Kredītlīnija ir viens no popularākajiem finanšu pakalpojumiem internetā Latvijā. Piesakoties katram klientam tiek noteikts individuāls kredītlimits jeb aizdevuma griesti summai, kuru ir iespējams aizņemties. Izvērtējiet iespējas atmaksāt. Aizņemieties atbildīgi.

Kreditors Vecuma ierobežojumi Gada procentu likme (Akcijas)* Kredīta limiti Aizdevuma termiņš
informācija 20 – 70 53,90%
(1. līdz 3000 EUR ar 0% uz 30 dienām)
100-3000 € no 30 dienām
ondo creditinformācija 20– 75 28,76%
(1.aizdevums līdz 3000 EUR ar 0% uz 30 dienām)
50-3000 € no 30 dienām
informācija 20– 75 no 5,9%
(1. aizdevums līdz 15000 EUR)
500-15000 € 3-84 mēneši
bino kreditiinformācija 20 – 75 55,85%
(Ar minimālo maksājumu)
50-3000 € no 30 dienām
vivus kreditinformācija 20 – 75 no 44,55% (Samazināti procenti) 50-10000 € 3-60 mēneši
sms creditinformācija 20– 80 53,76% 50-3000 € no 30 dienām
informācija 19– 75 55,6% 500-2000 € 1-72 mēneši
  Akcijas*
GPL -53,90%
(1. - 3000 ar 0% uz 30 d.)10 minūtēs
(informācija)
ondo credit GPL -28,78%
(1. - 3000 ar 0% uz 30 d.)10 minūtēs
(informācija)
GPL no 5,9%
(Maks. 15000 )30 minūtes
(informācija)
bino krediti GPL - 55,85%
(Ar minimālo maksājumu.)Saņemt bino credit15 minūtes
(informācija)
sms credit GPL - 53,76%
7 dienas
(informācija)
vivus kredit GPL no 44,55%
(maks. 7000 )15 minūtes
(informācija)
GPL no 55,6%
(maks. 2000 )Aiznemties ferratum credit15 minūtes
(informācija)

Kredītlīnijas internetā

Kredītlīnija ir paredzēta cilvēkiem, kas nav pārliecināti, cik liela aizdevuma summa nepieciešama, taču ir pārliecināti, ka kredīts ir nepieciešams. Galvenās prasības:

 • vecums 18 – 80 gadi (inidividuāli kritēriji katram uzņēmumam);kredītlīnija - reģistrēties uzreiz
 • pozitīva kredītēsture (nav iekļauts parādnieku reģistros);
 • ir mobilais tālrunis un epasts;
 • nav paņemti citi kredīti tajā pašā uzņēmumā;
 • ir savs bankas konts;
 • ir regulāri ienākumi.

Pieteikties aizņēmumam varat internetā, aizpildot pieteikuma anketu, kurā precīzi jānorāda prasītā informācija. Atbildi par kredīta līnijas pieejamību saņemsiet 20 minūšu laikā, pie nosacījuma, ka pieteikums tiek aizpildīts darba laikā.

Pieejamā kredītlimita apmērs ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, t.sk. ikmēneša ienākumiem, kredītsaistībām, kredītvēstures u.c. faktoriem. Jārēķinas, ka vairumā gadījumu pirmajā reizē pieejamā summa būs mazāka nekā maksimāli iespējamā. Ja pieteikums tiks apstiprināts, naudu kontā saņemsiet maksimāli ātri. Jārēķinas gan, ka bezskaidras naudas pārskaitījumi tiek veikti tikai uzņēmuma darba laikā, līdz ar to nauda nebūs pieejama nakts stundās.

 • Lai pārbaudītu klienta maksātspēju uzņēmums pārbaudīt informāciju parādnieku datu bāzēs, VSAA (informācija par nomaksātajiem nodokļiem), kā arī var pieprasīt bankas konta izdruku (elektroniski) par pēdējiem sešiem mēnešiem.
 • Slēdzot līgumu, izlasiet to līdz galam un pievērsiet uzmanību komisijas maksājumiem, procentu likmēm, soda naudas apmēram un citiem atmaksas nosacījumiem.
 • Ja vēlaties ietaupīt, vienmēr centieties atmaksāt aizdevumu maksimāli ātri pēc tā saņemšanas. Tas pasargās Jūs no nepatikšanām, ko rada aizmāršība, citi ārkārtas tēriņi vai interneta bankas darbības traucējumi. Ja nauda netiek atmaksāta savlaicīgi, aizdevējs prasīs procentu m aksājumus saskaņā ar līgumā vai tā pielikumā ietverto cenrādi.
 • Situācijās, kad nepieciešams īstermiņa aizdevums, piemērotāki varētu būt ātrie kredīti, jo to izmantošana pirmās 30 dienas vairākos uzņēmumos ir iespējama bez procentu maksas. Arī šis nosacījums attiecas tikai uz jaunajiem klientiem, kas aizņemas pirmo reizi. Ja atmaksas termiņš netiek ievērots, ir jāveic kredīta pagarināšana vai jārēķinas ar soda naudu par saistību nepildīšanu.


