Salīdzini izdevīgākos ātros kredītus aprīlī

Tagad ikviens var salīdzināt ātros kredītus un atrast izdevīgāko aizdevumu jau dažās minūtēs.ātrie kredīti Ietaupiet laiku un galvenais arī naudu. Izvērtējiet, kuri ir Jūsu vajadzībām atbilstošākais ātro kredītu piedāvājums.

Akcija* Vecums GPL** (bez akcijas) Saņemšanas laiks*** 1. kredīts līdz Termiņš
Lat credit aizdevums 1. līdz 425 € ar 0% 20– 70 179,03 % 15 minūtēs 425 € līdz 30 dienām Saņemt kredits7 ātros kredītusatsauksmes 5 informācija
beno krediti 1. līdz 425 € ar 0% 20 – 75 179% 10 minūtēs 425 € līdz 30 dienām Saņemt bino kredītu4 atsauksmesinformācija
Via sms kredits 1. līdz 350 € ar 0% 20– 70 179 % 15 minūtēs 350 € līdz 30 dienām Saņemt viasms ātro kredītuinformācija 3 atsauksmes
1. līdz 300 € ar 0% 20 – 75 179,03% 15 minūtēs 300 € līdz 30 dienām Saņemt Sohocredit aizdevumuinformācija 3 atsauksmes
ondu 1. līdz 425 € ar 0% 20– 75 179% 10 minūtēs 425 € līdz 30 dienām Aiznemties ondo informācija 4 atsauksmes
vivus kredit Pirmajā reizē Atlaides 20 – 75 no 47% 5 minūtēs 3000 € līdz 4 gadiem 4 atsauksmesinformācija
moneza kredit Nav akcija 20 – 70 no 73,1% 15 minūtēs 1950 € 61 d -3 gadi Saņemt moneza creditinformācija 3 atsauksmes
credits24 Kredītlīnija uz 30 d. bez procentiem 18 – 70 no 103,18% 10 minūtēs 4000 € līdz 3 gadiem Saņemt Credit24 ātro kredītuinformācija 3 atsauksmes
crediton 1. līdz 425 € ar 0% 20– 70 179% 10 minūtēs 1000 € līdz 2 gadiem Aiznemties on creditoninformācija 3 atsauksmes
aizdevums 1. līdz 425 € ar 0% 20– 75 179% 10 minūtēs 425 € līdz 30 dienām Saņemt smscredit.lv aizdevumuinformācija 4 atsauksmes
Ladyloan credit 1. kredīts līdz 500 € ar 0% 20– 70 179 % 15 minūtēs 1000 € līdz 2 gadiem Saņemt ladyloan kredītuReitingsinformācija
1. līdz 500 € uz 30 d. ar 0% 20 – 80 no 101,22% 15 minūtēs 800 € līdz 3 gadiem Saņemt banknote aizdevumuinformācija 3 atsauksmes
Nav akcija 20– 65 no 179 % 15 minūtēs 1500 € līdz 2 gadiem Saņemt kredits365 aizdevumuReitingsinformācija

Svarīgi – ātrie kredīti aprīlī ir paredzēti tikai īstermiņa vajadzībām, taču tabulā ir redzami arī tādi aizdevēji, kas aizdod uz ilgāku termiņu. Izvērtējiet iespējas atmaksāt. Aizņemieties atbildīgi.

Reitings Aizdevēja reitings atspoguļo iespējas saņemt kredītu un piedāvājuma novērtējumu.
*Īpašais piedāvājums – atlaide kredīta atmaksai vairumā gadījumu ir spēkā, atmaksājot naudu 30 dienu laikā, ja vien kredītu devējs nav norādījis savādāk. **Gada procentu likme (GPL) palīdz saprast kredīta izmaksas, bet akciju ietvaros GPL parasti ir ļoti zema vai nulle. Tabulā norādītā GPL ir spēkā, aizņemoties bez akcijas un ļauj saprast, kurš kredīts ir lētāks.

*** Norādītie naudas izmaksas laiki ir spēkā vairumā gadījumu, aizņemoties darba laikā, vienas bankas ietvaros. 

Kas ir ātrie kredīti?

