Ātrie kredīti

2019. gadā internetā ir pieejami dažādi aizdevumu piedāvājumi, bet joprojām vieni no pieprasītākajiem ir tieši ātrie kredīti jeb online aizdevumi. Izvēloties šo kredītu veidu, naudu kontā var saņemt dažu minūšu laikā. Noskaidrojiet, kuri īstermiņa kredīti ir izdevīgāki un atrodiet sev piemērotāko jau tagad.

Kreditors Atlaides 1. reizē (30d.)* Vecums GPL** Ātrums*** 1. kredīts līdz  Aizdevuma termiņš
Pirmās 30 d. ar 0%
20 – 75 no 108,1% 10 minūtēs 3000 € elastīgs Saņemt bino creditinformācija
3 atsauksmes
bino krediti līdz 500 € ar 0%*
20 – 75 179% 10 minūtēs 500 € līdz 30 dienām Saņemt bino creditinformācija
3 atsauksmes
lady credit un sms credit līdz 215 € ar 0%* 20– 75 no 179 % 15 minūtēs 215 € (īstermiņa) 4000 € (patēriņa) līdz 4 gadiem ladykreditsinformācija
3 atsauksmes
Jaunajiem klientiem 60 dienas bez maksājumiem 20– 75 no 108,69% 10 minūtēs 2000 € elastīgs Aiznemties ondo creditinformācija
3 atsauksmes
vivus kredit 20 – 75 no 98% 5 minūtēs 420 € līdz 4 gadiem informācija
atsauksmes 5
crediton kredit līdz 215 € ar 0%* 20– 75 no 179% 10 minūtēs 215 € (īstermiņa) 4000 € (patēriņa) līdz 4 gadiem Aiznemties ondo creditinformācija
3 atsauksmes
kredits24 Pirmās 60 d. bez procentiem 
18 – 70 no 103,18% 10 minūtēs 4000 € līdz 3 gadiem informācija
4 atsauksmes
ondo credit līdz 215 € ar 0%* 20– 75 179% 10 minūtēs 215 € līdz 30 dienām informācija
4 atsauksmes
sms credit līdz 215 € ar 0%* 20– 75 179% 10 minūtēs 215 € līdz 30 dienām informācija
4 atsauksmes


20- 75 no 79,63 15 minūtēs 3000 € līdz 4 gadiem Saņemt mogo creditinformācija
Reitings
līdz 215 € ar 0% 20 – 75 no 141% 15 minūtēs 1000 € līdz 12 mēnešiem Saņemt Sohocredit aizdevumuinformācija
3 atsauksmes
20– 70 87,03 % 15 minūtēs 2000 € līdz 24 mēnešiem Saņemt kredits7 ātros kredītusinformācija
Reitings
moneza kredit
20 – 70 no 73,1% 15 minūtēs 1950 € 61 diena – 3 gadi informācija
3 atsauksmes

Kas ir ātrie jeb īstermiņa kredīti?

Ātrais kredīts ir populārs un konfidenciāls veids kā aizņemties neparedzētiem tēriņiem uz dažām dienām, mēnešiem vai pat vairākiem gadiem. Vairums Latvijas iedzīvotāju, kas izmanto šādus pakalpojumus aizņemas līdz algai un atmaksā naudu pirms termiņa. Viens no populārākajiem ātrajiem kredītiem jau tradicionāli ir bezprocentu kredīts, t.i. aizdevums, kas tiek izsniegts bez komisijas maksas un ar 0%. Līdz ar izmaiņām likumos maksimālā summa, ko šādā veidā var aizņemties uz 30 dienām ir 215 eur, bet uz ilgāku termiņu tiek piedāvāti arī lielāki kredīti.

Piesakoties kredītam online, ātro kredītdevēju speciālisti izvērtē pieteikumus dažu minūšu laikā un pozitīva lēmuma gadījumā naudu uz klienta kontu pārskaita maksimāli ātri. Visi nepieciešamie dati tiek pārbaudīti tiešsaistē un aizņēmējam nav papildus jāiesniedz nekādi dokumenti. Izņēmums ir tās situācijas, kad par maksātspēju nav iespējams pārliecināties internetā un kreditori lūdz atsūtīt bankas konta izrakstu par pēdējiem mēnešiem.

