Ātrie kredīti

Ātrie kredīti ir aizdevumu veids, kura ietvaros kredīts tiek piešķirts caur internetu mazāk kā stundas laikā.  Salīdzinot ar citiem aizdevumiem, ātrajiem kredītiem, lielākoties, ir augstākas procentu likmes. Izvērtējiet visus piedāvājumus rūpīgi. Aizņemties atbildīgi ar Kredit izdevīgāk 

Kreditors Vecuma ierobežojumi Gada procentu likme (Akcijas)* Kredīta limiti Aizdevuma termiņš
informācija 20 – 70 53,90% (1. līdz 3000 EUR ar 0% uz 30 dienām) 100-3000 € no 30 dienām
ondo creditinformācija 20– 75 28,76% (1.aizdevums līdz 3000 EUR ar 0% uz 30 dienām) 50-3000 € no 30 dienām
informācija 20– 75 no 5,9% (1. aizdevums līdz 15000 EUR) 500-15000 € 3-84 mēneši
bino kreditiinformācija 20 – 75 55,85% (Ar minimālo maksājumu) 50-3000 € no 30 dienām
vivus kreditinformācija 20 – 75 no 44,55% (Samazināti procenti) 50-10000 € 3-60 mēneši
sms creditinformācija 20– 80 53,76% 50-3000 € no 30 dienām
informācija 19– 75 55,6% 500-2000 € 1-72 mēneši
**Gada procentu likme (GPL) ir kredīta kopējās izmaksas, kas izteiktas gada procentos no pieejamās kredīta kopējās summas. GPL tiek norādīta, lai patērētāji varētu labāk salīdzināt piedāvājumus un izprastu aizdevuma izmaksas (bez atlaidēm). Akciju ietvaros GPL mēdz būt ļoti zema vai pat nulles vērtībā. Precizas izmaksas vienmēr ir redzamas līgumā. 

Kas ir ātrie jeb īstermiņa kredīti?

Ātrais kredīts ir populārs un konfidenciāls veids kā aizņemties neparedzētiem tēriņiem uz dažām dienām, mēnešiem vai pat vairākiem gadiem.

Vairums Latvijas iedzīvotāju, kas izmanto šādus pakalpojumus aizņemas līdz algai un atmaksā naudu pirms termiņa. Viens no populārākajiem ātrajiem kredītiem ir bezprocentu kredīts. Tas ir aizdevums ar atlaidēm, kas tiek piedāvāts, aizņemoties pirmajā reizē. Katrs uzņēmums parasti piedāvā šādu iespēju tikai vienu reizi – jaunajiem klientiem (skat. sarakstu). Darījuma ietvaros kredīts ir jāatmaksā ne vēlāk kā 30 dienu laikā. Ja tas tiek izdarīts, procenti nav jāmska’.

Maksimālā summa, ko šādā veidā var aizņemties parasti nepārsniedz 3000 eur, bet uz ilgāku termiņu tiek piedāvāti arī lielāki kredīti.

Piesakoties kredītam online, ātro kredītdevēju speciālisti izvērtē pieteikumus dažu minūšu laikā un pozitīva lēmuma gadījumā naudu uz klienta kontu pārskaita maksimāli ātri. Visi nepieciešamie dati tiek pārbaudīti tiešsaistē un aizņēmējam nav papildus jāiesniedz nekādi dokumenti. Izņēmums ir tās situācijas, kad par maksātspēju nav iespējams pārliecināties internetā un kreditori lūdz atsūtīt bankas konta izrakstu par pēdējiem mēnešiem.

Ātrie kredīti tiek izsniegti bez ķīlas un galvotāja, turklāt nav jāatklāj naudas izlietošanas mērķis. Iespējams, tieši šis ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ ātrie aizdevumi ir kļuvuši tik populāri. Cilvēki ir gatavi maksāt augstākus procentus, lai saņemtu kredītu ātri un bez liekiem jautājumiem. Naudas atmaksa jāveic vienā reizē vai pakāpeniski veicot vairākus maksājumus.

Izvēlies internetā īsto kredītu – sev piemērotāko

Bez ķīlas un galvotāja

Nodrošinājums kredīta saņemšanai nav vajadzīgs. Ātrie kredīti bez ķīlas tiek piešķirti mazāk kā stundas laikā un šī ir viena no galvenajām to priekšrocībām. Situācijās, kad kāds aizdevējs prasa nodrošināt saistības ar ķīlu būtiski pieaug laiks, kas nepieciešamas darījuma noformēšanai. Lai mazinātu savu risku, kreditori pirmajā reizē var aizdot mazāku naudas summu, bet sadarbībai nostiprinoties ir gatavi aizdot arī vairāk.

Aizdevums tiek piešķirts, pamatojoties uz kredītvēstures, kredītspējas un citu datu izvērtējumu. Var apgalvot, ka klienta godavārds un riska profils kalpo kā ķīla, lemjot par kredīta apstiprināšanu vai atteikšanu. Savlaicīgi pildot kredītsaistības, nākotnē ir iespējams aizņemties atkārtoti uz līdzvērtīgiem vai pat labākiem nosacījumiem.

Situācijās, kad nepieciešama lielāka summa vai aizņemties bez ķīlas nav iespējams, ir vērts uzzināt, ko piedāvā kredīts pret auto ķīlu vai ciiem nodrošinājuma veidiem.

