Ātrie kredīti

Patlaban ātrie kredīti internetā bez ķīlas un citi kredīti ir pieejami ar atlaidēm. Akcijas ietvaros jaunie klienti var īstermiņā (30 d.) aizņemties no 50 eur līdz 4000 eur bez komisijas maksas (ar 0%) un bez procentiem. Salīdziniet piedāvājumus un atrodiet, kurš ir Jums izdevīgākais ātrais kredīts. Izvērtējiet iespējas atmaksāt savlaicīgi un aizņemieties atbildīgi.

Kreditors Atlaides apmērs (1. reizē uz 30 dienām)* Vecuma ierobežojumi GPL** Saņem naudu*** 1. kredīts līdz Kredīta termiņš
Ladyloan credit 1. kredīts līdz 500 € ar 0% 20– 75 179 % 15 minūtēs 500 € līdz 30 dienām Saņemt ladyloan kredītu3 atsauksmesinformācija
beno krediti 1. līdz 425 € ar 0% 20 – 75 179% 10 minūtēs 425 € līdz 30 dienām Saņemt bino kredītu3 atsauksmesinformācija
crediton 1. līdz 425 € ar 0% 20– 75 179% 10 minūtēs 425 € līdz 30 dienām Aiznemties on creditoninformācija 3 atsauksmes
1. līdz 500 € uz 30 d. ar 0% 20 – 80 no 101,22% 15 minūtēs 800 € līdz 3 gadiem Saņemt banknote aizdevumuinformācija 3 atsauksmes
credits24 Pirmā kredītlīnija uz 60 d. ar 0% 18 – 70 no 103,18% 10 minūtēs 4000 € līdz 3 gadiem Saņemt Credit24 ātro kredītuinformācija 4 atsauksmes
1. līdz 300 € ar 0% 20 – 75 179,03% 15 minūtēs 300 € līdz 30 dienām Saņemt Sohocredit aizdevumuinformācija 3 atsauksmes
kimbi Jauniem klientiem pirmās 60 dienas bez procentiem
20 – 75 no 27% 15 minūtēs 1500 € Elastīgs atmaksas termiņš Saņemt bino credit3 atsauksmesinformācija
ondu 1. līdz 425 € ar 0% 20– 75 179% 10 minūtēs 425 € līdz 30 dienām Aiznemties ondo informācija 3 atsauksmes
aizdevums 1. līdz 425 € ar 0% 20– 75 179% 10 minūtēs 425 € līdz 30 dienām Saņemt smscredit.lv aizdevumuinformācija 3 atsauksmes
vivus kredit Pirmajā reizē Atlaides 20 – 75 no 47% 5 minūtēs 3000 € līdz 4 gadiem 3 atsauksmesinformācija

Nav akcija 18 – 75 no 79,63 15 minūtēs 3000 € līdz 4 gadiem Saņemt mogo credit3 atsauksmesinformācija
Lat credit aizdevums 1. līdz 425 € ar 0% 20– 70 179,03 % 15 minūtēs 425 € līdz 30 dienām Saņemt kredits7 ātros kredītus3 atsauksmes informācija
moneza kredit Nav akcija 20 – 70 no 73,1% 15 minūtēs 1950 € 61 d -3 gadi Saņemt moneza creditinformācija 3 atsauksmes

ReitingsKreditora reitings atspoguļo iespējas saņemt aizdevumu un piedāvājuma novērtējumu.
*Akcijas ietvaros nauda jāatmaksā 30 dienu laikā bez procentiem, ja vien aizdevējs nav norādījis savādāk. Šobrīd labākie ātrie kredīti internetā piedāvā šādus nosacījumus jaunajiem klientiem. Lai aizņemtos ar atlaidēm atkārtoti, ir jāizvēlas ātrs kredīts pie cita aizdevēja.

**Gada procentu likme (GPL) palīdz labāk izprast aizdevuma izmaksas (bez atlaidēm), bet akciju ietvaros GPL parasti ir ļoti zema vai nulle. Tabulā norādītā GPL ir spēkā, aizņemoties bez akcijas un ļauj saprast, kurš kredīts ir lētāks pie standarta atmaksas nosacījumiem..
*** Norādītie naudas izmaksas laiki ir spēkā vairumā gadījumu, aizņemoties darba laikā, vienas bankas ietvaros.