Ātrais kredīts tiek izsniegts bez ķīlas un galvotāja, turklāt neprasot naudas izlietošanas mērķi. Iespējams, tieši šis ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ ātrie aizdevumi ir kļuvuši tik populāri. Cilvēki ir gatavi maksāt augstākus procentus, lai saņemtu kredītu ātri un bez liekiem jautājumiem.

Ātro kredītu veidi

Bez ķīlas un galvotāja

Nodrošinājums kredīta saņemšanai nav vajadzīgs. Ātrie kredīti bez ķīlas tiek piešķirti mazāk kā stundas laikā un šī ir viena no galvenajām to priekšrocībām. Situācijās, kad kāds aizdevējs prasa nodrošināt saistības ar ķīlu būtiski pieaug laiks, kas nepieciešamas darījuma noformēšanai. Lai mazinātu savu risku, kreditori pirmajā reizē aizdod salīdzinoši nelielas naudas summas, bet sadarbībai nostiprinoties ir gatavi aizdot arī vairāk.

Aizdevums tiek piešķirts, pamatojoties uz kredītvēstures, kredītspējas un citu datu izvērtējumu. Var apgalvot, ka klienta godavārds un riska profils kalpo kā ķīla, lemjot par kredīta apstiprināšanu vai atteikšanu. Savlaicīgi pildot kredītsaistības, nākotnē ir iespējams aizņemties atkārtoti uz līdzvērtīgiem vai pat labākiem nosacījumiem. Situācijās, kad nepieciešama lielāka summa vai aizņemties bez ķīlas nav iespējams, ir vērts uzzināt, ko piedāvā kredīts pret auto ķīlu vai ciiem nodrošinājuma veidiem.

Kredīts parādniekiem

Patlaban kredītu jeb parādnieku reģistros ir iekļauta informācija par daudziem tūkstošiem iedzīvotāju. Tie ir cilvēki, kas iepriekš dažādu iemeslu dēļ ir ilgstoši kavējuši saistību izpildi. Neapmaksāti kredītu, komunālo pakalpojumu vai mobilo sakaru rēķini ir tikai daļa no populārākajiem iemesliem, kādēļ kāds tiek iekļauts parādnieku datu bāzēs. Situācijās, kad vecie parādi ir nomaksāti  un kredītspeciālisti uzskata, ka klients ir pietiekami uzticams, ātrie kredīt ar sliktu kredītvēsturi, iespējams, var tikt piešķirti.

Bezprocentu kredīti – pirmais bez maksas

Visi vēlas ietaupīt, bet aizdevēji grib nopelnīt. Vairāki uzņēmumi piedāvā iespēju aizņemties pirmajā reizē uz noteiktu laiku bez procentiem. Atmaksājot naudu līgumā noteiktajā termiņā – 30 vai 60 dienās nekādi papildus maksājumi nav jāveic. Šāda iespēja ir vilinoša, taču jārēķinas, ka ir saistīta ar zināmu risku. Ja naudas aizdevums netiek atmaksāts līgumā noteiktajā termiņā, kreditori var prasīt maksāt līgumsodu saskaņā ar iepriekš noslēgto vienošanos. Par laimi soda procentu apmērs ir ierobežots ar likumu un pasargā kredītņēmēju no izputēšanas. Izvēloties aizņemties uz 30 dienām, maksimālā summa, kas pieejama bez procentiem ir 215 eiro. Vēl iepriekšējā gadā bija iespējams aizņemties bez procentiem krietni lielākas summas, taču aizejošā Saeima nolēma būtiski ierobežot nebanku kredītu nozari.

Kredīti no 18 līdz 20 gadiem – apzinīgajiem

Lielākā daļa kredītdevēju izvēlas aizdot naudu tikai tādiem jauniešiem, kas sasnieguši vismaz 20 gadu vecumu. Tajā pašā laikā ir kreditori, kuru piedāvājumā ir ātrais kredīts no 18 gadiem, turklāt bez ķīlas.  Situācijās, kad steidzami nepieciešams risinājums nav vienkārši atrast labāko variantu. Lai palīdzētu izvairīties no pārpratumiem, mēs esam kredītu salīdzināšanas tabulā iekļāvuši informāciju par vecuma ierobežojumiem. Šāda informācija ir noderīga gan jauniešiem, gan pensijas vecuma cilvēkiem, jo arī šeit vecuma robežas ir būtiskas. Sasniedzot 20 gadu vecumu, poblēmas parasti vairs nekādas nav, jo ātrie kredīti 20 gados ir pieejami praktiski pie visiem kredītdevējiem. Īstermiņa aizdevums parasti tiek piešķirts pēc tam, kad ir izvērtēta pieteikuma anketa un pārbaudīta visa nepieciešamā informācija. Vērtējot jauniešu atbilstību kredītu saņemšanas prasībām, var tikt piemērotas stingrākas prasības. Kredītspeciālistiem ir skaidrs, ka 19 gadu vecumā cilvēki var neatklāt visu patiesību vai arī samānīties, līdz ar to maksātspējas vērtējumam ir jābūt ļoti rūpīgam. Papildus tam pirmajā reizē var tikt piešķirts mazāks kredīts nekā maksimāli iespējamais, lai pārbaudītu, vai klients spēj atdot naudu noteiktajā termiņā.