Ar negatīvu kredītvēsturi un kredīts parādniekiem

Patlaban kredītu jeb parādnieku reģistros ir iekļauta informācija par daudziem tūkstošiem iedzīvotāju. Tie ir cilvēki, kas iepriekš dažādu iemeslu dēļ ir ilgstoši kavējuši saistību izpildi. Neapmaksāti kredītu, komunālo pakalpojumu vai mobilo sakaru rēķini ir tikai daļa no populārākajiem iemesliem, kādēļ kāds tiek iekļauts parādnieku datu bāzēs un paliek tur vēl ilgi pēc tam, kad saistības ir izpildītas. Līdz brīdim, kad visi parādi ir nomaksāti ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi, visticamāk, netiks izsniegti. Praktiski visi kreditori savās prasībās norāda, ka kredītņēmējs nedrīkst būt iekļauts parādnieku reģistros ar to saprotot, ka nedrīkst būt aktīvas – kavētās saistības.

Kredītu salīdzināšana palīdz atrast izdevīgāko aizdevumu, bet, noskaidrot, kurš no aizdevumiem reāli ir pieejams ar negatīvu kredtītvēsturi ir daudz grūtāk. Neviens kreditors nereklamē šādu iespēju un, ja pagātnē viss nav gājis gludi, bet vajag aizņemties, atliek izmēģināt veiksmi. Ir skaidrs, ka daudz lielākas priekšrocības ir tiem klientiem, kas ir maksātspējīgi un uzticami, bet katram uzņēmumam ir mazliet atšķirīgi naudas aizdošanas nosacījumi.

Kā noskaidrot savas iespējas? Aizpildiet pieteikumu un kreditors pats pateiks, vai ir gatavs ar jums sadarboties.

Kredīts parādniekiem turpretim ir pieejams daudz biežāk,  jo visi, kam ir šobrīd paņemts patēriņa vai mājokļa kredīts plašākā nozīmē ir uzskatāmi par parādniekiem.

Bezprocentu kredīti – pirmais bez maksas

Pirmais kredīts bez procentiem agrāk bija ļoti izplatīts, taču šobrīd to piedāvā vien daži kreditori. Šobrīd valsts ir ierobežojusi maksimālo gada procentu likmi un tikai daļa kreditoru ir gatava jaunajiem klientiem aizdot naudu uz noteiktu laiku pat bez procentiem.

Atmaksājot naudu līgumā noteiktajā termiņā – parasti 30 dienās nekādi papildus maksājumi nav jāveic. Šāda iespēja ir vilinoša, taču jārēķinas, ka ir saistīta ar zināmu risku. Ja nauda netiek atmaksāta līgumā noteiktajā termiņā, kreditori var prasīt maksāt līgumsodu saskaņā ar iepriekš noslēgto vienošanos. Otra iespēja, kas tiek piedāvāta aizņēmējiem ir kredīta pagarināšana uz laiku līdz vienam mēnesim. Arī šis variants paredz papildus maksājumu veikšanu, līdz ar to ir svarīgi pieturēties pie līgumā noteiktajiem termiņiem.

Par laimi soda procentu apmērs ir ierobežots ar likumu un pasargā kredītņēmēju no izputēšanas. Izvēloties aizņemties internetā, maksimālā summa, kas pieejama bez procentiem vairumā gadījumu ir ne vairāk kā 3000 EUR. Ja gribat ietaupīt, obligāti atmaksājiet 30 dienu laikā. Detalizētā informācija, izmaksas un sadarbības nosacījumi ir redzami līgumā.

Kredīti no 18 un 19 gadiem  – apzinīgiem jauniešiem

Joprojām Latvijā ir samērā daudzi jaunieši, kurus interesē vai internetā ir pieejams aizdevums no 18 gadu vecuma. Interese ir saprotama, taču aizdevēji tikko pilngadību sasniegušus jauniešus, lielākoties, neuzskata par gana uzticamiem. Tajā pašā laikā arī šobrīd aizņemties joprojām ir iespējams, ja vien ir atbilstoša maksātspēja. Lai arī šāds piedāvājums ir spēkā vien retā uzņēmumā, tomēr ātrie kredīti no 18 gadiem joprojām ir pieejami un tos var izmantot jaunieši, kuriem ir oficiāla darba vieta vai arī viņi saņem cita veida ienākumus un spēj pildīt kredītsaistības. Katrs gadījums tiek vērtēts individuāli, līdz ar to atbildi par aizdevuma pieejamību var uzzināt tikai piesakoties (iespējamos variantus skat. kredītu salīdzinātājā lapas augšpusē).

Vērtējot jauniešu atbilstību kredītu saņemšanas prasībām, var tikt piemērotas stingrākas prasības. Kredītspeciālistiem ir skaidrs, ka 18 un 19 gadu vecumā cilvēki var neatklāt visu patiesību vai arī samānītie. Tas nozīmē, ka maksātspējas vērtējums būs īpaši rūpīgs.

Lai mazinātu riskus pirmajā reizē arī var tikt piešķirts mazāks kredīts nekā maksimāli iespējamais. Tas ļauj pārbaudīt, vai klients spēj atdot naudu noteiktajā termiņā. Apkopojot visu iepriekš minēto, aizņemties ir iespējams, taču ziniet, ka aizdevumi no 18 gadiem tiek piešķirti tikai tiem, kas var apliecināt, ka saņem oficiālus un regulārus ienākumus.

Ātrie aizdevumi no 20 gadu vecuma

Aplūkojot visus kredītus internetā, redzams, ka ātrais kredīts no 20 gadiem tie ir pieejami praktiski ikvienā uzņēmumā.

