PIEPRASĪTĀKI ĀTRIE KREDĪTI – SAŅEM TŪLĪT

Ātrais kredīts sniedz iespēju aizņemties no 50 eur līdz pat 4000 eur jau 15 minūtēs. Iespēja izvēlēties atmaksas termiņu. Pirmajā reizē spēkā īpaši izdevīgi nosacījumi, piemēram, bezprocentu kredīts uz 30 dienām, t.i. aizdevums ar 0% komisiju. Salīdziniet piedāvājumus, aizpildiet pieteikumu un gaidiet atbildi. Ja lēmums būs pozitīvs, naudu kontā saņemsiet jau pavisam drīz. Izvērtējiet iespējas atmaksāt. Aizņemieties atbildīgi.

Akcija (30 d.)* Vecuma ierobežojumi GPL** (bez akcijas) Nauda kontā*** 1. kredīts līdz Atmaksas termiņš

20 – 80 no 87,03% 15 minūtēs 2000 € līdz 2 gadiem saņemt vizia4 atsauksmesinformācija
vivus kredit Pirmajā reizē Atlaides 20 – 75 no 47% 5 minūtēs 3000 € līdz 4 gadiem 4 atsauksmesinformācija
crediton 1. līdz 425 € ar 0% 20– 75 179% 10 minūtēs 425 € līdz 30 dienām Aiznemties on creditoninformācija 3 atsauksmes
ondu 1. līdz 425 € ar 0% 20– 75 179% 10 minūtēs 425 € līdz 30 dienām Aiznemties ondo informācija 3 atsauksmes
aizdevums 1. līdz 425 € ar 0% 20– 75 179% 10 minūtēs 425 € līdz 30 dienām Saņemt smscredit.lv aizdevumuinformācija 3 atsauksmes
1. līdz 500 € uz 30 d. ar 0% 20 – 80 no 101,22% 15 minūtēs 800 € līdz 3 gadiem Saņemt banknote aizdevumuinformācija 3 atsauksmes
1. līdz 300 € ar 0% 20 – 75 179,03% 15 minūtēs 300 € līdz 30 dienām Saņemt Sohocredit aizdevumuinformācija 3 atsauksmes

procentu likme no 0,99% mēnesī 18 – 75 no 79,63 15 minūtēs 3000 € līdz 4 gadiem Saņemt mogo credit3 atsauksmesinformācija
credits24 Pirmā kredītlīnija uz 60 d. ar 0% 18 – 70 no 103,18% 10 minūtēs 4000 € līdz 3 gadiem Saņemt Credit24 ātro kredītuinformācija 4 atsauksmes
beno krediti 1. līdz 425 € ar 0% 20 – 75 179% 10 minūtēs 425 € līdz 30 dienām Saņemt bino kredītu3 atsauksmesinformācija
Lat credit aizdevums 1. līdz 425 € ar 0% 20– 70 179,03 % 15 minūtēs 425 € līdz 30 dienām Saņemt kredits7 ātros kredītus3 atsauksmes informācija
Ladyloan credit 1. kredīts līdz 500 € ar 0% 20– 75 179 % 15 minūtēs 500 € līdz 30 dienām Saņemt ladyloan kredītuReitingsinformācija
Nav akcija 20– 65 no 179 % 15 minūtēs 1500 € līdz 2 gadiem Saņemt kredits365 aizdevumuReitingsinformācija
moneza kredit Nav akcija 20 – 70 no 73,1% 15 minūtēs 1950 € 61 d -3 gadi Saņemt moneza creditinformācija 3 atsauksmes

ReitingsAizdevēja reitings atspoguļo iespējas saņemt kredītu un piedāvājuma novērtējumu.
*Akcijas ietvaros nauda jāatmaksā 30 dienu laikā, ja vien aizdevējs nav norādījis savādāk. Šobrīd labākie ātrie kredīti internetā piedāvā šādus nosacījumus jaunajiem klientiem. Lai aizņemtos ar atlaidēm atkārtoti, ir jāizvēlas alternatīvi piedāvājumi.

