Ātrie kredīti internetā

Tagad ikviens var salīdzināt ātros kredītus un atrast izdevīgāko aizdevumu jau dažās minūtēs.ātrie kredīti Ietaupiet laiku un galvenais arī naudu. Izvērtējiet, kuri ir Jūsu vajadzībām atbilstošākie kredīti.

Akcija
Vecums GPL* (bez akcijas) Nauda kontā** 1. kredīts līdz Termiņš
beno krediti 1. līdz 425 € ar 0% 20 – 75 179% 10 minūtēs 425 € līdz 30 dienām Saņemt binoinformācija
atsauksmes 5
vivus kredit Jaunajiem klientiem atlaides
20 – 75 175,10% 5 minūtēs 1500 € līdz 2 gadiem Saņemt vivus creditinformācija
atsauksmes 5
moneza kredit Zemāki procenti
20 – 70 no 38,7% 15 minūtēs 3000 € līdz 3 gadiem informācija
4 atsauksmes
credits24 Kredītlīnija uz 30 d. bez procentiem
18 – 70 no 103,18% 10 minūtēs 4000 € līdz 3 gadiem Pieteikties credit24informācija
4 atsauksmes
crediton 1. līdz 425 € ar 0% 20– 70 179% 10 minūtēs 1000 € līdz 2 gadiem Aiznemties on creditinformācija
4 atsauksmes
aizdevums 1. līdz 425 € ar 0% 20– 75 179% 10 minūtēs 425 € līdz 30 dienām Iegūt smscredit lvinformācija
3 atsauksmes
1. līdz 350 € ar 0% 21 – 70 179,03% 20 minūtēs 1500 € līdz 12 mēnešiem Saņemt ferratum creditinformācija
3 atsauksmes
ondu 1. līdz 425 € ar 0% 20– 75 179% 10 minūtēs 425 € līdz 30 dienām Aiznemties ondo creditinformācija
3 atsauksmes
Via sms kredits 1. līdz 350 € ar 0% 20– 70 179 % 15 minūtēs 350 € līdz 30 dienām viasmsinformācija
3 atsauksmes
Ladyloan credit 1. kredīts līdz 500 € ar 0% 20– 70 179 % 15 minūtēs 1000 € līdz 2 gadiem latkreditsinformācija
3 atsauksmes
1. līdz 500 € ar 0% 20 – 75 no 101,22% 1 dienā (Līgums jāparaksta filiālē. Var saņemt skaidrā naudā.) 800 € līdz 3 gadiem Saņemt banknotiinformācija
3 atsauksmes
 
25 – 70 no 42,58% Izskata 30 min. (līgums jāparaksta filiālē) 3000 € līdz 5 gadiem Saņemt vivus creditinformācija
3 atsauksmes
20– 65 179 % 15 minūtēs 1500 € līdz 2 gadiem latkreditsinformācija
3 atsauksmes
20– 65 179 % 15 minūtēs 1500 € līdz 2 gadiem kredits7informācija
3 atsauksmes

*Gada procentu likme (GPL) palīdz saprast kredīta izmaksas, bet akciju ietvaros GPL parasti ir ļoti zema vai nulle. Tabulā norādītā GPL ir spēkā, aizņemoties bez akcijas un ļauj saprast, kurš ātrais kredīts ir lētāks.
** Norādītie naudas izmaksas laiki ir spēkā vairumā gadījumu, aizņemoties darba laikā, vienas bankas ietvaros.
***Reitings Aizdevēja aktuālais reitings, ņemot vērā piedāvājuma izdevīgumu un iespējas saņemt kredītu.

Saņemt ātro kredītu

Izmantojot šo pakalpojumu, Jūs varat caur internetu saņemt ātros kredītu savā bankas kontā. Lai aizņemtos nav jādodas uz uzņēmuma biroju parakstīt dokumentus. Pieteikties kredītam varat no jebkuras vietas, kur pieejams interneta pieslēgums, turklāt nevienam nav jāpaskaidro kādam mērķim plānojat tērēt iegūto naudu.

