādēm. Protams, visi parādnieki nav vienādi, tādēļ pirms piešķirt kredītu slikta kredītvēstureaizdevējs pārbauda katra klienta kredītvēsturi parādnieku reģistros. 2020. gadā nemaksātāju melnos sarakstus jeba parādnieku datu bāzes veido gan privāti uzņēmumi, piemēram, Creditreform, gan Latvijas Banka (kredītu reģistrs). Ietverto ziņu apjoms katrā no datu bāzēm ir atšķirīgs, tādēļ kreditori pārbauda ziņas abos reģistros. Tas ļauj labāk izvērtēt aizņēmēja maksātspēju un arī gatavību pildīt saistības arī nākotnē. Cilvēkiem, kas iepriekš nav savlaicīgi izpildījuši savas saistības kredītu reģistrā ir izdarīta atbilstoša atzīme par kavējuma faktu un automātiski ir slikta kredītvēsture. Ja parāds tiks nomaksāts, kredītvēsture vairs nebūs ļoti slikta, bet pats ieraksts datu bāzē saglabāsies.

Kredīti ar sabojātu kredītvēsturi un aizdevumi parādniekiem Latvijā šobrīd ir vajadzīgi daudziem, taču iespējas tos saņemt ir ierobežotas. Jārēķinas, ka tiks izvirzīti stingrāki aizņemšanās nosacījumi un naudas atmaksai var tikt atvēlēts īsāks laiks. Ne bankas,  ne nebanku kreditori neuzskata šādus klientus par ideāliem un daļa izvēlas vispār nesadarboties. Citi turpretim ir gatavi iedziļināties katrā situācijā un veic rūpīgāku kredītspējas pārbaudi, uzdod papildus jautājumus un var izlemt par labu sadarbībai.

Attieksme pret grēkāžiem ir dažāda un katrs pieteikums internetā tiek vērtēts individuāli. Tas nozīmē, ka iepriekš prognozēt rezultātu nevar. Jāsaprot, ka atteikuma procents šādās situācijās vienmēr būs augstāks. Ja plānojat aizņemties, izvērtējiet visus plusus un mīnusu, kā arī to vai spēsiet atmaksāt parādu.

'Galvenās prasības - piešķirot aizdevumu

Kreditori ļoti labi zina, ka cilvēkiem var būt jau paņemts vēl kāds vai pat vairāki kredīti. Tas ir normāli, taču ir svarīgi pārliecināties, vai aizņēmējs ir spējīgs izpildīt līgumā uzliktās saistības. Piesakoties aizdevumam, kredītņēmējam ir jāaizpilda pieteikums, kur jānorāda dati par ienākumiem, izdevumiem, retāk arī darba vieta un kredītsaistības. Pēc pieteikuma saņemšanas tiek pārbaudīta informācija parādnieku datu bāzēs (Creditinform, UAB Gelvora, Paus Konsults u.c.). Datu bāzes uztur privātie uzņēmumi un informāciju tajās iekļauj uzņēmumi pret kuriem klienti pieļauj pārkāpumus, t.i. savlaicīgi nemaksā.

Otrs pasākumu kopums ir ienākumu pārbaude. Maziem kredītiem līdz 215 eiro maksātspējas pārbaude nav obligāta un uzņēmumi var paļauties uz klientu sniegto informāciju, taču tā ir viņu brīva izvēle. Praksē kredītspēju var pārbaudīt vairākos veidos: a) pārbaudot informāciju par nomaksātajiem nodokļiem VID un VSAA datu bāzēs, b) pieprasot bankas konta izrakstu par pēdējiem sešiem mēnešiem. Trešais variants ir izziņa no darba vietas, bet tas tiek pielietots ļoti reti, jo būtiski palielina laiku, kas vajadzīgs aizdevuma piešķiršanai.

Ja Jums ir vajadzīgs kredīts ar sliktu vēsturi, bet iepriekšējos parādus neesat nomaksājuši un tas ir redzams parādnieku reģistros, iespējas aizņemties strauji sarūk. Izņēmums varētu būt situācijas, kad tiek ņemts kredīts pret ķīlu. Šajā variantā aizdevumam par nodrošinājumu kalpo ķīlas vērtība (pemēram, kredīts pret auto ķīlu), kuras vērtība ir pietiekami liela, lai vajadzības gadījumā segtu klienta parādsaistības. Tiesa, tikai retais uzņēmums ir gatavs šādai sadarbībai, jo mēģināt atgūt naudu, atsavinot īpašumu vai auto ir krietni laikietilpīgāk nekā sadarboties ar uzticamiem klientiem.

Kredīti parādniekiem, kas pagātnes kļūdas ir izlabojuši un vecos parādus nomaksājuši turpretim var tikt piešķirti, bet jau secinājām, ka daļa uzņēmumu principiāli ar šādiem cilvēkiem nevēlas sadarboties un atteikuma procents kopumā ir nesalīdzināmi augstāks. Vērts atzīmēt, ka situācijās, kad aizdevums ar sliktu kredītvēsturi tiek atteikts tieši dēļ tā ka aizņēmējs ir iekļauts parādnieku reģistros, uzņēmumam ir pienākums par to informēt potenciālo kredītņēmēju.