**Gada procentu likme (GPL) palīdz labāk izprast aizdevuma izmaksas (bez atlaidēm), bet akciju ietvaros GPL parasti ir ļoti zema vai nulle. Tabulā norādītā GPL ir spēkā, aizņemoties bez akcijas un ļauj saprast, kurš kredīts ir lētāks pie standarta atmaksas nosacījumiem..
*** Norādītie naudas izmaksas laiki ir spēkā vairumā gadījumu, aizņemoties darba laikā, vienas bankas ietvaros.

Kas īsti ir ātrie kredīti un kā tos iegūt?

Tas ir aizdevumu veids, kas ļauj saņemt aizdevumu uz īsu termiņu savā kontā ar interneta starpniecību jau 5 – 20 minūšu laikā pēc pieteikuma apstiprināšanas (darba laikā, vienas bankas ietvaros). Modernās tehnoloģijas nodrošina, ka bezskaidras naudas pārskaitījumi ļauj izvairīties no nepieciešamības iziet ārpus mājas, jo atkrīt nepieciešamība parakstīt dokumentus uzņēmuma birojā. Kredīta noformēšana ir ātra un akcijas ietvaros tas var būt arī finansiāli izdevīgi, jo procenti par pirmajām 30 dienām var netikt prasīti.

Pieteikties aizdevumam varat no jebkuras vietas, kur pieejams interneta pieslēgums, turklāt atkrīt vajadzība pamatot, kur plānojat tērēt naudu. Kredīta noformēšana ir droša, jo lai to iegūtu ir vajadzīga pieeja personīgajam internetbankas kontam, kas ir aizsargāts ar parolēm, kodiem un citiem drošības līdzekļiem. Nauda tiek pārskaitīta uz klienta personīgo kontu un tas garantē, ka neviens svešais nevar aizņemties uz Jūsu vārda, pie nosacījuma, ka godprātīgi izturaties pret saviem dokumentiem.

Plašāka informācija par dažādiem ātrajiem īstermiņa kredītiem:

Kāda ir procedūra, lai saņemtu aizdevumu?

Internetā pieejamo kredītu izsniegšanas procedūra visur ir ļoti līdzīga, lai neteiktu identiska. Pieteikuma aizpildīšana neprasa vairāk par 1 – 2 minūtēm un to varat izdarīt 24 stundas diennaktī, jo visas anketas tiek pieņemtas elektroniski. Savukārt pieteikumu vērtēšana un naudas pārskaitījumi noris tikai uzņēmuma darba laikā. Tas nozīmē, ka ātrie kredīti netiek izsniegt naktīs, taču tā nav aizdevēju kaprīze. Šādu prasību nosaka Latvijas likumi.

Sākotnēji aplūkojiet visus piedāvājumus un atrodiet sev piemērotāko variantu. Kad izvēle izdarīta, klikšķiniet uz pogas “saņemt naudu” un nokļūsiet nākamajā solī, kur būs jāveic šādas darbības:

 • Kredītu kalkulatorā jānorāda summa un termiņš. (Ja vēlamais termiņš ir dažas dienas, bet ir iespēja aizņemties bez procentiem uz 30 dienām, drošības pēc varat norādīt garāku termiņu.)
 • Aizpildiet pieteikuma anketu, norādot informāciju par sevi –  kontaktinformācija, atalgojums, darba vieta.
 • Apstipriniet pieteikumu – jāpārskaita 0,01 eur uz uzņēmuma norādīto bankas kontu. Ja viss izdarīts pareizi, atbildi darba laikā saņemsiet jau dažu minūšu laikā. (Ja būs nepieciešams kredītspeciālisti ar Jums sazināsies, lai precizētu neskaidros jautājumus).
 • Vairumā gadījumu online kredīti var tikt piešķirti 5 – 20 minūšu laikā, pie nosacījuma, ka aizpildiet pieteikumu darba laikā un abām pusēm ir konts vienā bankā. Starpbanku maksājumos mēdz būt aizkavešānās un jāņem arī vērā, ka ātrais kredīts ir pieejams tikai līdz plkst. 23.00.

Pēc kredīta saņemšanas neaizmirstiet par atmaksas nosacījumiem un ievērojiet termiņu. Atlikt atmaksu uz pēdējo dienu nedrīkst. Ja naudas pārskaitījums aizkavēsies bankas vai citu iemeslu dēļ, kreditors Jums liks maksāt papildus soda naudu par termiņa kavēšanu.