Bez oficiālas darba vietas – ar citiem ienākumiem

Ir maldīgi iedomāties, ka strādāšana pie darba devēja ir vienīgā iespēja kā oficiāli pelnīt naudu. Latvijā ir simtiem tūkstoši iedzīvotāju, kas spēj dzīvot savādāk. Pensionāri, studenti, kas saņem stipendijas, uzņēmumu īpašnieki, kas dzīvo no dividendēm, dažādu pabalstu saņēmēji, pašnodarbinātie u.c. Varianti ir dažādi un viņiem visiem var būt nepieciešams kredīts bez darba vietas. Kredītu devēji apzinās šo patiesību un šī iemesla dēļ pēc maksātspējas izvērtēšanas nauda tiek aizdota arī šo grupu iedzīvotājiem. Cilvēkiem bez darba vietas un bez citiem pārbaudāmiem, oficiāliem ienākumiem naudas kredīts netiek piešķirts.

Kredīts ārzemēs strādājošajiem

Tautieši, kas strādā ārpus Latvijas, taču ir saglabājuši kontu kādā no Latvijas bankām un Latvijas mobilā telefona numuru var pretendēt uz kredītu arī strādājot ārzemēs. Lai noskaidrotu savas iespējas, atliek izvēlēties piemērotu kreditoru, aizpildīt pieteikuma anketu un gaidīt atbildi. Ātrais kredīts ārzemēs strādājošiem pilsoņiem vai pastāvīgajiem Latvijas iedzīvotājiem var tikt piešķirts uz tieši tādiem pašiem nosacījumiem, ja kreditors tā vēlas.

Kā noformēt ātro kredītu?

Procedūra aizņemšana saņemšanai intenretā ir visnotaļ līdzīga. Anketas aizpildīšanai atliek veltīt ne vairāk pa pāris minūtēm, turklāt to var darīt no jebkuras vietas, kur pieejams interneta pieslēgums. Kad pieteikums aizpildīts atliek gaidīt atbildi. Labēlīga lēmuma gadījumā nauda tiek pārskaitīta jau dažu minūšu laikā, taču tikai uzņēmuma darba laikā. Latvijā vairumā gadījumu ātrie kredīti netiek izsniegti nakts stundās. Izņēmums ir kredītkartes ar jau iepriekš noteiktu kredītlimitu.

 1. Atrodiet sev piemērotāko aizdevēju. Ātro kredītu cenas ir mainīgas. Vajag saprast, kurš izdevīgāks.
 2. Kredītu kalkulatorā norādiet summu un termiņu. (Ja vēlamais termiņš ir dažas dienas, bet ir iespēja aizņemties bez procentiem uz 30 dienām, drošības pēc varat norādīt garāku termiņu.)
 3. Aizpildiet pieteikuma anketu, norādot informāciju par sevi –  kontaktinformācija, atalgojums, darba vieta.
 4. Apstipriniet pieteikumu – jāpārskaita 0,01 eur uz uzņēmuma norādīto bankas kontu. Ja viss izdarīts pareizi, atbildi darba laikā saņemsiet jau dažu minūšu laikā. (Ja būs nepieciešams kredītspeciālisti ar Jums sazināsies, lai precizētu neskaidros jautājumus).
 5. Saņemiet naudu.

Kad kredīts saņemts, piefiksējiet atmaksas termiņu. Neatlieciet parāda atgriešanu uz pēdējo brīdi, jo starpbanku maksājumi vienmēr var aizkavēties. Ja nauda kreditora kontā ienāks pārāk vēlu, Jums būs jāmaksā soda nauda par līgumsaistību nepildīšanu.