Ātro kredītu ABC

Aizņemoties finanšu līdzekļus internetā, ir jāņem vērā, ka tās ir reālas saistības abām pusēm – aizņēmējam un aizdevējam. Latvijā aizdevumus izsniedz pēc ienākumu, parādsaistību un kredītvēstures izvērtēšanas. Ja kredītņēmējs atbilst prasībām, ātrais kredīts internetā tiek piešķirts uz klienta izvēlēto termiņu. Tieši elastīgas izvēles iespējas un ātrums kādā tiek izsniegts ātrais kredīts internetā ir galvenie iemesli, kādēļ šis finanšu pakalpojums ir tik populārs. Papildus apsvērums, protams, ir konfidencialitāte. Darījuma nosacījumi netiek publiski izpausti un kreditors neprasa atklāt naudas izlietošanas mērķi.

Kredīts ir pieejams jau 5 – 20 minūtēs pēc pieteikuma apstiprināšanas, pie nosacījuma, ka naudas pārskaitījums ir jāveic vienas bankas ietvaros. Tas nozīmē, ka aizdevuma saņemšanai vairs nav jādodas ārpus mājas. Atbilde par kredīta pieejamību tiek sniegta elektroniski, bet nauda tiek pārskaitīta uz kredītņēmēja bankas kontu. Daudzi ātrie kredīti ļauj pirmajā reizē aizņemties ar atlaidēm (uz 30 dienām). Finansiāli tas ir ļoti izdevīgi, jo ļauj ietaupīt uz procentu maksājumiem. Ja līguma noteikumi netiek ievēroti, ir jārēķinas, ka nāksies piemaksāt papildus saskaņā ar līguma nosacījumiem.

Kā noformēt kredītu

Internetā pieejamo kredītu izsniegšanas procedūra visur ir ļoti līdzīga, lai neteiktu identiska. Pieteikuma aizpildīšana neprasa vairāk par 1 – 2 minūtēm un to varat izdarīt 24 stundas diennaktī, jo visas anketas tiek pieņemtas elektroniski. Savukārt pieteikumu vērtēšana un naudas pārskaitījumi noris uzņēmuma darba laikā. Latvijā vairumā gadījumu ātrie kredīti netiek izsniegti nakts stundās. Izņēmums ir kredītkartes ar jau iepriekš noteiktu kredītlimitu. Lai pieteiktos kredītam, aplūkojiet visus piedāvājumus un izvēlēties sev piemērotāko variantu. Pēc tam klikšķiniet uz izvēlnes “saņemt naudu” un veiciet šādas darbības:

 1. Kredītu kalkulatorā norādiet summu un termiņu. (Ja vēlamais termiņš ir dažas dienas, bet ir iespēja aizņemties bez procentiem uz 30 dienām, drošības pēc varat norādīt garāku termiņu.)
 2. Aizpildiet pieteikuma anketu, norādot informāciju par sevi –  kontaktinformācija, atalgojums, darba vieta.
 3. Apstipriniet pieteikumu – jāpārskaita 0,01 eur uz uzņēmuma norādīto bankas kontu. Ja viss izdarīts pareizi, atbildi darba laikā saņemsiet jau dažu minūšu laikā. (Ja būs nepieciešams kredītspeciālisti ar Jums sazināsies, lai precizētu neskaidros jautājumus).
 4. Saņemiet naudu.

Kad kredīts saņemts, piefiksējiet atmaksas termiņu. Neatlieciet parāda atgriešanu uz pēdējo brīdi, jo starpbanku maksājumi vienmēr var aizkavēties. Ja nauda kreditora kontā ienāks pārāk vēlu, Jums būs jāmaksā soda nauda par līgumsaistību nepildīšanu.  

Kurš var paņemt kredītu - klienta profils

Ātrie kredīti un cita veida aizdevumi internetā tiek izsniegti bez ķīlas iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 75 gadiem. Lai kredīta pieteikums tiktu apstiprināts, Jums ir jāatbilst šādiem nosacījumiem:

 1. vecums (18 – 75 gadi, skat. tabulu);Ātro kredītu cenas ir mainīgas. Vajag saprast, kurš izdevīgāks.
 2. deklarēta dzīvesvieta Latvijā;
 3. savs bankas konts un pieeja internetbankai;
 4. oficiāli ienākumi;
 5. mobilais telefons (ar Latvijas pieslēgumu);
 6. epasts;
 7. jāpārskaita 0,01 eur uz kreditora bankas kontu.

