PATĒRIŅA KREDĪTS

Latvijas pieprasītāko patēriņa kredītu salīdzinājums. Atrodi savējo.

Vecums Akcija Nauda kontā 1. kredīts līdz Aizdevuma termiņš
Lat credit aizdevums 20 – 70 1. līdz 425 €  ar 0% 15 minūtes 1000 € līdz 1 gadam informācija
crediton 20 – 70 1. līdz 425 € ar 0% 10 minūtēs 2000 € līdz 2 gadiem Aiznemties ondo creditinformācija 
20– 75 Jaunajiem klientiem atlaides 5 minūtes 3000 € līdz 5 gadiem informācija
moneza kredit 20 – 70 no 22% gadā 15 minūtēs 2000 € – 5000 € 6 – 60 mēneši
informācija
vivus kredit 18 – 70 1. kredītlīnija bez procentiem uz 30 d. 10 minūtēs 4000 € līdz 3 gadiem informācija

>> Vairāk aizdevumu piedāvājumus meklē sadaļās Kredītlīnija un Ātrie kredīti <<

Saņemt patēriņa kredītu

Latvijā privātpersonas lieto kredītus dažādām vajadzībām lielāku mērķu un ieceru īstenošanai, reizēs, kad ar īstermiņa aizdevumiem ir par maz. Pakalpojumu piedāvā gan kredītiestādes gan patēriņa kredīts nebanku sektora uzņēmumi internetā un klātienē.

  • Patēriņa kredīts ļauj aizņemties no 50 līdz 10000 eiro ar atmaksas termiņu līdz pieciem gadiem. Piešķirot aizdevumu, kreditori neprasa naudas izlietošanas mērķi un Jūs varat to izlietot pēc saviem ieskatiem. Mājas, dzīvokļa renovācija, santehnikas vai elektrotehnikas iegāde, auto remonts – jebkurš no šiem variantiem var būt par iemeslu, lai aizņemtos.
  • Ilgāks naudas atmaksas termiņš nozīmē, ka varat aizņemties būtiski lielāku naudas summu. Aizdevuma atmaksa jāveic saskaņā ar grafiku, ik mēnesi, maksājot noteiktu, iepriekš zināmu naudas summu.
  • Aizņēmuma saņemšanai nav vajadzīga ķīla, nodrošinājums vai galvotājs. Aizņēmumu piešķir, pamatojoties uz ienākumu, kredītvēstures, retāk arī izdevumu izvērtējuma rezultātiem.
  • Piesakoties aizdevumam internetā, Jums ir vajadzīgs tikai savs bankas konts, epasts un mobilais tālrunis. Visas ienākumu pārbaudes notiek online vidē, bez nepieciešamības iesniegt dokumentus drukātā veidā.
  • Nauda uz Jūsu bankas kontu tiek pārskaitīta maksimāli ātri. Reālā dzīvē tas nozīmē, ka aizņēmums darba laikā var būt pieejams pat 15 minūšu laikā, pie nosacījuma, ka Jums un kreditoram ir konts vienā bankā. Piesakoties kredītam āpus darba laika vai pēdējā brīdī, līdz naudas saņemšanai būs jāgaida ilgāku laiku.
  • Visas izmaksas ir redzamas līgumā vēl pirms tā parakstīšanas. Lai uzzinātu pieejamā kredīta nosacījumus, aizpildiet pieteikumu un gaidiet atbildi savā epastā. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā kredītspeciālisti ar Jums sazināsies pa telefonu.

Kredītu kalkulatorā varat aplūkot, kurš ir Jums piemērotākais un izdevīgākais kredīts. Pirms aizņemties izvērtējiet savas finansiālās iespējas atmaksāt aizdevumu. Aizņemieties atbildīgi.

Nosacījumi kredīta saņemšanai

Atkarībā no izvēlētā aizdevēja atmaksas termiņš var būt līdz pat 5 gadiem. Galvenās prasības, lai aizņemtos ir šādas:

  • ir regulāri, pierādāmi ienākumi;
  • ir vismaz 18 (20) gadi;
  • nav iekļauts parādnieku reģistros (pārbauda kredītvēsturi un maksātspēju). Labas prakses nosacījumi paredz, ka kredīta atmaksai mājsaimniecība nevar tērēt vairāk kā 20 – 30 procentus no budžeta. Ja kreditors to neievēro, ir labi, ja Jūs paši šo apstākļi ņemat vērā un rīkojaties apdomīgi;
  • līdzšinējā sadarbība ar kreditoru var būt būtisks arguments lēmuma pieņemšanā. Ja iepriekš jau esat pierādījuši sevi kā uzticamu klientu, iespēja, ka patērētāja kredīts tiks piešķirts atkārtoti būs būtiski lielāka.

Piesakoties aizdevumam, uzņēmums pārbaudīs Jūsu kredītvēsturi parādnieku “melnajos sarakstos”. Ienākumu pārbaude noris, izvērtējot datus VSAA un/vai VID datu bāzēs. Papildus tam var tikt prasīts bankas konta izraksts par pēdējiem sešiem mēnešiem vai pat gadu (reti). Saņemot kredītu, Jūs varat to atmaksāt pirms termiņa bez soda procentiem, taču aizdevējam ir tiesības prasīt samaksu par faktisko aizdevuma izmantošanas laiku.

Kas aizdod naudu?