Kas nepieciešams, lai saņemtu ātro kredītu?

Lai saņemtu ātro kredītu ir  jāaizpilda pieteikums un jāatbilst vairākiem kredītdevēju izvirzītiem nosacījumiem:

 1. vecums (18 – 75 gadi, skat. tabulu);
 2. deklarēta dzīvesvieta Latvijā;
 3. savs bankas konts un pieeja internetbankai;
 4. oficiāli ienākumi;
 5. mobilais telefons (ar Latvijas pieslēgumu);
 6. epasts;
 7. jāpārskaita 0,01 eur uz kreditora bankas kontu.

Kredīta pieteikums tiek vērtēts uzmanīgi. Galvenā uzmanība tiek pievērsta a) preciziātei, b) ienākumiem un kredītsaistībām, c) kredītvēstures izvērtējumam. Obligāti norādiet pareizu informāciju, jo par nepatiesu ziņu paušanu un apzinātu maldināšanu var iestāties pat kriminālatbildība.

Vai ātrā kredīta saņemšanai nepieciešams galvotājs vai ķīla?

Atšķirībā  no komercbanku piedāvātajiem aizdevumiem, kur bieži kredītņēmējam tiek prasīts piesaistīt galvotāju vai nodrošinātu ķīlu, reģistrējoties ātrajiem kredītiem, tas netiek prasīts. Tieši šī iemesla dēļ nebanku kredītu devēji var izsniegt aizdevumus ļoti ātri. Visas pārbaudes tiek veiktas elektroniski un arī lēmumu par kredīta pieejamību var saņemt elektroniski. Ja pārbaužu laikā rodas kādi papildus jautājumi, saņemsiet zvanu vai ziņu savā elektroniskajā pasta adresē.

Cik ilgā laikā ir jāatmaksā nauda?

Vairumā gadījumu ātrais kredīts internetā vai SMS kredīts ir jāatgriež maksimums 12 mēnešu laikā, taču ir iespējams aizņemties arī uz 2 vai 3 gadiem. Mazie kredīti, kas izsniegti uz 30 dienām ir jāatmaksā vienā maksājumā, bet ilgtermiņa aizdevumi jāatgriež pakāpeniski, katru mēnesi maksājot fiksētu naudas summu. Sava kredīta atmaksas termiņu Jūs varat izvēlēties paši, piesakoties bez ķīlas kredītam internetā.

Vai ir vērts aizņemties maksimālo summu?

Retas ir tās situācijas, kad izdevīgi aizņemies maksimāli daudz. Ideālā gadījumā būtu jātiecas aizņemties pēc iespējas mazāk. Nereti paņemt aizdevumu ir daudz vieglāk nekā to savlaicīgi atmaksāt, tādēļ esiet piesardzīgi, piesakoties aizdevumam internetā. Ātrais kredīts nelielā apmērā vairumā gadījumu tiek piešķirts prasītā apjomā. Situācijās, kad jauns klients jau pirmajā reizē vēlas aizņemties maksimālo summu, var nākties piedzīvot vilšanos.

Katram klientam tiek noteikts individuāls kredītlimits. Tā apmērs balstās uz kredītspēju un līdzšinējo sadarbību ar kreditoru. Šī iemesla dēļ pirmajā reizē parasti tiek piešķirts mazāks kredīts. Aizņemoties atkārtoti, kredīta limits tiek pakāpeniski paaugstināts, līdz sasniedz galējo robežu. [/learn_more]

Vai izdevīgākais ātrais kredīts ir lētākais?

Pirmkārt, pievērsiet uzmanību norādītajām atlaidēm (akcijām). Īpašo piedāvājumu ietvaros pirmajā reizē ir iespējams aizņemties lētāk. Šiem piedāvājumiem GPL nereti ir 0%, nerēķinot 1 centu, kas jāmaksā par profila apstiprināšanu. Precīzas aizņemšanās izmaksas varat redzēt līguma projektā (vēl pirms tā parakstīšanas). Situācijās, kad kredīts tiek ņemts bez akcijas vai aizņematies tajā pašā uzņēmumā atkārtoti ir spēkā standarta komisijas maksa un GPL ir nesalīdzināmi augstāka (skat. tabulu). Tas nozīmē, ka aizņemoties tajā pašā uzņēmumā divas reizes jūs, visticamāk, būtiski pārmaksāsiet. Papildus tam ir vērts izvērtēt arī citus aizdevumu veidus. Piemēram, kredītlīnija tiek izsniegta ar elastīgu atmaksas termiņu un tās saņemšanai daži kreditori piedāvā labvēlīgākus nosacījumus.