Kredīta pieteikums tiek vērtēts uzmanīgi. Galvenā uzmanība tiek pievērsta a) preciziātei, b) ienākumiem un kredītsaistībām, c) kredītvēstures izvērtējumam.  

Kādas ir kredīta izmaksas?

Ātrais kredīts internetā īstermiņa vajadzībām mēdz būt pats izdevīgākais, jo ir pieejams pat bez procentiem. Aizņemoties atkārtoti tajā pašā uzņēmumā ir jārēķinas, ka būs jāmaksā standarta procentu likme vai komisijas maksa. Izmaksu apmēru Jūs varat redzēt kredītlīgumā. Ja vēlaties salīdzināt izmaksas, tad ielūkojieties tabulā (kredītu salīdzinātājā) un salīdziniet izmaksas pēc gada procentu likmes (GPL). Augstāka GPL automātiski nozīmē, ka kredīta izmaksas būs augstākas.

Aizņemoties akcijas ietvaros uz 30 dienām, GPL ir nulle vai daži procenti (atkarībā no Visas izmaksas detalizēti ir atrunātas sadarbības līgumā, kas tiek noslēgts pirms naudas saņemšanas. Populārākā akcija, ko piedāvā ātro kredītu uzņēmumi ir iespēja jaunajiem klientiem  īstermiņā aizņemties bez procentiem. Lai arī daļa uzņēmumu mēdz izstrādāt dažādas lojalitātes programmas, tomēr vairumā gadījumu tās nav izdevīgākas kā piedāvājumi, kas pieejami jaunajiem klientiem.

Kredīta pieteikums ne vienmēr tiek apstiprināts. Kreditoram arī nav visās situācijās jāpaskaidro atteikuma iemesls. Kredītņēmējs šādās reizēs var izmēģināt veiksmi citā firmā, jo katrai no tām var būt savi, nedaudz atšķirīgi nosacījumi. 

 

Cik ilgā laikā ir jāatmaksā nauda?

Vairumā gadījumu ātrais kredīts internetā vai SMS kredīts ir jāatgriež maksimums 12 mēnešu laikā, taču ir iespējams aizņemties arī uz 2 vai 3 gadiem. Mazie kredīti, kas izsniegti uz 30 dienām ir jāatmaksā vienā maksājumā, bet ilgtermiņa aizdevumi jāatgriež pakāpeniski, katru mēnesi maksājot fiksētu naudas summu. Sava kredīta atmaksas termiņu Jūs varat izvēlēties paši, piesakoties bez ķīlas kredītam internetā.

Ātrie kredīti no 18, 19 vai 20 gadiem

Kredīti jauniešiem tiek izsniegti lielākajā daļā uzņēmumu. Vairums no viņiem izvēlas aizdot naudu no 20 gadu vecuma, bet ir arī tādi, kuros tiek piedāvāts ātrais kredīts no 18 gadiem. Situācijās, kad steidzami nepieciešams risinājums nav vienkārši atrast labāko variantu. Lai palīdzētu izvairīties no pārpratumiem, mēs esam kredītu salīdzināšanas tabulā iekļāvuši informāciju par vecuma ierobežojumiem. Šāda informācija ir noderīga gan jauniešiem, gan pensijas vecuma cilvēkiem, jo arī šeit vecuma robežas ir būtiskas. Sasniedzot 20 gadu vecumu, poblēmas parasti vairs nekādas nav, jo ātrie kredīti 20 gados ir pieejami praktiski pie visiem kredītdevējiem. Īstermiņa aizdevums parasti tiek piešķirts pēc tam, kad ir izvērtēta pieteikuma anketa un pārbaudīta visa nepieciešamā informācija. Vērtējot jauniešu atbilstību kredītu saņemšanas prasībām, var tikt piemērotas stingrākas prasības. Kredītspeciālistiem ir skaidrs, ka 19 gadu vecumā cilvēki var neatklāt visu patiesību vai arī samānīties, līdz ar to maksātspējas vērtējumam ir jābūt ļoti rūpīgam. Papildus tam pirmajā reizē var tikt piešķirts mazāks kredīts nekā maksimāli iespējamais, lai pārbaudītu, vai klients spēj atdot naudu noteiktajā termiņā. 

Vai ir vērts aizņemties maksimālo summu?