Tas ir veids, kā saņemt aizdevumu savā kontā ar interneta starpniecību jau 10 – 20 minūšu laikā pēc pieteikuma apstiprināšanas (darba laikā, vienas bankas ietvaros). Bezskaidras naudas pārskaitījumi ļauj izvairīties no nepieciešamības iziet ārpus mājas, jo atkrīt nepieciešamība parakstīt dokumentus uzņēmuma birojā. Ātrā kredīta noformēšana ir ātra un tas var būt arī izdevīgi, taču tikai pie nosacījuma, ka aizdevumu atmaksājat līgumā noteiktajā termiņā un aizņematies bez procentiem.

Pieteikties aizdevumam varat no jebkuras vietas, kur pieejams interneta pieslēgums, turklāt atkrīt vajadzība pamatot, kur plānojat tērēt naudu. Kredīta noformēšana ir droša, jo lai to iegūtu ir vajadzīga pieeja personīgajam internetbankas kontam, kas ir aizsargāts ar parolēm, kodiem un citiem drošības līdzekļiem. Nauda tiek pārskaitīta uz klienta personīgo kontu un tas garantē, ka neviens svešais nevar aizņemties uz Jūsu vārda, pie nosacījuma, ka godprātīgi izturaties pret saviem dokumentiem.

Plašāka informācija par dažādiem ātrajiem kredītiem

Kā saņemt aizdevumu

Interneta kredītu izsniegšanas procedūra visur ir ļoti līdzīga, lai neteiktu identiska. No klienta puses tas neprasa vairāk par 1 – 2 minūtēm. Aizņēmumam pieteikties varat 24 stundas diennaktī, jo informācija tiek apkopota elektroniski. Reāli anketas tiek vērtētas tikai darba laikā un arī naudas pārskaitījumi noris tikai darba laikā, jo likumi paredz, ka ātrie kredīti nevar tikt piešķirti naktīs.

Sākotnēji aplūkojiet visus piedāvājumus un atrodiet sev piemērotāko variantu. Kad izvēle izdarīta, spiediet uz pogas “saņemt naudu” un nokļūsiet nebanku aizdevēja mājas lapā, kur būs jāveic šādas darbības:

 • Kredītu kalkulatorā jānorāda summa un termiņš. (Ja vēlamais termiņš ir dažas dienas, bet ir iespēja aizņemties bez procentiem uz 30 dienām, drošības pēc varat norādīt garāku termiņu.)
 • Aizpildiet pieteikuma anketu, norādot informāciju par sevi –  kontaktinformācija, atalgojums, darba vieta.
 • Apstipriniet pieteikumu – jāpārskaita 0,01 euruz kreditora norādīto bankas kontu. Ja viss izdarīts pareizi, atbildi uzņēmuma darba laikā saņemsiet jau dažu minūšu laikā. (Vajadzības gadījumā kredītspeciālisti ar Jums sazināsies, lai precizētu neskaidros jautājumus)
 • Labvēlīga lēmuma gadījumā aizdevumu kontā var saņemt 10 – 20 minūšu laikā, pie nosacījuma, ka aizpildiet pieteikumu darba laikā un abām pusēm ir konts vienā bankā. Starpbanku maksājumos mēdz būt aizkavešānās un jāņem arī vērā, ka “atrie krediti” naktī netiek izsniegti.

Pēc kredīta saņemšanas neaizmirstiet par atmaksas nosacījumiem un ievērojiet termiņu. Atlikt atmaksu uz pēdējo dienu nedrīkst. Ja naudas pārskaitījums aizkavēsies bankas vai citu iemeslu dēļ, kreditors Jums liks maksāt papildus soda naudu par termiņa kavēšanu.

Kas var saņemt ātro kredītu?

Pretendēt uz aizdevumu var visi Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 75 gadiem. Praksē visi ātrie kredīti tiek piešķirti klientiem, kas atbilst noteiktām aizdevēju prasībām (skat. zemāk) Piesakoties aizdevumam ir vajadzīga:

 1. pieeja internetbankai;
 2. mobilais telefons;
 3. epasts.

Lai apstiprinātu personību, jāpārskaita 0,01 euru uz uzņēmuma bankas kontu. Kad tas izdarīts, pie darba ķeras kredītspeciālisti, kas izvērtē pieteikumā saņemto informāciju. Galvenā uzmanība tiek pievērsta informācijas precizitātei, kredītvēsturei un ienākumiem. Šie faktori ir noteicošie, pieņemot lēmumu par aizdevuma piešķiršanu vai atteikšanu.

Kādas ir aizdevuma izmaksas?