Pakalpojuma priekšrocībaskreditlinijas-prieksrocibas

 • Jāmaksā tikai par reāli iztērēto, nevis maksimāli pieejamo naudas summu
 • Nav jāskaidro naudas izlietojuma mērķis.
 • Iespēja atmaksāt aizdevumu pirms termiņa.
 • Nav vajadzīga atkārtota pieteikšanās kredītam.
 • Atmaksas termiņš līdz 5 gadiem.
 • Pieejamā summa no 100 līdz 5000 eiro.
 • Garantēts aizdevums neparedzētā situācijā (iespēja būt drošam, ka vajadzības gadījumā būs pieejams papildus aizdevums).

Kredītlīnija ar sliktu kredītvēsturi

kredītlīnija ar sliktu kredītvēsturiLatvijā vairāk kā simts tūkstošiem iedzīvotāju ir sabojāta kredītvēsture. Atrodoties parādnieku reģistros, dzīve tiek nopietni sarežģīta, jo liela daļa komersantu, t.sk. nebanku kredītu devēji pārbauda ziņas par klientiem šajā datu bāzē. Visbiežāk tas nozīmē, ka kredītlīnijas ar negatīvu kredītvēsturi kārotājiem būs jārēķinas ar atteikumu. Prasības aizdevuma piešķiršanai šobrīd ir kļuvušas stingrākas un uzņēmumi rūpīgi vērtē katru pieteikumu. No otras puses, aizņēmējs, kas ir nokārtojis visus parādus joprojām parādīsies parādnieku melnajā sarakstā vēl 3 gadus pēc saistību nokārtosānas. Tas nozīmē, ka atrašanās parādnieku reģistros, ja vecie parādi ir nomaksāti vēl pilnībā nenozīmē, ka kredītlīnijas piedāvājums nebūs pieejams.

 

Bez darba vietas bet ar oficiāliem ienākumiem

bez darba vietasKādam var likties paradoksāli, ka kredītlīnija online ir pieejama arī bez darba vietas. Tas ir iespējams, taču tikai tādās reizēs, kad klientam ir kāds cits ienākumu avots.Ņemiet vērā, ka darba attiecības nav vienīgais veids kā gūt ienākumus un Latvijā ir ļoti daudzi cilvēki, kas saņem atalgojumu citos veidos. Pensionāriem ik mēnesi tiek izmaksāta vecuma pensija. Ugunsdzēsējiem un karavīriem ar stāžu tiek izmaksāta izdienas pensija. Pašnodarbinātie izmaksā paši sev ienākumus, savukārt uzņēmēji var dzīvot no dividendēm. Ņemiet vērā, ka aizņemties bez regulāriem ienākumiem vai bez oficiāliem ienākumiem šobrīd nav iespējams un parastiem strādniekiem, kas kļuvuši par bezdarbniekiem kredītlīniju saņemt neizdosies.

 

Kredītlīnija bez procentiem

saņemt bez procentiemPiesakoties kredītlīnijai pirmajā reizē var būt spēkā īpaši izdevīgi nosacījumi, t.sk. aizdevuma atmaksa bez procentu maksas noteiktā laika ietvarā. Parasti termiņš, kad iespējams atmaksāt naudu bez komisijas maksas vai procentiem ir ierobežots uz 30 vai retāk 60 dienām. Lielākā daļa kreditoru gan šādu iespēju nepiedāvā, jo negrib piesaistīt kredītņēmējus, kuru galvenā interese ir dabūt visu bez maksas. Nav noslēpums, ka aizņēmēji, kam interesē tikai kredītas ar 0% mēdz būt tieši tie paši, kas kavē parāda atmaksu. Maksātspējīgie klienti neiebilst samaksāt samērīgu komisijas maksu vai procentus par kvalitatīva pakalpojuma saņemšanu internetā. Vairums kreditoru to zina un pēdējā laikā ir padarījuši prasības naudas aizdošanai daudz stingrākas.

 

Aizņemties no 18 vai 19 gadiem?

Jaunieši Latvijā ļoti aktīvi seko jaunākajām tehnoloģijām un ir informēti arī par kreditoru piedāvājumiem. Tajā pašā kredītlīnijas no 18 un 19 gadiem ir pieejamas vien retā uzņēmumā. Būtībā vienīgais, kas piedāvā šādu iespēju patlaban ir Credit24, uzņēmums, kas neietilpst nebanku kredītu devēju asociācijā un vienlaiksu ir arī viens no tirgus līderiem savā jomā. Absolūti lielākā daļa kreditoru ir gatava sadarboties tikai ar tādiem jauniešiem, kas sasnieguši 20 gadu vecumu. Šādā vecumā cilvēks jau ir pabeidzis vidusskolu, iestājies augstskolā vai uzsācis darba gaitas un ir labāk informēts par to, kas ir nauda, cik grūti to nopelnīt un arī saprot, ka atmaksāt parādu nav nemaz tik vienkārši.

