Šodien kredītlīnija ir viens no pieprasītākajiem finanšu pakalpojumiem Latvijā. Noskaidro savu kredītlimitu. Izvērtē savas iespējas atmaksāt Aizņemies atbildīgi.

Kredītlīnijas un citi aizdevumu piedāvājumi*

 

 Aizdevējs Nauda kontā** Pieteikties ↓ AKCIJA 1. kredīts (€) Termiņš Vecuma ierobežojumi
mogu-lv 15 MIN informācija Bez ķīlas un iespējama 100% atlaide kredīta noformēšanai
50-1000 € līdz 3 gadiem 18 – 75
vivus kredit 5 MIN informācija Jaunajiem atlaide 3000 € 4 gadi 20 – 75
kredits24 kredit 10 MIN
informācija Kredītlīnija ar 0% uz 30 dienām
50-4000 € līdz 4 gadiem
18 -70
moneza kredit 15 MIN
informācija
Jauna akcija 50-5000 € līdz 5 gadiem 20 – 70
crediton 15 MIN Aiznemties creditoninformācija 1. reizē līdz 425 € ar 0% 50 – 1000 € līdz 2 gadiem 20 – 70
15 MIN informācija 1. kredīts līdz 350 € ar 0% 1-1500 € līdz 12 mēnešiem 21 – 70

*kredītlniju piedāvā Credit24, Crediton un Ferratum. Pārējos uzņēmumos ir pieejami patēriņa aizdevumi.
** Pēc pieteikuma apstiprināšanas, vienas bankas ietvaros.

Svarīgākais, kas tev jāzina par kredītlīniju

Kredītlīnija ir pieejama visiem, kas atbilst aizdevēju nosacījumiem. Pieteikumi tiek pieņemti visu diennakti, bet pārskaitījumi noris tikai darba laikā. (Ņemiet vērā, ka īstermiņa vajadzībām piemērotāki varētu būt ātrie kredīti.) Pamatprasības aizdevuma saņemšanai:

 • vecums 18 – 80 gadi (inidividuāli kritēriji katram uzņēmumam);
 • pozitīva kredītvēsture (nav iekļauts parādnieku reģistros);
 • ir mobilais tālrunis;
 • nav paņemti citi kredīti tajā pašā uzņēmumā;
 • ir savs bankas konts;
 • ir regulāri ienākumi.

Pieejamais kredītlīnijas apmērs ir atkarīgs no Jūsu ikmēneša ienākumiem, kredītsaistībām, kredītvēstures u.c. nosacījumiem. Maksātspēja tiek vērtēta, aplūkojot datus VID un VSAA datu bāzēs, parādnieku reģistros. Vajadzības gadījumā var tikt prasīts arī bankas konta izraksts par noteiktu laika periodu. Pakalpojuma cenas katram uzņēmumam ir atšķirīgas, taču sākotnēji vērts pievērst uzmanību, galvenokārt, aizdevēju akcijām un atlaidēm. Visas izmaksas varat redzēt kredītlīnijas līgumā un ar to varat iepazīties pirms parakstīšanas (saņemot piedāvājumu).

Kredītlīnijas priekšrocības, salīdzinot ar citiem pakalpojumiem

 • Jāmaksā tikai par reāli iztērēto, nevis maksimāli pieejamo naudas summu
 • Nav jāskaidro naudas izlietojuma mērķis.
 • Iespēja atmaksāt aizdevumu pirms termiņa.
 • Nav vajadzīga atkārtota pieteikšanās kredītam.
 • Atmaksas termiņš līdz 5 gadiem.
 • Pieejamā summa no 100 līdz 5000 eiro.
 • Garantēts aizdevums neparedzētā situācijā (iespēja būt drošam, ka vajadzības gadījumā būs pieejams papildus aizdevums).

Kas notiek, ja nevaru atmaksāt savlaicīgi?

Saskaņā ar līguma nosacījumiem klientiem ir pienākums atmaksāt līdzekļus līgumā noteiktajā periodā. Ja rodas situācija, kad tas netiek darīts, aizdevējam ir tiesības piemērot nokavējuma procentus un izdevumus par atgādinājuma nosūtīšanu. Kreditori sadarbojas ar parādu piedziņas uzņēmumiem, kuru pakalpojumu izmaksas parāda atgūšanas procesā ir jāsedz kredītņēmējam. Uzņēmumiem ir tiesības iesaistīt parādu piedziņas uzņēmumus situācijās, kad kredītlīnijas atmaksa tiek kavēta ilgāk par 14 dienām pēc rēķina atmaksas termiņa. Kavētājiem jārēķinās, ka informācija par līgumsaistību kavēšanu tiek iekļauta parādnieku reģistros. Reālā dzīvē tas nozīmē, ka aizņēmējam tiek sabojāta kredītvēsture un aizņemties atkārtoti būs krietni grūtāk. Lai šādu situāciju nepieļautu ir svarīgi rūpīgi sekot parāda atmaksas termiņam un problēmu gadījumā jau savlaicīgi sazināties ar aizdevēju, lai pagarinātu aizdevuma atmaksu. Ņemiet vērā, ka Credit24 šādu iespēju nepiedāvā.

