Ātrie kredīti no 18 gadiem

no 18 gadiemŠobrīd ātrais kredīts no 18 gadiem ir pieejams arī internetā. Ja atbildīsiet prasībām, aizdevumu savā bankas kontā iegūsiet jau pēc 15 minūtēm, pie nosacījuma, ka anketu aizpildi darba laikā (vienas bankas ietvaros). Izvērtējiet savas iespējas atmaksāt aizdevumu. Aizņemieties atbildīgi.

 

Saņemt kredītu no 18 gadu vecuma

Pieteikties aizdevumam var ikviens, taču ne visi to saņem. Lai izvairītos no pārsteigumiem ir svarīgi saprast, kā tiek piešķirti kredīti.

Kādas ir galvenās prasības aizdevuma saņemšanai? :

  • savs bankas konts
  • epasts un mobilais tālrunis
  • vismaz 18 gadi

Papildus tam kredītspeciālisti vērtē klienta kredītvēsturi un ienākumus. Kredīts no 18 gadiem bez darba vietas vai bez oficiāliem ienākumiem, lielākoties, netiek piešķirts. Izņēmums ir situācijas, kad aizņēmējam ir kādi citi ienākumi, kuru apmērs ir pietiekams, lai segtu saistības. Lai pārliecinātos par ienākumu apmēru, kredītspeciālisti var lūgt atsūtīt bankas konta izrakstu.  Tas nozīmē, ka pat nepatiesas informācijas sniegšana, kas pati par sevi jau ir krimināli sodāma nepalīdzēs tikt pie aizdevuma, jo maksātspēja tiek pārbaudīta ļoti rūpīgi.

Situācijās, kad kredītspeciālisti izlemj pārbaudīt klienta ienākumus tas tiek veikts a) pārbaudot datus datu bāzēs, kur atspoguļojas ziņas par nomaksātajiem nodokļiem (VID, VSAA). Otra iespēja – b) variants – lūgt klientu atsūtīt bankas konta izrakstu par pēdējiem 6 mēnešiem.

Klientiem, kuriem šobrīd nav darba vieta vai tāda nav bijusi un/vai ienākumi ir maksāti skaidrā naudā nav iespējams pārbaudīt ienākumus. Tas nozīmē, ka ātrie kredīti no 18 gadiem vismaz formāli varētu tikt piešķirti tikai tad, ja klientam ir vismaz 18,6 gadi. Protams, daļai jauniešu jau ilgstoši var būt citi regulāri ienākumi – stipendija, kabatas nauda, pabalsti, bet diez vai kādu no šiem var uzskatīt par pietiekamu pamatu naudas aizdošanai.

Aizdevuma saņemšanas procedūra

Pirms izdarīt izvēli ir svarīgi saprast, kas lācītim vēderā. Ātrais kredīts ir finanšu pakalpojums, kas paredzēts īstermiņa vajadzībām. Atmaksas termiņš šim aizdevumu veidam ir no dažām dienām līdz vairākiem gadiem. Lai pieteiktos kredītam ir jāveic šādas darbības:

  • Izveido lietotāja profilu.
  • Pārskaiti 0,01 eur uz uzņēmuma bankas kontu (no sava konta).
  • Izvēlies pakalpojumu – aizdevums vai kredītlīnija.
  • Kredītu kalkulatorā norādi vēlamo summu un aizdevuma termiņu.
  • Saņem atbildi epastā (ja lēmums būs pozitīvs, naudu kontā saņemsi jau pavisam drīz).

Nauda tiek pārskaitīta tikai uz klienta personīgo bankas kontu. Neviens cits konts – vecāku, brāļu, draugu nederēs, lai aizņemtos naudu internetā.

Vai ir iespējams aizņemties no 18 gadu vecuma pret ķīlu?

Šobrīd Latvijā arī jauniem cilvēkiem ir iespējams aizņemties pret nodrošinājumu. Kredīts pret auto kīlu tiek piešķirts līdz pat 90% no transporta līdzekļa novērtējuma vērtības. Galvenais nosacījums – automašīnai ir jābūt reģistrētai uz aizņēmēja vārda. Ja parādi netiek savlaicīgi nomaksāti, kreditoram ir tiesības atsavināt (atņemt) auto un pārdot tālāk kādam citam. Vajadzības gadījumā 18 gadus veci jaunieši var arī iegādāties auto uz nomaksu vai uzstādīt savam auto gāzes iekārtu uz nomaksu.

Kāpēc kredīti no 18 gadiem vispār ir pieejami?

Lielākā daļa uzņēmumu pirms dažiem gadiem atteicās no naudas aizdošanas 18 un 19 gadus veciem jauniešiem. Šī atteikšanās bija brīvprātīga un nav nostiprināta likumos. Saprotot, ka pieprasījums rada piedāvājumu atsevišķu kreditoru piedāvājumā joprojām ir ātrais kredīts no 18 gadiem. Tā kā pieprasījums saglabājas nemainīgi augsts, tad kredītspeciālistiem ir iespēja izvēlēties tos klientus, kas liekas sevišķi uzticami

Galvenais risks, ko rada tikko pilngadību sasniegušu klientu apkalpošana, protams, ir viņu impulsīvā rīcība. Ne visi jaunieši šajā vecumā ir spējīgi apsvērt visus par un pret. Ja lēmums tiek pieņemts neapdomīgi, var iekulties parādsaistībās un sabojāt kredītvēsturi. Finansiālajām saistībām nav noilgums, līdz ar to parādniekiem parādi agri vai vēlu ir jāsamaksā vai jāveic maksātnespējas procedūra. Pēdējā gan Latvijā vēl nav sevišķi populārā, jo prasa iedziļināšanos un zināmus ieguldījumus no klienta puses. Lai izvairītos no šādām situācijām gan kreditoram, gan debitoram būtu jāpievērš īpaša uzmanība situācijās, kad nauda tiek aizdota jauniešiem.

Secinājumi

Šī tipa aizdevums Latvijā joprojām ir pieejams un uz to var pretendēt jaunieši, kas atbilst visām iepriekš minētajām prasībām. Reģistrēties un saņemt ātro aizdevumu no 18 gadiem ir salīdzinoši vienkārši, jo pati procedūra neprasa nekādas priekšzināšanas. Grūtākais ir naudu pēc tam atmaksāt, līdz ar to katram pašam ir rūpīgi jāvērtē visi par un pret. Ja līgumsaistības netiek savlaicīgi pildītas, jārēķinas, ka var nākties maksāt soda naudu, nonākt saskarsmē ar parādu piedzinējiem vai pat tiesā.

Pieteikties kredītam var 24 stundas diennaktī, t.sk. brīvdienās un svētku dienās, taču naudas pārskaitījumi tiek veikti tikai darba laikā (no plkst. 8.00 līdz plkst. 22.00). Latvijas likumi nepieļauj ātro kredītu izsniegšanu naktī un šī prasība arī tiek ievērota. Ja rodas šaubas par aizņemšanās nepieciešamību vai lietderību, apdomājiet divreiz un/vai aprunājieties ar saviem tuviniekiem. Jebkuri finanšu darījumi noris saskaņā ar noslēgtā līguma nosacījumiem, tādēļ ir vērts jau sākotnēji rūpīgi iepazīties ar visiem līguma punktiem.

Aizņemies atbildīgi, izvērtējot aizdevuma nepieciešamību un iespējas to atmaksāt.