Kredīta noformēšana ir droša, jo lai to iegūtu ir vajadzīga pieeja personīgajam internetbankas kontam, kas ir aizsargāts ar parolēm, kodiem un citiem drošības līdzekļiem. Naudas pārskaitījums noris tikai uz klienta personīgo kontu, kas garantē, ka neviens svešais nevarēs uzJūsu vārda aizņemties, ja godprātīgi izturies pret saviem dokumentiem.

Kā aizņemties?

Interneta kredītu izsniegšanas procedūra visur ir ļoti līdzīga, lai neteiktu identiska. No klienta puses tas neprasa vairāk par 1 – 2 minūtēm.  Ja iepriekš esat apmaksājuši vismaz vienu rēķinu, izmantojot internetbanku un lietojat epastu, tad aizņemšanās internetā liksies vienkārša. Protams, paņemt ātro kredītu un spēt to pēc tam savlaicīgi atmaksāt ir divas dažādas lietas, tādēļ katram pašam ir jādomā ar savu galvu.

Aizņēmumam pieteikties varat 24 stundas diennaktī, jo informācija tiek apkopota elektroniski. Reāli anketas tiek vērtētas tikai darba laikā un arī naudas pārskaitījumi noris tikai darba laikā, jo saskaņā ar likumiem ātrie kredīti naktī nedrīkst tikt izsniegti.

Aizdevuma izsniegšanas instrukcija

Aplūkojiet visus piedāvājumus un atrodiet sev piemērotāko variantu. Kad izvēle izdarīta, spiediet uz kreditora logo vai pogas “saņemt naudu” un nokļūsiet nebanku aizdevēja mājas lapā, kur jāveic šādasdarbības:

 • Kredītu kalkulatorā norādiet vēlamo summu un termiņu. (Ja vēlamais termiņš ir dažas dienas, bet var dabūt ātro kredītu bez komisijas uz vienu mēnesi, tad drošības pēc ir vērts izvēlēties garāku termiņu.)
 • Aizpildiet pieteikuma anketu, norādot informāciju par sevi – kontaktinformācija, atalgojums, vārds, uzvārds, personas kods u.c. datus, ja tādi tiek prasīti.
 • Apstipriniet pieteikumu, pārskaitot 0,01 euruz kreditora norādīto bankas kontu. Ja viss izdarīts pareizi, atbildi uzņēmuma darba laikā saņemsiet jau dažu minūšu laikā. (Vajadzības gadījumā kredītspeciālisti ar Jums sazināsies, lai precizētu neskadros jautājumus)
 • Labvēlīga lēmuma gadījumā ātrie kredīti tiek pārskaitīti vidēji 10 – 20 minūšu laikā, pie nosacījuma, ka aizpildietpieteikumu darba laikā un abām pusēm ir konts vienā bankā. Starpbanku maksājumos mēdz būt aizkavešānās un jāņem arī vērā, ka “atrie krediti” naktī netiek izsniegti.

Pēc kredīta iegūšanas neaizmirstiet par atmaksas nosacījumiem un ievērojiet termiņu. Atlikt atmaksu uz pēdējo dienu nedrīkst. Ja naudas pārskaitījums aizkavēsies bankas vai citu iemeslu dēļ, kreditors Jums liks maksāt papildus soda naudu par termiņa kavēšanu.

Kādas ir aizdevuma izmaksas?

Ātrie kredīti un to izmaksas var būtiski atšķirties (skat. kredītu salīdzinātāju), tādēļ ir vērts pirms aizņemšanās veikt izpēti. Standarta komisijas maksa ir vidēji 8% – 20% mēnesī, līdz ar to ir vērtskadas-ir-kreditu-izmaksas pacensties un izvēlēties lētāko piedāvājumu. Ja pieteikums tiek noraidīts, vienmēr var pieteikties kredītam citā uzņēmumā. Katram no tiem ir savi nosacījumi un untumi, līdz ar to precīzi prognozēt rezultātu iepriekš nevar.