Retas ir tās situācijas, kad izdevīgi aizņemies maksimāli daudz. Ideālā gadījumā būtu jātiecas aizņemties pēc iespējas mazāk. Nereti paņemt aizdevumu ir daudz vieglāk nekā to savlaicīgi atmaksāt, tādēļ esiet piesardzīgi, piesakoties aizdevumam internetā. Ātrais kredīts nelielā apmērā vairumā gadījumu tiek piešķirts prasītā apjomā. Situācijās, kad jauns klients jau pirmajā reizē vēlas aizņemties maksimālo summu, var nākties piedzīvot vilšanos.

Katram klientam tiek noteikts individuāls kredītlimits. Tā apmērs balstās uz kredītspēju un līdzšinējo sadarbību ar kreditoru. Šī iemesla dēļ pirmajā reizē parasti tiek piešķirts mazāks kredīts. Aizņemoties atkārtoti, kredīta limits tiek pakāpeniski paaugstināts, līdz sasniedz galējo robežu. 

Vai izdevīgākais ātrais kredīts ir lētākais?

Pirmkārt, pievērsiet uzmanību norādītajām atlaidēm (akcijām). Īpašo piedāvājumu ietvaros pirmajā reizē ir iespējams aizņemties lētāk. Šiem piedāvājumiem GPL nereti ir 0%, nerēķinot 1 centu, kas jāmaksā par profila apstiprināšanu. Precīzas aizņemšanās izmaksas varat redzēt līguma projektā (vēl pirms tā parakstīšanas). Situācijās, kad kredīts tiek ņemts bez akcijas vai aizņematies tajā pašā uzņēmumā atkārtoti ir spēkā standarta komisijas maksa un GPL ir nesalīdzināmi augstāka (skat. tabulu). Tas nozīmē, ka aizņemoties tajā pašā uzņēmumā divas reizes jūs, visticamāk, būtiski pārmaksāsiet.

Otrkārt, izprotiet savas vajadzības. Kredīts bez procentiem uz 30 dienām var būt izdevīgs, taču tikai tad, ja tas Jums ir nepieciešams. Apstākļos, kad vajag aizņemties lielāku summu vai naudas atmaksai nepieciešams ilgāks termiņš Jums būs pavisam citas prioritātes un ir svarīgi pie tām pieturēties. Detalizētāku informāciju par izmaksu aprēķināšanas metodēm un to, kā tiek noteikta atbildība starp aizdevēju un kredītņēmēju varat atrast saistošajos MK noteikumos. Pats svarīgākais tomēr ir savlaicīgi izpildīt savas saistības un problēmas neradīsies.

Kas notiek, ja kavēju kredīta atmaksu?

Jebkura kavēšanās ar parāda atmaksu vairumā gadījumu aizņēmējam nozīmē papildus izmaksas. Visi ātrie kredīti internetā neļauj veikt kredīta pagarināšanu (izņēmums Credit24). Ja šī iespēja tomēr tiek izmantota, ir jārēķinas, ka tās ir papildus izmaksas. Kredīta pagarinājums nav lēts prieks. Tā cena svārstās no 8% līdz 15% no kopējās summas mēnesī. Orientējošas izmaksas var redzēt aizdevēja mājas lapā, bet katram klientam var tikt piemēroti individuāli nosacījumi.

Situācijās, kad līgums netiek pagarināts un neseko aktīva rīcība var būt jāmaksā līgumsods un soda nauda par saistību nepildīšanu. Abi šie maksājumi ir ierobežoti un nevar pārsniegt 100% no aizdevuma kopējās summas. Maksimālais soda naudas apmērs parasti nepārsniedz vienu procentu dienā. Ja sods netiek maksāts, uzņēmums naudas atgūšanā iesaista parādu piedzinējus un/vai tiesu. Tās, protams, ir papildus izmaksas, kas vēlāk ir jāsedz aizņēmējam. Parāda atgūšana var tikt vērsta arī pret kustamo vai nekustamo īpašumu, taču ne pret radiniekiem.

Papildus negatīvās sekas ar ko jārēķinas nemaksātājiem ir kredītvēstures sabojāšana. Parādnieki tiek iekļauti parādvēstures datu bāzēs un tas var nākotnē apgrūtināt iespējas aizņemties atkārtoti. Arī sadarbība ar citiem pakalpojumu sniedzējiem būs grūtāka, jo pirms noslēgt sadarbības līgumu viņi pārbaudīs ziņas par klientu kredītu melnajā sarakstā.

 

Kādas ir ātro kredītu priekšrocības un trūkumi?