Kas izdevīgāks – patēriņa kredīti, sms kredīti vai kredītlīnija?

Patēriņa kredīts un kredītlīnija būtība ir līdzīgi, taču katrs ir paredzēts noteiktu mērķu īstenošanai. Galvenā kredītlīnijas priekšrocība ir – iespēja klientiem maksāt tikai par reāli izmantoto naudas summu. Ja ir plānots iztērēt uzreiz konkrētu summu, tad patēriņa kredīts var būt derīgs risinājums. Ja turpretim vēlaties aizņemties un vēl saglabāt nelielu rezervīti neparedzētiem gadījumiem vai naudu tērēsiet pakāpeniski kredīta līnija sniegs lielākas priekšrocības.

Kad vajadzīgs neliels īstermiņa aizdevums (līdz 1 mēnesim), sms kredīti varētu būt izdevīgāki nekā kredītlīnijas limits. Piemēram, jaunajiem klientiem vairākos uzņēmumos šobrīd ir iespēja aizņemties bez procentiem, t.i. akcija, kuras ietvaros 30 dienu laikā ir jāatmaksā tikpat, cik aizņēmies. Varam secināt, ka katrs no nosauktajiem finanšu pakalpojumiem ir paredzēts saviem mērķiem, taču kreditlinija ir vairāk paredzēta tiem cilvēkiem, kam nepatīk pieņemt lēmumus pēdējā brīdī. Kredītlīniju galvenā priekšrocība ir iespēja izmantot to tikai tad, kad vajadzīgs, zinot pieejamā aizdevuma precīzu lielumu. Tas ļauj izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem, kad visas cerības tiek liktas uz iespēju paņemt kredītu, bet aizdevēji piedāvā aizdot krietni vien mazākas summas nekā plānots. Ja ir jau dots solījums, ka būs nauda un izrādās, ka tas nav iespējams, var nonākt nepatīkamā situācijā. Šis pakalpojums ļauj būt drošam par savām iespējām jebkurā brīdī, jo ja kredītlimits ir apstiprināts,  to var izmantot, kad nepieciešams.

Vai ir lietderīgi izmantot šādus finanšu pakalpojumus?

Pieņemot lēmumu, ka nepieciešams aizņemties ir svarīgi saprast, kas Jūsu konkrētajā situācijā ir labākais risinājums. Tradicionālie aizdevumi tiek izsniegti uzreiz kreditlinijavisi kopā un procenti ir jāmaksā uzreiz par visu pamatsummu. Kredītlīnija un kredītlimits turpretim piedāvā elastīgākus nosacījumus un ir piemērotāks cilvēkiem, kas nav droši par savu tēriņu apjomu, taču vēlas drošu aizņemšanās iespēju. Savā būtībā nebanku aizdevēju piedāvātie pakalpojumi konkurē ar kredītiestādēm, jo piedāvā līdzīgu servisu, taču nereti vienkāršākus un pretimnākošākus saņemšanas nosacījumus. Cena, ko prasa kreditlinijas un kredītlimita izmantošana caur interneta aizdevējiem mēdz būt augstāka nekā komercbanku pakalpojumi, taču klientu lielais skaits liecina, ka šim pakalpojumam ir daudz piekritēju. 21. gs. tas nozīmē, ka kredītkarte vairs nav vienīgā alternatīva un internetā pieejamais aizdevumu veids sniedz līdzīgas funkcijas un labumus.

Aizņēmēji, kas nav droši par šī varianta atbilstību savām vajadzībām vienmēr var to salīdzināt ar ātrajiem kredītiem vai jau pieminētajiem patēriņa kredītiem. Uzreiz gan jāpiezīmē, ka vairumā gadījumu ilgtermiņa saistības būs izdevīgākas, jo procentu maksājumu un līdz ar to arī ikmēneša maksājumus ilgākā termiņā mēdz būt zemāki. Vienlaikus gan katram būtu pašam jāpārliecinas, cik daudz ilgākā laika posmā tiks samaksāts par finanšu resursu izmantošanu un jāvērtē, kurš variants ir izdevīgāks. Raugoties no biznesa perspektīvas, klientu piesaistīšana kredītlīnijai ilgtermiņā ir finansiāli izdevīgāka, jo sniedz lojālus ilgtermiņa klientus, kas veic nelielus, taču paredzamus maksājumus par pakalpojuma nodrošināšanu. Iespējams, ka tieši šī šķietamā drošības sajūta ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ arī ātro kredītu tirgus Latvijā pamazām pāriet no īstermiņa aizdevumu piedāvāšanas uz ilgtermiņa attiecību veidošanu. Vai tas ir noderīgi, katram jāvērtē pašam personīgi.

Papildus informācija

Portālā Kredit par šo tēmu ir publicētas vēl šādas ziņas:

KREDĪTLĪNIJA
4.8 (95%) 132 votes