Lētākais aizdevums šajā gadījumā nozīmē to, ka tiek izvēlēts tas e kredīts, kas pieejams ar atlaidēm. Populārākā akcija jaunajiem klientiem ir bezprocentu kredīts uz vienu mēnesi. Atkarībā no summas, tas ļauj ietaupīt līdz pat 30 eiro un vairāk, kas līdzvērtīgu piedāvājumu apstākļos uzskatāms par nozīmīgu faktoru. Paralēli uzņēmumi cenšas izstrādāt arī dažādas lojalitātes programmas pastāvīgiem klientiem, taču finansiāli tās nav tik izdevīgas.

Detalizētu informāciju par aizdevuma izmaksām varēsiet redzēt līgumā (pirms parakstīšanas), kas ļauj justies pārliecinātam, ka vēlāk neradīsies neparedzēti pārsteigumi.

 

Vai man tiks piešķirts ātrais kredīts?

Pretendēt uz aizdevumu var visi Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 75 gadiem. Praksē visi ātrie kredīti internetā tiek piešķirti klientiem, kas atbilst noteiktām aizdevēju prasībām (skat. zemāk) Piesakoties aizdevumam ir vajadzīga:

 1. pieeja internetbankai;
 2. mobilais telefons;
 3. epasts.

Lai apstiprinātu personību, jāpārskaita 0,01 euru uz uzņēmuma bankas kontu. Kad tas izdarīts, pie darba ķeras kredītspeciālisti, kas izvērtē pieteikumā saņemto informāciju. Galvenā uzmanība tiek pievērsta informācijas precizitātei, kredītvēsturei un ienākumiem. Šie faktori ir noteicošie, pieņemot lēmumu par aizdevuma piešķiršanu vai atteikšanu.

Kredīta atmaksas termiņš

Vairumā gadījumu šī tipa aizdevumi tiek izsniegti ar termiņu līdz 30 dienām, retāk līdz vienam gadam un ilgāk. Mazajiem kredītiem, kas izsniegtu uz īsu termiņu visa summa ir jāatlīdzina vienā maksājumā. Vidēja termiņa un ilgtermiņa ātrajiem kredītiem maksājumi ir jāveic saskaņā ar kredīta atmaksas grafiku. Praksē tas nozīmē, ka katru mēnesi maksāsiet noteiktu summu. Ilgāks termiņš ļauj aizņemties vairāk, taču vienlaikus arī nozīmē, ka procentos pārmaksāsiet vairāk. Šī iemesla dēļ ir vērts pacensties un nevilkt aizdevuma atmaksu garumā.

Cik daudz es varu aizņemties pirmajā reizē?

Kreditori internetā sākotnēji aizdod no 1 eur līdz 350 eur, retāk 1500 eur un pat 300 eur. Ierasta prakse ir pirmajā reizē aizdot mazāk nekā maksimāli pieļaujamais apmērs, lai pārliecinātos par klienta godaprātu. Veiksmīgas sadarbības gadījumā pieejamais kredītlimits tiek paaugstināts un ar otro piegājienu var saņemt jau lielāku aizdevumu. Ilgtermiņa jeb pastāvīgiem klientiem reizēm tiek piedāvatas papildus lojalitātes atlaides, piemēram, 20% atlaide komisijai. Šādas atlaides gan nekad nevar mēroties ar iespējām, kas ir pieejamas tikai jaunajiem klientiem, t.i. aizņemšanos bez procentiem un ar 0% komisiju (skat. tabulu).

Kā saprast, kuri ātrie kredīti ir lētāki?

Pirmkārt, pievērsiet uzmanību kredītu salīdzinātājā norādītajām atlaidēm (akcijām). Ar to palīdzību var aizņemties būtiski lētāk.