Kas notiek, ja kavēju atmaksu?

Aizdevumu vienmēr ir jāatmaksā līgumā noteiktā termiņa ietvaros. Pretējā gadījumā kreditoram ir tiesības piemērot nokavējuma procentus un izdevumus par atgādinājuma nosūtīšanu. Kreditori sadarbojas ar parādu piedziņas uzņēmumiem, kuru pakalpojumu izmaksas parāda atgūšanas procesā ir jāsedz kredītņēmējam. Uzņēmumiem ir tiesības iesaistīt parādu piedziņas uzņēmumus situācijās, kad parāda atmaksa tiek kavēta ilgāk par 14 dienām pēc rēķina atmaksas termiņa. Kavētājiem jārēķinās, ka informācija par līgumsaistību kavēšanu tiek iekļauta parādnieku reģistros. Reālā dzīvē tas nozīmē, ka aizņēmējam tiek sabojāta kredītvēsture un aizņemties atkārtoti būs krietni grūtāk. Lai šādu situāciju nepieļautu ir svarīgi rūpīgi sekot parāda atmaksas termiņam un problēmu gadījumā jau savlaicīgi sazināties ar aizdevēju, lai vienotos par iespējamām izmaiņām kredītlīnijas atmaksas nosacījumos.

Kas izdevīgāks – patēriņa kredīti, sms kredīti vai kredītlīnija?

Kredītlīniju priekšrocība ir iespēja izmantot to tikai tad, kad vajadzīgs, zinot pieejamā aizdevuma precīzu lielumu. Tas ļauj izvairīties no nepatīkamiem vai kreditlinija ir izdevigakapārsteigumiem, kad visas cerības tiek liktas uz iespēju paņemt kredītu, bet uzņēmumu piedāvājumā ir krietni vien mazākas summas nekā plānots. Ja ir jau dots solījums, ka būs nauda un izrādās, ka tas nav iespējams, var nonākt nepatīkamā situācijā. Overdrafts ļauj būt drošam par savām iespējām jebkurā brīdī, jo ja kredītlimits ir apstiprināts, to var izmantot, kad nepieciešams.

Patēriņa kredītu un kredītlīniju būtība ir līdzīga, taču katrs ir paredzēts noteiktu mērķu īstenošanai. Galvenā priekšrocība, ko piedāvā kredītlīniju izsniedzošie uzņēmumi ir – iespēja maksāt tikai par reāli izmantoto naudas summu. Ja ir plānots iztērēt uzreiz konkrētu summu, tad patēriņa kredīts var būt derīgs risinājums. Ja turpretim vēlaties aizņemties un vēl saglabāt nelielu rezervīti neparedzētiem gadījumiem vai naudu tērēsiet pakāpeniski, šim pakalpojumam var būt ievērojamas priekšrocības pār citiem aizdevumu veidiem.

Kad vajadzīgs neliels īstermiņa aizdevums (līdz 1 mēnesim), paņemt sms kredītu varētu būt izdevīgāk nekā kredīta līnija. Jaunajiem klientiem vairākos uzņēmumos šobrīd ir iespēja aizņemties bez procentiem, t.i. akcija, kuras ietvaros 30 dienu laikā ir jāatmaksā tikpat, cik aizņēmies. Varam secināt, ka katrs no nosauktajiem finanšu pakalpojumiem ir paredzēts citiem mērķiem, taču kredītlīniju var izmantot cilvēki, kas vēlas būt droši, ka konkrētā brīdī aizdevums būs pieejams uzreiz.

Atbildīga izvēle

atbildiga izvelePieņemot lēmumu, ir svarīgi saprast, kas Jūsu konkrētajā situācijā ir labākais risinājums. Tradicionālie aizdevumi tiek izsniegti uzreiz visi kopā un procenti ir jāmaksā uzreiz par visu pamatsummu. Kredītlīnija savukārt piedāvā elastīgākus nosacījumus un ir piemērotāka cilvēkiem, kas nav droši par savu tēriņu apjomu, taču vēlas būt droši, ka nākotnē, ja tāda vajadzība rastos, aizdevumu varētu saņemt.

Savā būtībā nebanku aizdevēju piedāvātie pakalpojumi konkurē ar kredītiestādēm, jo piedāvā līdzīgu servisu, taču nereti vienkāršākus un pretimnākošākus saņemšanas nosacījumus. Cena par overdrafta izmantošanu individuāla kredītlimita ietvaros mēdz būt augstāka nekā komercbanku pakalpojumiem, taču klientu lielais skaits liecina, ka kredītlīniju pakalpojumiem ir daudz piekritēju. Precīzāku informāciju par aizņemšanās nosacījumiem varat uzzināt aizdevuma līgumā.

 

Publikācija “Kredītlīnija” atjaunota 03.01.2020. Papildinātas ziņas par aizdevēju piedāvātajiem pakalpojumiem.

4.7 / 5. 160