2018. gada maijā kredītlīnija ir viens no pieprasītākajiem aizdevumu veidiem, jo nodrošina elastīgu atmaksas termiņu. Noskaidrojiet savu kredītlimitu. Aizņemieties atbildīgi, izvērtējot iespējas atmaksāt.

 Aizdevējs* Nauda kontā** Pieteikties ↓ Akcija (30 d.) Summa (€) Termiņš Vecums
vivus kredit 5 MIN informācija Jaunajiem atlaide 100-3000 € 4 gadi 20 – 75
kredits24 kredit 10 MIN
informācija Ar 0% uz 30 dienām
50-4000 € līdz 4 gadiem
18 -70
crediton 15 MIN Aiznemties creditoninformācija Ar 0% uz 30 dienām (līdz 425 €) 50 – 1000 € līdz 2 gadiem 20 – 70
15 MIN informācija 1. līdz 425 € ar 0%
50-1000 € līdz 1 gadam 20 – 70
moneza kredit 15 MIN
informācija
Nav 2000-5000 € 6-60 mēneši 20 – 70
15 MIN informācija Ar 0% uz 30 dienām (līdz 350 €) 1-1500 € līdz 12 mēnešiem 21 – 70

*kredītlīniju pakalpojumu piedāvā Credit24, Crediton un Ferratum. Pārējos uzņēmumos ir pieejami patēriņa aizdevumi.
** Pēc pieteikuma apstiprināšanas, vienas bankas ietvaros.

Kas ir kredītlīnija?

Tas ir pakalpojums, kas ļauj maksāt tikai par reāli iztērēto naudu.  Ja atmaksājot daļu būs vajadzīga papildus nauda, sava limita ietvaros varēsiet aizņemties papildus. Pieteikties kredītlīnijai varat visu diennakti, taču pārskaitījumi noris tikai darba laikā. (Ņemiet vērā, ka īstermiņa vajadzībām piemērotāki varētu būt ātro kredītu piedāvājumi.)

Ieteikumikredītlīnija

 • Pievērsiet uzmanību šobrīd spēkā esošajām akcijām.
 • Pieteikumā norādiet nepieciešamo summu un termiņu.
 • Atmaksājiet pirms termiņa un ietaupiet uz procentiem.
 • Izvērtējiet iespējas atmaksāt. Aizņemieties atbildīgi.
 • Iepazīstieties ar līguma nosacījumiem.

Atbilstības nosacījumi

 • vecums 18 – 75 gadi (skat. tabulu);
 • ir regulāri ienākumi
 • ir savs bankas konts;
 • ir mobilais tālrunis un epasts..

Pirms aizdevuma piešķiršanas tiek vērtēti klienta ikmēneša ienākumi, kredītvēsture un cita informācija. Maksātspēja tiek vērtēta analizējot datus VID un VSAA datu bāzēs, savukārt kredītvēstures ziņas glabājas parādnieku reģistros. Šaubu gadījumā uzņēmums var prasīt Jums nosūtīt bankas konta izrakstu par pēdējiem 6-12 mēnešiem.

Priekšrocības

 • Jāmaksā tikai par reāli iztērēto, nevis maksimāli pieejamo naudas summu
 • Nav jāskaidro naudas izlietojuma mērķis.
 • Iespēja atmaksāt aizdevumu pirms termiņa.
 • Nav vajadzīga atkārtota pieteikšanās kredītam.
 • Atmaksas termiņš līdz 5 gadiem.
 • Pieejamā summa no 100 līdz 5000 eiro.
 • Garantēts aizdevums neparedzētā situācijā (iespēja būt drošam, ka vajadzības gadījumā būs pieejams papildus aizdevums).

Kas notiek, ja nevaru atmaksāt savlaicīgi?

