Ilgtermiņa kredīti

Latvijā ilgtermiņa kredītu ar atmaksas laiku līdz 5 gadiem internetā var saņemt jau vairākus gadus, bet tikai retais to zina. Tradicionāli šādi aizdevumi tiek izmantoti mājokļa labiekārtošanai, dzīvokļa, auto iegādei vai kādam citam lielākam mērķim. Tā kā naudas atmaksai ir dots ilgāks laiks, klienti var aizņemties lielāku summu un katru mēnesi segt nelielu daļu no aizdevuma summas.

Kreditors Vecuma ierobežojumi Gada procentu likme (Akcijas)* Kredīta limiti Aizdevuma termiņš
informācija 20 – 70 53,90% (1. līdz 3000 EUR ar 0% uz 30 dienām) 100-3000 € no 30 dienām
ondo creditinformācija 20– 75 28,76% (1.aizdevums līdz 3000 EUR ar 0% uz 30 dienām) 50-3000 € no 30 dienām
informācija 20– 75 no 5,9% (1. aizdevums līdz 15000 EUR) 500-15000 € 3-84 mēneši
bino kreditiinformācija 20 – 75 55,85% (Ar minimālo maksājumu) 50-3000 € no 30 dienām
vivus kreditinformācija 20 – 75 no 44,55% (Samazināti procenti) 50-10000 € 3-60 mēneši
sms creditinformācija 20– 80 53,76% 50-3000 € no 30 dienām
informācija 19– 75 55,6% 500-2000 € 1-72 mēneši
**Gada procentu likme (GPL) ir kredīta kopējās izmaksas, kas izteiktas gada procentos no pieejamās kredīta kopējās summas. GPL tiek norādīta, lai patērētāji varētu labāk salīdzināt piedāvājumus un izprastu aizdevuma izmaksas (bez atlaidēm). Akciju ietvaros GPL mēdz būt ļoti zema vai pat nulles vērtībā. Precizas izmaksas vienmēr ir redzamas līgumā. 
  Akcijas*
GPL -53,90%
(1. - 3000 ar 0% uz 30 d.)10 minūtēs
(informācija)
ondo credit GPL -28,78%
(1. - 3000 ar 0% uz 30 d.)10 minūtēs
(informācija)
GPL no 5,9%
(Maks. 15000 )30 minūtes
(informācija)
bino krediti GPL - 55,85%
(Ar minimālo maksājumu.)Saņemt bino credit15 minūtes
(informācija)
sms credit GPL - 53,76%
7 dienas
(informācija)
vivus kredit GPL no 44,55%
(maks. 7000 )15 minūtes
(informācija)
GPL no 55,6%
(maks. 2000 )Aiznemties ferratum credit15 minūtes
(informācija)

Saņemt ilgtermiņa kredītu internetā

ilgtermima krediti bez kilas un darba vietasIlgtermiņa aizņēmumi ļauj aizņemties vairāk un katru mēnesi maksāt vienādu rēķinu. Piesakies kredītam internetā un saņem līdz 10000 eur savā bankas kontā. Protams, katram klientam tiek piedāvāti savi nosacījumi. Aizpildi anketu un saņem piedāvājumu savā epastā. .

Prasības kredīta piešķiršanai

 • Vecuma ierobežojumi: 18 – 75 gadi
 • Nepieciešams bankas konts un mobilais tālrunis
 • Tiek vērtēta kredītvēsture un maksātspēja
 • Aizdevumiem pret nodrošinājumu ir vajadzīga ķīla

Kurš ilgtermiņa kredīts ir man piemērotāks, piedāvājumu atšķirības

Pretendēt uz ilgtermiņa aizdevumu var ikviens LR idzīvotājs vecumā no 18 līdz 75 gadiem, ievērojot katra uzņēmuma vecuma ierobežojumus un ņemot vērā savas vajadzības. Lai arī saņemt kredītu un atmaksāt to ilgtermiņā var likties vilinoši, tomēr ir svarīgi saprast, kurš tieši pakalpojumu veids ir Jums piemērotākais.

