PATĒRIŅA KREDĪTS – NODERĪGS RISINĀJUMS

Patēriņa kredīts var tikt izmantots mājas vai dzīvokļa labiekārtošanai, jaunas sadzīves tehnikas vai mēbeļu iegādei, automašīnas remontam vai jebkura cita lielāka mērķa īstenošanai. Īstermiņa ātro aizdevumu salīdzinājums papildus ir pieejams šeit. Izvērtējiet iespējas atmaksāt. Aizņemieties atbildīgi.

Kreditors Vecuma ierobežojumi Gada procentu likme (Akcijas)* Kredīta limiti Aizdevuma termiņš
informācija 20 – 70 53,90%
(1. līdz 3000 EUR ar 0% uz 30 dienām)
100-3000 € no 30 dienām
ondo creditinformācija 20– 75 28,76%
(1.aizdevums līdz 3000 EUR ar 0% uz 30 dienām)
50-3000 € no 30 dienām
informācija 20– 75 no 5,9%
(1. aizdevums līdz 15000 EUR)
500-15000 € 3-84 mēneši
bino kreditiinformācija 20 – 75 55,85%
(Ar minimālo maksājumu)
50-3000 € no 30 dienām
vivus kreditinformācija 20 – 75 no 44,55% (Samazināti procenti) 50-10000 € 3-60 mēneši
sms creditinformācija 20– 80 53,76% 50-3000 € no 30 dienām
informācija 19– 75 55,6% 500-2000 € 1-72 mēneši
 • Patēriņa kredīti, kas pieejami internetā piedāvā aizņemties līdz 5000 eur.
 • Naudu var saņemt jau tajā pašā dienā pēc kredīta apstiprināšanas.
 • Aizņēmējam pieteikumā ir jānorāda vēlamā summa un atmaksas termiņš.

> Ja vajadzīgs aizdevums, apmeklē arī Kredit.lv sākumlapu.

Latvijas pieprasītāko patēriņa kredītu salīdzinājums. Atrodiet tabulā sev izdevīgāko piedāvājumu. Izvērtējiet iespējas atmaksāt. Aizņemieties atbildīgi. Pirms aizņemšanās, izvērtējiet arī kredītlīnijas nosacījumus. Tas ir aizdevums ar elastīgu atmaksas termiņu.

Kādas ir patēriņa kredītu priekšrocības?

Latvijā privātpersonas lieto kredītus dažādām vajadzībām lielāku mērķu un ieceru īstenošanai, reizēs, kad ar īstermiņa aizdevumiem ir par maz. Pakalpojumu piedāvā gan kredītiestādes gan patēriņa kredīts nebanku sektora uzņēmumi internetā un klātienē.

 • Patēriņa kredīti ļauj aizņemties no 50 līdz 6000 eiro ar atmaksas termiņu līdz pieciem gadiem. Piešķirot aizdevumu, kreditori neprasa naudas izlietošanas mērķi un Jūs varat to izlietot pēc saviem ieskatiem. Mājas, dzīvokļa renovācija, santehnikas vai elektrotehnikas iegāde, auto remonts – jebkurš no šiem variantiem var būt par iemeslu, lai aizņemtos.
 • Ilgāks naudas atmaksas termiņš nozīmē, ka varat aizņemties būtiski lielāku naudas summu. Aizdevuma atmaksa jāveic saskaņā ar grafiku, ik mēnesi, maksājot noteiktu, iepriekš zināmu naudas summu.
 • Aizņēmuma saņemšanai nav vajadzīga ķīla, nodrošinājums vai galvotājs. Aizņēmumu piešķir, pamatojoties uz ienākumu, kredītvēstures, retāk arī izdevumu izvērtējuma rezultātiem.
 • Piesakoties aizdevumam internetā, Jums ir vajadzīgs tikai savs bankas konts, epasts un mobilais tālrunis. Visas ienākumu pārbaudes notiek online vidē, bez nepieciešamības iesniegt dokumentus drukātā veidā.
 • Nauda uz Jūsu bankas kontu tiek pārskaitīta maksimāli ātri. Reālā dzīvē tas nozīmē, ka aizņēmums darba laikā var būt pieejams pat 15 minūšu laikā, pie nosacījuma, ka Jums un kreditoram ir konts vienā bankā. Piesakoties kredītam āpus darba laika vai pēdējā brīdī, līdz naudas saņemšanai būs jāgaida ilgāku laiku.
 • Visas izmaksas ir redzamas līgumā vēl pirms tā parakstīšanas. Lai uzzinātu pieejamā kredīta nosacījumus, aizpildiet pieteikumu un gaidiet atbildi savā epastā. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā kredītspeciālisti ar Jums sazināsies pa telefonu.

Aizņemšanās prasības

Atkarībā no izvēlētā aizdevēja atmaksas termiņš var būt līdz pat 5 gadiem. Galvenās prasības, lai aizņemtos ir šādas:

 • ir regulāri, pierādāmi ienākumi;
 • ir vismaz 18 (20) gadi;
 • neesat iekļauts parādnieku reģistros (pārbauda kredītvēsturi un maksātspēju). Labas prakses nosacījumi paredz, ka kredīta atmaksai mājsaimniecība nevar tērēt vairāk kā 20 – 30 procentus no budžeta. Ja kreditors to neievēro, ir labi, ja Jūs paši šo apstākļi ņemat vērā un rīkojaties apdomīgi;
 • līdzšinējā sadarbība ar kreditoru var būt būtisks arguments lēmuma pieņemšanā. Ja iepriekš jau esat pierādījuši sevi kā uzticamu klientu, iespēja, ka patērētāja kredīts tiks piešķirts atkārtoti būs būtiski lielāka.