Otrkārt, izprotiet savas vajadzības. Kredīts bez procentiem uz 30 dienām var būt izdevīgs, taču tikai tad, ja tas Jums ir nepieciešams. Apstākļos, kad vajag aizņemties lielāku summu vai naudas atmaksai nepieciešams ilgāks termiņš Jums būs pavisam citas prioritātes un ir svarīgi pie tām pieturēties. Detalizētāku informāciju par izmaksu aprēķināšanas metodēm un to, kā tiek noteikta atbildība starp aizdevēju un kredītņēmēju varat atrast saistošajos MK noteikumos. Pats svarīgākais tomēr ir savlaicīgi izpildīt savas saistības un problēmas neradīsies.

Kas notiek, ja kavēju kredīta atmaksu?

Jebkura kavēšanās ar parāda atmaksu vairumā gadījumu aizņēmējam nozīmē papildus izmaksas. Visi ātrie kredīti internetā neļauj veikt kredīta pagarināšanu (izņēmums Credit24). Ja šī iespēja tomēr tiek izmantota, ir jārēķinas, ka tās ir papildus izmaksas. Kredīta pagarinājums nav lēts prieks. Tā cena svārstās no 8% līdz 15% no kopējās summas mēnesī. Orientējošas izmaksas var redzēt aizdevēja mājas lapā, bet katram klientam var tikt piemēroti individuāli nosacījumi.

Situācijās, kad līgums netiek pagarināts un neseko aktīva rīcība var būt jāmaksā līgumsods un soda nauda par saistību nepildīšanu. Abi šie maksājumi ir ierobežoti un nevar pārsniegt 100% no aizdevuma kopējās summas. Maksimālais soda naudas apmērs parasti nepārsniedz vienu procentu dienā. Ja sods netiek maksāts, uzņēmums naudas atgūšanā iesaista parādu piedzinējus un/vai tiesu. Tās, protams, ir papildus izmaksas, kas vēlāk ir jāsedz aizņēmējam. Parāda atgūšana var tikt vērsta arī pret kustamo vai nekustamo īpašumu, taču ne pret radiniekiem.

Papildus negatīvās sekas ar ko jārēķinas nemaksātājiem ir kredītvēstures sabojāšana. Parādnieki tiek iekļauti parādvēstures datu bāzēs un tas var nākotnē apgrūtināt iespējas aizņemties atkārtoti. Arī sadarbība ar citiem pakalpojumu sniedzējiem būs grūtāka, jo pirms noslēgt sadarbības līgumu viņi pārbaudīs ziņas par klientu kredītu melnajā sarakstā.

Kādas ir ātro kredītu priekšrocības un trūkumi?

Jau noskaidrojām, ka interneta kredīti ir populāri, jo tos var saņemt ātri, neizejot no savas mājas. Arī iespēja īstermiņā aizņemties bez procentiem ir nozīmīgs apsvērums un mazina pretestību pret šādiem finanšu pakalpojumiem. Šādi – ātri kredīti pie mums ir pieejami mazāk kā 10 gadus un to attīstību ir veicinājusi interneta straujā izplatīšanās. Tas ir pozitīvi taču jāatceras, ka kredīts ātrais ir paredzēts tikai ārkārtas situācijām. Izvēloties īstermiņa atmaksas iespēju, parāds ir jāatgriež 30 dienu laikā. Tiklīdz kāds sāk šī tipa aizņēmumus izmantot pārāk bieži, parādās risks iebraukt parādos. Kredīts internetā gan šādā aspektā nav nekas unikāls, jo arī, aizņemoties bankā, un nepildot saistības ātri var nonākt parādnieku reģistros un vēl maksāt papildus parādu piedzinējiem.

Kurioizi, ka daļa cilvēku, meklējot ātros kredītus internetā, izmanto arī tādas frāzes vai vārdu savienojumus kā atraiskredits vai atrie krediti. Tas varētu liecināt, ka vajadzība pēc naudas ir tik liela, ka cilvēkam nav laika precīzi ierakstīt meklējamos vārdus. Otrs iemesls varētu būt tas, ka nav iespējams rakstīt ar burtiem latviešu valodā vai arī meklējumu veic kāds, kas pietiekami labi nepārzina latviešu valodu.