Aizdevumiem, kas pieejami bez atlaidēm, kā arī situācijās, kad tie netiek atmaksāti akcijas termiņa ietvaros galvenais kritērijs ir gada procentu likme (GPL). GPL ļauj izvērtēt, kurš aizdevums ir lētāks, jo atspoguļo kopējās kredīta izmaksas, ietverot izmaksas par procentu maksājumiem un citas summas, kas debitoram jāsedz saistībā ar aizdevumu, izņemot Ministru Kabineta Noteikumu Nr. 1219 6.1 un 6.2 apakšpunktā minētos maksājumus.)

Svarīgi – kredītu salīdzinātājā norādītā GPL attiecas uz standarta darījumiem, nevis akcijas piedāvājumiem. Jaunajiem klientiem mēdz būt piedāvājumi, kuros GPL = 0%, nerēķinot 1 centu, kas jāmaksā par profila reģistrēšanu. To, cik izmaksās kredīti varat redzēt savā līgumā vēl pirms tā parakstīšanas.

Kas notiek, ja nevaru atmaksāt aizdvevumu?

Katram no mums var rasties situācija, kad atgriezt savlaicīgi parādu pēkšņi vairs nav iespējams un ir nepieciešams cits risinājums. Gandrīz vienmēr ātro kredītu kompānijas piedāvā iespēju par attiecīgu samaksu pagarināt naudas atmaksas termiņu. Maksa par šo pakalpojumu ir vidēji 8 – 15 procenti no neatmaksātās aizdevuma summas mēnesī.

Precīzu informāciju par termiņa pagarināšanu un procedūras nosacījumiem varat redzēt savā līgumā. Apstākļos, kad tiek izvēlēta pasīva rīcība, t.i. līgums netiek pagarināts, ātro kredītu firmas var likt maksāt soda naudu, kuras apmērs mēdz sasniegt pat vienu procentu dienā. Sliktākajā scenārijā ātrā kredīta atgūšana tiek nodrošināta, piesaistot parādu piedzinējus, un/vai pret aizņēmēju tiek iesniegta prasība tiesā. Jebkurā gadījumā papildus izmaksas šādās situācijās ir jāsedz pašam kredītņēmējam, turklāt jārēķinās, ka sabojāta kredītvēsture nākotnē var apgrūtināt iespējas aizņemties atkārtoti uz izdevīgiem nosacījumiem.

Kādām vajadzībām ir paredzēti šie kredīti?

Bezskaidras naudas aizdevumi ir radīti kā īstermiņa risinājums ārkārtas situācijām. Visbiežāk cilvēki aizņemas, lai norēķinātos par neparedzētiem izdevumiem, kuru apmaksu nevar atlikt. Atbildīga aizņemšanās paredz, ka pirms darījuma noslēgšanas klients pats novērtē – a) vai kredīts ir vajadzīgs, b) vai varēs atmaksāt parādu līgumā noteiktajā termiņā. Ja lēmums tiek pieņemts kļūdains, neizvērtējot savas reālās iespējas, vēlāk var rasties problēmas. Iemesli, kādēļ ātrie kredīti online tiek izmantoti ir dažādi, tādēļ nosauksim būtiskākos:

 • medicīniskie pakalpojumi – veselība ir dārgāka par visu un ne vienmēr ir iespējams gaidīt rindā pie ārsta vairākus mēnešu vai pat gadu. Ja problēma ir jārisina tūlīt un tagad, bet pieejami tikai maksas pakalpojumi, diemžēl var nākties vērtēt arī iespējas ņemt kredītu.
 • santehnikas vai auto remonts – labierīcības vajag izmantot katru dienu un jebkura aizkavēšanās radīs lielas neērtības. Arī iztikt bez auto daudzi Latvijas iedzīvotāji nevar, jo ar to ir jātiek uz darbu, jāved bērni uz skolu un pēc tam jātiek atpakaļ mājās. Kad rodas problēmas, ātro kredītu ņemšana var šķist gluži loģiska izvēle, taču nedrīkst ļauties emocijām un rūpīgi jāvērtē visi par un pret.
 • kredīts līdz algai – regulāri ienākumi ir pamats, lai varētu aizņemties. Ja aptrūkstas nauda, bet līdz algai vēl palikusi nedēļa vai dažas dienas, var savilkt jostu, vai aizņemties un atmaksāt parādu no nākamās algas. Izvēloties otro variantu, jāņem vērā, ka īstermiņa aizdevumu vajadzēs atmaksāt, bet nākamajā mēnesī būs jāiztiek ar mazākiem līdzekļiem.
 • Atlaides un akcijas – ir atlaides par kurām mēs zinām jau iepriekš un ir tādas, kas parādās negaidīti. Pirmos tēriņus mēs varam ieplānot, bet otrie nāk negaidīti. Atsevišķos gadījumos paņemt kredītu un nopirkt preci ar 50% vai 70% atlaidi būs izdevīgāk un lētāk nekā pirkt to pašu pēc atlaidēm. Impulsīvi pirkumi nav atbalstāmi, taču katra situācija ir atšķirīga un lēmums jāpieņem mums pašiem.
 • Ikdienas tēriņi – aizņemšanās, lai apmierinātu ikdienas primārās vajadzības var šķist loģiska, taču tā var būt arī īsākais ceļš uz problēmām nākotnē. Ja ienākumi neatbilst dzīvesveidam, tad ir jāmaina dzīvesveids vai jāpalielina ienākumi. Nebanku kredītu pakalpojumi neko neatrisina un var kalpot tikai kā ielāps neparedzētās situācijās, nevis pastāvīgs risinājums komunālo rēķinu apmaksai vai pārtikas iegādei.

Jebkuri aizdevumi Latvijā tiek izsniegti, jo uzņēmumi vēlas nopelnīt. Kreditorus neinteresē kādiem mērķiem naudu tērēsi. Ātrie kredīti nav izveidoti ikdienas lietošanai, bet tām retajām reizēm, kad steidzami vajag naudu un ir 100% pārliecība, ka spēsi to atmaksāt laikus. Ja neesi pārliecināts, cik lielu summu aizņemties, iespējams, noderīgāka būs kredītlīnija ar elastīgu atmaksas termiņu.

Kādas ir ātro kredītu priekšrocības?

Interneta kredīti, ko piedāvā nebanku aizdevēji ir populāri, jo to saņemšana ir ātra. Pieteikšanās un darījuma kārtošana noris internetā, kas būtiski samazina datu apstrādei un atbildes sniegšanai nepieciešamo laiku. Tas ļauj cilvēkiem, kam radušies steidzami papildus izdevumi saņemt kredītu maksimāli ātri, bez nepieciešamības doties uz banku. Papildus tam nebanku kreditori izrāda lielāku elastību pret saviem klientiem un ir gatavi vairāk riskēt. Šāda īpatnība pievelk aizņēmējus, kurus atbaida kredītiestāžu atturība. Ja aplūkojam, kādas ir izmaksas ātrajiem kredītiem, tad varam redzēt, ka procentu likmes šim finanšu pakalpojumam mēdz būt augstākas nekā ierasts īstermiņa aizdevumiem. Arī atmaksas nosacījumi ir samērā stingri unp paredz, ka kavētājiem ir jāmaksā 0,75% līdz 1% no neatmaksātā parāda summas dienā. Tā ir taisnība, taču iepriekš minētās priekšrocības cilvēkiem liekas būtiskākas un viņi ir gatavi par tām maksāt augstāku cenu.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka online kredīts ir pats populārākais no patērētāju kredītiem. Ik gadu Latvijā šo pakalpojumu izmanto vairāki simti tūkstoši iedzīvotāju, kas mūsu valsts mērogam ir liels skaits. Varam pieļaut, ka daļa no viņiem ātros kredītus izmanto vairākas reizes gadā, kas apliecina pakalpojuma kvalitāti. Vienlaikus tas var liecināt par iedzīvotāju zemo maksātspēju vai neprasmi veidot uzkrājumus. Abi šie scenāriji ir gana ticami un katrs var izvēlēties to variantu, kas pašam labāk patīk. Interesanti, ka šobrīd arī bankas ir beidzot aptvērušas, ka cilvēki vēlas ātri aizņemties mazas summas. Lai reaģētu uz pieprasījumu tiek aktīvi reklamētas dažādas kredītkartes un kredītlīnijas, taču vai tām izdosies iekāpt jau braucošā vilcienā ir grūti pateikt.