Kā var iekļūt parādnieku reģistros, kādus ierobežojumus tas rada?

Sabojāt kredītvēsturi ir ļoti vienkārši. Nav pat iepriekš jāņem kredīts. Pietiek, ja ilgstoši neesiet apmaksājuši mobilā telefona vai komunālos pakalpojumu rēķinus. Ja uzņēmums nespēj saņemt samaksu par sniegtajiem pakalpojumiem, tas var vērsties pie parādu piedzinējiem un iekļaut klientu parādnieku reģistrā. Rezultātā pat tik šķietami vienkāršs pakalpojums kā interneta pieslēgšana vai mobilā telefona iegāde uz nomaksu var izvērsties par īstu piedzīvojumu.

Augstākas procentu likmes, īsāks parāda atmaksas termiņš, lielāks ikmēneša maksājums – tās ir tikai dažas no izpausmēm. Sliktākajā scenārijā pirkt preces uz nomaksu vispār nav iespējams un tiek prasīta 100% priekšapmaksa. Lieki piebilst, ka dabūt aizdevumu mājokļa iegādei ar negatīvu kredītvēsturi ir ļoti sarežģīti, ja vien pirmās iemaksas apmērs nepārsniedz 50% – 60% no pirkuma vērtības.

Nenoliedzami jebkuros finanšu darījumos drošība ir augstākā prioritāte. Droši vēlas justies ne tikai aizņēmējs, bet arī aizdevējs. Internetā uzņēmumi atšķirībā no bankām aizdod savu personīgo naudu, līdz ar to piesardzība ir saprotama. Tiklīdz paaugstinās risks, tā paaugstinās arī izmaksas un labticīgie klienti ir spiesti maksāt arī par tiem, kas savus parādus nevar vai nevēlas apmaksāt un tādējādi rada zaudējumus uzņēmumiem.


Kas jāņem vērā pirms aizņemšanās

Aizņemšanās internetā vienmēr ir paredzēta kā īstermiņa risinājums. Ja tas netiek ievērots var nākties vēlāk nožēlot un krietni pārmaksāt. Tā kā kredīts ar negatīvu kreditēšanas vēsturi ir pieejams grūtāk, to saņemot ir jāpieliek visas pūles, lai izpildītu saistības savlaicīgi. Veiksmīgas sadarbības rezultātā ir iespējams, vismaz konkrētā kreditora skatījumā paaugstināt savu kredītreitingu un vēlāk iegūt labākus nosacījumus.

Reklāmās mēs redzam, ka tiek solīts, piemēram, kredīts 3000 eur apmērā, taču reālā dzīvē ne visiem tas ir pieejams. Pirms aizdot naudu tiek vērēta klienta kredītspēja un uzticamība. Vai Jūs aizdotu naudu cilvēkam, kas nespēj pamatot kā to atdos? Nē, un arī kreditori domā līdzīgi. Tā rezultātā ir ieviesta prakse sākotnēji aizdot mazāk, nosakot katram savu kredītlimitu. Ja sadarbība būs veiksmīga un attaisnosiet doto uzticību, nākotnē var būt iespējams aizņemties vairāk un uz izdevīgākiem nosacījumiem.

Ilgtermiņa sadarbība šī iemesla dēļ ir vērtīga un arī savā bankā aizņemties tradicionāli ir izdevīgāk, taču, protams, ne vienmēr. Ir situācijas, kad konkurenti cīnoties par klientiem piedāvā izdevīgākus nosacījumus. Šī iemesla dēļ pirms ņemt aizdevumu, ir svarīgi izvērtēt dažādus piedāvājumus. Mazie īstermiņa kredīti tiek piešķirti online vidē bez nepieciešamības iziet ārpus mājas. Savukārt, ja vēlaties aizņemties daudz un uz ilgu termiņu, jārēķinās, ka, visticamāk, būs vajadzīga vismaz viena, divas vizītes kreditora birojā, lai vienotos par līguma nosacījumiem un to parakstītu.

Pats būtiskākais ir parūpēties par savām saistībām laikus, lai parādnieku reģistros nemaz nenokļūtu. Ne vienmēr tas ir izdarāms, jo problēmas var radīt arī veids kā tiek ziņots par parāda esamību. Sākotnēji tiek nosūtīts brīdinājums, bet iespēja palaist to garām ir salīdzinoši liela. Brīdinājums ne vienmēr tiek nosūtīts epastā, bet deklarētā dzīvesvieta ne vienmēr sakrīt ar faktisko dzīvesvietu. Rezultātā pastāv iespēja, ka ierakstīta vēstule netiek saņemta un parāda piedziņas process caur tiesu nāk kā liels pārsteigums.


Vai ir iespējams izkļūt no parādnieku reģistriem?