Kredīti un to izmaksas var būtiski atšķirties (skat. kredītu salīdzinātāju), tādēļ ir vērts pirms aizņemšanās veikt izpēti. Standarta komisijas maksa ir vidēji 8% – 20% mēnesī, līdz ar to ir vērtskadas-ir-kreditu-izmaksas pacensties un izvēlēties lētāko piedāvājumu.

Ja pieteikums tiek noraidīts, vienmēr var pieteikties kredītam citā uzņēmumā. Katram no tiem ir savi nosacījumi un untumi, līdz ar to precīzi prognozēt rezultātu iepriekš nevar. Lētākais aizdevums šajā gadījumā nozīmē to, ka tiek izvēlēts tas e kredīts, kas pieejams ar atlaidēm.

Populārākā akcija, ko piedāvā uzņēmumi jaunajiem klientiem ir iespēja īstermiņā aizņemties bez procentiem. Atkarībā no summas, tas ļauj ietaupīt līdz pat 30 eiro un vairāk, kas līdzvērtīgu piedāvājumu apstākļos uzskatāms par nozīmīgu faktoru. Paralēli uzņēmumi cenšas izstrādāt arī dažādas lojalitātes programmas pastāvīgiem klientiem, taču finansiāli tās nav tik izdevīgas. Detalizētu informāciju par aizdevuma izmaksām varēsiet redzēt līgumā (pirms parakstīšanas), kas ļauj justies pārliecinātam, ka vēlāk neradīsies neparedzēti pārsteigumi.

 

Atmaksas termiņš

Vairumā gadījumu šī tipa aizdevumi tiek izsniegti ar termiņu līdz 30 dienām, retāk līdz vienam gadam un ilgāk. Mazajiem kredītiem, kas izsniegtu uz īsu termiņu visa summa ir jāatlīdzina vienā maksājumā. Ja ātrie kredīti tiek izvēlēti ilgtermiņa vajadzībām, tie ir jāatmaksā saskaņā ar atmaksas grafiku.

Praksē tas nozīmē, ka katru mēnesi maksāsiet noteiktu summu. Ilgāks termiņš ļauj aizņemties vairāk, taču vienlaikus arī nozīmē, ka procentos pārmaksāsiet vairāk. Šī iemesla dēļ ir vērts pacensties un nevilkt aizdevuma atmaksu garumā.

Cik daudz es varu aizņemties pirmajā reizē?

Kreditori internetā nereti sākumā aizdod tikai daļu no maksimāli pieejamās naudas summas. Ja sadarbība ir laba, pieejamais kredītlimits tiek paaugstināts un ar otro piegājienu var saņemt jau lielāku aizdevumu. Ilgtermiņa jeb pastāvīgiem klientiem reizēm tiek piedāvatas papildus lojalitātes atlaides, piemēram, 20% atlaide komisijai. Šādas atlaides gan nekad nevar mēroties ar iespējām, kas ir pieejamas tikai jaunajiem klientiem, t.i. aizņemšanos bez procentiem un ar 0% komisiju (skat. tabulu).

Kā izvēlēties kredītu?

Pirmkārt, pievērsiet uzmanību kredītu salīdzinātājā norādītajām atlaidēm (akcijām). Īpašo piedāvājumu ietvaros pirmajā reizē ir iespējams aizņemties lētāk. Šiem piedāvājumiem GPL nereti ir 0%, nerēķinot 1 centu, kas jāmaksā par profila apstiprināšanu. Precīzas aizņemšanās izmaksas varat redzēt līguma projektā (vēl pirms tā parakstīšanas).

Situācijās, kad kredīts tiek ņemts bez akcijas vai aizņematies tajā pašā uzņēmumā atkārtoti ir spēkā standarta komisijas maksa un GPL ir nesalīdzināmi augstāka (skat. tabulu). Tas nozīmē, ka aizņemoties tajā pašā uzņēmumā divas reizes jūs, visticamāk, būtiski pārmaksāsiet. Detalizētāku informāciju par izmaksu aprēķināšanas metodēm un to, kā tiek noteikta atbildība starp aizdevēju un kredītņēmēju varat atrast saistošajos MK noteikumos. Pats svarīgākais tomēr ir savlaicīgi izpildīt savas saistības un problēmas neradīsies.

Kā savlaicīgi neatmaksāts aizdevums mani var ietekmēt?

