Ātrie kredīti

 

Kredītu salīdzinājums palīdz atrast dažādas aizņemšanās iespējas. Vieni no populārākajiem joprojām ir ātrie kredīti jeb online aizdevumi, kurus var saņemt pat 15 minūtēs. Zemāk esam apkopojuši aizdevējus, kas aizdod naudu līdz algai (īstermiņa kredīti), ar sms palīdzību vai uz ilgāku laiku. Internetā kredīts ir pieejams bez izziņām no darba vietas, bez ķīlas un arī bez galvotāja. Lai aizņemtos izdevīgāk, pievērsiet uzmanību ātrajiem aizdevumiem, kas pieejami ar atlaidēm. Kredītu salīdzināšana palīdzēs atrast Ātrie kredītipiemērotāku risinājumu.

Aizdevējs Vecums GPL Kredīta limiti  Aizdevuma termiņš  
bino krediti 20 – 75 28,78%
(1. ar 100% atlaidi komisijai)
50-700 € no 30 dienām

Saņemt bino credit

informācija
3 atsauksmes

saņemt-banknote-kredītu 20– 70 53,56% 50-5000 € 2-60 mēneši

Saņemt kredītu

informācija
3 atsauksmes

vivus kredit 20 – 75 no 44,55% 50-420 € 3-24 mēneši

informācija
atsauksmes 5

ondo credit 20– 75 54,44% 50-500 € no 30 dienām

informācija
4 atsauksmes

20 – 75 53,9% 100-3000 € elastīgs

Saņemt bino credit

informācija
3 atsauksmes

moneza kredit 20 – 70 16,1% 200-5000 € (patēriņa) 61 diena – 5 gadi

informācija
3 atsauksmes

20– 80 53,56% 50-3000 € 4-60 mēneši

Saņemt kredītu

informācija
3 atsauksmes

kredits24 18 – 70 19,86%-51,98%
(1. ar 100% atlaidi komisijai)
100-5000 € elastīgs

informācija
4 atsauksmes

sms credit 20– 80 54,44% 50-500 € no 30 dienām

informācija
4 atsauksmes

20– 75 55,6% 50-2000 € elastīgs

Aiznemties ferratum credit

informācija
4 atsauksmes

20 – 75 ~47% 70-1000 € 4 -24 mēneši

Saņemt Sohocredit aizdevumu

informācija
3 atsauksmes

ReitingsKreditora reitings atspoguļo iespējas saņemt aizdevumu un piedāvājuma novērtējumu.
*Akcijas ietvaros nauda jāatmaksā 30 dienu laikā bez procentiem, ja vien aizdevējs nav norādījis savādāk. Šobrīd labākie ātrie kredīti internetā piedāvā šādus nosacījumus jaunajiem klientiem. Lai aizņemtos ar atlaidēm atkārtoti, ir jāizvēlas kāds cit no kreditoriem, kura piedāvājumā ir īstermiņa kredīts līdz algai vai uz lielāku termiņu un turklāt vēl bez procentiem. 
**Gada procentu likme (GPL) palīdz labāk izprast aizdevuma izmaksas (bez atlaidēm), bet akciju ietvaros GPL parasti ir ļoti zema vai nulle. Tabulā norādītā GPL ir spēkā, aizņemoties bez akcijas un ļauj saprast, kurš kredīts ir lētāks pie standarta atmaksas nosacījumiem..
*** Norādītie naudas izmaksas laiki ir spēkā vairumā gadījumu, aizņemoties darba laikā, vienas bankas ietvaros.

Kas ir ātrie jeb īstermiņa kredīti?

Ātrais kredīts ir populārs un konfidenciāls veids kā aizņemties neparedzētiem tēriņiem uz dažām dienām, mēnešiem vai pat vairākiem gadiem. Vairums Latvijas iedzīvotāju, kas izmanto šādus pakalpojumus aizņemas līdz algai un atmaksā naudu pirms termiņa. Viens no populārākajiem ātrajiem kredītiem jau tradicionāli ir bezprocentu kredīts, t.i. aizdevums, kas tiek izsniegts bez komisijas maksas un ar 0%. Līdz ar izmaiņām likumos maksimālā summa, ko šādā veidā var aizņemties uz 30 dienām parasti nepārsniedz 500 eur, bet uz ilgāku termiņu tiek piedāvāti arī lielāki kredīti.

Piesakoties kredītam online, ātro kredītdevēju speciālisti izvērtē pieteikumus dažu minūšu laikā un pozitīva lēmuma gadījumā naudu uz klienta kontu pārskaita maksimāli ātri. Visi nepieciešamie dati tiek pārbaudīti tiešsaistē un aizņēmējam nav papildus jāiesniedz nekādi dokumenti. Izņēmums ir tās situācijas, kad par maksātspēju nav iespējams pārliecināties internetā un kreditori lūdz atsūtīt bankas konta izrakstu par pēdējiem mēnešiem.

Ātrais kredīts tiek izsniegts bez ķīlas un galvotāja, turklāt neprasot naudas izlietošanas mērķi. Iespējams, tieši šis ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ ātrie aizdevumi ir kļuvuši tik populāri. Cilvēki ir gatavi maksāt augstākus procentus, lai saņemtu kredītu ātri un bez liekiem jautājumiem.

