Viena no iespējām, kā aizņemties papildus naudu – kredītlīnija – pakalpojums, kas daļēji pielīdzināms virtuālai kredītkartei. Piesakieties kredītlīnijai, kredītlimitam vai patēriņa kredītam internetā.  Atmaksas termiņš līdz 5 gadiem. Izvēloties kredītlīniju, aizdevumu varat tērēt visu uzreiz vai pa daļām, bet jāmaksā būs tikai par reāli izņemto naudu. Izvērtējiet savas finansiālās iespējas atmaksāt aizņēmumu. Aizņemies atbildīgi.

Kredītlīnijas un citi piedāvājumi*

 Aizdevējs Vecums Naudas izmaksa AKCIJA 1. kredīts (€) Termiņš Pieteikties ↓
kredits24 kredit 18 – 70 10 minūtēs Kredītlīnija ar 0% uz 30 dienām
50-4000 līdz 4 gadiem
informācija
crediton 20 – 70 15 minūtēs 1. reizē līdz 425 € ar 0% 50 – 1000 līdz 2 gadiem Aiznemties creditoninformācija
21 – 70 20 minūtēs 1. kredīts līdz 350 € ar 0% 1-1500 līdz 12 mēnešiem informācija
vivus kredit 20 – 75 5 minūtēs Samazināta komisijas maksa
50-1500 līdz 2 gadiem informācija
moneza kredit 20 – 70
15 minūtēs
3000 € līdz 3 gadiem informācija
20 – 75 1 diena (Jāparaksta līgums filiālē.) 1. līdz 500 € ar 0% (var saņemt skaidrā naudā) 800 € līdz 3 gadiem Saņemt banknotiinformācija
  25 – 70
1 diena (Jāparaksta līgums filiālē.) Līdz 1000 € var saņemt skaidrā naudā 3000 € līdz 5 gadiem Saņemt moneymetroinformācija
20 – 75 10 minūtēs Bez izsniegšanas maksas
100-1500 € līdz 5 gadiem
informācija
20 – 70 10000 € līdz 5 gadiem informācija

*kredītlniju piedāvā Credit24, Crediton un Ferratum. Pārējos uzņēmumos ir pieejami patēriņa aizdevumi.

Kredītlīnija – svarīgākais, kas jāzina

Pretendēt uz kredītlīnijas  saņemšanu var ikviens, kas atbilst aizdevēju nosacījumiem. Īstermiņa vajadzībām piemērotāki varētu būt ātrie kredīti. Pamatprasības:

 • vecums 18 – 70 gadi (inidividuāli kritēriji katram uzņēmumam);
 • pozitīva kredītēsture (nav iekļauts parādnieku reģistros);
 • ir mobilais tālrunis un epasts;
 • nav paņemti citi kredīti tajā pašā uzņēmumā;
 • ir savs bankas konts;
 • ir regulāri ienākumi.

Jums pieejamās kredītlīnijas apmērs būs atkarīgs no ikmēneša ienākumiem, kredītsaistībām, kredītvēstures u.c. faktoriem. Vairumā gadījumu sākotēji pieejamā summa būs mazāka nekā maksimāli iespējamā, jo klients vēl nešķiet pilnīgi uzticams. Lai pārbaudītu klienta maksātspēju uzņēmums pārbaudīt informāciju parādnieku datu bāzēs, VSAA (informācija par nomaksātajiem nodokļiem), kā arī var pieprasīt bankas konta izdruku (elektroniski) par pēdējiem sešiem mēnešiem. Atsevšķos gadījumos klientam var tikt lūgta arī izziņa no Valsts ieņēmumu dienesta. Pietiekties kredītlīnijai vari katru dienu, taču pietiekumi tiek izvērtēti tikai uzņēmuma darba laikā.

Tradicionāli par kredītlīnijas izmantošanu ir jāmaksā gan komisijas maksa, gan procenti par pakalpojuma izmantošanu. Jaunajiem klientiem, t.i. izmantojot pakalpojumu pirmajā reizē var tikt piedāvāti īpaši nosacījumi. Visi šobrīd izdevīgākie piedāvājumi ir apokopoti un salīdzināti pārskata sākumā.

Kredītlīnijas priekšrocības, salīdzinot ar citiem pakalpojumiem

 • Jāmaksā tikai par reāli iztērēto, nevis maksimāli pieejamo naudas summu
 • Nav jāskaidro naudas izlietojuma mērķis.
 • Iespēja atmaksāt aizdevumu pirms termiņa.
 • Nav vajadzīga atkārtota pieteikšanās kredītam.
 • Atmaksas termiņš līdz 5 gadiem.
 • Pieejamā summa no 100 līdz 5000 eiro.
 • Garantēts aizdevums neparedzētā situācijā (iespēja būt drošam, ka vajadzības gadījumā būs pieejams papildus aizdevums).

Kas notiek, ja nevaru atmaksāt savlaicīgi?