Neskaidrību un problēmu gadījumā ir vērts vienmēr sazināties ar konkrētā uzņēmuma kredītspeciālistiem, lai censtos panākt abām pusēm pieņemamu risinājumu. Ja vienošanās netiek panākta un klients nepilda līgumsaistības, aizdevējam ir tiesības piemērot līgumsodu un soda naudu Lai atgūtu naudu kreditori sadarbojas ar parādu piedziņas uzņēmumiem, kuru pakalpojumu izmaksas  ir jāsedz kredītņēmējam. Nemaksātājiem papildus jārēķinas, ka viņi var tikt iekļaut parādnieku reģistros.

Vai kredītlīnija ir izdevīgāka par citiem aizdevumu veidiem?

Latvijā privātpersonām ir pieejami dažādi finanšu pakalpojumi un katram no tiem ir savi plusi un mīnusi. Piemēram, patēriņa kredīts un kredītlīnija  ir līdzīgi, taču katrs ir paredzēts noteiktu mērķu īstenošanai. Galvenā priekšrocība kredītlīnijai ir – iespēja klientiem maksāt tikai par reāli izmantoto naudas summu. Ne vienmēr mēs zinām, cik tieši naudu papildus vajadzēs, bet, ja visi izdevumi ir aprēķināti precīzi, tad citi pakalpojumu veidi var būt pat izdevīgāki. Tiem, kas vēlas aizņemties, saglabājot ziņamu elastību, ir vērts apsvērt konkrētā aizdevumu veida priekšrocības. Ja jūsu kredītlimits ir apstiprināts, tad varat to izmantot, kad nepieciešams (bez steigas), zinot, ka aizdevuma pieejamība jau ir pilnīgi droša.

Situācijās, kad nepieciešams tikai īstermiņa aizdevums (līdz 1 mēnesim), sms kredīti varētu būt izdevīgāki nekā kredītlīnijas limits. Piemēram, jaunajiem klientiem vairākos uzņēmumos šobrīd ir iespēja aizņemties bez procentiem, t.i. akcija, kuras ietvaros 30 dienu laikā ir jāatmaksā tikpat, cik aizņēmies. Piemēram, aizņemoties 350 eur ar sms kredītu pirmajā reizē procenti nebūtu jāmaksā un vajadzētu atgriezt tos pašus 350 eur (līguma nosacījumu ietvaros). Tas ļauj secināt, ka katrs no nosauktajiem finanšu pakalpojumiem ir paredzēts saviem mērķiem un atliek tikai izvēlēties sev vajadzīgāko.

Atšķirības no banku pakalpojumiem

Tradicionālie aizdevumi tiek izsniegti uzreiz visi kopā un procenti ir jāmaksā uzreiz par visu pamatsummu. Kredītlīnija  turpretim piedāvā elastīgākus nosacījumus un ir piemērotāks cilvēkiem, kas nav droši par savu tēriņu apjomu, taču vēlas drošu aizņemšanās iespēju. Savā būtībā nebanku aizdevēju piedāvātie pakalpojumi konkurē ar kredītiestādēm, jo piedāvā līdzīgu servisu, taču nereti vienkāršākus un pretimnākošākus saņemšanas nosacījumus. Cena, kas jāmaksā, aizņemoties caur internetu, mēdz būt augstāka nekā komercbanku piedāvājumiem, taču klientu lielais skaits liecina, ka nebanku kredītlīnija Latvijā privātpersonu vidū ir atradusi daudz piekritēju. Liels nopelns šajā ziņā varētu būt arī skaidriem sadarbības nosacījumiem, ko lielā mērā ir palīdzējuši ieviest jaunie MK noteikumi par distances līgumu par finanšu pakalpojumu sniegšanu. Noteikumi uzliek par pienākumu aizdevējiem rakstīt līgumus skaidrus un saprotamus, kā arī norāda kāda informācija tajos ir jāiekļauj. Tāpat tiek paredzēta arī iespēja 14 dienu laikā atteikties no pakalpojuma, nepaskaidrojot iemeslus. Ja vēlaties izmantot šādu iespēju sazinieties ar aizdevēju.

KREDĪTLĪNIJA
4.8 (95.15%) 136 votes