Izvēlies īsto kredīta veidu

Bez ķīlas un galvotāja

Nodrošinājums kredīta saņemšanai nav vajadzīgs. Ātrie kredīti bez ķīlas tiek piešķirti mazāk kā stundas laikā un šī ir viena no galvenajām to priekšrocībām. Situācijās, kad kāds aizdevējs prasa nodrošināt saistības ar ķīlu būtiski pieaug laiks, kas nepieciešamas darījuma noformēšanai. Lai mazinātu savu risku, kreditori pirmajā reizē aizdod salīdzinoši nelielas naudas summas, bet sadarbībai nostiprinoties ir gatavi aizdot arī vairāk.

Aizdevums tiek piešķirts, pamatojoties uz kredītvēstures, kredītspējas un citu datu izvērtējumu. Var apgalvot, ka klienta godavārds un riska profils kalpo kā ķīla, lemjot par kredīta apstiprināšanu vai atteikšanu. Savlaicīgi pildot kredītsaistības, nākotnē ir iespējams aizņemties atkārtoti uz līdzvērtīgiem vai pat labākiem nosacījumiem. Situācijās, kad nepieciešama lielāka summa vai aizņemties bez ķīlas nav iespējams, ir vērts uzzināt, ko piedāvā kredīts pret auto ķīlu vai ciiem nodrošinājuma veidiem.

Ar negatīvu kredītvēsturi un kredīts parādniekiem

Patlaban kredītu jeb parādnieku reģistros ir iekļauta informācija par daudziem tūkstošiem iedzīvotāju. Tie ir cilvēki, kas iepriekš dažādu iemeslu dēļ ir ilgstoši kavējuši saistību izpildi. Neapmaksāti kredītu, komunālo pakalpojumu vai mobilo sakaru rēķini ir tikai daļa no populārākajiem iemesliem, kādēļ kāds tiek iekļauts parādnieku datu bāzēs un paliek tur vēl ilgi pēc tam, kad saistības ir izpildītas. Līdz brīdim, kad visi parādi ir nomaksāti ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi, visticamāk, netiks izsniegti. Praktiski visi kreditori savās prasībās norāda, ka kredītņēmējs nedrīkst būt iekļauts parādnieku reģistros ar to saprotot, ka nedrīkst būt aktīvas – kavētās saistības.

Kredītu salīdzināšana palīdz atrast izdevīgāko aizdevumu, bet, noskaidrot, kurš no aizdevumiem reāli ir pieejams ar negatīvu kredtītvēsturi ir daudz grūtāk. Neviens kreditors nereklamē šādu iespēju un, ja pagātnē viss nav gājis gludi, bet vajag aizņemties, atliek izmēģināt veiksmi. Ir skaidrs, ka daudz lielākas priekšrocības ir tiem klientiem, kas ir maksātspējīgi un uzticami, bet katram uzņēmumam ir mazliet atšķirīgi naudas aizdošanas nosacījumi. Kredīts parādniekiem turpretim ir pieejams daudz biežāk,  jo visi, kam ir šobrīd paņemts patēriņa vai mājokļa kredīts plašākā nozīmē ir uzskatāmi par parādniekiem.

Bezprocentu kredīti – pirmais bez maksas

Visi vēlas ietaupīt, bet aizdevēji grib nopelnīt. Vairāki uzņēmumi piedāvā iespēju aizņemties pirmajā reizē uz noteiktu laiku bez procentiem. Atmaksājot naudu līgumā noteiktajā termiņā – 30 vai 60 dienās nekādi papildus maksājumi nav jāveic. Šāda iespēja ir vilinoša, taču jārēķinas, ka ir saistīta ar zināmu risku. Ja naudas aizdevums netiek atmaksāts līgumā noteiktajā termiņā, kreditori var prasīt maksāt līgumsodu saskaņā ar iepriekš noslēgto vienošanos.

Par laimi soda procentu apmērs ir ierobežots ar likumu un pasargā kredītņēmēju no izputēšanas. Izvēloties aizņemties uz 30 dienām, maksimālā summa, kas pieejama bez procentiem vairumā gadījumu ir ne vairāk kā 500 EUR.

 

Kredīti no 18 vai 19 – apzinīgajiem

Joprojām Latvijā ir samērā daudzi jaunieši, kurus interesē vai internetā ir pieejams aizdevums no 18 gadu vecuma. Interese ir saprotama, taču aizdevēji tikko pilngadību sasniegušus jauniešus, lielākoties, neuzskata par gana uzticamiem. Tajā pašā laikā šobrīd aizņemties joprojām var. Jāsaprot gan, ka ātrie kredīti no 18 gadiem ir pieejams vien retā uzņēmumā.

Vērtējot jauniešu atbilstību kredītu saņemšanas prasībām, var tikt piemērotas stingrākas prasības. Kredītspeciālistiem ir skaidrs, ka 19 gadu vecumā cilvēki var neatklāt visu patiesību vai arī samānīties, līdz ar to maksātspējas vērtējumam ir jābūt ļoti rūpīgam. Lai mazinātu riskus pirmajā reizē arī var tikt piešķirts mazāks kredīts nekā maksimāli iespējamais. Tas ļauj pārbaudīt, vai klients spēj atdot naudu noteiktajā termiņā. Apkopojot visu iepriekš minēto, aizņemties ir iespējams, taču ziniet, ka aizdevumi no 18 gadiem tiek piešķirti tikai tiem, kas var apliecināt, ka saņem oficiālus un regulārus ienākumus.