Jebkura kavēšanās ar parāda atmaksu vairumā gadījumu nozīmē papildus izmaksas. Ja nevarat atmaksāt aizdevumu laikus, vairums kreditoru (izņemot Credit24) piedāvā iespēju pagarināt kredītu uz laiku līdz vienam mēnesim. Maksa par šo iespēju ir vidēji 8 līdz 15 procenti no neatmaksātās kredīta summas mēnesī. Precīzas izmaksas katrā konkrētā gadījumā nosaka izvēlētais aizdevējs.

Situācijās, kad līgums netiek pagarināts un neseko aktīva rīcība var būt jāmaksā līgumsods un soda nauda par saistību nepildīšanu. Abi šie maksājumi ir ierobežoti un nevar pārsniegt 100% no aizdevuma kopējās summas. Maksimālais soda naudas apmērs parasti nepārsniedz vienu procentu dienā. Ja sods netiek maksāts, uzņēmums naudas atgūšanā iesaista parādu piedzinējus un/vai tiesu. Tās, protams, ir papildus izmaksas, kas vēlāk ir jāsedz aizņēmējam. Parāda atgūšana var tikt vērsta arī pret kustamo vai nekustamo īpašumu, taču ne pret radiniekiem.

Papildus negatīvās sekas ar ko jārēķinas nemaksātājiem ir kredītvēstures sabojāšana. Parādnieki tiek iekļauti parādvēstures datu bāzēs un tas var nākotnē apgrūtināt iespējas aizņemties atkārtoti. Arī sadarbība ar citiem pakalpojumu sniedzējiem būs grūtāka, jo pirms noslēgt sadarbības līgumu viņi pārbaudīs ziņas par klientu kredītu melnajā sarakstā.

Ātro aizdevumu priekšrocības un trūkumi

Naudas aizdevumi, ko piedāvā nebanku kreditori ir populāri, jo to saņemšana ir ļoti ātra. Pieteikšanās un darījuma kārtošana noris internetā, kas būtiski samazina datu apstrādei un atbildes sniegšanai nepieciešamo laiku. Tas ļauj cilvēkiem, kam radušies steidzami papildus izdevumi saņemt kredītu maksimāli veicīgi, bez nepieciešamības doties uz banku.

Lielāka pretimnākšana nekā bankās ir otrs iemesls, kādēļ online kredīti ir kļuvuši populāri. Ja aizņemties ir nepieciešams tūlīt un tagad, tad cilvēki bieži ir gatavi maksāt augstāku cenu, lai saņemtu papildus naudu uzreiz. Protams, arī piedāvājumi aizdot naudu pirmajā reizē bez procentiem uz laiku līdz 30 dienām spēlē lielu lomu, nosakot, kam cilvēki dos priekšroku. Interesanti, ka dažādi starptautiskie pētījumi un prognozes apliecina, ka šī tendence nav izplatīta tikai Latvijā. Kredītiestāžu īpatsvars privātpersonu kreditēšanā samazinās visā Eiropā un arī citur pasaulē.

Galvenais trūkums ir augsti procenti un soda naudas par saistību nepildīšanu. Nespēja vai nevēlēšanās izpildīt līguma saistības ir galvenais iemesls, kādēļ šī tipa aizdevumus daļa sabiedrība uzskata par nevēlamiem.

Kā pārbaudīt savu makātspēju?

Lai pārliecinātos, vai ātrais kredīts Jūsu situācijā ir atbilstošs risinājums, atbildiet godīgi uz dažiem vienkāršiem jautājumiem:

 • Cik lielu ikmēneša maksājumu es varu maksāt? Kā iztikšu pēc parāda nomaksas?
 • Vai ieguvumi aizņemoties ir lielāki nekā zaudējumi (izdevumi par kredītu)?
 • Ko darīšu, ja nevarēšu atmaksāt naudu noteiktajā termiņā?
 • Vai esmu apsvēris citas iespējas? Aprunājies ar draugiem, radiem, kolēģiem?
 • Kas notiks, ja līguma laikā radīsies citi, steidzami tēriņi?
 • Vai man ir stabila darba vieta un ienākumi?
 • Vai es esmu iepazinies ar visiem līguma nosacījumiem un, vai tie man ir skaidri un saprotami?