Šādā vecumā liela daļa jauniešu vairs nav bez ienākumiem un var paši izpildīt savas parādsaistības. Lai novērstu pārpratumus ātro kredītu salīdzinājums ietver datus arī par vecuma ierobežojumiem. Šāda informācija ir noderīga gan jauniešiem, gan pensijas vecuma cilvēkiem, jo arī šeit vecuma robežas ir būtiska. Varam secināt, ka ātrie kredīti no 20 gadiem ir pieejami praktiski visur, ja vien aizņēmējam ir pietiekami augsti ienākumi un nav problemātiska kredītvēsture.

Atbildi par aizdevuma pieejamību katrs pats gan var uzzināt tikai personīgi, piesakoties aizņēmumam tiešsaistē.

Bez oficiālas darba vietas – ar citiem ienākumiem

Ir maldīgi iedomāties, ka strādāšana pie darba devēja ir vienīgā iespēja kā oficiāli pelnīt naudu. Latvijā ir simtiem tūkstoši iedzīvotāju, kas nestrādā algotu darbu un nav arī bezdarbnieki.

Kas viņi ir? Pensionāri, studenti, kas saņem stipendijas, uzņēmumu īpašnieki, kas dzīvo no dividendēm, dažādu pabalstu saņēmēji, pašnodarbinātie u.c. Varianti ir dažādi un viņiem visiem var būt nepieciešams kredīts bez darba vietas. Kredītu devēji apzinās šo patiesību un šī iemesla dēļ pēc maksātspējas izvērtēšanas nauda tiek aizdota arī šo grupu iedzīvotājiem.

Cilvēkiem bez darba vietas un bez citiem pārbaudāmiem, oficiāliem ienākumiem ātrais naudas kredīts nebūs pieejams. Naudas aizdevējs nevēlas izsniegt kredītu klientam, kas nav spējīgs izpildīt savas saistības, turklāt, ja tas tiek darīts pastāv iespēja saņemt sodu no uzraugošajām institūcijām.

Interesanti, ka vēl pirms dažiem gadiem nebija nekas neparasts, ka ātrais kredīts bez darba vietas tika izsniegts bez ienākumu un makstāspējas pārbaudes. Rezultātā veidojās situācija, ka kredīts bez oficiāliem ienākumiem bija pieejams praktiski ikvienam.

Aizdevēji paļāvās, ka pat tie, kam nav ienākumi, saņemot brīdinājuma vēstules būs spējīgī izpildīt savas līgumsaistības, jo aizdevuma summas bija salīdzinoši nelielas. Praksē tomēr bija daudzi cilvēki, kas naudu neatdeva un iekļauva parādnieku melnajos sarakstos. Rezultātā valstij bija jāiejaucas un jāveic izmaiņas likumos, kas uzliek par pienākumu visiem aizdevējiem pirms naudas kredīta izsniegšanas izvērtēt kredītspēju. Šobrīd situācija ir sakārtota un visu klientu maksātspēja tiek pārbaudīta.

Kredīts ārzemēs strādājošajiem

Tautieši, kas strādā ārpus Latvijas, taču ir saglabājuši kontu kādā no Latvijas bankām un Latvijas mobilā telefona numuru var pretendēt uz kredītu arī strādājot ārzemēs. Jūrnieki, šoferi, celtnieki, menedžeri, valsts iestāžu darbinieki komandējumos – ir daudzi, kas strādā ārzemēs, bet saņem algu kontā Latvijā. Lai noskaidrotu savas iespējas, atliek izvēlēties piemērotu kreditoru, aizpildīt pieteikuma anketu un gaidīt atbildi.

Aizņēmums ārzemēs strādājošiem pilsoņiem vai pastāvīgajiem Latvijas iedzīvotājiem var tikt piešķirts uz tieši tādiem pašiem nosacījumiem kā LR pastāvīgajiem iedzīvotājiem.

Kredīti online

Internets, bezskaidri naudas norēķini un iespēja pieslēgties internetbankai attālināti nodrošina, ka kredītus Latvijā varam saņemt ļoti ātri.

Pieteikumi tiek izvērtēti tiešsaistē un arī visi nepieciešamie dokumenti un ziņas par klientu ir iegūstamas online vidē. Rezultātā saņemt aizdevumu caur internetu ir iespējams visiem Latvijas iedzīvotājiem, kas atbilst vienkāršām prasībām.

Kredītņēmējam ir jābūt pietiekami augstiem, oficiāliem un pārbaudāmiem ienākumiem un tiek pārbaudīta arī kreditēšanas vēsture. Ja viss ir kā nākas, 200 eur vai 500 eur var saņemt kontā jau pēc 15 minūtēm. Lai tas izdotos aizņēmējam ir jāiesniedz visa prasītā informācija un dokumenti jāaizpilda darba laikā. Patlaban ātrie aizdevumi ik dienas tiek izsniegti vairākiem simtiem vai pat tūkstošiem klientu, kas tos izmanto visdažādākajām vajadzībām. Jaunākie ātrie kredīti nereti ir pieejami vienkāršāk un pat situācijās, kad citi atsaka, jo aizdevēji vēlas maksimāli ātri iegūt jaunus klientus un apliecināt īpašniekiem, ka bizness iet no rokas.

Jaunie ātrie kredīti

Neskatoties uz salīdzinoši lielo konkurenci, Latvijā parādās aizvien jauni ātrie kredīti, kas pieejami privātpersonām vai uzņēmumiem, savukārt citi izzūd.