Saskaņā ar kredītlīnijas līguma nosacījumiem klientiem ir pienākums atmaksāt līdzekļus līgumā noteiktajā periodā. Ja rodas situācija, kad tas netiek darīts, aizdevējam ir tiesības piemērot nokavējuma procentus un izdevumus par atgādinājuma nosūtīšanu. Kreditori sadarbojas ar parādu piedziņas uzņēmumiem, kuru pakalpojumu izmaksas parāda atgūšanas procesā ir jāsedz kredītņēmējam. Uzņēmumiem ir tiesības iesaistīt parādu piedziņas uzņēmumus situācijās, kad kredītlīnijas atmaksa tiek kavēta ilgāk par 14 dienām pēc rēķina atmaksas termiņa. Kavētājiem jārēķinās, ka informācija par līgumsaistību kavēšanu tiek iekļauta parādnieku reģistros. Reālā dzīvē tas nozīmē, ka aizņēmējam tiek sabojāta kredītvēsture un aizņemties atkārtoti būs krietni grūtāk. Lai šādu situāciju nepieļautu ir svarīgi rūpīgi sekot parāda atmaksas termiņam un problēmu gadījumā jau savlaicīgi sazināties ar aizdevēju, lai vienotos par iespējamām izmaiņām kredītlīnijas atmaksas nosacījumos.

Kas izdevīgāks – patēriņa kredīti, sms kredīti vai kredītlīnija?

Patēriņa kredītu un kredītlīniju būtība ir līddzīga, taču katrs ir paredzēts noteiktu mērķu īstenošanai. Galvenā priekšrocība, ko piedāvā kredītlīnijas ir – iespēja maksāt tikai par reāli izmantoto naudas summu. Ja ir plānots iztērēt uzreiz konkrētu summu, tad patēriņa kredīts var būt derīgs risinājums. Ja turpretim vēlaties aizņemties un vēl saglabāt nelielu rezervīti neparedzētiem gadījumiem vai naudu tērēsiet pakāpeniski kredītlīnija sniegs lielākas priekšrocības.

Kad vajadzīgs neliels īstermiņa aizdevums (līdz 1 mēnesim),paņemt sms kredītu varētu būt izdevīgāk nekā kredītlīniju. Jaunajiem klientiem vairākos uzņēmumos šobrīd ir iespēja aizņemties bez procentiem, t.i. akcija, kuras ietvaros 30 dienu laikā ir jāatmaksā tikpat, cik aizņēmies. Varam secināt, ka katrs no nosauktajiem finanšu pakalpojumiem ir paredzēts saviem mērķiem, taču kredītlīnija ir vairāk paredzēta tiem cilvēkiem, kam nepatīk pieņemt lēmumus pēdējā brīdī. Kredītlīniju priekšrocība ir iespēja izmantot to tikai tad, kad vajadzīgs, zinot pieejamā aizdevuma precīzu lielumu. Tas ļauj izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem, kad visas cerības tiek liktas uz iespēju paņemt kredītu, bet aizdevēji piedāvā aizdot krietni vien mazākas summas nekā plānots. Ja ir jau dots solījums, ka būs nauda un izrādās, ka tas nav iespējams, var nonākt nepatīkamā situācijā. Kredītlīnija ļauj būt drošam par savām iespējām jebkurā brīdī, jo ja kredītlimits ir apstiprināts,  to var izmantot, kad nepieciešams.

Vai ir lietderīgi izmantot šādus finanšu pakalpojumus?

Pieņemot lēmumu, ka nepieciešams aizņemties ir svarīgi saprast, kas Jūsu konkrētajā situācijā ir labākais risinājums. Tradicionālie aizdevumi tiek izsniegti uzreiz kreditlinijavisi kopā un procenti ir jāmaksā uzreiz par visu pamatsummu. Kredītlīnija un kredītlimits turpretim piedāvā elastīgākus nosacījumus un ir piemērotāks cilvēkiem, kas nav droši par savu tēriņu apjomu, taču vēlas drošu aizņemšanās iespēju. Savā būtībā nebanku aizdevēju piedāvātie pakalpojumi konkurē ar kredītiestādēm, jo piedāvā līdzīgu servisu, taču nereti vienkāršākus un pretimnākošākus saņemšanas nosacījumus. Cena, ko prasa kredītlīnijas un kredītlimita izmantošana caur interneta aizdevējiem mēdz būt augstāka nekā komercbanku pakalpojumi, taču klientu lielais skaits liecina, ka šim pakalpojumam ir daudz piekritēju. 21. gs. tas nozīmē, ka kredītkarte vairs nav vienīgā alternatīva un internetā pieejamā kredītlīnija sniedz līdzīgas funkcijas un labumus. Aizņēmēji, kas nav droši par šī varianta atbilstību savām vajadzībām vienmēr var to salīdzināt ar ātrajiem kredītiem vai jau pieminētajiem patēriņa kredītiem. Uzreiz gan jāpiezīmē, ka vairumā gadījumu ilgtermiņa saistības būs izdevīgākas, jo procentu maksājumu un līdz ar to arī ikmēneša maksājumus ilgākā termiņā mēdz būt zemāki. Vienlaikus gan katram būtu pašam jāpārliecinas, cik daudz ilgākā laika posmā tiks samaksāts par finanšu resursu izmantošanu un jāvērtē, kurš variants ir izdevīgāks. Raugoties no biznesa perspektīvas, klientu piesaistīšana kredītlīnijai ilgtermiņā ir finansiāli izdevīgāka, jo sniedz lojālus ilgtermiņa klientus, kas veic nelielus, taču paredzamus maksājumus par pakalpojuma nodrošināšanu. Iespējams, ka tieši šī šķietamā drošības sajūta ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ arī ātro kredītu tirgus Latvijā pamazām pāriet no īstermiņa aizdevumu piedāvāšanas uz ilgtermiņa attiecību veidošanu. Vai tas ir noderīgi, katram jāvērtē pašam personīgi.

Kredītlīnija
4.8 (95%) 108 votes