 • Patēriņa kredīts – piemērots cilvēkiem, kas vēlas izremontēt dzīvokli vai veikt kādu lielāku pirkumu. Aizņemties varat līdz 10 000 eur, nauda jāatmaksā pakāpeniski 5 gadu laikā.
 • Kredītu apvienošana vienā maksājumā – pakalpojums klientiem, kas vēlas pārfinansēt līdzšinējās kredītsaistības un turpmāk maksāt vienu rēķinu. Iespējams, varēsiet samazināt kopējo maksājumu lielumu un ietaupīt. Izmaksu aprēķins katram klientam tiek sagatavots individuāli.
 • Ilgtermiņa kredīts pret auto – risinājums klientiem, kas vēlas aizņemties lielu naudas summu un grib samazināt izmaksas, izmantojot automašīnu kā nodrošinājumu. Aizdevuma summa līdz 15 000 eur jeb 90% no automašīnas novērtējuma vērtības. Piemērots arī situācijās, kad sadarbības iespējas apgrūtina sabojāta kredītvēsture vai citi problemātiski darījumi pagātnē. Jārēķinas, ka, nepildot saistības, pastāv risks zaudēt transporta līdzekli.
 • Kredīts uz 24 mēnešiem jeb 2 gadiem – noderīgs situācijās, kad zināms, ka parādu spēsiet nomaksāt divu gadu laikā. Šajā lapā norādītie ilgtermiņa kredītu veidi ietver arī aizdevumus uz 2 gadiem.
 • Aizdevums automašīnas iegādei jeb auto kredīts paredzēts transportlīdzekļa iegādei. Automašīna kalpo kā ķīla un klients par tās īpašnieku kļūst pēc pilnīgas parādsaistību izpildes. Izmantojot šo ilgtermiņa aizdevumu, ir iespēja iegādāties auto lētāk, jo procentu likmes ir zemākas kā kredītiem bez nodrošinājuma.
 • Ilgtermiņa kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu – saņem līdz 90% no īpašuma novērtējuma. Maksimālā summa var sasniegt pat vairāk kā 100000 eur. Naudas atmaksas termiņš var sasniegt pat 15 – 20 gadus. Piemērots arī mājokļa iegādei (hipotekārais aizdevums).
 • Kredīts ilgtermiņa vajadzībām pensionāriem – netiek piedāvāts visos uzņēmumos. Ja esiet pensijas vecumā, pievērsiet uzmanību vecuma ierobežojumiem aizdevuma saņemšanai
 • Kredīts ilgtermiņam 18 un 19 gadus veciem jauniešiem – pieejams tikai retos gadījumus. Piedāvājumu sarakstu skat. kredītu salīdzinātājā.
 • Kredītlimits un kredītlīnija ar atmaksas termiņu līdz 3 gadiem. Izdevīgs variants, ja nav precīzi zināms, cik liels aizdevums nepieciešams. Sniedz zināmu drošības sajūtu un garantiju, ka aizņēmumu varēsiet saņemt, kad tas būs reāli vajadzīgs. Procentu maksājumi jāveic tikai par reāli izlietoto naudu. Jo ātrāk atmaksāsiet, jo mazāki procenti.
 • Ilgtermiņa aizņēmums ar negatīvu kredītvēsturi un/vai bez ienākumiem – saņemt kredītu bez ķīlas vai pat ar nodrošinājumu problemātiskiem klientiem ir ļoti sarežģīti. Situācijās, kad kredītvēsture ir negatīva, bet iepriekšējie parādi ir nomaksāti iespējas ir lielākas, bet dabūt aizdevumu bez ienākumiem ir praktiski reāli, pie nosacījuma, ka aizdevējs pārbauda klienta maksātspēju.

Vai labāk aizņemties pret ķīlu vai bez ķīlas?

Katram no šiem variantiem ir savas priekšrocības. Piedāvājot nodrošinājumu – auto transporta līdzekli vai nekustamo īpašumu parasti var aizņemties vairāk un ar zemākām procentu likmēm. Galvenais risks ir nemaksāšanas gadījumā zaudēt ķīlu. Tas nenotiek vienā dienā, bet, ja kavēsiet parāda atmaksu 30 vai 60 dienas (saskaņā ar līguma nosacījumiem) kreditors var būt tiesīgs atsavināt Jūsu īpašumu. Arī izvēloties kredītu bez ķīlas pastāv risks nokļūt parādos, taču kustamā vai nekustamā īpašuma piedziņa šādās situācijas ir ilgstošāks process.

Vai kredīts ilgtermiņā ir izdevīgāks par īstermiņa aizdevumiem?

Galvenais ieguvums no ilgtermiņa kredītiem ir zemākas procentu likmes un iespēja saņemt lielāku aizdevumu. Latvijā Jūs praktiski nevarat aizņemties lielu naudas summu uz vienu mēnesi. Lielie kredīti parasti tiek piedāvāti tikai uz laiku no 6 vai 12 mēnešiem. Īstermiņa naudas aizdevums parasti tiek piešķirts uz laiku līdz 30 vai 45 dienām, turpretim ilgtermiņā aizņēmumi uz laiku līdz 60 mēnešiem vai pat ilgāk. Vairumam Latvijas iedzīvotāju atmaksāt lielu naudas summu vairāku tūkstošu eiro apmērā ir daudz reālāk pāris gadu laikā, nevis vienā vai pāris mēnešos.

Kopā ar KREDIT.LV Jūs varat atrast sev noderīgāko kredīta veidu gan īstermiņa, gan ilgtermiņa vajadzībām. Praktiski visi uzņēmumi aizdod naudu bez ķīlas. Izņēmumi ir sadaļā – kredīts pret auto ķīlu, kas piešķir finansējumu pret automašīnas ķīlu, kā arī kreditori, kas apkopoti sadaļā Kredīts pret nekustamo īpašumu (skat. lapas augšpusē). Prakse liecina, ka Latvijas iedzīvotāji ne visai labprāt ir gatavi ieķīlāt savu īpašumu. Rezultātā to piedāvājumu klāsts, kas piešķir kredītus ilgtermiņa vajadzībām pret nodrošinājumu ir būtiski zemāks.