Lai piesaistītu klientus jaunākie nebanku kredītu uzņēmumi ir spiesti piedāvāt līdzvērtīgus vai pat izdevīgākus nosacījumus. Tā, piemēram, pirmais kredīts bez maksas uz 30 dienām pie vecajiem aizdevējiem vairs paraktiski nav pieejams, bet daži jaunākie ir gatavi īstermiņā aizdot naudu bez procentiem. Atmaksājot parādu savlaicīgi, ieguvējs ir kredītņēmējs, kas var ietaupīt uz procentiem un komisijas maksas. Izdevīgākos piedāvājumus patlaban varat atrast, aplūkojot kredītu salīdzinājumu tabulu. Jāņem vērā, ka jaunākie kredītu devēji arī ir orientēti uz peļņas gūšanu, līdz ar to ir svarīgi atmaksāt aizdevumu laikus.

Kā noformēt kredītu?

Procedūra aizņemšana saņemšanai intenretā ir visnotaļ līdzīga. Anketas aizpildīšanai atliek veltīt ne vairāk pa pāris minūtēm, turklāt to var darīt no jebkuras vietas, kur pieejams interneta pieslēgums. Kad pieteikums aizpildīts jāgaida atbildi. Labvēlīga lēmuma gadījumā nauda tiek pārskaitīta jau dažu minūšu laikā, taču tikai uzņēmuma darba laikā. Latvijā vairumā gadījumu ātrie kredīti netiek izsniegti nakts stundās. Izņēmums ir kredītkartes ar jau iepriekš noteiktu kredītlimitu.

Kā notiek pieteikšanās kredītam:

 1. Atrodiet sev piemērotāko aizdevēju. dabūt kredītu
 2. Kredītu kalkulatorā norādiet summu un termiņu. (Ja vēlamais termiņš ir dažas dienas, bet ir iespēja aizņemties bez procentiem uz 30 dienām, drošības pēc varat norādīt garāku termiņu.)
 3. Aizpildiet pieteikuma anketu, norādot informāciju par sevi –  kontaktinformācija, atalgojums, darba vieta.
 4. Apstipriniet pieteikumu – jāpārskaita 0,01 eur uz uzņēmuma norādīto bankas kontu. Ja viss izdarīts pareizi, atbildi darba laikā saņemsiet jau dažu minūšu laikā. (Ja būs nepieciešams kredītspeciālisti ar Jums sazināsies, lai precizētu neskaidros jautājumus).
 5. Saņemiet naudu.

Kad kredīts saņemts, piefiksējiet atmaksas termiņu. Neatlieciet parāda atgriešanu uz pēdējo brīdi, jo starpbanku maksājumi vienmēr var aizkavēties. Ja nauda kreditora kontā ienāks pārāk vēlu, Jums būs jāmaksā soda nauda par līgumsaistību nepildīšanu.

Kas nepieciešams, lai saņemtu ātros kredītus?

Visi ātrie kredīti Latvijā šobrīd tiek izsniegti tikai pēc maksātspējas pārbaudes. Pamatnosacījumi, lai kredītņēmējs varētu pretendēt uz aizdevumu ir šādi:

 1. vecums (18 – 75 gadi, skat. tabulu);
 2. deklarēta dzīvesvieta Latvijā;
 3. savs bankas konts un pieeja internetbankai;
 4. oficiāli ienākumi;
 5. tiek vērtēta kredītvēsture; 
 6. mobilais telefons (ar Latvijas pieslēgumu);
 7. epasts;
 8. jāpārskaita 0,01 eur uz kreditora bankas kontu.

Kredīta pieteikums tiek vērtēts uzmanīgi. Galvenā uzmanība tiek pievērsta a) preciziātei, b) ienākumiem un kredītsaistībām, c) kredītvēstures izvērtējumam. Obligāti norādiet pareizu informāciju, jo par nepatiesu ziņu paušanu un apzinātu maldināšanu var iestāties pat kriminālatbildība.

Vai ātrie krediti online ir ātro aizdevumu veids?

Latvijā patlaban ir samērā piesātināts nebanku kredītu piedāvājums, taču tie visi nav ieskaitāmi vienā kategorijā. Paralēli jau zināmajiem ātrajiem kredītiem, ir iespējams aizņemties arī skaidrā naudā uzņēmuma filiālē.

Šādu pakalpojumu, protams, piedāvā vien retais uzņēmums, taču iespējas pastāv. Kredīts online vairumā gadījumu gan ir izdevīgāks, jo tā saņemšanai nav jādodas ārpus mājas. Savukārt un procentu likmes mēdz būt zemākas nekā aizņēmumiem, kas pieejami ar naudas izmaksu uz vietas. No otras puses, ir uzņēmumi, kas ļauj pieteikties kredītam internetā, bet naudu saņemt “skaidrā” uz vietas.

Vai ātrā kredīta saņemšanai nepieciešams galvotājs vai ķīla?

Atšķirībā  no komercbanku piedāvātajiem aizdevumiem, kur bieži kredītņēmējam tiek prasīts piesaistīt galvotāju vai nodrošinātu ķīlu, reģistrējoties ātrajiem kredītiem, tas netiek prasīts. Tieši šī iemesla dēļ nebanku kredītu devēji var izsniegt aizdevumus ļoti ātri.

Visas pārbaudes tiek veiktas elektroniski un arī lēmumu par kredīta pieejamību var saņemt elektroniski. Ja pārbaužu laikā rodas kādi papildus jautājumi, saņemsiet zvanu vai ziņu savā elektroniskajā pasta adresē.