Ātrie aizdevumi no 20 gadu vecuma

Aplūkojot visus kredītus internetā, redzams, ka no 20 gadiem tie ir pieejami praktiski ikvienā uzņēmumā. Šādā vecumā liela daļa jauniešu vairs nav bez ienākumiem un var paši izpildīt savas parādsaistības. Lai novērstu pārpratumus ātro kredītu salīdzinājums ietver datus arī par vecuma ierobežojumiem. Šāda informācija ir noderīga gan jauniešiem, gan pensijas vecuma cilvēkiem, jo arī šeit vecuma robežas ir būtiska. Kopumā varam secināt, ka ātrie kredīti no 20 gadiem ir pieejami praktiski visur, ja vien aizņēmējam ir pietiekami augsti ienākumi un nav problemātiska kredītvēsture.

Sasniedzot 20 gadu vecumu, poblēmas parasti vairs nekādas nav, jo ātri kredīti internetā 20 gados ir pieejami praktiski pie visiem kredītdevējiem. Atbildi par aizdevuma pieejamību katrs pats gan var uzzināt tikai personīgi, piesakoties aizņēmumam tiešsaistē.

Bez oficiālas darba vietas – ar citiem ienākumiem

Ir maldīgi iedomāties, ka strādāšana pie darba devēja ir vienīgā iespēja kā oficiāli pelnīt naudu. Latvijā ir simtiem tūkstoši iedzīvotāju, kas spēj dzīvot savādāk. Pensionāri, studenti, kas saņem stipendijas, uzņēmumu īpašnieki, kas dzīvo no dividendēm, dažādu pabalstu saņēmēji, pašnodarbinātie u.c. Varianti ir dažādi un viņiem visiem var būt nepieciešams kredīts bez darba vietas.

Kredītu devēji apzinās šo patiesību un šī iemesla dēļ pēc maksātspējas izvērtēšanas nauda tiek aizdota arī šo grupu iedzīvotājiem. Cilvēkiem bez darba vietas un bez citiem pārbaudāmiem, oficiāliem ienākumiem naudas kredīts, visticamāk, netiks piešķirts. Naudas aizdevējs nevēlas izsniegt kredītu klientam, kas nav spējīgs izpildīt savas saistības, turklāt, ja tas tiek darīts pastāv iespēja saņemt sodu no uzraugošajām institūcijām.

Kredīts ārzemēs strādājošajiem

Tautieši, kas strādā ārpus Latvijas, taču ir saglabājuši kontu kādā no Latvijas bankām un Latvijas mobilā telefona numuru var pretendēt uz kredītu arī strādājot ārzemēs. Lai noskaidrotu savas iespējas, atliek izvēlēties piemērotu kreditoru, aizpildīt pieteikuma anketu un gaidīt atbildi. Ātrais kredīts ārzemēs strādājošiem pilsoņiem vai pastāvīgajiem Latvijas iedzīvotājiem var tikt piešķirts uz tieši tādiem pašiem nosacījumiem kā LR pastāvīgajiem iedzīvotājiem. Praksē to izdarīt, protams, ir grūtāk, jo aizdevēji uzskata, ka pastāv risks vairs neatgūt aizdoto naudu.

Kredīti online – ātrs kredīts internetā

Internets, bezskaidri naudas norēķini un iespēja pieslēgties internetbankai attālināti nodrošina, ka kredītus Latvijā varam saņemt ļoti ātri. Pieteikumi tiek izvērtēti tiešsaistē un arī visi nepieciešamie dokumenti un ziņas par klientu ir iegūstamas online vidē. Rezultātā saņemt aizdevumu caur internetu ir iespējams visiem Latvijas iedzīvotājiem, kas atbilst vienkāršām prasībām. Kredītņēmējam ir jābūt pietiekami augstiem, oficiāliem un pārbaudāmiem ienākumiem un tiek pārbaudīta arī kreditēšanas vēsture. Ja viss ir kā nākas, 200 eur vai 500 eur var saņemt kontā jau pēc 15 minūtēm. Lai tas izdotos aizņēmējam ir jāiesniedz visa prasītā informācija un dokumenti jāaizpilda darba laikā. Patlaban ātrie aizdevumi ik dienas tiek izsniegti vairākiem simtiem vai pat tūkstošiem klientu, kas tos izmanto visdažādākajām vajadzībām. Jaunie ātrie kredīti nereti ir pieejami vienkāršāk un pat situācijās, kad citi atsaka, jo aizdevēji vēlas maksimāli ātri iegūt jaunus klientus un apliecināt īpašniekiem, ka bizness iet no rokas.

Kā noformēt ātro kredītu?

Procedūra aizņemšana saņemšanai intenretā ir visnotaļ līdzīga. Anketas aizpildīšanai atliek veltīt ne vairāk pa pāris minūtēm, turklāt to var darīt no jebkuras vietas, kur pieejams interneta pieslēgums. Kad pieteikums aizpildīts atliek gaidīt atbildi. Labēlīga lēmuma gadījumā nauda tiek pārskaitīta jau dažu minūšu laikā, taču tikai uzņēmuma darba laikā. Latvijā vairumā gadījumu ātrie kredīti netiek izsniegti nakts stundās. Izņēmums ir kredītkartes ar jau iepriekš noteiktu kredītlimitu.

