Kredīts pret auto

2020. gadā aizņemties pret auto nodrošinājumu ir iespējams. ✅ Ja tev ir auto un vajag naudu? Kredīts pret auto ķīlu dod iespēju gan saņemt aizdevumu, gan turpināt braukt, taču tā nav vienīgā iespēja (skat.Kredit) sākuma lapā. Svarīgi – pirms aizņemies, Izvērtē savas finansiālas iespējas. Aizņemies atbildīgi.

Aizpildi pieteikumu un saņem kredīta piedāvājumu epastā. Anketas aizpildīšana neuzliek nekādas saistības, bet ļauj uzzināt savas iespējas. Ja piedāvājums apmierina, paraksti līgumu. Ja nosacījumi nepatīk, ignorē to vai sniedz savus priekšlikumus.

nauda pret automašīnu - kredīts pret auto ķīlu pieteikties internetā(Ātra izvērtēšana)

Kas ir kredīts pret auto ķīlu?

Aizņemšanās nav ikdienas vajadzība, taču reizēm bez tās nevar iztikt. Tagad transportlīdzekļu īpašniekiem ir iespēja aizņemties ar izdevīgākiem nosacījumiem, jo aizdevums tiek izsniegts pret ķīlu. Piedāvājums – nauda pret auto – paredz, ka klients ieķīlā automašīnu, motociklu, traktoru, laivu vai motorolleru. Pēc darījuma noformēšanas kredīta devējs kļūst par transporta līdzekļa īpašnieku, bet klients par turētāju (lietotāju). Tiklīdz līgumsaistības ir izpildītas un visi maksājumi ir veikti, auto atkal pāriet klienta īpašumā. Šāda pieeja garantē, ka aizdevumu var saņemt uz labākiem nosacījumiem un arī situācijās, kad bez nodrošinājuma tas nebūtu iespējams.

Galvenie ieguvumi:

  • zemākas procentu likmes nekā parasti piedāvā nebanku kredītu uzņēmumi;
  • ilgāks aizdevuma atmaksas termiņš;
  • stabilitāte – katru mēnesi maksā vienu summu;
  • iespēja aizņemties vairāk;
  • pieteikuma aizpildīšana internetā (ietaupi laiku);
  • piedāvājums epastā (saņem piedāvājumu un mierīgi izvērtē);
  • lielāka pretimnākšana, jo darījums tiek garantēts ar nodrošinājumu;
  • varēsi turpināt braukt ar auto.

Reālā dzīvē, protams, ir arī citas situācijas, kad aizdevums pret auto ķīlu vai citu nodrošinājumu ir vienīgais risinājums, kā tikt pie kredīta. Ķīla visbiežāk tiek prasīta, ja prasīta aizdevuma summa neatbilst ikmēneša ienākumiem, ir vajadzīgs kredīts ar sliktu kredītvēsturi vai kredīts ar aktīviem parādiem. Šādās reizēs kredītspeciālisti vēl rūpīgāk veic klienta kredītspēju, lai saprastu, vai šāds cilvēks ir pietiekami uzticams. Katram var gadīties pieļaut kļūdas. Kredītdevējs sadarbojoties ar riskantākiem klientiem ķīlu uzskata kā sava veida drošības garantiju un tas ir pamatoti. Ja kredītam piesakas kāds, kurš iepriekš nav savlaicīgi izpildījis līgumsaistības un ir iekļauts parādnieku reģistros, kreditoram tas automātiski ir lielāks risks. Aizdevums pret auto ķīlu vai citos gadījumos pret kādu citu nodrošinājuma veidu kalpo par kredīta atmaksas garantiju. Arī aizņēmējam, kas pagātnē nav izpildījis līguma saistības, šādās reizēs ir lielāka motivācija pildīt kredīta atmaksas nosacījumus līgumā noteiktajā termiņā. No otras puses, jāsaprot, ka šāda tipa darījumi nav paredzēti tikai paaugstināta riska klientiem, bet gan visiem, kam vajadzīgs kredīts un ir personīgais transporta līdzeklis.