Pētījumi liecina, ka cilvēki bankām īpaši neuzticas un ir gatavi sadarboties ar moderniem finanšu pakalpojumu sniedzējiem. Protams, ātro kredītu uzņēmumi ne vienmēr var lepoties ar to labāko slavu, jo vēl pirms trīs, četriem gadiem, kad nozares regulējums bija brīvāks, procentu likmes bija nesamērīgi augstas. Šis faktors atbaida daļu cilvēku, kam aizņemšanās varētu kalpot kā alternatīva brīžos, kad vajadzīgs steidzams aizņēmums. Ilgākā laika periodā šīs bažas gan izzudīs, jo valsts nozari uzraudzīs vēl stingrāk un kredīti kļūs pieejamāki.

Vai es drīkstu aizņemties?

Esam aplūkojuši visas formālās un juridiskās prasības, kas jāizpilda kretītņēmējiem, lai saņemtu aizdevumu, kā arī aplūkojām procedūru. Gala lēmums tagad ir jāpieņem katram pašam. Ir Latvijā daudzi cilvēki, kas izmanto šo pakalpojumu veiksmīgi. Vienlaikus ir arī tādi, kuri ātrajiem kredītiem principiāli met līkumu un tādi, kas ir iekūlušies nepatikšanās. Pats svarīgākais, lai pieņemtu lēmumu šajā brīdī ir godīgums pašam pret sevi. Aiznēmieties tikai tad, ja vajag un vari to atļauties. Ja ir šaubas, esi stiprs un atsakies. Ātro kredītu reklāmas tv, radio un presē var radīt priekšstatu, ka tā ir viegla nauda. Diemžēl aizņemties var būt tūkstoškārt vieglāk nekā parādu atmaksāt. Sena latviešu gudrība vēsta, ka jāaizņemas ir sveša nauda, bet jāatmaksā sava. It kā vienkārša, taču dziļa gudrība. Padomā, vai arētu no pašreizējās mēnešalgas atdot 100, 200 vai 500 eiro un izdzīvot, līdz nākamajai algai. Ja atbilde ir noliedzoša, tad pilnīgi iespējams, ka nebanku kredīts nav Tev piemērots. Kad pienāk atmaksas termiņš, parāds ir jāatmaksā vienā maksājumā, t.i. visa summa uzreiz. Tas nozīmē, ka situācijās, kad vajadzīgs lielāks aizņēmums vai nevarat atgriezt visu parādu uzreiz, ir jāvērtē citi finanšu pakalpojumi (sarakstu skat. kredit.lv lapas augšpusē), kas piedāvā elastīgākus nosacījumus.

Papildus tam vispirms pats sev atbildi uz šādiem jautājumiem:

 • Cik lielu aizdevumu es varu atļauties un, vai man to tiešām vajag ?
 • Vai ieguvumi aizņemoties ir lielāki nekā zaudējumi (izdevumi par kredītu) ?
 • Kā es rīkošos, ja nevarēšu atmaksāt naudu noteiktajā termiņā ?
 • Vai esmu apsvēris citas iespējas ? Aprunājies ar draugiem, radiem, kolēģiem ?
 • Kas notiks, ja līguma laikā radīsies citi, steidzami tēriņi ?
 • Vai man ir stabila darba vieta un ienākumi ?
 • Vai es esmu iepazinies ar visiem līguma nosacījumiem un, vai tie man ir skaidri un saprotami ?