 1. Atrodiet sev piemērotāko aizdevēju. dabūt kredītu
 2. Kredītu kalkulatorā norādiet summu un termiņu. (Ja vēlamais termiņš ir dažas dienas, bet ir iespēja aizņemties bez procentiem uz 30 dienām, drošības pēc varat norādīt garāku termiņu.)
 3. Aizpildiet pieteikuma anketu, norādot informāciju par sevi –  kontaktinformācija, atalgojums, darba vieta.
 4. Apstipriniet pieteikumu – jāpārskaita 0,01 eur uz uzņēmuma norādīto bankas kontu. Ja viss izdarīts pareizi, atbildi darba laikā saņemsiet jau dažu minūšu laikā. (Ja būs nepieciešams kredītspeciālisti ar Jums sazināsies, lai precizētu neskaidros jautājumus).
 5. Saņemiet naudu.

Kad kredīts saņemts, piefiksējiet atmaksas termiņu. Neatlieciet parāda atgriešanu uz pēdējo brīdi, jo starpbanku maksājumi vienmēr var aizkavēties. Ja nauda kreditora kontā ienāks pārāk vēlu, Jums būs jāmaksā soda nauda par līgumsaistību nepildīšanu.

Kas nepieciešams, lai saņemtu ātros kredītus?

Visi ātrie kredīti Latvijā šobrīd tiek izsniegti tikai pēc maksātspējas pārbaudes. Pamatnosacījumi, lai kredītņēmējs varētu pretendēt uz aizdevumu ir šādi:

 1. vecums (18 – 75 gadi, skat. tabulu);
 2. deklarēta dzīvesvieta Latvijā;
 3. savs bankas konts un pieeja internetbankai;
 4. oficiāli ienākumi;
 5. mobilais telefons (ar Latvijas pieslēgumu);
 6. epasts;
 7. jāpārskaita 0,01 eur uz kreditora bankas kontu.

Kredīta pieteikums tiek vērtēts uzmanīgi. Galvenā uzmanība tiek pievērsta a) preciziātei, b) ienākumiem un kredītsaistībām, c) kredītvēstures izvērtējumam. Obligāti norādiet pareizu informāciju, jo par nepatiesu ziņu paušanu un apzinātu maldināšanu var iestāties pat kriminālatbildība.

Vai krediti online ir ātro aizdevumu veids?

Latvijā patlaban ir samērā piesātināts nebanku kredītu piedāvājums, taču tie visi nav ieskaitāmi vienā kategorijā. Paralēli jau zināmajiem ātrajiem kredītiem, ir iespējams aizņemties arī skaidrā naudā uzņēmuma filiālē. Šādu pakalpojumu, protams, piedāvā vien retais uzņēmums, taču iespējas pastāv. Kredīts online vairumā gadījumu gan ir izdevīgāks, jo tā saņemšanai nav jādodas ārpus mājas un procentu likmes mēdz būt zemākas nekā aizņēmumiem, kas pieejami ar naudas izmaksu uz vietas. No otras puses, ir uzņēmumi, kas ļauj pieteikties kredītam internetā, bet naudu saņemt “skaidrā” uz vietas.

Vai ātrā kredīta saņemšanai nepieciešams galvotājs vai ķīla?

Atšķirībā  no komercbanku piedāvātajiem aizdevumiem, kur bieži kredītņēmējam tiek prasīts piesaistīt galvotāju vai nodrošinātu ķīlu, reģistrējoties ātrajiem kredītiem, tas netiek prasīts. Tieši šī iemesla dēļ nebanku kredītu devēji var izsniegt aizdevumus ļoti ātri. Visas pārbaudes tiek veiktas elektroniski un arī lēmumu par kredīta pieejamību var saņemt elektroniski. Ja pārbaužu laikā rodas kādi papildus jautājumi, saņemsiet zvanu vai ziņu savā elektroniskajā pasta adresē.

Cik ilgā laikā ir jāatmaksā nauda?

Vairumā gadījumu ātrais kredīts internetā vai SMS kredīts ir jāatgriež maksimums 12 mēnešu laikā, taču ir iespējams aizņemties arī uz 2 vai 3 gadiem. Mazie kredīti, kas izsniegti uz 30 dienām ir jāatmaksā vienā maksājumā, bet ilgtermiņa aizdevumi jāatgriež pakāpeniski, katru mēnesi maksājot fiksētu naudas summu. Sava kredīta atmaksas termiņu Jūs varat izvēlēties paši, piesakoties bez ķīlas kredītam internetā.

Vai ir vērts aizņemties maksimālo summu?

Retas ir tās situācijas, kad izdevīgi aizņemies maksimāli daudz. Ideālā gadījumā būtu jātiecas aizņemties pēc iespējas mazāk. Nereti paņemt aizdevumu ir daudz vieglāk nekā to savlaicīgi atmaksāt, tādēļ esiet piesardzīgi, piesakoties aizdevumam internetā. Ātrais kredīts nelielā apmērā vairumā gadījumu tiek piešķirts prasītā apjomā. Situācijās, kad jauns klients jau pirmajā reizē vēlas aizņemties maksimālo summu, var nākties piedzīvot vilšanos.