Iespējams galvenais trūkums ir pārāk viegla kredīta pieejamība. Daļa kreditoru, sevišķi agrāk mēdza aizdot naudu arī cilvēkiem, kas nav pietiekami maksātspējīgi vai pietiekami godprātīgi, lai izpildītu saistības. Rezultātā atmaksas termiņi tika kavēti un bija jāmaksā soda procenti par saistību nepildīšanu. Kad pienāca samaksas brīdis un naudas nebija, atlika vien žēloties ka ātrais kredīts intenretā ir pārāk dārgs un būtu jāaizliedz.

Vai man vajadzētu aizņemties?

Pirms aizņemšanās pārliecinieties, ka kredīts Jūsu situācijā ir atbilstošākais risinājums, atbildot uz šādiem jautājumiem:

 • Cik lielu ikmēneša maksājumu es varu maksāt? Kā iztikšu pēc parāda nomaksas?
 • Vai ieguvumi aizņemoties ir lielāki nekā zaudējumi (izdevumi par kredītu)?
 • Ko darīšu, ja nevarēšu atmaksāt naudu noteiktajā termiņā? Vai esmu iepazinies, cik izmaksā visi ātrie kredīti?
 • Vai esmu apsvēris citas iespējas? Aprunājies ar draugiem, radiem, kolēģiem?
 • Kas notiks, ja līguma laikā radīsies citi, steidzami tēriņi?
 • Vai man ir stabila darba vieta un ienākumi?
 • Vai es esmu iepazinies ar visiem līguma nosacījumiem un, vai tie man ir skaidri un saprotami?

Ja lielākā daļa atbilžu būs noliedzošas, tad pastāv samērā liela varbūtība, ka Jūs nedrīkstat aizņemties. Protams, arī aizdevēji vērtē pieteikumus un atsijā daļu kredītņēmēju, taču kredītiem līdz 423 eiro viņi var paļauties arī uz klientu sniegto informāciju un reāli nepārbaudīt maksātspēju. Tas nozīmē, ka galvenā atbildība gulstas uz pašu aizņēmēju. Kļūdaini pieņemts lēmums nākotnē var dārgi maksāt. Ārtkārtas situācijās, protams, daļa ir gatava aizņemties uz jebkādiem nosacījumiem, taču ir jācenšas domāt un rīkoties racionāli. Īstermiņa ieguvumi var neatsvērt zaudējumus ilgtermiņā.

Kā aizņemties atbildīgi?

Neskatoties uz to, ka ātrie kredīti internetā bez ķīlas  var būt izdevīgi, ir jāatceras, ka jārīkojas pārdomāti. Izlasiet visu šeit ievietoto informāciju un papildus ņemiet vērā šādus apsvērumus:

 • Kreditoriem var būt atsķirīgs pieejamās summas lielums, vecuma ierobežojumi vai termiņš. Ja plānojat aizņemties uz laiku, kas ilgāks par vienu mēnesi, pievērsiet uzmanību aizdevējiem, kas piedāvā šādu iespēju.
 • Pirms līguma apstiprināšanas, obligāti iepazīstieties ar tā nosacījumiem. Ja rodas neskaidri jautājumi, sazinieties ar izvēlētā uzņēmuma kredītspeciālistiem.
 • Ņemiet vērā, ka ar atlaidēm vienā uzņēmumā parasti var aizņemties tikai vienu reizi. Pievērsiet uzmanību akcijas nosacījumiem un citiem papildus bonusiem, ko piedāvā uzņēmums.
 • Portālā Kredit ir apkopoti tikai licencēti pakalpojumu sniedzēji. To darbība tiek uzraudzīta, līdz ar to aizņemšanās no tiem ir uzskatāma par drošu. Par katru no aizdevējiem Jūs varat iegūt papildus ziņas, noklišķinot uz izvēlnes – informācija.[/learn_more]

Ātrie kredīti un LAFPA

Sadarbības nosacījumi ir ietverti līgumā, taču ne vienmēr kredītņēmēji ir spējīgi izpildīt līguma nosacījumus vai uzskata, ka aizdevējs rīkojas pareizi. Ja rodas domstarpības, sākotnēji vislabāk tās risināt savstarpējo sarunu ceļā. Apstākļos, kad sarunas nonāk strupceļā, variet vērsties PTAC, lai saņemtu konsultāciju un/vai iesniegtu sūdzību par konkrēto aizdevēju. PTAC ir valsts institūcija, kas izsniedz licences, uzrauga un var arī anulēt licenci jebkuram uzņēmumam, kas piedāvā patērētājiem ātros kredītus caur internetu vai aizdod naudu jebkādā citā veidā ārpus tradicionālās komercbanku sistēmas.