Cik ilgā laikā ir jāatmaksā nauda?

Vairumā gadījumu ātrais kredīts internetā vai SMS kredīts ir jāatgriež maksimums 12 mēnešu laikā. Vienlaikus ir aizdevēji, kas aizdod arī uz 2 vai pat 5 gadiem. Mazie kredīti, kas izsniegti uz 30 dienām ir jāatmaksā vienā maksājumā, bet ilgtermiņa aizdevumi jāatgriež pakāpeniski, katru mēnesi maksājot fiksētu naudas summu. Sava kredīta atmaksas termiņu Jūs varat izvēlēties paši, piesakoties bez ķīlas kredītam internetā.

Vai ir vērts aizņemties maksimālo summu?

Retas ir tās situācijas, kad izdevīgi aizņemies maksimāli daudz. Ideālā gadījumā būtu jātiecas aizņemties pēc iespējas mazāk. Nereti paņemt aizdevumu ir daudz vieglāk nekā to savlaicīgi atmaksāt, tādēļ esiet piesardzīgi, piesakoties aizdevumam internetā. Ātrais kredīts nelielā apmērā vairumā gadījumu tiek piešķirts prasītā apjomā. Situācijās, kad jauns klients jau pirmajā reizē vēlas aizņemties maksimālo summu, var nākties piedzīvot vilšanos.

Katram klientam tiek noteikts individuāls kredītlimits. Tā apmērs balstās uz kredītspēju un līdzšinējo sadarbību ar kreditoru. Šī iemesla dēļ pirmajā reizē parasti tiek piešķirts mazāks kredīts. Aizņemoties atkārtoti, kredīta limits tiek pakāpeniski paaugstināts, līdz sasniedz galējo robežu. [/learn_more]

Vai izdevīgākais aizdevums ir lētākais?

Meklējot ātro kredītu, pirmkārt, izlasiet līguma nosacījumus un pievērsiet uzmanību norādītajām atlaidēm (akcijām).

Īpašo piedāvājumu ietvaros pirmajā reizē ir iespējams aizņemties lētāk. Šiem piedāvājumiem GPL nereti ir 0%, nerēķinot 1 centu, kas jāmaksā par profila apstiprināšanu.

Precīzas aizņemšanās izmaksas varat redzēt līguma projektā (vēl pirms tā parakstīšanas). Situācijās, kad kredīts tiek ņemts bez akcijas vai aizņematies tajā pašā uzņēmumā atkārtoti ir spēkā standarta komisijas maksa un GPL ir nesalīdzināmi augstāka (skat. tabulu). Tas nozīmē, ka aizņemoties tajā pašā uzņēmumā divas reizes jūs, visticamāk, būtiski pārmaksāsiet. Papildus tam ir vērts izvērtēt arī citus aizdevumu veidus. Piemēram, kredītlīnija tiek izsniegta ar elastīgu atmaksas termiņu un tās saņemšanai daži kreditori piedāvā labvēlīgākus nosacījumus.

Otrkārt, izprotiet savas vajadzības. Kredīts bez procentiem uz 30 dienām var būt izdevīgs, taču tikai tad, ja tas Jums ir nepieciešams. Apstākļos, kad vajag aizņemties lielāku summu vai naudas atmaksai nepieciešams ilgāks termiņš Jums būs pavisam citas prioritātes un ir svarīgi pie tām pieturēties.

Detalizētāku informāciju par izmaksu aprēķināšanas metodēm un to, kā tiek noteikta atbildība starp aizdevēju un kredītņēmēju varat atrast saistošajos MK noteikumos. Pats svarīgākais tomēr ir savlaicīgi izpildīt savas saistības un problēmas neradīsies.

Kas notiek, ja kavēju kredīta atmaksu?

Jebkura kavēšanās ar parāda atmaksu vairumā gadījumu aizņēmējam nozīmē papildus izmaksas. Visi ātrie kredīti internetā neļauj veikt kredīta pagarināšanu (izņēmums Credit24). Ja šī iespēja tomēr tiek izmantota, ir jārēķinas, ka tās ir papildus izmaksas. Kredīta pagarinājums nav lēts prieks. Tā cena svārstās no 8% līdz 15% no kopējās summas mēnesī. Orientējošas izmaksas var redzēt aizdevēja mājas lapā, bet katram klientam var tikt piemēroti individuāli nosacījumi.

Situācijās, kad līgums netiek pagarināts un neseko aktīva rīcība var būt jāmaksā līgumsods un soda nauda par saistību nepildīšanu. Abi šie maksājumi ir ierobežoti un nevar pārsniegt 100% no aizdevuma kopējās summas. Maksimālais soda naudas apmērs parasti nepārsniedz vienu procentu dienā. Ja sods netiek maksāts, uzņēmums naudas atgūšanā iesaista parādu piedzinējus un/vai tiesu. Tās, protams, ir papildus izmaksas, kas vēlāk ir jāsedz aizņēmējam. Parāda atgūšana var tikt vērsta arī pret kustamo vai nekustamo īpašumu, taču ne pret radiniekiem.

Papildus negatīvās sekas ar ko jārēķinas nemaksātājiem ir kredītvēstures sabojāšana. Parādnieki tiek iekļauti parādvēstures datu bāzēs un tas var nākotnē apgrūtināt iespējas aizņemties atkārtoti. Arī sadarbība ar citiem pakalpojumu sniedzējiem būs grūtāka, jo pirms noslēgt sadarbības līgumu viņi pārbaudīs ziņas par klientu kredītu melnajā sarakstā.