Katram klientam tiek noteikts individuāls kredītlimits. Tā apmērs balstās uz kredītspēju un līdzšinējo sadarbību ar kreditoru. Šī iemesla dēļ pirmajā reizē parasti tiek piešķirts mazāks kredīts. Aizņemoties atkārtoti, kredīta limits tiek pakāpeniski paaugstināts, līdz sasniedz galējo robežu. [/learn_more]

Vai izdevīgākais ātrais kredīts ir lētākais?

Pirmkārt, pievērsiet uzmanību norādītajām atlaidēm (akcijām). Īpašo piedāvājumu ietvaros pirmajā reizē ir iespējams aizņemties lētāk. Šiem piedāvājumiem GPL nereti ir 0%, nerēķinot 1 centu, kas jāmaksā par profila apstiprināšanu. Precīzas aizņemšanās izmaksas varat redzēt līguma projektā (vēl pirms tā parakstīšanas). Situācijās, kad kredīts tiek ņemts bez akcijas vai aizņematies tajā pašā uzņēmumā atkārtoti ir spēkā standarta komisijas maksa un GPL ir nesalīdzināmi augstāka (skat. tabulu). Tas nozīmē, ka aizņemoties tajā pašā uzņēmumā divas reizes jūs, visticamāk, būtiski pārmaksāsiet. Papildus tam ir vērts izvērtēt arī citus aizdevumu veidus. Piemēram, kredītlīnija tiek izsniegta ar elastīgu atmaksas termiņu un tās saņemšanai daži kreditori piedāvā labvēlīgākus nosacījumus.

Otrkārt, izprotiet savas vajadzības. Kredīts bez procentiem uz 30 dienām var būt izdevīgs, taču tikai tad, ja tas Jums ir nepieciešams. Apstākļos, kad vajag aizņemties lielāku summu vai naudas atmaksai nepieciešams ilgāks termiņš Jums būs pavisam citas prioritātes un ir svarīgi pie tām pieturēties. Detalizētāku informāciju par izmaksu aprēķināšanas metodēm un to, kā tiek noteikta atbildība starp aizdevēju un kredītņēmēju varat atrast saistošajos MK noteikumos. Pats svarīgākais tomēr ir savlaicīgi izpildīt savas saistības un problēmas neradīsies.

Kas notiek, ja kavēju kredīta atmaksu?

Jebkura kavēšanās ar parāda atmaksu vairumā gadījumu aizņēmējam nozīmē papildus izmaksas. Visi ātrie kredīti internetā neļauj veikt kredīta pagarināšanu (izņēmums Credit24). Ja šī iespēja tomēr tiek izmantota, ir jārēķinas, ka tās ir papildus izmaksas. Kredīta pagarinājums nav lēts prieks. Tā cena svārstās no 8% līdz 15% no kopējās summas mēnesī. Orientējošas izmaksas var redzēt aizdevēja mājas lapā, bet katram klientam var tikt piemēroti individuāli nosacījumi.

Situācijās, kad līgums netiek pagarināts un neseko aktīva rīcība var būt jāmaksā līgumsods un soda nauda par saistību nepildīšanu. Abi šie maksājumi ir ierobežoti un nevar pārsniegt 100% no aizdevuma kopējās summas. Maksimālais soda naudas apmērs parasti nepārsniedz vienu procentu dienā. Ja sods netiek maksāts, uzņēmums naudas atgūšanā iesaista parādu piedzinējus un/vai tiesu. Tās, protams, ir papildus izmaksas, kas vēlāk ir jāsedz aizņēmējam. Parāda atgūšana var tikt vērsta arī pret kustamo vai nekustamo īpašumu, taču ne pret radiniekiem.

Papildus negatīvās sekas ar ko jārēķinas nemaksātājiem ir kredītvēstures sabojāšana. Parādnieki tiek iekļauti parādvēstures datu bāzēs un tas var nākotnē apgrūtināt iespējas aizņemties atkārtoti. Arī sadarbība ar citiem pakalpojumu sniedzējiem būs grūtāka, jo pirms noslēgt sadarbības līgumu viņi pārbaudīs ziņas par klientu kredītu melnajā sarakstā.

Kādas ir ātro kredītu priekšrocības un trūkumi?

Jau noskaidrojām, ka interneta kredīti ir populāri, jo tos var saņemt ātri, neizejot no savas mājas. Arī iespēja īstermiņā aizņemties bez procentiem ir nozīmīgs apsvērums un mazina pretestību pret šādiem finanšu pakalpojumiem. Šādi – ātri kredīti pie mums ir pieejami mazāk kā 10 gadus un to attīstību ir veicinājusi interneta straujā izplatīšanās. Tas ir pozitīvi taču jāatceras, ka kredīts ātrais ir paredzēts tikai ārkārtas situācijām. Izvēloties īstermiņa atmaksas iespēju, parāds ir jāatgriež 30 dienu laikā. Tiklīdz kāds sāk šī tipa aizņēmumus izmantot pārāk bieži, parādās risks iebraukt parādos. Kredīts internetā gan šādā aspektā nav nekas unikāls, jo arī, aizņemoties bankā, un nepildot saistības ātri var nonākt parādnieku reģistros un vēl maksāt papildus parādu piedzinējiem.