Prasības aizdevuma saņemšanai

Pretendēt uz kredītu var visi Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 75 gadiem, taču ne visi to saņem. Lai aizņemtos ir jāatbilst noteiktiem kritērijiem – kreditoru prasībām (skat. zemāk) Piesakoties aizdevumam Jums ir nepieciešama:Ātro kredītu cenas ir mainīgas. Vajag saprast, kurš izdevīgāks.

 • pieeja internetbankai,
 • mobilais telefons,
 • epasts,
 • jāpārskaita 0,01 eur uz aizdevēja bankas kontu (profila apstiprināšana).

Lai apstiprinātu personību, jāpārskaita 0,01 eur uz uzņēmuma bankas kontu. Kad tas izdarīts, pie darba ķeras kredītspeciālisti, kas izvērtē pieteikumā saņemto informāciju.

Galvenā uzmanība tiek pievērsta informācijas precizitātei, kredītvēsturei un ienākumiem. Šie faktori ir noteicošie, pieņemot lēmumu par aizdevuma piešķiršanu vai atteikšanu.

Kādas ir aizņemšanās izmaksas?

Ātrie kredīti un to izmaksas var būtiski atšķirties (skat. kredītu salīdzinātāju) un ir vērts pirms aizņemšanās veikt izpēti. Standarta komisijas maksa ir vidēji 8% – 20% mēnesī, līdz ar to veltot nedaudz laiku varat ietaupīt. Visas izmaksas detalizēti ir atrunātas sadarbības līgumā, kas tiek noslēgts pirms naudas saņemšanas. Populārākā akcija, ko piedāvā ātro kredītu uzņēmumi ir iespēja jaunajiem klientiem  īstermiņā aizņemties bez procentiem. Atkarībā no summas, tas ļauj ietaupīt līdz pat 30 eiro un vairāk, kas līdzvērtīgu piedāvājumu apstākļos uzskatāms par nozīmīgu faktoru. Paralēli uzņēmumi cenšas izstrādāt arī dažādas lojalitātes programmas pastāvīgiem klientiem, taču finansiāli tās nav tik izdevīgas.

Apstākļos, kad pieteikums tiek noraidīts, aizņēmējs vienmēr var pieteikties kredītam citā uzņēmumā. Katrai firmai ir savi nosacījumi, līdz ar to precīzi prognozēt rezultātu iepriekš nevar. Lētākais aizdevums šajā gadījumā nozīmē to, ka tiek izvēlēts tas e kredīts, kas pieejams ar atlaidēm. 

 

Kāds ir naudas atmaksas termiņš?

Vairumā gadījumu šī tipa aizdevumi tiek izsniegti ar termiņu līdz 30 dienām, retāk līdz vienam gadam un ilgāk. Mazajiem kredītiem, kas izsniegtu uz īsu termiņu visa summa ir jāatlīdzina vienā maksājumā. Ja ātrais kredīts tiek izvēlēts ilgtermiņa vajadzībām, tas ir jāatmaksā saskaņā ar atmaksas grafiku Praksē tas nozīmē, ka katru mēnesi būs jāveic fiksēts maksājums. Ilgāks termiņš ļauj aizņemties vairāk, taču vienlaikus arī nozīmē, ka procentos pārmaksāsiet vairāk. Šī iemesla dēļ ir vērts pacensties un nevilkt aizdevuma atmaksu garumā.

Cik daudz es varu aizņemties pirmajā reizē?

Kreditori internetā nereti sākumā aizdod tikai daļu no maksimāli pieejamās naudas summas. Ja sadarbība ir laba, pieejamais kredītlimits tiek paaugstināts un ar otro piegājienu var saņemt jau lielāku aizdevumu. Ilgtermiņa jeb pastāvīgiem klientiem reizēm tiek piedāvatas papildus lojalitātes atlaides, piemēram, 20% atlaide komisijai. Šādas atlaides gan nekad nevar mēroties ar iespējām, kas ir pieejamas tikai jaunajiem klientiem, t.i. iespēja saņemt ātru aizdevumu bez procentiem un ar 0% komisiju (skat. tabulu).

Kurš ir izdevīgākais ātrais kredīts?