Jau noskaidrojām, ka interneta kredīti ir populāri, jo tos var saņemt ātri, neizejot no savas mājas. Arī iespēja īstermiņā aizņemties bez procentiem ir nozīmīgs apsvērums un mazina pretestību pret šādiem finanšu pakalpojumiem. Šādi – ātri kredīti pie mums ir pieejami mazāk kā 10 gadus un to attīstību ir veicinājusi interneta straujā izplatīšanās. Tas ir pozitīvi taču jāatceras, ka kredīts ātrais ir paredzēts tikai ārkārtas situācijām. Izvēloties īstermiņa atmaksas iespēju, parāds ir jāatgriež 30 dienu laikā. Tiklīdz kāds sāk šī tipa aizņēmumus izmantot pārāk bieži, parādās risks iebraukt parādos. Kredīts internetā gan šādā aspektā nav nekas unikāls, jo arī, aizņemoties bankā, un nepildot saistības ātri var nonākt parādnieku reģistros un vēl maksāt papildus parādu piedzinējiem.

Kurioizi, ka daļa cilvēku, meklējot ātros kredītus internetā, izmanto arī tādas frāzes vai vārdu savienojumus kā atraiskredits vai atrie krediti. Tas varētu liecināt, ka vajadzība pēc naudas ir tik liela, ka cilvēkam nav laika precīzi ierakstīt meklējamos vārdus. Otrs iemesls varētu būt tas, ka nav iespējams rakstīt ar burtiem latviešu valodā vai arī meklējumu veic kāds, kas pietiekami labi nepārzina latviešu valodu.

Iespējams galvenais trūkums ir pārāk viegla kredīta pieejamība. Daļa kreditoru, sevišķi agrāk mēdza aizdot naudu arī cilvēkiem, kas nav pietiekami maksātspējīgi vai pietiekami godprātīgi, lai izpildītu saistības. Rezultātā atmaksas termiņi tika kavēti un bija jāmaksā soda procenti par saistību nepildīšanu. Kad pienāca samaksas brīdis un naudas nebija, atlika vien žēloties ka ātrais kredīts intenretā ir pārāk dārgs un būtu jāaizliedz.

Plašāka informācija par dažādiem ātrajiem īstermiņa kredītiem:

Kā aizņemties atbildīgi?

Neskatoties uz to, ka ātrie kredīti internetā bez ķīlas  var būt izdevīgi, ir jāatceras, ka jārīkojas pārdomāti. Izlasiet visu šeit ievietoto informāciju un papildus ņemiet vērā šādus apsvērumus:

 • Kreditoriem var būt atsķirīgs pieejamās summas lielums, vecuma ierobežojumi vai termiņš. Ja plānojat aizņemties uz laiku, kas ilgāks par vienu mēnesi, pievērsiet uzmanību aizdevējiem, kas piedāvā šādu iespēju.
 • Pirms līguma apstiprināšanas, obligāti iepazīstieties ar tā nosacījumiem. Ja rodas neskaidri jautājumi, sazinieties ar izvēlētā uzņēmuma kredītspeciālistiem.
 • Ņemiet vērā, ka ar atlaidēm vienā uzņēmumā parasti var aizņemties tikai vienu reizi. Pievērsiet uzmanību akcijas nosacījumiem un citiem papildus bonusiem, ko piedāvā uzņēmums.
 • Portālā Kredit ir apkopoti tikai licencēti pakalpojumu sniedzēji. To darbība tiek uzraudzīta, līdz ar to aizņemšanās no tiem ir uzskatāma par drošu. Par katru no aizdevējiem Jūs varat iegūt papildus ziņas, noklišķinot uz izvēlnes – informācija.

Ātrie kredīti un LAFPA

Sadarbības nosacījumi ir ietverti līgumā, taču ne vienmēr kredītņēmēji ir spējīgi izpildīt līguma nosacījumus vai uzskata, ka aizdevējs rīkojas pareizi. Ja rodas domstarpības, sākotnēji vislabāk tās risināt savstarpējo sarunu ceļā. Apstākļos, kad sarunas nonāk strupceļā, variet vērsties PTAC, lai saņemtu konsultāciju un/vai iesniegtu sūdzību par konkrēto aizdevēju. PTAC ir valsts institūcija, kas izsniedz licences, uzrauga un var arī anulēt licenci jebkuram uzņēmumam, kas piedāvā patērētājiem ātros kredītus caur internetu vai aizdod naudu jebkādā citā veidā ārpus tradicionālās komercbanku sistēmas.