Kādas ir ātro kredītu priekšrocības un trūkumi?

Jau noskaidrojām, ka interneta kredīti ir populāri, jo tos var saņemt ātri, neizejot no savas mājas. Arī iespēja īstermiņā aizņemties bez procentiem ir nozīmīgs apsvērums un mazina pretestību pret šādiem finanšu pakalpojumiem.

Šādi – ātri kredīti pie mums ir pieejami mazāk kā 10 gadus un to attīstību ir veicinājusi interneta straujā izplatīšanās. Tas ir pozitīvi taču jāatceras, ka kredīts ātrais ir paredzēts tikai ārkārtas situācijām. Izvēloties īstermiņa atmaksas iespēju, parāds ir jāatgriež 30 dienu laikā. Tiklīdz kāds sāk šī tipa aizņēmumus izmantot pārāk bieži, parādās risks iebraukt parādos. Kredīts internetā gan šādā aspektā nav nekas unikāls, jo arī, aizņemoties bankā, un nepildot saistības ātri var nonākt parādnieku reģistros un vēl maksāt papildus parādu piedzinējiem.

Kurioizi, ka daļa cilvēku, meklējot ātros kredītus internetā, izmanto arī tādas frāzes vai vārdu savienojumus kā atraiskredits vai atrie krediti. Tas varētu liecināt, ka vajadzība pēc naudas ir tik liela, ka cilvēkam nav laika precīzi ierakstīt meklējamos vārdus. Otrs iemesls varētu būt tas, ka nav iespējams rakstīt ar burtiem latviešu valodā vai arī meklējumu veic kāds, kas pietiekami labi nepārzina latviešu valodu.

Iespējams galvenais trūkums iepriekš bija ir pārāk viegla kredīta pieejamība. Daļa kreditoru agrāk mēdza aizdot naudu arī cilvēkiem, kas nav pietiekami maksātspējīgi vai pietiekami godprātīgi, lai izpildītu saistības. Rezultātā atmaksas termiņi tika kavēti un bija jāmaksā soda procenti par saistību nepildīšanu. Kad pienāca samaksas brīdis un naudas nebija, atlika vien žēloties ka ātrais kredīts intenretā ir pārāk dārgs un būtu jāaizliedz.

Vai man vajadzētu aizņemties?

Pirms aizņemšanās pārliecinieties, ka kredīts Jūsu situācijā ir atbilstošākais risinājums, atbildot uz šādiem jautājumiem:

 • Cik lielu ikmēneša maksājumu es varu maksāt? Kā iztikšu pēc parāda nomaksas?
 • Vai ieguvumi aizņemoties ir lielāki nekā zaudējumi (izdevumi par kredītu)?
 • Ko darīšu, ja nevarēšu atmaksāt naudu noteiktajā termiņā? Vai esmu iepazinies, cik izmaksā visi ātrie kredīti?
 • Vai esmu apsvēris citas iespējas? Aprunājies ar draugiem, radiem, kolēģiem?
 • Kas notiks, ja līguma laikā radīsies citi, steidzami tēriņi?
 • Vai man ir stabila darba vieta un ienākumi?
 • Vai es esmu iepazinies ar visiem līguma nosacījumiem un, vai tie man ir skaidri un saprotami?

Ja lielākā daļa atbilžu būs noliedzošas, tad pastāv samērā liela varbūtība, ka Jūs nedrīkstat aizņemties. Tas nozīmē, ka galvenā atbildība gulstas uz pašu aizņēmēju. Kļūdaini pieņemts lēmums nākotnē var dārgi maksāt. Ārtkārtas situācijās, protams, daļa ir gatava aizņemties uz jebkādiem nosacījumiem, taču ir jācenšas domāt un rīkoties racionāli. Īstermiņa ieguvumi var neatsvērt zaudējumus ilgtermiņā.

Kā aizņemties atbildīgi?

Neskatoties uz to, ka ātrie kredīti internetā bez ķīlas  var būt izdevīgi, ir jāatceras, ka jārīkojas pārdomāti. Izlasiet visu šeit ievietoto informāciju un papildus ņemiet vērā šādus apsvērumus:

 • Kreditoriem var būt atsķirīgs pieejamās summas lielums, vecuma ierobežojumi vai termiņš. Ja plānojat aizņemties uz laiku, kas ilgāks par vienu mēnesi, pievērsiet uzmanību aizdevējiem, kas piedāvā šādu iespēju.
 • Pirms līguma apstiprināšanas, obligāti iepazīstieties ar tā nosacījumiem. Ja rodas neskaidri jautājumi, sazinieties ar izvēlētā uzņēmuma kredītspeciālistiem.
 • Ņemiet vērā, ka ar atlaidēm vienā uzņēmumā parasti var aizņemties tikai vienu reizi. Pievērsiet uzmanību akcijas nosacījumiem un citiem papildus bonusiem, ko piedāvā uzņēmums.
 • Portālā Kredit ir apkopoti tikai licencēti pakalpojumu sniedzēji. To darbība tiek uzraudzīta, līdz ar to aizņemšanās no tiem ir uzskatāma par drošu. Par katru no aizdevējiem Jūs varat iegūt papildus ziņas, noklišķinot uz izvēlnes – informācija.[/learn_more]

Ātrie kredīti un LAFPA

Sadarbības nosacījumi ir ietverti līgumā, taču ne vienmēr kredītņēmēji ir spējīgi izpildīt līguma nosacījumus vai uzskata, ka aizdevējs rīkojas pareizi.

