Latvijā kredītlīnija ir kļuvusi par vienu no populārākajiem aizdevumu veidiem. Pēc pieteikšanās katram klientam tiek  noteikts individuāls kredītlimits un ir izvēle tērēt visu uzreiz vai pa daļām. Procenti jāmaksā tikai par iztērēto naudas summu, nevis piešķirto limitu. Tas var būt izdevīgi, taču ir svarīgi izvērtēt savas iespējas atmaksāt. Aizņemieties atbildīgi.

Aizdevējs* Nauda kontā** Pieteikties kredītlīnijai Akcija (30 d.) Summa (€) Termiņš Vecums
kredits24 kredit 10 MIN
informācija Pirmās 60 d. bez procentiem
50-4000 € līdz 4 gadiem
18 -70
15 MIN Aiznemties creditoninformācija 1. ar 0% 50 – 3000 € pēc vienošanās 20 – 75
crediton 15 MIN Aiznemties creditoninformācija 50 – 4000 € pēc vienošanās 20 – 75
vivus kredit 5 MIN informācija 100-420 € 4 gadi 20 – 75
moneza kredit 15 MIN
informācija
2000-5000 € 6-60 mēneši 20 – 70

Kā saņemt kredītlīniju?

Pakalpojums ir pieejams ikvienam, kas atbilst šādiem nosacījumiem:

 • vecums 18 – 70 gadi (inidividuāli kritēriji katram uzņēmumam);
 • pozitīva kredītēsture (nav iekļauts parādnieku reģistros);
 • ir mobilais tālrunis un epasts;
 • nav paņemti citi kredīti tajā pašā uzņēmumā;
 • ir savs bankas konts;
 • ir regulāri ienākumi.

Lai aizņemtos, izvēlieties kreditoru un aizpildiet pieteikuma anketu. Atbildi par kredīta līnijas pieejamību saņemsiet 20 minūšu laikā, pie nosacījuma, ka pieteikums tiek aizpildīts darba laikā. Slēdzot līgumu, izlasiet līgumu līdz galam un pievērsiet uzmanību atmaksas nosacījumiem un procentu likmēm. Lai ietaupītu, atmaksājiet aizdevumu maksimāli ātri.

Ja vēlaties aizņemties tikai īstermiņā, tad piemērotāki varētu būt ātrie kredīti, jo par to izmantošanu pirmajā reizē (līdz 30 dienām) var nebūt jāmaksā procentu maksājumi. Izvēloties kredītlīniju, pieejamās summas apmērs būs atkarīgs no ikmēneša ienākumiem, kredītsaistībām, kredītvēstures u.c. faktoriem. Vairumā gadījumu sākotēji pieejamā summa būs mazāka nekā maksimāli iespējamā.

Lai pārbaudītu klienta maksātspēju uzņēmums pārbaudīt informāciju parādnieku datu bāzēs, VSAA (informācija par nomaksātajiem nodokļiem), kā arī var pieprasīt bankas konta izdruku (elektroniski) par pēdējiem sešiem mēnešiem. Atsevšķos gadījumos klientam var tikt lūgta arī izziņa no Valsts ieņēmumu dienesta.

Pieteikties kredītlīnijai varat jebkurā brīdī, taču bezskaidras naudas pārskaītījumi tiek veikti tikai uzņēmuma darba laikā. Tradicionāli par kredītlīnijas izmantošanu ir jāmaksā gan komisijas maksa, gan procenti par pakalpojuma izmantošanu. Jaunajiem klientiem, t.i. izmantojot pakalpojumu pirmajā reizē iespējami īpaši izdevīgi nosacījumi. Visi šobrīd izdevīgākie piedāvājumi ir apokopoti un salīdzināti pārskata sākumā.

Svarīgākās kredītlīnijas priekšrocības

 • Jāmaksā tikai par reāli iztērēto, nevis maksimāli pieejamo naudas summu
 • Nav jāskaidro naudas izlietojuma mērķis.
 • Iespēja atmaksāt aizdevumu pirms termiņa.
 • Nav vajadzīga atkārtota pieteikšanās kredītam.
 • Atmaksas termiņš līdz 5 gadiem.
 • Pieejamā summa no 100 līdz 5000 eiro.
 • Garantēts aizdevums neparedzētā situācijā (iespēja būt drošam, ka vajadzības gadījumā būs pieejams papildus aizdevums).

Kas notiek, ja kavēju atmaksu?