Latvijā aizdevumus patērētāju vajadzībām var saņemt internetā. Vivus, Credit24, Moneza u.c. Kredit.lv ļauj salīdzināt tos visus un izvēlēties sev piemērotāko. Pēdējā laikā arī bankas piedāvā šādus aizdevumus, taču katram no mums var būt savi iemesli, kādēļ neaizņemties no kredītiestādēm. Saņemt patēriņa kredītu nav sarežģīti, taču, lai darījums būtu veiksmīgs, klientiem ir būtiski pašiem vispirms izvērtēt savu maksātspēju. Kļūdaini aprēķini var vēlāk novest pie daudzām netīkamām sekām. Protams, arī kreditori veic klienta kredītspējas vērtēšanu, taču neviens nepazīst mūs labāk kā mēs paši. Šī iemesla dēļ galvenā atbildība par lēmuma pieņemšanu joprojām ir jāuzņemas katram pašam.

Kas notiek, ja nevaru laicīgi atmaksāt parādu?

Patēriņa kredīts nereti ļauj aizņemties būtiski lielāku naudas summu ar elastīgāku atmaksas termiņu nekā ātrie kredīti. Parāda atmaksa jāveic saskaņā ar atmaksas grafiku vienu reizi mēnesī, maksājot jau iepriekš zināmu naudas summu. Ja rodas problēmas ar aizdevuma atmaksu, sazinieties ar uzņēmuma kredītspeciālistiem. Tradicionāli aizdevēji piedāvā kredītbrīvdienas vai lūdz papildus maksu par līguma termiņa pagarināšanu. Abos gadījumos var tikt piemērota papildus maksa vai paaugstināta procentu likme par finanšu resursu izmantošanu (saskaņā ar līguma noteikumiem). Situācijās, kad kredītsaistības netiek pildītas, uzņēmuma ir tiesības iekļaut klientu parādnieku reģistros un mēģināt atgūt naudu ar parādu piedziņas firmu un/vai tiesu izpildītāju palīdzību. Jebkurā no šiem variantiem jārēķinās ar papildus izdevumiem, bet, ja tiek sabojāta kredītvēsture, iespējas aizņemties atkārtoti nākotnē var būtiski samazināties.

Patēriņa kredīta izmaksas un atmaksas nosacījumi

paterina-kreditiVisobjektīvāko atbildi par aizdevuma izmaksām Latvijā var sniegt gada procentu likmes salīdzināšana. Šis rādītājs palīdz salīdzināt šķietami dažādus pakalpojumus un atspoguļo izmaksas, kas patērētājam var rasties, noslēdzot līgumu, gada laikā. Ja salīdzinat akcijas piedāvājumus, ir jāņem vērā, ka akcijas periodā gada procentu likme būs būtiski zemāka. Ievērojot līguma nosacījumus tas ļauj aizņemties krietni lētāk nekā standarta situācijās. Orientējošas izmaksas var redzēt uzreiz, taču precīzu, tieši Jums noteiktu procentu likmi Jūs varat redzēt savā līgumā pēc pieteikuma aizpildīšanas. Nebanku kreditoru piedāvātie pakalpojumi vairumā gadījumu ir dārgāks nekā kredītiestāžu pakalpojumi, taču pieejamāks plašākam sabiedrības slānim un īsākā termiņā. Rezultātā ilgtermiņa patēriņa aizdevumi no nebanku kreditoriem ir kļuvuši populāri un tos izmanto aizvien vairāk cilvēki. Daudzos gadījumos tie ir pielīdzināmi ātrajiem kredītiem, jo to saņemšanai ir vajadzīgs neilgs laiks, taču procenti, aizņemoties uz ilgāku termiņu mēdz būt zemāki, turklāt netiek prasīta ķīla.

Kā pārbaudīt, vai drīkstu aizņemties?

Pirms pieteikties pakalpojumam, izvērtējiet tā izmaksas un saņemšanas nosacījumus. Nereti komisija maksa par aizdevuma piešķiršanu, ko prasa bankas sākotnēji netiek iekļauta aprēķinā un var tikt pieņemts kļūdains lēmums. Vienlaikus ir svarīgi saprast kādam mērķim aizdevums tiek ņemts. Ja vēlaties ar to iegādāties kādu lētu mājokli, lūdzu ņemiet vērā, ka hipotekāro aizdevumu un auto līzinga procentu likmes ir būtiski zemākas nekā šī tipa kredītiem. Tāpat daudziem klientiem bezprocentu aizdevums ar atmaksas termiņu līdz vienam mēnesim būs izdevīgāks situācijās, kad nepieciešama salīdzinoši maza naudas summa. Patēriņa kredīts var būt noderīga situācijās, kad ir vēlme piepildīt savus mērķus vai ieceres un esiet gatavi par to maksāt noteiktu procentu likmi. Izvērtējiet savas finansiālās iespējas atmaksāt aizņēmumu. Aizņemieties atbildīgi.

JAUNĀKĀS PUBLIKĀCIJAS PAR ŠO TĒMU

Patēriņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi

Latvijā patēriņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi tiek piešķirts, izvērtējot klienta ienākumus un kredītvēsturi. Iespēja aizņemties ir mazāka, taču katrs pieteikums tiek izvērtēts individuāli.

PATĒRIŅA KREDĪTS
4.9 (97.85%) 65 votes