Aizņemšanās procedūra

Pats pirmais un svarīgākais solis ir pieteikuma aizpildīšana. Anketā Jums būs jānorāda informācija par sevi un transporta līdzekli. Aizdevējs izvērtēs auto cenu un nosūtīs piedāvājumu uz epastu. Ja piedāvājums apmierina, dodies parakstīt līgumu un pēc tam uz tuvāko CSDD filiāli reģistrēt nodrošinājuma pilnvaru. Kad tas izdarīts, uzņēmums to redzēs savā e-csdd profilā un pārskaitīs naudu uz Jūsu kontu.

Cik izmaksā auto kredīts?

Pieteikuma aizpildīšana izmaksās 1 eiro centu (reģistrācijas maksa no sava internetbankas profila). Papildus jārēķinās ar komisijas maksu (ne mazāk par 50 eur) par līguma noformēšanu un auto pārreģistrāciju (~30 eiro). To, cik kopumā Jums izmaksās kredīts pret auto ķīlu ir grūti iepriekš paredzēt, jo katram klientam tiek sagatavots individuāls piedāvājums. Izmaksas ir atkarīgas no – kredīta summas, kredītvēstures, aizdevuma termiņa, ienākumiem u.c. faktoriem. Izvēloties ilgāku kredīta atmaksas termiņu, Jūs varat samazināt ikmēneša maksājumu, bet pieaugs summa, ko samaksāsiet aizdevējam līguma darbības periodā. Ja nepieciešams aizdevums automašīnas iegādei kredītā vai līzingā, aplūkojiet, ko piedāvā auto kredīts. Izvēloties šo variantu, pēc auto iegādes tas tiek reģistrēts uz aizņēmēja vārda. Dodot priekšroku līzingam, transporta līdzeklis tiek reģistrēts uz kreditora vārdu, līdz brīdim, kamēr parāds ir nomaksāts.

Kredīts pret auto ķīlu jaunas automašīnas iegādei

Ir cilvēki, kas ieķīlā savu auto, lai nopirktu jaunu transporta līdzekli. Tas varētu būt risinājums, kad ģimenē vai uzņēmumā ir vajadzīga otra automašīna un ienākumu apmērs ļauj vienlaikus uzturēt divus auto. Galvenās priekšrocības – lielāka mobilitāte, var nopirkt jaunu auto bez papildus saistībām (būtiska atšķirība no auto līzinga). Tāpat jāņem vērā, ka auto, kas nopirkts kredītā tiek reģistrēts uz klienta vārda. Izvēloties līzingu, automašīna tiek reģistrēta CSDD uz līzinga devēja vārdu.

Papildus tam kredīti pret auto ķīlu var tikt izmantots arī citu mērķu un ieceru piepildīšanai. Lauksaimnieki var iegādāties traktoru, zvejnieki laivu, iespējas ir plašas. Kredītā saņemtajai summai papildus var pielikt klāt arī savus uzkrājumus un veikt lielāku pirkumu. Būtiskākais – saņemot šādu kredītu, Jums nav jāpamato, kur tērēsiet naudu. Aizdevums tiek piešķirts bez saistībām. Savā ziņā to varētu uzskatīt pat par patēriņa kredītu, bet ir kāda būtiska atšķirība. Šāds patēriņa kredīts pret auto nodrošinājumu tiek piešķirts pret ķīlu. Līdzīgi kā citos gadījumos, arī šeit iespējas saņemt lielāku kredītu ir tiem auto īpašniekiem, kuriem ir stabili ienākumi, nav sabojāta kredītvēsture, turklāt procentu likme šādiem aizņēmējiem tiek piemērota zemāka nekā problemātiskiem klientiem. Papildus tam uz lielāku kredītu var pretendēt tie cilvēki, kuru auto vērtība ir augstāka. 