Pirmkārt, pievērsiet uzmanību norādītajām atlaidēm (akcijām). Īpašo piedāvājumu ietvaros pirmajā reizē ir iespējams aizņemties lētāk. Šiem piedāvājumiem GPL nereti ir 0%, nerēķinot 1 centu, kas jāmaksā par profila apstiprināšanu. Precīzas aizņemšanās izmaksas varat redzēt līguma projektā (vēl pirms tā parakstīšanas). Situācijās, kad kredīts tiek ņemts bez akcijas vai aizņematies tajā pašā uzņēmumā atkārtoti ir spēkā standarta komisijas maksa un GPL ir nesalīdzināmi augstāka (skat. tabulu). Tas nozīmē, ka aizņemoties tajā pašā uzņēmumā divas reizes jūs, visticamāk, būtiski pārmaksāsiet.

Otrkārt, izprotiet savas vajadzības. Kredīts bez procentiem uz 30 dienām var būt izdevīgs, taču tikai tad, ja tas Jums ir nepieciešams. Apstākļos, kad vajag aizņemties lielāku summu vai naudas atmaksai nepieciešams ilgāks termiņš Jums būs pavisam citas prioritātes un ir svarīgi pie tām pieturēties. Detalizētāku informāciju par izmaksu aprēķināšanas metodēm un to, kā tiek noteikta atbildība starp aizdevēju un kredītņēmēju varat atrast saistošajos MK noteikumos. Pats svarīgākais tomēr ir savlaicīgi izpildīt savas saistības un problēmas neradīsies.

Ar ko draud kredītu neatdošana?

Jebkura kavēšanās ar parāda atmaksu vairumā gadījumu nozīmē papildus izmaksas. Ja ātrie kredīti netiek atmaksāti laikus, vairums aizdevēju (izņemot Credit24) piedāvā kredīta pagarināšanu uz laiku līdz vienam mēnesim. Maksa par šo iespēju ir vidēji 8 līdz 15 procenti no neatmaksātās summas mēnesī. Precīzas izmaksas katrā konkrētā gadījumā nosaka izvēlētais aizdevējs.

Situācijās, kad līgums netiek pagarināts un neseko aktīva rīcība var būt jāmaksā līgumsods un soda nauda par saistību nepildīšanu. Abi šie maksājumi ir ierobežoti un nevar pārsniegt 100% no aizdevuma kopējās summas. Maksimālais soda naudas apmērs parasti nepārsniedz vienu procentu dienā. Ja sods netiek maksāts, uzņēmums naudas atgūšanā iesaista parādu piedzinējus un/vai tiesu. Tās, protams, ir papildus izmaksas, kas vēlāk ir jāsedz aizņēmējam. Parāda atgūšana var tikt vērsta arī pret kustamo vai nekustamo īpašumu, taču ne pret radiniekiem.

Papildus negatīvās sekas ar ko jārēķinas nemaksātājiem ir kredītvēstures sabojāšana. Parādnieki tiek iekļauti parādvēstures datu bāzēs un tas var nākotnē apgrūtināt iespējas aizņemties atkārtoti. Arī sadarbība ar citiem pakalpojumu sniedzējiem būs grūtāka, jo pirms noslēgt sadarbības līgumu viņi pārbaudīs ziņas par klientu kredītu melnajā sarakstā.

Ātro kredītu priekšrocības un trūkumi

Naudas aizdevumi, ko piedāvā nebanku kreditori ir populāri, jo to saņemšana ir ļoti ātra. Pieteikšanās un darījuma kārtošana noris internetā, kas būtiski samazina datu apstrādei un atbildes sniegšanai nepieciešamo laiku. Tas ļauj cilvēkiem, kam radušies steidzami papildus izdevumi saņemt kredītu maksimāli veicīgi, bez nepieciešamības doties uz banku.

Lielāka pretimnākšana nekā bankās ir otrs iemesls, kādēļ online kredīti ir kļuvuši populāri. Ja aizņemties ir nepieciešams tūlīt un tagad, tad cilvēki bieži ir gatavi maksāt augstāku cenu, lai saņemtu papildus naudu uzreiz. Protams, arī piedāvājumi aizdot naudu pirmajā reizē bez procentiem uz laiku līdz 30 dienām spēlē lielu lomu, nosakot, kam cilvēki dos priekšroku. Interesanti, ka dažādi starptautiskie pētījumi un prognozes apliecina, ka šī tendence nav izplatīta tikai Latvijā. Kredītiestāžu īpatsvars privātpersonu kreditēšanā samazinās visā Eiropā un arī citur pasaulē.