Kurioizi, ka daļa cilvēku, meklējot ātros kredītus internetā, izmanto arī tādas frāzes vai vārdu savienojumus kā atraiskredits vai atrie krediti. Tas varētu liecināt, ka vajadzība pēc naudas ir tik liela, ka cilvēkam nav laika precīzi ierakstīt meklējamos vārdus. Otrs iemesls varētu būt tas, ka nav iespējams rakstīt ar burtiem latviešu valodā vai arī meklējumu veic kāds, kas pietiekami labi nepārzina latviešu valodu.

Iespējams galvenais trūkums ir pārāk viegla kredīta pieejamība. Daļa kreditoru, sevišķi agrāk mēdza aizdot naudu arī cilvēkiem, kas nav pietiekami maksātspējīgi vai pietiekami godprātīgi, lai izpildītu saistības. Rezultātā atmaksas termiņi tika kavēti un bija jāmaksā soda procenti par saistību nepildīšanu. Kad pienāca samaksas brīdis un naudas nebija, atlika vien žēloties ka ātrais kredīts intenretā ir pārāk dārgs un būtu jāaizliedz.

Vai man vajadzētu aizņemties?

Pirms aizņemšanās pārliecinieties, ka kredīts Jūsu situācijā ir atbilstošākais risinājums, atbildot uz šādiem jautājumiem:

 • Cik lielu ikmēneša maksājumu es varu maksāt? Kā iztikšu pēc parāda nomaksas?
 • Vai ieguvumi aizņemoties ir lielāki nekā zaudējumi (izdevumi par kredītu)?
 • Ko darīšu, ja nevarēšu atmaksāt naudu noteiktajā termiņā? Vai esmu iepazinies, cik izmaksā visi ātrie kredīti?
 • Vai esmu apsvēris citas iespējas? Aprunājies ar draugiem, radiem, kolēģiem?
 • Kas notiks, ja līguma laikā radīsies citi, steidzami tēriņi?
 • Vai man ir stabila darba vieta un ienākumi?
 • Vai es esmu iepazinies ar visiem līguma nosacījumiem un, vai tie man ir skaidri un saprotami?

Ja lielākā daļa atbilžu būs noliedzošas, tad pastāv samērā liela varbūtība, ka Jūs nedrīkstat aizņemties. Protams, arī aizdevēji vērtē pieteikumus un atsijā daļu kredītņēmēju, taču kredītiem līdz 423 eiro viņi var paļauties arī uz klientu sniegto informāciju un reāli nepārbaudīt maksātspēju. Tas nozīmē, ka galvenā atbildība gulstas uz pašu aizņēmēju. Kļūdaini pieņemts lēmums nākotnē var dārgi maksāt. Ārtkārtas situācijās, protams, daļa ir gatava aizņemties uz jebkādiem nosacījumiem, taču ir jācenšas domāt un rīkoties racionāli. Īstermiņa ieguvumi var neatsvērt zaudējumus ilgtermiņā.

Kā aizņemties atbildīgi?

Neskatoties uz to, ka ātrie kredīti internetā bez ķīlas  var būt izdevīgi, ir jāatceras, ka jārīkojas pārdomāti. Izlasiet visu šeit ievietoto informāciju un papildus ņemiet vērā šādus apsvērumus:

 • Kreditoriem var būt atsķirīgs pieejamās summas lielums, vecuma ierobežojumi vai termiņš. Ja plānojat aizņemties uz laiku, kas ilgāks par vienu mēnesi, pievērsiet uzmanību aizdevējiem, kas piedāvā šādu iespēju.
 • Pirms līguma apstiprināšanas, obligāti iepazīstieties ar tā nosacījumiem. Ja rodas neskaidri jautājumi, sazinieties ar izvēlētā uzņēmuma kredītspeciālistiem.
 • Ņemiet vērā, ka ar atlaidēm vienā uzņēmumā parasti var aizņemties tikai vienu reizi. Pievērsiet uzmanību akcijas nosacījumiem un citiem papildus bonusiem, ko piedāvā uzņēmums.
 • Portālā Kredit ir apkopoti tikai licencēti pakalpojumu sniedzēji. To darbība tiek uzraudzīta, līdz ar to aizņemšanās no tiem ir uzskatāma par drošu. Par katru no aizdevējiem Jūs varat iegūt papildus ziņas, noklišķinot uz izvēlnes – informācija.[/learn_more]

Ātrie kredīti un LAFPA

Sadarbības nosacījumi ir ietverti līgumā, taču ne vienmēr kredītņēmēji ir spējīgi izpildīt līguma nosacījumus vai uzskata, ka aizdevējs rīkojas pareizi. Ja rodas domstarpības, sākotnēji vislabāk tās risināt savstarpējo sarunu ceļā. Apstākļos, kad sarunas nonāk strupceļā, variet vērsties PTAC, lai saņemtu konsultāciju un/vai iesniegtu sūdzību par konkrēto aizdevēju. PTAC ir valsts institūcija, kas izsniedz licences, uzrauga un var arī anulēt licenci jebkuram uzņēmumam, kas piedāvā patērētājiem ātros kredītus caur internetu vai aizdod naudu jebkādā citā veidā ārpus tradicionālās komercbanku sistēmas.

LAFPA apvieno nebanku kredītu devējus. Iepriekš saucās LAKDA.