Aizdevumu vienmēr ir jāatmaksā līgumā noteiktā termiņa ietvaros. Pretējā gadījumā kreditoram ir tiesības piemērot nokavējuma procentus un izdevumus par atgādinājuma nosūtīšanu. Kreditori sadarbojas ar parādu piedziņas uzņēmumiem, kuru pakalpojumu izmaksas parāda atgūšanas procesā ir jāsedz kredītņēmējam. Uzņēmumiem ir tiesības iesaistīt parādu piedziņas uzņēmumus situācijās, kad parāda atmaksa tiek kavēta ilgāk par 14 dienām pēc rēķina atmaksas termiņa. Kavētājiem jārēķinās, ka informācija par līgumsaistību kavēšanu tiek iekļauta parādnieku reģistros. Reālā dzīvē tas nozīmē, ka aizņēmējam tiek sabojāta kredītvēsture un aizņemties atkārtoti būs krietni grūtāk. Lai šādu situāciju nepieļautu ir svarīgi rūpīgi sekot parāda atmaksas termiņam un problēmu gadījumā jau savlaicīgi sazināties ar aizdevēju, lai vienotos par iespējamām izmaiņām kredītlīnijas atmaksas nosacījumos.

Kas izdevīgāks – patēriņa kredīti, sms kredīti vai kredītlīnija?

Kredītlīniju priekšrocība ir iespēja izmantot to tikai tad, kad vajadzīgs, zinot pieejamā aizdevuma precīzu lielumu. Tas ļauj izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem, kad visas cerības tiek liktas uz iespēju paņemt kredītu, bet aizdevēji piedāvā aizdot krietni vien mazākas summas nekā plānots. Ja ir jau dots solījums, ka būs nauda un izrādās, ka tas nav iespējams, var nonākt nepatīkamā situācijā. Overdrafts ļauj būt drošam par savām iespējām jebkurā brīdī, jo ja kredītlimits ir apstiprināts,  to var izmantot, kad nepieciešams.

Patēriņa kredītu un kredītlīniju būtība ir līdzīga, taču katrs ir paredzēts noteiktu mērķu īstenošanai. Galvenā priekšrocība, ko piedāvā kredītlīniju izsniedzošie uzņēmumi ir – iespēja maksāt tikai par reāli izmantoto naudas summu. Ja ir plānots iztērēt uzreiz konkrētu summu, tad patēriņa kredīts var būt derīgs risinājums. Ja turpretim vēlaties aizņemties un vēl saglabāt nelielu rezervīti neparedzētiem gadījumiem vai naudu tērēsiet pakāpeniski, šim pakalpojumam var būt ievērojamas priekšrocības pār citiem aizdevumu veidiem.

Kad vajadzīgs neliels īstermiņa aizdevums (līdz 1 mēnesim),paņemt sms kredītu varētu būt izdevīgāk nekā kredīta līnija. Jaunajiem klientiem vairākos uzņēmumos šobrīd ir iespēja aizņemties bez procentiem, t.i. akcija, kuras ietvaros 30 dienu laikā ir jāatmaksā tikpat, cik aizņēmies. Varam secināt, ka katrs no nosauktajiem finanšu pakalpojumiem ir paredzēts citiem mērķiem, taču kredītlīniju var izmantot cilvēki, kas vēlas būt droši, ka konkrētā brīdī aizdevums būs pieejams uzreiz.

Vai kredītlīnija ir man piemērotākais aizdevumu veids?

Pieņemot lēmumu, ka nepieciešams aizņemties ir svarīgi saprast, kas Jūsu konkrētajā situācijā ir labākais risinājums. Tradicionālie aizdevumi tiek izsniegti uzreiz kredītlīnija - reģistrēties uzreizvisi kopā un procenti ir jāmaksā uzreiz par visu pamatsummu. Kredītlīnija no 18 gadiem ar individuālu kredītlimitu piedāvā elastīgākus nosacījumus un ir piemērotāka cilvēkiem, kas nav droši par savu tēriņu apjomu, taču vēlas drošu aizņemšanās iespēju.

Savā būtībā nebanku aizdevēju piedāvātie pakalpojumi konkurē ar kredītiestādēm, jo piedāvā līdzīgu servisu, taču nereti vienkāršākus un pretimnākošākus saņemšanas nosacījumus. Cena par overdrafta izmantošanu individuāla kredītlimita ietvaros mēdz būt augstāka nekā komercbanku pakalpojumiem, taču klientu lielais skaits liecina, ka šim pakalpojumam ir daudz piekritēju. Precīzāku informāciju par aizņemšanās nosacījumiem varat uzzināt aizdevuma līgumā. Citus kreditēšanas produktus varat atrast Kredit sākumlapā.

Kredītlīnija
4.7 (93.51%) 151 votes