Kredīts pret nekustamo īpašumu

Jums ir vajadzīgs aizdevums uz ilgāku termiņu, zemākām procentu likmēm un vēlaties maksāt vienādu summu katru mēnesi? Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu ļauj iegūt līdz 90% no nekustamā īpašuma novērtējuma vērtības dažu dienu laikā. Kā nodrošinājums aizdevumam var būt Jūsu māja, dzīvoklis vai zeme. Pieteikuma aizpildīšana ir bez maksas. Slēdzot līgumu, var tikt piemērota komisijas maksa aptuveni 2% apmērā no aizdevuma summas. Pilnu aizdevumu salīdzinātāju varat  kalkulatorā. Izvērtējiet finansiālās iespējas atmaksāt kredītu. Aizņemieties atbildīgi. Kā saņemt kredītu pret NĪ ķīlu ?

Pirmais solis aizdevuma iegūšanai ir pieteikuma anketas aizpildīšana. Anketā jānorāda informācija par sevi, ienākumiem un saistībām, t.sk.:

  • aizdevuma summa;aizdevums pret nekustamo īpašumu - ilgtermiņa risinājums
  • vēlamais ikmēneša maksājums;
  • termiņš;
  • ģimenes stāvoklis;
  • apgādājamo skaits;
  • izglītības līmenis;
  • darba vieta;
  • ikmēneša ienākumi;
  • saistības (kredīta, līzinga maksājumi, alimenti u.c.);
  • kontaktinformācija.

Pēc datu izvērtēšanas ar Jums sazināsies kredītspeciālisti, lai vienotos par tikšanos, kuras laikā būs jāiesniedz nepieciešamie dokumenti un izrunāti neskaidrie jautājumi. No dokumentiem varētu būt nepieciešama bankas konta izdruka par pēdējiem 12 mēnešiem, pase vai ID karte, VID izziņa (aizdevumam virs 32000 eiro), dokumenti par nekustamo īpašumu u.c. Aizdevums pret nekustamā īpašuma ķīlu paredz individuālu pieeju, tādēļ katrs gadījums būs nedaudz atķirīgs. Ja tomēr izlemajat, ka nevēlaties kā nodrošinājumu izmantot savu NĪ, ir vērts izvērtēt, ko piedāvā kredīts pret auto. Izvēloties šo iespēju, ir iespējams aizņemties līdz 90% no auto novērtējuma 1 darba dienas laikā.

Standarta situācijā turpmākie soļi paredz nekustamā īpašuma novērtēšanu, aizdevuma un hipotēkas nostiprinājuma līguma parakstīšana, hipotēkas apstiprināšana Zemesgrāmatā. Kad viss izdarīts, nauda kontā tiek ieskaitīta saskaņā ar līguma nosacījumiem. Kopumā aizdevuma saņemšanai varētu būt vajadzīgas 4 – 5 darba dienas, pie nosacījuma, ka varat atvēlēt laiku formalitāšu kārtošanai.

Aizdevuma summa un nosacījumi

Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu ļauj aizņemties līdz pat 70% no īpašuma novērtējuma vērtības. Kā nodrošinājums var kalpot zeme, māja, dzīvoklis, industriālās platības – ražošanas telpas, angāri, noliktavas, kā arī komercīpašums – tirdzniecības telpas, birojs, autoserviss, pagrabs, Lai pasargātu sevi un aizdevēju, nekustamajam īpašumam visu kredīta atmaksas periodu ir jābūt apdrošinātam. Ja tas nav izdarīts, to labāk veikt pēc anektas aizpildīšanas. Pretējā gadījumā var veidoties situācija, kad Jūs apdrošinat īpašumu, taču no uzņēmuma saņemat atteikumu vai pārāk neizdevīgu piedāvājumu. Attiecībā uz kredītiem pret nekustamo īpašumu steigai nav vieta, jo darījuma summa ir pietiekami liela.

Pretendēt uz aizdevumu var ikviens Latvijas iedzīvotājs, kas sasniedzis 18 gadu vecumu un saņem vismaz 230 eiro mēnesī. Aizdevuma atmaksas termiņu varat izvēlēties no 6 mēnešiem līdz 15 gadiem. Izvēloties ilgāku atmaksas termiņu, varēsiet katru mēnesi maksāt mazāku summu, taču termiņa beigās būsiet vairāk pārmaksājuši.

Svarīgi atzīmēt, ka Latvijas likumdošana ļauj veikt kredīta atmaksu pirms termiņa bez komisijas maksas. Tas nozīmē, ka Jūs varat izvēlēties ilgāku atmaksas termiņu, maksāt katru mēnesi mazāk un, pakāpeniski iekrājot naudu, kādā brīdi atmaksāt visu summu vienā maksājumā. Vienīgā papildus maksa, ko uzņēmums šādās situācijās var prasīt ir maksa par tekošā mēneša izdevumiem.