Ja lielākā daļa atbilžu būs noliedzošas, tad pastāv samērā liela varbūtība, ka Jūs nedrīkstat aizņemties. Protams, arī aizdevēji vērtē pieteikumus un atsijā daļu kredītņēmēju, taču kredītiem līdz 423 eiro viņi var paļauties arī uz klientu sniegto informāciju un reāli nepārbaudīt maksātspēju. Tas nozīmē, ka galvenā atbildība gulstas uz pašu aizņēmēju. Kļūdaini pieņemts lēmums nākotnē var dārgi maksāt. Ārtkārtas situācijās, protams, daļa ir gatava aizņemties uz jebkādiem nosacījumiem, taču ir jācenšas domāt un rīkoties racionāli. Īstermiņa ieguvumi var neatsvērt zaudējumus ilgtermiņā.

Kā aizsargāt savas tiesības?

Sadarbības nosacījumi ir ietverti līgumā, taču ne vienmēr kredītņēmēji ir spējīgi izpildīt līguma nosacījumus vai uzskata, ka aizdevējs rīkojas pareizi.

Ja rodas domstarpības, sākotnēji vislabāk tās risināt savstarpējo sarunu ceļā. Apstākļos, kad sarunas nonāk strupceļā, variet vērsties PTAC, lai saņemtu konsultāciju un/vai iesniegtu sūdzību par konkrēto aizdevēju. PTAC ir valsts institūcija, kas izsniedz licences, uzrauga un var arī anulēt licenci jebkuram uzņēmumam, kas piedāvā patērētājiem ātros kredītus caur internetu vai aizdod naudu jebkādā citā veidā ārpus tradicionālās komercbanku sistēmas.

Papildus ir iespēja vērsties ombudā, kas izskata sūdzības par LAFPA (nevalstiska organizācija, kurā apvienojušies daudzi nebanku aizdevēji) biedriem. Ja lietas izskatīšana ir nonākusi jau līdz tiesai vai parāda summa pārsniedz 14 tūkstošus eiro, ombuds lietu neskatīs.

Tradicionāli cilvēki visvairāk sūdzas par kredītu procentu likmēm, komisijas maksas un soda naudas apmēru, kā arī līguma nosacījumu piemērošanu konkrētajā gadījumā. Gada laikā valsts institūcijas saņem dažus desmitus sūdzību par nebanku kredītu uzņēmumiem. Ņemot vērā, ka ik gadu tiek izsniegti daudzi tūkstoši mikro aizdevumu, varam izdarīt divas atziņas. Pirmkārt, ātro kredītu nosacījumi kopumā ir atbilstoši Latvijas iedzīvotāju vajadzībām. Otrkārt, daļa aizņēmēju nav gatavi cīnīties par savām tiesībām, lai arī šāda iespēja pastāv.

Kā aizliegt sev aizņemties

Pilnībā bloķēt iespēju saņemt kredītu nevar, taču varat būtiski ierobežot iespēju ātrie-kredīti-un-lafpaaizņemties internetā. Lai to izdarītu LAFPA mājaslapā atrodiet iesnieguma veidlapu, aizpildiet to un nogādājiet personīgi birojā vai parakstot ar eparakstu nosūtiet epastā. To paveicot jūs nevarēsiet aizņemties no LAFPA biedriem (maks. 3 gadus). Diemžēl šāds iesniegums neierobežo iespējas aizņemties bankās vai no citiem aizdevējiem, kas neietilpst LAFPA.

Kas jāatceras par ātrajiem kredītiem?

 • Kreditoriem var būt atsķirīgs pieejamās summas lielums, vecuma ierobežojumi vai termiņš. Ja plānojat aizņemties uz laiku, kas ilgāks par vienu mēnesi, pievērsiet uzmanību aizdevējiem, kas piedāvā šādu iespēju.
 • Pirms līguma apstiprināšanas, obligāti iepazīstieties ar tā nosacījumiem. Ja rodas neskaidri jautājumi, sazinieties ar izvēlētā uzņēmuma kredītspeciālistiem.
 • Ņemiet vērā, ka ar atlaidēm vienā uzņēmumā parasti var aizņemties tikai vienu reizi. Pievērsiet uzmanību akcijas nosacījumiem un citiem papildus bonusiem, ko piedāvā uzņēmums.
 • Portālā Kredit ir apkopoti tikai licencēti pakalpojumu sniedzēji. To darbība tiek uzraudzīta, līdz ar to aizņemšanās no tiem ir uzskatāma par drošu. Par katru no aizdevējiem Jūs varat iegūt papildus ziņas, noklišķinot uz izvēlnes – informācija.
Salīdzini izdevīgākos ātros kredītus aprīlī
4.7 (94.07%) 172 votes