Ko darīt, ja nevarat segt ikmēneša maksājumus?

Situācijās, kad rodas problēmas ar kredīta maksāšanas disciplīnu ir svarīgi saprast, vai runa ir par īstermiņa vai ilgtermiņa grūtībām. Īstermiņa problēmas ir iespējams risināt ar aizdevēju sarunu ceļā vai gūstot atbalstu no tuviniekiem. Kredītbrīvdienas ir viens no variantiem, kas tiek piedāvāts klientiem, kam rodas grūtības. Diemžēļ jārēķinās, ka izmantojot kredītbrīvdienas tiek automātiski pārskatīts Jūsu līgums un kreditors piemēros līgumam augstāku procentu likmi. Pamatojums – klienta problēmu rezultātā ir pieaudzis kredītdevēja risks. Tas nozīmē, ka dažus mēnešus varēsiet maksāt mazāk (tikai pamatsummu vai pamatsummu plus mazākus procentus). Brīdī, kad kredītbrīvdienas būs beigušās, jārēķinās, ka pieaugs Jūsu ikmēneša kredītmaksājums.

Otrs variants, ko piedāvā uzņēmumi, kas specializējas uz aizdevumiem līdz 3000 eiro vai mazākiem ir kredīta pagarināšana. Tas nozīmē, ka klienti, kas nevar segt kredītmaksājumus var pagarināt līguma termiņa, samaksājot noteiktu komisijas maksu. Ja tas nav iespējams, aizdevējs gaidīs, līdz 60 dienām un tad nodos parāda atgūšanu parāda piedziņas uzņēmumiem. Tā rezultātā automātiski jārēķinās ar papildus izdevumiem, kas saistīti ar parādu piedziņas firmas pakalpojumu apmaksu. Ja tas nelīdz, lieta tiek nodota tiesā, kur pēc tiesas lēmuma parāda atgūšanu jau sāk realizēt tiesu izpildītāji. Ja klientam nekas nepieder, kreditors var palikt ar garu degunu, taču jārēķinās, ka ilgtermiņa aizdevumi tāpāt kā citi finanšu pakalpojumi ir bez noilguma. Lai pārtrauktu saistības ir jāsedz parāds, jāvienojas par parāda dzēšanu vai jāiziet maksātnespējas procedūra. Pēdējais no variantiem ir salīdzinoši izdevīgs situācijās, kad kredīta summa pārsniedz 10 tūkstošus eiro.

Maksātnespēja prasa laiku un uzdrīkstēšanos, šo pakalpojumu parasti izmanto salīdzinoši neliels cilvēku skaits. Ja paņemti vairāki aizdevumi, alternatīvs risinājums varētu būt kredītu apvienošana, kas teorētiski ļauj samazināt ikmēneša maksājumus, bet praksē katra situācija un piedāvātie līguma nosacījumi ir jāvērtē individuāli.

Kā iztikt bez ilgtermiņa kredītiem?

Simtiem gadu cilvēki ir dzīvojuši bez aizņemšanās un var to veiksmīgi darīt arī tagad. Labākais veids kā iztikt bez ilgtermiņa kredītiem ir nedzīvot pāri saviem līdzekļiem. Papildus tam ir jāveido uzkrājumi nebaltai dienai, jo nekad nevar zināt, kurā brīdī būs nepieciešami papildus finanšu līdzekļi. Dzīvojot no rokas mutē var ilgstoši, taču, ja rodas ārkārtas papildus tēriņi, ko nevar atlikt – veselības pakalpojumi, auto remonts ir jāmeklē risinājums.

Pirms ķerties pie ārēja finansējuma avotiem no juridiskām personām, izvērtējiet kādu palīdzību varētu sniegt paziņas un tuvinieki. Neviens patiess draugs vai radinieks nekad neprasīs komisijas maksu vai procentus. Ja summa būs liela, iespējams, aizevējs vēlēsies noslēgt līgumu, bet tas nav obligāti. No otras puses, aizņemties no trešajām pusēm – kredītiestādēs vai bankā var būt izdevīgāk, ja nevēlaties citus informēt par savām vajadzībām. Katrai izvēlei ir savi plusi un mīnusi un šī iemesla dēļ katrā situācijā atbilstošāks būs cits risinājums.

Kopumā ilgtermiņa naudas kredīts var būt noderīgs veids, kā aizņemties vairāk, sadalot parāda atmaksu daudzos ikmēneša maksājumos. Tā kā summas ir lielas, ir vērts rūpīgi izvērtēt darījuma lietderību un izdevīgumu.

Aizņemieties atbildīgi. Izvērtējiet savu kredītspēju un iespējas atmaksāt aizdevumu.