Saskaņā ar Latvijas likumiem informāciju parādnieku reģistros tiek glabāta 3 gadus pēc parādsaistību izpildes. Dati netiek dzēsti pēc pārkāpuma novēršanas, taču pēc saistību izpildes tiek iekļauts ieraksts, ka parāds ir dzēsts. Tas nozīmē, ka šobrīd nav juridisku variantu dzēst savu vārdu šajās datu bāzēs ātrāk. Rezultātā daudzi cilvēki ik gadu meklē, kuri ātrais kredīts ar negatīvu kredītvēsturi ir vieglāk iegūstams, taču viena brīnumlīdzekļa nav un tāds arī pārskatāmā nākotnē nebūs.

Salīdzinot Latvijas situāciju ar Rietumeiropu, redzam, ka Latvijas likumdošana ir krietni liberālāka. Attīstītajās valstīs nereti nav iespējams paņemt kredītu pat tad, ja dzīvo nepareizā rajonā, jo risku izvērtēšanas sistēma parāda, ka klientam ir augsts nemaksāšanas risks. Augsti ienākumi šajā variantā neko nenozīmē, jo slikta dzīvesvieta tos neitralizē. Vienīgais variants šādiem cilvēkiem ir mainīt deklarēto dzīvesvietu. Šādā aspektā raugoties, iespējas Latvijā ir lielākas, taču situācija, protams, nav ideāla, jo netiek apkopoti tie gadījumi, kad kredītsaistības tiek pildītas labticīgi. Lai to panāktu būtu visiem aizdevējiem iekļaut datus kredītbiroja datu bāzē jau aizdevuma izsniegšanas brīdī.

Šobrīd tas nozīmē, ka cilvēki, kuriem ir vajadzīgi aizdevumi ar sliktu kredītvēsturi joprojām var mēģināt aizpildīt pieteikumu un situācijās, kad vecie pārkāpumi ir novērsti, sadarbība vēl var būt iespējama. Pilnībā izkļūt no parādvēstures datu bāzēm var tikai ilgākā laika periodā, t.i. brīdī, kad ieraksts par pārkāpuma faktu tiek dzēsts. Tas nozīmē, ka ātrais kredīts ar sliktu kredītvēsturi var būt pieejams tikai situācijās, kad kreditori izrāda pretimnākšanu. Daudz lielākas iespējas sagaidīt šādu labvēlību ir tiem cilvēkiem, kas ir nomaksājuši vecos parādus, bet joprojām parādās Creditreformā vai citās parādnieku datu bāzēs.

Informācija papildināta 03.01.2020.

 

 

Ātrie kredīti ar parādsaistībām

Ātrie kredīti ar parādsaistībām

Uz ātro kredītu ar parādsaistībām var pretendēt, ja nav kavēti maksājumi un neesi kredītu datu bāzē reģistrēts kā aktīvs parādnieks.

PRIVĀTPERSONAS MAKSĀTNESPĒJA UN BANKROTS

PRIVĀTPERSONAS MAKSĀTNESPĒJA UN BANKROTS

Maksātnespēja palīdz atbrīvoties no parādiem. Kad liekas, ka viss ir zaudēts, ir laiks rīkoties, lai atgūtu pašcieņu un sāktu dzīvot pa jaunam. Šo procedūru Latvijā jau ir izmantojuši vairāki tūkstoši kredītu ņēmēji.

Nodokļu parādnieki – nemaksātāji

Nodokļu parādnieki – nemaksātāji

Nodokļu parādnieki Latvijā mēdz būt parādā valstij miljonus. Pirms sadarboties ar kādu uzņēmumu, ir jānoskaidro, vai tas nav parādā valstij.

Parādu piedziņa no privātpersonām

Parādu piedziņa no privātpersonām

Latvijā parādu piedziņu var veikt tikai paši kreditori, pakalpojuma sniedzēji vai licencēti parādu piedzinēji. Uzzini, kāda ir procedūra, kā sevi aizsargāt.

PARĀDNIEKU REĢISTRS – MELNAIS SARAKSTS

PARĀDNIEKU REĢISTRS – MELNAIS SARAKSTS

Parādnieku datu bāze vai melnais saraksts satur informāciju par cilvēkiem, kas nav laicīgi veikuši maksājumus. Parādnieku reģistrs Latvijā tiek lietots aizvien plašāk.

Auto kredīts ar sliktu kredītvēsturi

Auto kredīts ar sliktu kredītvēsturi

Latvijā sabojāta kredītvēsture ir vairākiem simtiem tūkstošiem iedzīvotāju. Kad vajadzīgs auto kredīts ar sliktu kredītvēsturi, daudziem var rasties jautājums, vai tas vispār ir iespējams.

Kredītvēstures pārbaude

Kredītvēstures pārbaude

Pārbaudīt savu kredītvēsturi ir svarīgi, jo tas palīdz uzzināt, kādas ziņas glabā parādnieku reģistri. No otras puses, to var nedarīt, jo pirms naudas aizdošanas kreditori to izdarīs paši jebkurā gadījumā.