LAFPA apvieno nebanku kredītu devējus. Iepriekš saucās LAKDA.

Papildus ir iespēja vērsties ombudā, kas izskata sūdzības par LAFPA (nevalstiska organizācija, kurā apvienojušies daudzi nebanku aizdevēji) biedriem. Ja lietas izskatīšana ir nonākusi jau līdz tiesai vai parāda summa pārsniedz 14 tūkstošus eiro, ombuds lietu neskatīs.

Tradicionāli cilvēki visvairāk sūdzas par kredītu procentu likmēm, komisijas maksas un soda naudas apmēru, kā arī līguma nosacījumu piemērošanu konkrētajāgadījumā. Gada laikā valsts institūcijas saņem dažus desmitus sūdzību par nebanku kredītu uzņēmumiem. Ņemot vērā, ka ik gadu tiek izsniegti daudzi tūkstoši mikro aizdevumu, varam izdarīt divas atziņas. Pirmkārt, “ātrais kredīts internetā” kopumā ir atbilstoši Latvijas iedzīvotāju vajadzībām. Otrkārt, daļa aizņēmēju nav gatavi cīnīties par savām tiesībām, lai arī šāda iespēja pastāv.

Vai es varu atmaksāt ātro kredītu pirms termiņa?

Jā, Latvijas likumi paredz iespēju aizņēmējam atmaksāt kredītu pirms termiņa bez papildus komisijas maksas. Šī iespēja ir sevišķi izdevīga situācijās, kad paņemts liels aizdevums ar ilgāku atmaksas termiņu. Ātrajiem īstermiņa kredītiem, kas paņemti uz 1 vai 2 mēnešiem ieguvums nebūs tik liels, taču, visticamāk, būs iespējams ietaupīt. Lai noskaidrotu precīzu aizdevuma komisiju un galējo summu, sazinieties ar savu kreditoru. Jebkurā gadījumā ir vērts neatlikt parāda atmaksu uz pēdējo brīdi un veikt visus maksājumus līgumā noteiktajā termiņā.

Vai var sev aizliegt aizņemties?

Visās sarežģītās sistēmās cilvēks ir vājākais posms, taču ir svarīgi apzināties savas vājības. Latvijā kreditori ir radījuši iespēju liegt sev saņemt kredītu pie daudziem uzņēmumiem, taču ne pilnībā. Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas mājaslapā ir pieejama iesnieguma veidlapa, kuru aizpildot LAFPA biedri Jums vairs neaizdos naudu. Aizpildīts iesniegums jānogādā organizācijas birojā vai jānosūta epastā. Pēc procedūras izpildes Jūs vairs nevarēsiet aizņemties no LAFPA biedriem (maks. 3 gadus). Iesniegums gan neierobežo iespējas aizņemties bankās vai no citiem aizdevējiem, kas neietilpst LAFPA.

Vai visi aizdevēji piedāvā bezmaksas kredītus?

Bez maksas ir tikai siers peļu slazdos. Daļa kreditoru sniedz iespēju aizņemties bez procentiem uz laiku līdz 30 vai 60 dienām, taču tikai salīdzinoši nelielas summas. Lai apstiprinātu pieteikumu ir jāpārskaita 0,01 eur uz aizdevēja bankas kontu, līdz ar to pilnībā par velti neviens ātrais aizdevums netiek piešķirts. Aizņemties bez procentiem katrā uzņēmumā var tikai vienu reizi, taču daļa kreditoru bezprocentu aizdevumus pat nepiedāvā.

Šobrīd ātrie kredīti joprojām ir pieejami, taču līdz ar plānotajām izmaiņām likumos, kas ierobežos maksimālo procentu likmi, ir paredzams, ka daļa kreditoru, kas koncentrējas uz īstermiņa kredītiem savu darbību izbeigs. Tas nozīmē, ka samazināsies konkurence, bet stingra regulējuma apstākļos tas, iespējams, nav pats sliktākais variants, kas var notikt ar kredītu tirgu Latvijā.

Kādām vajadzībām tiek izmantots ātrais kredīts?