Piesakoties aizdevumam, uzņēmums pārbaudīs Jūsu kredītvēsturi parādnieku “melnajos sarakstos”. Ienākumu pārbaude noris, izvērtējot datus VSAA un/vai VID datu bāzēs. Papildus tam var tikt prasīts bankas konta izraksts par pēdējiem sešiem mēnešiem vai pat gadu (reti). Saņemot kredītu, Patēriņa kredīti ar sliktu kredītvēsturi tiek piešķirti retāk. Vairumā gadījumu saņēmēji ir klienti, kas visus vecos parādus ir nomaksājuši, taču joprojām viņi parādās parādnieku datu bāzēs. Ņemiet vērā, ka Jums ir iespēja atmaksāt aizdevumu pirms termiņa bez soda procentiem, taču aizdevējam ir tiesības prasīt samaksu par faktisko aizdevuma izmantošanas laiku.

Patēriņa kredīta veidi

 

Bez darba vietas un oficiāliem ienākumiem

Latvijas Republikā bezdars ir salīdzinoši zems, taču vienlaikus ir tūkstošiem bezdarbnieku, kas dzīvo no pabalstiem vai gadījuma darbiem. Patēriņa kredīti bez darba vietas ir pieejami Latvijas iedzīvotājiem, kas saņem cita veida ienākumus. Piemēram, pensionāri var nestrādāt, taču saņem vecuma pensiju un rezultātā viņu ienākumi var būt pietiekami, lai saņemtu aizdevumu. Bezdarbnieki, kas dzīvo tikai no pabalstiem un ir bez ienākumiem nevar pretendēt uz patēriņa kredītu. Lai aizņemtos ir vajadzīgi oficiāli un regulāri ienākumi.

Kredīti parādniekiem

Parāda esamība nenozīmē, ka Jūs vairs nevarat nekur aizņemties. Piemēram, paņemts hipotekārais aizdevums ir parāds, taču, ja saistības pildat regulāri un ir gana augsti ienākumi, varēsiet aizņemties arī patēriņa vajadzībām. Mājokļa remonts, sadzīves tehnikas iegāde vai cits lielāks pirkums – patēriņa aizdevumi ir paredzēti tieši šādām vajadzībām. No otras puses, ja esat cilvēks,  kam ir iekrājušies parādi un šis fakts ir redzams parādnieku datu bāzēs, aizņemties bez ķīlas, visticamāk, nebūs iespējams.

Aizdevumi patēriņam pret ķīlu

Ātrie aizdevumi vai ilgtermiņa patēriņa kredīti pret ķīlu tiek izsniegti cilvēkiem, kam ir vērtīgs nodrošinājums – māja, zeme vai automašīna. Aizdevums pret auto ļauj saņemt līdz 90% no automašīnas novērtējuma vērtības. Līdz brīdim, kamēr parāds tiek atmaksāts kredītņēmējs kļūst par auto lietotāju, nevis īpašnieku. Šis, iespējams, ir galvenais iemesls, kādēļ cilvēki dod priekšroku patēriņa kredītiem, nevis aizdevumiem pret ķīlas nodrošinājumu.

Patēriņa kredītu atmaksa

paterina-krediti

Patēriņa kredītu jāatmaksā saskaņā ar atmaksas grafiku. Tas nozīmē, ka katru mēnesi vienā un tajā pašā datumā maksāsiet fiksētu summu. Visvienkāršāk veikt maksājumu ir no sava bankas konta (internetbankā), taču varat doties arī uz bankas filiāli vai izmantot pasta norēķinu sistēmu, lai pārskaitītu naudu uz kreditora bankas kontu.  Aizdevuma atmaksas termiņš no dažiem mēnešiem līdz 5 gadiem.. Aizdevumu (daļēji vai pilnībā) iespējams atmaksāt pirms termiņa bez papildu komisijas maksas. Ja vēlaties varat veikt izmaiņas atmaksas termiņā vai datumā, taču šāda iespēja var būt saistīta ar papildus izmaksām. Procentu likme katram klientam tiek noteikta individuāli, pamatojoties uz kredītvēsturi, kredītsaistībām, ienākumiem, izdevumiem un citiem faktoriem.

Kas notiek, ja nevaru laicīgi atmaksāt parādu?

Patēriņa kredīti visbiežāk ļauj aizņemties būtiski lielāku naudas summu ar elastīgāku atmaksas termiņu nekā īstermiņa aizdevumi. Ja rodas problēmas ar kredīta atmaksu, sazinieties ar uzņēmuma kredītspeciālistiem. Tradicionāli aizdevēji piedāvā kredītbrīvdienas vai lūdz papildus maksu par līguma termiņa pagarināšanu. Abos gadījumos var tikt piemērota papildus maksa vai paaugstināta procentu likme par finanšu resursu izmantošanu (saskaņā ar līguma noteikumiem).

Situācijās, kad kredītsaistības netiek pildītas, uzņēmuma ir tiesības iekļaut klientu parādnieku reģistros un mēģināt atgūt naudu ar parādu piedziņas firmu un/vai tiesu izpildītāju palīdzību. Jebkurā no šiem variantiem jārēķinās ar papildus izdevumiem, bet, ja tiek sabojāta kredītvēsture, iespējas aizņemties atkārtoti nākotnē var būtiski samazināties.

JAUNĀKĀS PUBLIKĀCIJAS PAR ŠO TĒMU

Patēriņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi

Patēriņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi

Latvijā patēriņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi tiek piešķirts, izvērtējot klienta ienākumus un kredītvēsturi. Iespēja aizņemties ir mazāka, taču katrs pieteikums tiek izvērtēts individuāli.