Papildus ir iespēja vērsties ombudā, kas izskata sūdzības par LAFPA (nevalstiska organizācija, kurā apvienojušies daudzi nebanku aizdevēji) biedriem. Ja lietas izskatīšana ir nonākusi jau līdz tiesai vai parāda summa pārsniedz 14 tūkstošus eiro, ombuds lietu neskatīs.

Tradicionāli cilvēki visvairāk sūdzas par kredītu procentu likmēm, komisijas maksas un soda naudas apmēru, kā arī līguma nosacījumu piemērošanu konkrētajā

LAFPA apvieno nebanku kredītu devējus. Iepriekš saucās LAKDA.

gadījumā. Gada laikā valsts institūcijas saņem dažus desmitus sūdzību par nebanku kredītu uzņēmumiem. Ņemot vērā, ka ik gadu tiek izsniegti daudzi tūkstoši mikro aizdevumu, varam izdarīt divas atziņas. Pirmkārt, “ātrais kredīts internetā” kopumā ir atbilstoši Latvijas iedzīvotāju vajadzībām. Otrkārt, daļa aizņēmēju nav gatavi cīnīties par savām tiesībām, lai arī šāda iespēja pastāv.

Vai var sev aizliegt aizņemties?

Pilnībā bloķēt iespēju saņemt kredītu nevar, taču ir iespējams būtiski ierobežot iespējas aizņemties internetā. Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas mājaslapā ir pieejama iesnieguma veidlapa, kuru aizpildot LAFPA biedri Jums vairs neaizdos naudu. Aizpildīts iesniegums jānogādā organizācijas birojā vai jānosūta epastā. Pēc procedūras izpildes Jūs vairs nevarēsiet aizņemties no LAFPA biedriem (maks. 3 gadus). Iesniegums gan neierobežo iespējas aizņemties bankās vai no citiem aizdevējiem, kas neietilpst LAFPA.

Secinājumi un nākotnes prognozes

Šobrīd ātrie kredīti ir pieejami salīdzinoši vienkārši un tiešām ātri, jo netiek prasīta ķīla vai nodrošinājums. Kredīts gan netiek piešķirts visiem, jo tiek pārbaudīti ienākumi, kredītspēja, kredītvēsture un vecums. Šī iemesla dēļ bez darba vietas 18 gadu vecumā nevar saņemt kredītu arī tad, ja anketā norāda nepatiesu informāciju. Lieki piebilst, ka šadas darbības ir arī krimināli sodāmas. Pirmajā reizē vairākos uzņēmumos ir pieejams bezprocentu kredīts, taču ir būtiski to atmaksāt savlaicīgi. Kavējot aizdevuma atmaksu, ir jārēķinas, ka būs jāmaksā papildus (kredīta pagarināšana, soda nauda) un var tikt sabojāta kreditēšanas vēsture. Tas nav patīkami, bet bez tā var iztikt, ja vien ievēro līgumā noteiktos nosacījumus un atmaksā naudu laikus.

2019. gadā ir paredzēta ātro kredītu darbības ierobežošana. Rezultātā interneta kredīti kļūs daudz grūtāk pieejami, bet par mazām summām un uz īsu termiņu tos vispār nevarēs saņemt. Nākotnē patērētājiem būs pieejami tikai lielāka apjoma kredīts un ar daudz ilgāku atmaksas termiņu. LAFPA jau ir norādījusi, ka līdz ar izmaiņām likumos īstermiņa vajadzībām “ātrie kredīti” akcijas ietvaros, t.i. uz īsu termiņu un bez procentiem, visticamāk, nebūs vispār pieejami. Mēs prognozējam, ka darbību pārtrauks vismaz puse nebanku kredītu devēju. Galvenie zaudētāji šajā procesā būs patērētāji. Lai arī procentu likmes tiks samazinātas (ierobežotas ar likumu), tomēr lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju ātrais kredīts internetā bez ķīlas vispār vairs nebūs pieejams. Uzņēmumi varēs nopelnīt tikai aizdodot lielas naudas summas uz ilgāku termiņu, bet ne visiem ir tik augsti ienākumi, lai varētu pretendēt uz lieliem aizdevumiem. Cilvēkiem, kas tiks izslēgti no Latvijas nebanku finansēšanas sistēmas, būs jāmeklē alternatīvi kreditēšanas varianti.
Dec 11, 2018 @ 1:15 pm
Ātrie kredīti
4.6 (92.77%) 202 votes