Galvenais trūkums ir augsti procenti un soda naudas par saistību nepildīšanu. Nespēja vai nevēlēšanās izpildīt līguma saistības ir galvenais iemesls, kādēļ šī tipa aizdevumus daļa sabiedrība uzskata par nevēlamiem.

Kā pārbaudīt savu maksātspēju?

Lai pārliecinātos par kredītu atbilstību Jūsu situācijai, atbildiet paši sev uz šādiem jautājumiem:

 • Cik lielu ikmēneša maksājumu es varu maksāt? Kā iztikšu pēc parāda nomaksas?
 • Vai ieguvumi aizņemoties ir lielāki nekā zaudējumi (izdevumi par kredītu)?
 • Ko darīšu, ja nevarēšu atmaksāt naudu noteiktajā termiņā? Vai esmu iepazinies, cik izmaksā visi ātrie kredīti?
 • Vai esmu apsvēris citas iespējas? Aprunājies ar draugiem, radiem, kolēģiem?
 • Kas notiks, ja līguma laikā radīsies citi, steidzami tēriņi?
 • Vai man ir stabila darba vieta un ienākumi?
 • Vai es esmu iepazinies ar visiem līguma nosacījumiem un, vai tie man ir skaidri un saprotami?

Ja lielākā daļa atbilžu būs noliedzošas, tad pastāv samērā liela varbūtība, ka Jūs nedrīkstat aizņemties. Protams, arī aizdevēji vērtē pieteikumus un atsijā daļu kredītņēmēju, taču kredītiem līdz 423 eiro viņi var paļauties arī uz klientu sniegto informāciju un reāli nepārbaudīt maksātspēju. Tas nozīmē, ka galvenā atbildība gulstas uz pašu aizņēmēju. Kļūdaini pieņemts lēmums nākotnē var dārgi maksāt. Ārtkārtas situācijās, protams, daļa ir gatava aizņemties uz jebkādiem nosacījumiem, taču ir jācenšas domāt un rīkoties racionāli. Īstermiņa ieguvumi var neatsvērt zaudējumus ilgtermiņā.

Ātrais kredīts un atbildīga aizņemšanās

Neskatoties uz to, ka ātrie kredīti var būt ērts un ātrs risinājums, reizēs, kad steidzami vajag naudu, ir būtiski rīkoties pārdomāti. Impulsīvai, straujai rīcībai šeit nav vietas, jo finansiālie darījumi prasa gana lielu atbildību no abām pusēm.

 • Kreditoriem var būt atsķirīgs pieejamās summas lielums, vecuma ierobežojumi vai termiņš. Ja plānojat aizņemties uz laiku, kas ilgāks par vienu mēnesi, pievērsiet uzmanību aizdevējiem, kas piedāvā šādu iespēju.
 • Pirms līguma apstiprināšanas, obligāti iepazīstieties ar tā nosacījumiem. Ja rodas neskaidri jautājumi, sazinieties ar izvēlētā uzņēmuma kredītspeciālistiem.
 • Ņemiet vērā, ka ar atlaidēm vienā uzņēmumā parasti var aizņemties tikai vienu reizi. Pievērsiet uzmanību akcijas nosacījumiem un citiem papildus bonusiem, ko piedāvā uzņēmums.
 • Portālā Kredit ir apkopoti tikai licencēti pakalpojumu sniedzēji. To darbība tiek uzraudzīta, līdz ar to aizņemšanās no tiem ir uzskatāma par drošu. Par katru no aizdevējiem Jūs varat iegūt papildus ziņas, noklišķinot uz izvēlnes – informācija.

Kā aizsargāt savas tiesības?

Sadarbības nosacījumi ir ietverti līgumā, taču ne vienmēr kredītņēmēji ir spējīgi izpildīt līguma nosacījumus vai uzskata, ka aizdevējs rīkojas pareizi.