Papildus ir iespēja vērsties ombudā, kas izskata sūdzības par LAFPA (nevalstiska organizācija, kurā apvienojušies daudzi nebanku aizdevēji) biedriem. Ja lietas izskatīšana ir nonākusi jau līdz tiesai vai parāda summa pārsniedz 14 tūkstošus eiro, ombuds lietu neskatīs.

Tradicionāli cilvēki visvairāk sūdzas par kredītu procentu likmēm, komisijas maksas un soda naudas apmēru, kā arī līguma nosacījumu piemērošanu konkrētajāgadījumā. Gada laikā valsts institūcijas saņem dažus desmitus sūdzību par nebanku kredītu uzņēmumiem. Ņemot vērā, ka ik gadu tiek izsniegti daudzi tūkstoši mikro aizdevumu, varam izdarīt divas atziņas. Pirmkārt, “ātrais kredīts internetā” kopumā ir atbilstoši Latvijas iedzīvotāju vajadzībām. Otrkārt, daļa aizņēmēju nav gatavi cīnīties par savām tiesībām, lai arī šāda iespēja pastāv.

Vai es varu atmaksāt ātro kredītu pirms termiņa?

Jā, Latvijas likumi paredz iespēju aizņēmējam atmaksāt kredītu pirms termiņa bez papildus komisijas maksas. Šī iespēja ir sevišķi izdevīga situācijās, kad paņemts liels aizdevums ar ilgāku atmaksas termiņu. Ātrajiem īstermiņa kredītiem, kas paņemti uz 1 vai 2 mēnešiem ieguvums nebūs tik liels, taču, visticamāk, būs iespējams ietaupīt. Lai noskaidrotu precīzu aizdevuma komisiju un galējo summu, sazinieties ar savu kreditoru. Jebkurā gadījumā ir vērts neatlikt parāda atmaksu uz pēdējo brīdi un veikt visus maksājumus līgumā noteiktajā termiņā.

Vai var sev aizliegt aizņemties?

Visās sarežģītās sistēmās cilvēks ir vājākais posms, taču ir svarīgi apzināties savas vājības. Latvijā kreditori ir radījuši iespēju liegt sev saņemt kredītu pie daudziem uzņēmumiem, taču ne pilnībā. Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas mājaslapā ir pieejama iesnieguma veidlapa, kuru aizpildot LAFPA biedri Jums vairs neaizdos naudu. Aizpildīts iesniegums jānogādā organizācijas birojā vai jānosūta epastā. Pēc procedūras izpildes Jūs vairs nevarēsiet aizņemties no LAFPA biedriem (maks. 3 gadus). Iesniegums gan neierobežo iespējas aizņemties bankās vai no citiem aizdevējiem, kas neietilpst LAFPA.

Vai visi aizdevēji piedāvā bezmaksas kredītus?

Bez maksas ir tikai siers peļu slazdos. Daļa kreditoru sniedz iespēju aizņemties bez procentiem uz laiku līdz 30 vai 60 dienām, taču tikai salīdzinoši nelielas summas. Lai apstiprinātu pieteikumu ir jāpārskaita 0,01 eur uz aizdevēja bankas kontu, līdz ar to pilnībā par velti neviens ātrais aizdevums netiek piešķirts. Aizņemties bez procentiem katrā uzņēmumā var tikai vienu reizi, taču daļa kreditoru bezprocentu aizdevumus pat nepiedāvā.

Šobrīd ātrie kredīti joprojām ir pieejami, taču līdz ar plānotajām izmaiņām likumos, kas ierobežos maksimālo procentu likmi, ir paredzams, ka daļa kreditoru, kas koncentrējas uz īstermiņa kredītiem savu darbību izbeigs. Tas nozīmē, ka samazināsies konkurence, bet stingra regulējuma apstākļos tas, iespējams, nav pats sliktākais variants, kas var notikt ar kredītu tirgu Latvijā.

Kādām vajadzībām tiek izmantots ātrais kredīts?

Tā kā ātro kredītu ņēmējiem nav jānorāda aizdevuma izmantošanas mērķis, tad naudu var izlietot visdažādākajām vajadzībām. Publiski pieejamā informācija liecina, ka Latvijas iedzīvotāji šo kredītu izmanto, galvenokārt, tajās reizēs, kad steidzami jāveic maksājumi par kādu preci vai pakalpojumu. Galvenie aizņēmuma izmantošanas veidi:

 • Medicīnas un veselības pakapojumi – iesāpas zobs, jāveic operācija vai jāpērk dārgi medikamenti – tas viss var izmaksāt pat vairākus simtus eiro. Tā kā veselības aprūpes iestādēs reti tiek piedāvāta iespēja norēķināties ar pēcapmaksu, daļai sabiedrības šādās reizēs mēdz izvēlēties ātro kredītu.
 • Mājokļa vai automašīnas remonts ne vienmēr var tikt atlikts uz vēlāku laiku. Ja nepieciešama steidzama rīcība – bojāta sadzīves tehnika vai elektorinstalācija, nedarbojas auto – par remonta pakalpojumiem ir jāmaksā uzreiz. Ja iepriekš nav veidoti uzkrājumi, ir jāpiesaista finansējums no malas.
 • Sadzīves tehnikas un elektrotehnikas iegāde saplīsušās tehnikas vietā vai vienkārši jauns pirkums prasa līdzekļus. Tie, kas cenšas iepirkties uz akcijām vai nav gatavi gaidīt, kamēr tiks sakrāta nauda mēdz aizņemties.
 • Komunārlo rēķinu apmaksa – kredīts šādam mērķim, lielākoties, tiek ņemts gada aukstajos mēnešos, kad jāmaksā par apkuri. Nepieciešamība aizņemties pamatvajadzību (siltums) apmierināšanai nenoliedzami liecina par mūsu sabiedrības nabadzību. Izvēloties ņemt ātro kredītu, šādam mērķim ir obligāti jāvērtē šāda soļa pamatotība, jo ziema Latvijā nav tikai vienu mēnesi un par kredīta izmantošanu ir jāmaksā procenti.
 • Pārtikas un sadzīves preču iegāde – ir cilvēki, kas neveido uzkrājumus un nespēj iztikt arī no algas līdz algai. Situācijās, kad makā svilpo vējš un līdz algai atlikušas vēl dažas dienas var rastiet kārdinājums aizņemties. Ātrais kredīts tādās reizēs nenoliedzami nav labākais risinājums. Ja šāds scenārijs atkārtojas vairākas reizes, ir skaidrs, ka kaut kas ar plānošanu ir nogājis greizi un ir jāmeklē papildus darbs vai jāsamazina ikdienas tēriņi.
 • Izglītības izdevumu apmaksa – dažādi tālākizglītības (autoskolas) vai profesionālās pilnveides kursi mēdz būt noderīgi un vajadzīgi. Bankas šādiem mērķiem nepiedāvā īpašus kredītus, līdz ar to cilvēki mēdz aizņemties tur, kur to var izdarīt ātrāk, t.i. internetā.

Kopumā varam secināt, ka ātrais aizdevums internetā ir noderīgs pakalpojums gan Latvijā, gan ārzemēs strādājošajiem mūsu valsts pilsoņiem. Pats svarīgākais, lai varētu to izmantot ir atbilstoša maksātspēja un pozitīva kreditēšanas vēsture. Lai varētu internetā saņemt ātro kredītu ir jāaizpilda pieteikums, kā arī jāpārskaita 0,01 eur uz aizdevēja bankas kontu. Šis maksājums ir paredzēts, lai apstiprinātu reģistrāciju un netiek atgriezts arī tad, ja kredīts tiek atteikts. Naudas pārskaitījums tiek veikts tikai uz Latvijā reģistrētu kredītistādi vai ārvalstu bankas meitasuzņēmumu Latvijā.

Ātrais aizdevums internetā ir ļoti ērts pakalpojums, kas pieejams arī ārzemēs strādājošiem cilvēkiem. Ja esat spējīgs pierādīt savu maksātspēju, tas jūs varat saņemt ātro kredītu. Aizpildiet pieteikumu internetā un dažu minūšu laikā saņemsiet atbildi no aizdēvēja. Lai saņemt kredītu, jums būs nepieciešams arī konts kādā no Latvijas bankām.

Kādas ir kredītu nemaksāšanas sekas?

Kādas ir kredītu nemaksāšanas sekas?

Latvijā šobrīd ir gana daudz kredītņēmēju, kas apzinās, ka tuvākajā laikā nespēs vai jau nespēj nomaksāt kredītus. Likumsakarīgi, ka šādās reizēs rodas daudzi jautājumi par to, kas notiks, ja kredītmaksājumi netiks veikti. Turpinājumā noskaidrosim atbildes uz biežāk...

Kredītreitings – no A līdz Z

Kredītreitings – no A līdz Z

Šobrīd kredītreitings ir kļuvis par vienu no galvenajiem kritērijiem, nosakot kredītņēmēja atbilstību banku un citu aizdevēju prasībām. Pārbaudi sevi.

Pieejamo kredītu veidi

Pieejamo kredītu veidi

Latvijā šobrīd ir pieejami dažādi kredītu veidi – ātrie, sms kredīti, patēriņa, hipotekārie, pret auto u.c. Katrs ir paredzēts citām vajadzībām. Uzzini, kurš ir Tev piemērotāks.

Ātrie kredīti ar parādsaistībām

Ātrie kredīti ar parādsaistībām

Uz ātro kredītu ar parādsaistībām var pretendēt, ja nav kavēti maksājumi un neesi kredītu datu bāzē reģistrēts kā aktīvs parādnieks.

Privātpersonas maksātnespēja un bankrots

Privātpersonas maksātnespēja un bankrots

Maksātnespēja palīdz atbrīvoties no parādiem. Kad liekas, ka viss ir zaudēts, ir laiks rīkoties, lai atgūtu pašcieņu un sāktu dzīvot pa jaunam. Šo procedūru Latvijā jau ir izmantojuši vairāki tūkstoši kredītu ņēmēji.

Ātrie kredīti bez darba vietas

Latvijā ir pieejami dažādi finanšu pakalpojumi. Ātrie kredīti bez darba vietas internetā ir pieejami tiem cilvēkiem, kuriem ir citi regulāri un oficiāli ienākumi. Lielākās grupas ir pensionāri un pašnodarbinātie, taču viņi nav vienīgie (skat. sarakstu zemāk). Pirms...