Kredītu apvienošana

Pārkreditācija jeb kredītu apvienošana ir paredzēta, lai apvienotu vairākus aizdevumus vai pārietu ar savu vienīgo kredītu pie cita aizdevēja. Iemesli var būt dažādi, taču vairumā gadījumu kredītņēmēji cenšas samazināt savas izmaksas, apvienojot visus aizdevumus vienā maksājumā. Atkarībā no aizņēmēja ienākumiem, saistībām un kredītvēstures aizdevuma saņemšanai var būt nepieciešams nodrošinājums. Šādā scenārijā aizdevumi pret auto nav nekas neparasts, jo ķīla automātiski samazina kreditoru riskus. Latvijā gan ir maz uzņēmumi, kuru piedāvājumā ir kredītu apvienošana, jo darījuma noformēšana ir daudz sarežģītāka. Arī to cilvēku skaits, kuriem auto ieķīlāšana ir pieņemams risinājums situācijās, kad jau ir citi parādi nav liels.

Daudziem automašīna ir viens no priekšnosacījumiem, lai tiktu uz darbu vai pārvietotos ikdienā un ne visi ir gatavi ar to riskēt. No otras puses, jebkurš aizdevumu veids paredz zināmu risku, jo pret nemaksātājiem tiek vērsta parādu piedziņa, izmantojot parādu piedzinējus vai caur tiesu. Šī iemesla dēļ aizdevums pret auto var būt noderīgs arī tiem cilvēkiem, kuri līdz šim to nav uzskatījuši par jēgpilnu variantu. Pats svarīgākais gan ir rūpīgi izvērtēt, vai konkrētais finanšu pakalpojums tiešām ir noderīgs konkrētajā situācijā. 

Vai ir nepieciešama apdrošināšana?

Ieķīlāt varat auto, kas reģistrēts uz Jūsu vārda un ir izgājis tehnisko apskati. Automašīnai ir jābūt derīgai OCTA apdrošināšanai, bet, ja vēlaties aizņemties lielāku summu, uzņēmums, iespējams, lūgs noformēt arī KASKO apdrošināšanu.

Ierobežojumi

Kredītņēmējam ir jābūt vecumā no 18 līdz 70 gadiem un automašīnai ir jābūt reģistrētām uz Jūsu vārda. Ja uz transporta līdzekli ir noformēts operatīvais līzings vai finanšu līzings, aizdevums, visticamāk, tiks atteikts.

Aizdevums pret auto var tikt noformēts, ja Jums ir jau paņemti citi aizdevumi, taču jāatceras, ka vienmēr tiek izvērtēta klientu maksātspēja un kredītvēsture. Apstākļos, kad rodas problēmas ar parāda atmaksu, aizdevējs centīsies rast risinājumu – kredītbrīvdienas vai atmaksas termiņa pagarināšana. Lai komunikācija būtu veiksmīga ir svarīgi norādīt precīzu kontaktinformāciju un problēmu gadījumā neslēpties, bet mēģināt uzreiz atrisināt situāciju. Ja kredītmaksājumi tiek kavēti, aizdevējam ir tiesības atsavināt ķīlu (saskaņā ar līguma nosacījumiem). Izbraukšana uz ārzemēm pēc līguma noslēgšanas pieļaujama ar aizdevēja atļauju.

Kopumā kredīti pret auto ķīlu var būt noderīgs daudziem Latvijas iedzīvotājiem, taču ir svarīgi pašiem rūpīgi izvērtēt savas finansiālās iespējas vēl pirms darījuma noformēšanas. Naudu ir jāvar ne tikai aizņemties, bet arī atmaksāt laikus. Precīzāku informāciju par kreditēšanas nosacījumiem un izmaksām varēsiet redzēt līgumā. Ja saistības netiek pildītas, automašīna var tikt atsavināta un pārdota par tirgus cenu. Situācijās, kad pārdošanas cena ir zemāka par kredīta atlikumu, klientam ir jāsedz starpība. Apstākļos, kad rodas problēmas ar saistību izpildi obligāti jau savlaicīgi sazinieties ar uzņēmuma kredītspeciālistiem. Tas palielinās iespējas sasniegt abām pusēm pieņemamu risinājumu.

Informācija pēdējo reizi atjaunota 03.01.2020. Kredīts pret automašīnu ir nopietnas saistības. Iepazīstities ar līguma nosacījumiem un izvērtējiet iespējas atmaksāt. Aizņemieties atbildīgi.