Ja rodas domstarpības, sākotnēji vislabāk tās risināt savstarpējo sarunu ceļā. Apstākļos, kad sarunas nonāk strupceļā, variet vērsties PTAC, lai saņemtu konsultāciju un/vai iesniegtu sūdzību par konkrēto aizdevēju. PTAC ir valsts institūcija, kas izsniedz licences, uzrauga un var arī anulēt licenci jebkuram uzņēmumam, kas piedāvā patērētājiem ātros kredītus caur internetu vai aizdod naudu jebkādā citā veidā ārpus tradicionālās komercbanku sistēmas.

Papildus ir iespēja vērsties ombudā, kas izskata sūdzības par LAFPA (nevalstiska organizācija, kurā apvienojušies daudzi nebanku aizdevēji) biedriem. Ja lietas izskatīšana ir nonākusi jau līdz tiesai vai parāda summa pārsniedz 14 tūkstošus eiro, ombuds lietu neskatīs.

Tradicionāli cilvēki visvairāk sūdzas par kredītu procentu likmēm, komisijas maksas un soda naudas apmēru, kā arī līguma nosacījumu piemērošanu konkrētajā gadījumā. Gada laikā valsts institūcijas saņem dažus desmitus sūdzību par nebanku kredītu uzņēmumiem. Ņemot vērā, ka ik gadu tiek izsniegti daudzi tūkstoši mikro aizdevumu, varam izdarīt divas atziņas. Pirmkārt, ātro kredītu nosacījumi kopumā ir atbilstoši Latvijas iedzīvotāju vajadzībām. Otrkārt, daļa aizņēmēju nav gatavi cīnīties par savām tiesībām, lai arī šāda iespēja pastāv.

Vai var sev aizliegt aizņemties?

Pilnībā bloķēt iespēju saņemt kredītu nevar, taču ir iespējams būtiski ierobežot iespējas aizņemties internetā. Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas mājaslapā ir pieejama iesnieguma veidlapa, kuru aizpildot LAFPA biedri Jums vairs neaizdos naudu. Aizpildīts iesniegums jānogādā organizācijas birojā vai jānosūta epastā. Pēc procedūras izpildes Jūs vairs nevarēsiet aizņemties LAFPA apvieno nebanku kredītu devējus. Iepriekš saucās LAKDA. no LAFPA biedriem (maks. 3 gadus). Iesniegums gan neierobežo iespējas aizņemties bankās vai no citiem aizdevējiem, kas neietilpst LAFPA.

Ātrie kredīti un nākotnes prognozes

Kad ir jāizvēlas ātrie kredīti, ir jāatceras, ka procedūra ir salīdzinoši vienkārša, taču pats būtiskākais ir spēt atmaksāt naudu savlaicīgi. Nebanku kredīts ir pieejams ātri un pirmajā reizē arī ar atlaidēm, bet tas nav galvenais. Ja Jums ir vismaz 18 gadi un atbilstat visām prasībām, tad aizdevumu, visticamāk, saņemsiet. Būtiskākais ir ievērot līgumā noteiktos nosacījumus un kredīta atmaksas termiņu, jo pretējā gadījumā var tikt sabojāta kreditēšanas vēsture un nāksies maksāt par aizdevuma pagarināšanu vai kreditors piedzīs naudu ar parādu piedzinējiem vai tiesu. Ja piedāvājums liekas vilinošs, bet neesiet droši, ka spēsiet izpildīt līguma noteikumus, atlieciet lēmuma pieņemšanu uz citu dienu.

Tuvkākajā laikā ir plānota ātro kredītu nozares ierobežošana, kas padarīs īstermiņa kredītus Latvijā nepieejamus. Nākotnē patērētājiem būs pieejami tikai lielāka apjoma kredīti un ar daudz ilgāku atmaksas termiņu. LAFPA jau ir norādījusi, ka līdz ar izmaiņām likumos viens vai otrs ātro kredītu uzņēmums varētu pārtraukt savu darbību. Kredit.lv prognozē, ka darbību pārtrauks vismaz puse ātro kredītu kompāniju. Samazinoties konkurencei būtiski pieaugs procentu likmes un Latvijas iedzīvotājiem būs turpmāk jāiztiek bez šādiem aizņēmumiem vai jāmeklē alternatīvi finansējuma avoti ārpus nebanku sektora.

PIEPRASĪTĀKI ĀTRIE KREDĪTI – SAŅEM TŪLĪT
4.6 (92.89%) 197 votes