Ja rodas domstarpības, sākotnēji vislabāk tās risināt savstarpējo sarunu ceļā. Apstākļos, kad sarunas nonāk strupceļā, variet vērsties PTAC, lai saņemtu konsultāciju un/vai iesniegtu sūdzību par konkrēto aizdevēju. PTAC ir valsts institūcija, kas izsniedz licences, uzrauga un var arī anulēt licenci jebkuram uzņēmumam, kas piedāvā patērētājiem ātros kredītus caur internetu vai aizdod naudu jebkādā citā veidā ārpus tradicionālās komercbanku sistēmas.

LAFPA apvieno nebanku kredītu devējus. Iepriekš saucās LAKDA.

Papildus ir iespēja vērsties ombudā, kas izskata sūdzības par LAFPA (nevalstiska organizācija, kurā apvienojušies daudzi nebanku aizdevēji) biedriem. Ja lietas izskatīšana ir nonākusi jau līdz tiesai vai parāda summa pārsniedz 14 tūkstošus eiro, ombuds lietu neskatīs.

Tradicionāli cilvēki visvairāk sūdzas par kredītu procentu likmēm, komisijas maksas un soda naudas apmēru, kā arī līguma nosacījumu piemērošanu konkrētajāgadījumā. Gada laikā valsts institūcijas saņem dažus desmitus sūdzību par nebanku kredītu uzņēmumiem. Ņemot vērā, ka ik gadu tiek izsniegti daudzi tūkstoši mikro aizdevumu, varam izdarīt divas atziņas. Pirmkārt, “ātrais kredīts internetā” kopumā ir atbilstoši Latvijas iedzīvotāju vajadzībām. Otrkārt, daļa aizņēmēju nav gatavi cīnīties par savām tiesībām, lai arī šāda iespēja pastāv.

Vai es varu atmaksāt ātro kredītu pirms termiņa?

, Latvijas likumi paredz iespēju aizņēmējam atmaksāt kredītu pirms termiņa bez papildus komisijas maksas. Šī iespēja ir sevišķi izdevīga situācijās, kad paņemts liels aizdevums ar ilgāku atmaksas termiņu. Ātrajiem īstermiņa kredītiem, kas paņemti uz 1 vai 2 mēnešiem ieguvums nebūs tik liels, taču, visticamāk, būs iespējams ietaupīt. Lai noskaidrotu precīzu aizdevuma komisiju un galējo summu, sazinieties ar savu kreditoru. Jebkurā gadījumā ir vērts neatlikt parāda atmaksu uz pēdējo brīdi un veikt visus maksājumus līgumā noteiktajā termiņā.

Vai var sev aizliegt aizņemties?

Visās sarežģītās sistēmās cilvēks ir vājākais posms, taču ir svarīgi apzināties savas vājības. Latvijā kreditori ir radījuši iespēju liegt sev saņemt kredītu pie daudziem uzņēmumiem, taču ne pilnībā. Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas mājaslapā ir pieejama iesnieguma veidlapa, kuru aizpildot LAFPA biedri Jums vairs neaizdos naudu. Aizpildīts iesniegums jānogādā organizācijas birojā vai jānosūta epastā. Pēc procedūras izpildes Jūs vairs nevarēsiet aizņemties no LAFPA biedriem (maks. 3 gadus). Iesniegums gan neierobežo iespējas aizņemties bankās vai no citiem aizdevējiem, kas neietilpst LAFPA.

Vai visi aizdevēji piedāvā bezmaksas kredītus?

Bez maksas ir tikai siers peļu slazdos. Daļa kreditoru sniedz iespēju aizņemties bez procentiem uz laiku līdz 30 vai 90 dienām, taču tikai salīdzinoši nelielas summas. Lai apstiprinātu pieteikumu ir jāpārskaita 0,01 eur uz aizdevēja bankas kontu, līdz ar to pilnībā par velti neviens ātrais aizdevums netiek piešķirts. Aizņemties bez procentiem katrā uzņēmumā var tikai vienu reizi, taču daļa kreditoru bezprocentu aizdevumus pat nepiedāvā.

Kādām vajadzībām tiek izmantots ātrais kredīts?

Tā kā ātro kredītu ņēmējiem nav jānorāda aizdevuma izmantošanas mērķis, tad naudu var izlietot visdažādākajām vajadzībām. Publiski pieejamā informācija liecina, ka Latvijas iedzīvotāji šo kredītu izmanto, galvenokārt, tajās reizēs, kad steidzami jāveic maksājumi par kādu preci vai pakalpojumu. Galvenie aizņēmuma izmantošanas veidi:

 • Medicīnas un veselības pakapojumi – iesāpas zobs, jāveic operācija vai jāpērk dārgi medikamenti – tas viss var izmaksāt pat vairākus simtus eiro. Tā kā veselības aprūpes iestādēs reti tiek piedāvāta iespēja norēķināties ar pēcapmaksu, daļai sabiedrības šādās reizēs mēdz izvēlēties ātro kredītu.
 • Mājokļa vai automašīnas remonts ne vienmēr var tikt atlikts uz vēlāku laiku. Ja nepieciešama steidzama rīcība – bojāta sadzīves tehnika vai elektorinstalācija, nedarbojas auto – par remonta pakalpojumiem ir jāmaksā uzreiz. Ja iepriekš nav veidoti uzkrājumi, ir jāpiesaista finansējums no malas.
 • Sadzīves tehnikas un elektrotehnikas iegāde saplīsušās tehnikas vietā vai vienkārši jauns pirkums prasa līdzekļus. Tie, kas cenšas iepirkties uz akcijām vai nav gatavi gaidīt, kamēr tiks sakrāta nauda mēdz aizņemties.
 • Komunālo rēķinu apmaksa – kredīts šādam mērķim, lielākoties, tiek ņemts gada aukstajos mēnešos, kad jāmaksā par apkuri. Nepieciešamība aizņemties pamatvajadzību (siltums) apmierināšanai nenoliedzami liecina par mūsu sabiedrības nabadzību. Izvēloties ņemt ātro kredītu, šādam mērķim ir obligāti jāvērtē šāda soļa pamatotība, jo ziema Latvijā nav tikai vienu mēnesi un par kredīta izmantošanu ir jāmaksā procenti.
 • Pārtikas un sadzīves preču iegāde – ir cilvēki, kas neveido uzkrājumus un nespēj iztikt arī no algas līdz algai. Situācijās, kad makā svilpo vējš un līdz algai atlikušas vēl dažas dienas var rastiet kārdinājums aizņemties. Ātrais kredīts tādās reizēs nenoliedzami nav labākais risinājums. Ja šāds scenārijs atkārtojas vairākas reizes, ir skaidrs, ka kaut kas ar plānošanu ir nogājis greizi un ir jāmeklē papildus darbs vai jāsamazina ikdienas tēriņi.
 • Izglītības izdevumu apmaksa – dažādi tālākizglītības (autoskolas) vai profesionālās pilnveides kursi mēdz būt noderīgi un vajadzīgi. Bankas šādiem mērķiem nepiedāvā īpašus kredītus, līdz ar to cilvēki mēdz aizņemties tur, kur to var izdarīt ātrāk, t.i. internetā.

Kopumā varam secināt, ka ātrais aizdevums internetā ir noderīgs pakalpojums gan Latvijā, gan ārzemēs strādājošajiem mūsu valsts pilsoņiem.

Pats svarīgākais – ir atbilstoša maksātspēja un pozitīva kreditēšanas vēsture un pārliecība, ka spēsiet atmaksāt..

Lai varētu internetā saņemt ātro kredītu ir jāaizpilda pieteikums, kā arī jāpārskaita 0,01 eur uz aizdevēja bankas kontu. Šis maksājums ir paredzēts, lai apstiprinātu reģistrāciju un netiek atgriezts arī tad, ja kredīts tiek atteikts. Naudas pārskaitījums tiek veikts tikai uz Latvijā reģistrētu kredītistādi vai ārvalstu bankas meitasuzņēmumu Latvijā.

Ātrie kredīti – kopsavilkums

Ātros kredītus var saņemt ikviens Latvijas iedzīvotājs, kas ir vecumā no 18 līdz 80 gadiem ar regulāriem ienākumiem. Pirms naudas aizdošanas kreditori izvērtē aizņēmēja kredītvēsturi un maksātspēju. Kredīta pieteikums tiek izvērtēts dažu minūšu laikā. Pozitīvā lēmuma gadījumā nauda kontā tiek ieskaitīta 10 – 15 minūšu laikā (darba laikā, vienas darba dienas ietvaros).

Aizdevuma atmaksas nosacījumi paredz, ka kredīti jāatmaksā vienā vai vairākos maksājumos. Ja maksājumi netiek veikti, aizdevējam ir tiesības pieprasīt soda naudu, vērsties pie parādu piedzinējiem. Iekļaušana parādnieku reģistros var apgrūtināt iespējas sadarboties ar citiem komersantiem vai aizņemties atkārtoti.

Noderīga informācija

Ātrie kredīti ar parādsaistībām

Ātrie kredīti ar parādsaistībām

Uz ātro kredītu ar parādsaistībām var pretendēt, ja nav kavēti maksājumi un neesi kredītu datu bāzē reģistrēts kā aktīvs parādnieks.

Kā tikt vaļā no kredītiem

Kā tikt vaļā no kredītiem

Kad rodas problēmas ar kredīta atmaksu, daudzi grib tikt vaļā no kredītiem. To var izdarīt ātrāk, ja rīkojas pareizi.

Kā atmaksāt ātros kredītus

Kā atmaksāt ātros kredītus

Atmaksāt ātros kredītus Latvijā var pārskaitot naudu uz kreditora bankas kontu. Situācijās, kad tas nav uzreiz izdarāms ir arī citi varianti.

Kredīta apdrošināšana

Kredīta apdrošināšana

Ņemot aizdevumu, lielākā daļa vismaz uz brīdi aizdomājas par to, kas notiks, ja nespēs segt ikmēneša maksājumus. Saskaņā ar kredītlīgumu šādās situācijās aizņēmējam ir jāturpina pildīt saistības, t.i. jāturpina maksāt. Ko darīt situācijās, kad rodas pārejoša darba...

Kredīti uz 24 mēnešiem – Aizdevums uz 2 gadiem

Kredīti uz 24 mēnešiem – Aizdevums uz 2 gadiem

Lielāks aizdevums reizēm ir vajadzīgs lielāku mērķu īsternošanai. Kredīti uz 24 mēnešiem ļauj aizņemties vairāk un atmaksāt aizdevumu pakāpeniski, katru mēnesi, maksājot fiksētu naudas summu.