Tā kā ātro kredītu ņēmējiem nav jānorāda aizdevuma izmantošanas mērķis, tad naudu var izlietot visdažādākajām vajadzībām. Publiski pieejamā informācija liecina, ka Latvijas iedzīvotāji šo kredītu izmanto, galvenokārt, tajās reizēs, kad steidzami jāveic maksājumi par kādu preci vai pakalpojumu. Galvenie aizņēmuma izmantošanas veidi:

 • Medicīnas un veselības pakapojumi – iesāpas zobs, jāveic operācija vai jāpērk dārgi medikamenti – tas viss var izmaksāt pat vairākus simtus eiro. Tā kā veselības aprūpes iestādēs reti tiek piedāvāta iespēja norēķināties ar pēcapmaksu, daļai sabiedrības šādās reizēs mēdz izvēlēties ātro kredītu.
 • Mājokļa vai automašīnas remonts ne vienmēr var tikt atlikts uz vēlāku laiku. Ja nepieciešama steidzama rīcība – bojāta sadzīves tehnika vai elektorinstalācija, nedarbojas auto – par remonta pakalpojumiem ir jāmaksā uzreiz. Ja iepriekš nav veidoti uzkrājumi, ir jāpiesaista finansējums no malas.
 • Sadzīves tehnikas un elektrotehnikas iegāde saplīsušās tehnikas vietā vai vienkārši jauns pirkums prasa līdzekļus. Tie, kas cenšas iepirkties uz akcijām vai nav gatavi gaidīt, kamēr tiks sakrāta nauda mēdz aizņemties.
 • Komunārlo rēķinu apmaksa – kredīts šādam mērķim, lielākoties, tiek ņemts gada aukstajos mēnešos, kad jāmaksā par apkuri. Nepieciešamība aizņemties pamatvajadzību (siltums) apmierināšanai nenoliedzami liecina par mūsu sabiedrības nabadzību. Izvēloties ņemt ātro kredītu, šādam mērķim ir obligāti jāvērtē šāda soļa pamatotība, jo ziema Latvijā nav tikai vienu mēnesi un par kredīta izmantošanu ir jāmaksā procenti.
 • Pārtikas un sadzīves preču iegāde – ir cilvēki, kas neveido uzkrājumus un nespēj iztikt arī no algas līdz algai. Situācijās, kad makā svilpo vējš un līdz algai atlikušas vēl dažas dienas var rastiet kārdinājums aizņemties. Ātrais kredīts tādās reizēs nenoliedzami nav labākais risinājums. Ja šāds scenārijs atkārtojas vairākas reizes, ir skaidrs, ka kaut kas ar plānošanu ir nogājis greizi un ir jāmeklē papildus darbs vai jāsamazina ikdienas tēriņi.
 • Izglītības izdevumu apmaksa – dažādi tālākizglītības (autoskolas) vai profesionālās pilnveides kursi mēdz būt noderīgi un vajadzīgi. Bankas šādiem mērķiem nepiedāvā īpašus kredītus, līdz ar to cilvēki mēdz aizņemties tur, kur to var izdarīt ātrāk, t.i. internetā.

ReitingsKreditora reitings atspoguļo iespējas saņemt aizdevumu un piedāvājuma novērtējumu.

*Akcijas ietvaros nauda jāatmaksā 30 dienu laikā bez procentiem, ja vien aizdevējs nav norādījis savādāk. Šobrīd labākie ātrie kredīti internetā piedāvā šādus nosacījumus jaunajiem klientiem. Lai aizņemtos ar atlaidēm atkārtoti, ir jāizvēlas kāds cit no kreditoriem, kura piedāvājumā ir īstermiņa kredīts līdz algai vai uz lielāku termiņu un turklāt vēl bez procentiem. 
**Gada procentu likme (GPL) palīdz labāk izprast aizdevuma izmaksas (bez atlaidēm), bet akciju ietvaros GPL parasti ir ļoti zema vai nulle. Tabulā norādītā GPL ir spēkā, aizņemoties bez akcijas un ļauj saprast, kurš kredīts ir lētāks pie standarta atmaksas nosacījumiem..
*** Norādītie naudas izmaksas laiki ir spēkā vairumā gadījumu, aizņemoties darba laikā, vienas bankas ietvaros.
Feb 13, 2019 @ 11:24 am
Ātrie kredīti
4.6 (92.78%) 205 votes