Šie jautājumi nav sarežģīti, taču ir vērts mēģināt rast atbildes uz šiem jautājumiem vēl pirms pieteikuma anketas aizpildīšanas. Ja rezultātā sapratīsi, ka ātrais naudas kredīts ir pārāk riskants – ļoti labi.

Kā aizliegt sev ņemt kredītus?

Latvijā darbojas daudzi nebanku aizdevēji un lielākā daļa no viņiem ir apvienojusies vienā organizācijā – Latvijas Alternatīvo ātrie-kredīti-un-lafpafinanšu pakalpojumu asociācija (LAFPA, iepriekš LNKA). Nozares biedri ir izveidojuši labas prakses standartus un sevi raksturo kā atbildīgus aizdevējus. LAFPA piedāvā Latvijas iedzīvotājiem pašiem atteikties no iespējas saņemt kredītu tuvākā viena līdz trīs gadu laikā. Ja šāda iespēja šķiet saistoša, aizpildiet iesniegumu organizācijas mājaslapā un nosūtiet to pa epastu vai aiznesiet uz biroju.Ņemiet vērā – šāds iesniegums netraucēs Jums aizņemties pie kreditoriem, kas nav LAFPA biedri vai kredītiestādēs. Lai sekmētu drošu aizņemšanos, šī interneta portāla ātro kredītu daļā ir apkopoti tikai tie nebanku kreditori, kas darbojas ar PTAC izsniegtas patērētāju kreditēšanas licences pamata.

Kā aizsargāt savas tiesības?

Sadarbības nosacījumi ir ietverti līgumā, taču ne vienmēr kredītņēmēji ir spējīgi izpildīt līguma nosacījumus vai uzskata, ka aizdevējs rīkojas pareizi. Ja radušās domstarpības, vislabāk tās risināt savstarpējo sarunu ceļā. Apstākļos, kad sarunas nonāk strupceļā, variet vērsties PTAC, lai saņemtu konsultāciju un/vai iesniegtu sūdzību par konkrēto aizdevēju. PTAC ir valsts institūcija, kas izsniedz licences,  uzrauga un var arī anulēt licenci jebkuram uzņēmumam, kas piedāvā patērētājiem ātros kredītus caur internetu vai aizdod naudu jebkādā citā veidā ārpus tradicionālās komercbanku sistēmas.

Papildus ir iespēja vērsties ombudā, kas izskata sūdzības attiecībā uz jau pieminētajiem LAFPA biedriem. Ja lietas izskatīšana ir nonākusi jau līdz tiesai vai parāda summa pārsniedz 14 tūkstošus eiro, ombuds lietu neskatīs. Tradicionāli kredītņēmēji visvairāk sūdzas par kredītu procentu likmēm, komisijas maksas un soda naudas apmēru, kā arī līguma nosacījumu piemērošanu konkrētajā gadījumā. Gada laikā valsts institūcijas saņem dažus desmitus sūdzību par nebanku kredītu uzņēmumiem. Ņemot vērā, ka ik gadu tiek izsniegti daudzi tūkstoši mikro aizdevumu, varam izdarīt divas atziņas. Pirmkārt, atrie krediti atbilst Latvijas iedzīvotāju prasībām. Otrkārt, ir iespējams, ka liela daļa aizņēmēju nav gatavi cīnīties par savām tiesībām, lai arī šāda iespēja pastāv.

Jebkuros finanšu darījumos riskus uzņemas abas puses. Kreditors aizdod naudu un vēlas par to saņemt atlīdzību komisijas maksas vai procentu likmes veidā. Klients piekrīt saistībām un apņemas atmaksāt parādu noteiktajā termiņā. Darījuma nosacījumi ir iepriekš zināmi un viegli saprotami. Ja Jums rodas šaubas par darījuma lietderību vai izdevīgumu, apdomājiet divreiz vai kredīts ir tiešām nepieciešams. Savu tiesību aizsardzība sākas ar atbildīgu un pārdomātu rīcību jau no paša sākuma.

Ātrie kredīti internetā
4.7 (94.29%) 147 votes