Kredītu apvienošana

Uzzini, cik izmaksā kredītu apvienošana. Salīdzini piedāvājumus, aizpildi pieteikumu un uzzini, cik vari ietaupīt. Ja piedāvājums neapmierina, viss paliek pa vecam. Pieteikšanās neko nemaksā. Vēlies salīdzināt ātro kredītu piedāvājumus, ieskaties šeit.

 

 

  Pieteikuma izskatīšana* Vecums Atlaides un Akcijas Nauda kontā Aizdevuma summa (€) Maks. termiņš
kredītu apvienošana - sefinance informācija 30 minūtes 19-75 Samazināti procenti 1-5 dienas 500-25000 € līdz 7 gadiem
informācija 1 stunda 20-65 3-7 dienas līdz 75% no īpašuma vērtības līdz 15 gadiem
kredītu apvienoošana - vivusinformācija 1 stunda 20-75 Samazināts ikmēneša maksājums 1-7 dienā 50-10000 € līdz 5 gadiem

 

​Kredītu apvienošanas kalkulators

Uzņēmums  Nosacījumi
kredītu apvienošana - sefinance

Samazināti procenti 


500-25000 € 1 dienā
(līdz 10 gadiem)

informācija


līdz 75% no NĪ vērtības
(līdz 15 gadiem)

kredītu apvienoošana - vivus
informācija

Samazināts ikmēneša maksājums


500-10000 € 1 dienā
(līdz 5 gadiem)

Kredītu apvienošana ir darījums, kas paredzēts cilvēkiem, kas vēlas samazināt izmaksas. Aizdevumu restukturizācijas līgumā ir ietverti detalizēti sadarbības nosacījumu. Šis ir vispārējs pārskats. Detalizētu informāciju par sadarbības nosacījumiem varat redzēt aizdevēju mājaslapās. Izvērtējiet iespējas atmaksāt un aizņemieties atbildīgi.

*Pieteikumi tiek pieņemti 24h diennaktī. Atbildi par kredītu apvienošanas iespējamību saņemsiet uzņēmuma darba laikā un arī nauda kontā tiek skaitīta tikai darba laikā.


Kavēti maksājumi, nenokārtotas parādsaistības, lielāks ikmēneša rēķins par kredītsaistībām nekā varētu vēlēties – šie ir tikai daži iemesli, kādēļ Latvijā cilvēki meklē citus kredītus un citus risinājumus. Arī paņemot vairākus ātros kredītus situācija nekļūst vieglāka. Sevišķi finansiāli izaicinājumi var rasties situācijās, kad notiek štatu samazināšana un uz laiku nākas palikt bez darba vietas. Lai arī tiek saņemts bezdarbnieka pabalsts, tomēr aizdevējs darba zaudēšanu var vērtēt kā papildus riska faktoru. Tas nozīmē, ka var tikt paaugstināta procentu likme par esošo kredītu. Ja tas notiek tikai dažus mēnešus, tā nav problēma, bet ir cilvēki, kas ir bez darba vairāk kā gadu. Kreditora nosacījumi var likties nežēlīgi un netaisnīgi, taču likums pieļauj šādu iespēju un tas viss tiek atrunāts līgumā.

Strādājot ārzemēs, lai nomaksātu vecus rēķinus un sāktu dzīvi no jauna, kredītu pārfinansēšana var palīdzēt samazināt izmaksas par aizdevumiem Latvijā. Arī sākotnēji šķietami izdevīgais patēriņa kredīts vai auto līzings ar laiku var šķist dārgāks un ir vērts meklēt, vai tirgū nav izdevīgāki piedāvājumi. Tradicionāli ekonomiskās lejupslīdes apstākļos procentu likmes aug, bet, ekonomikai atkopjoties, procentu likmes samazinās. Vairumā gadījumu aizdevumu pārfinansēšana ir noderīga cilvēkiem, kas ir ņēmuši vienu vai vairākus kredītus uz augstiem procentiem, ir bez parādiem un grib samazināt izmaksas.

Kā apvienot kredītus? Kredītu apvienošana – kas tas ir?

Pretendēt uz kredītu apvienošanu var ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš paņēmis vairākus aizdevumus. Darījuma ietvaros aizdevējs noslēgs ar Jums līgumu, nomaksās vecos parādus un Jūs turpmāk maksāsiet jaunajam kreditoram vienu rēķinu. Gadījumos, kad tiek izmantota hipotekārā kredīta pārfinansēšana procedūra ir sarežģītāka un ir vajadzīga trīspusēja vienošanās. Ja vēlaties nomaksāt vecos parādus personīgi, aplūkojiet ko piedāvā patēriņa kredīts ar atmaksas termiņu līdz 4 gadiem.

Lai darījums būtu veiksmīgs ir svarīgi rūpīgi izvērtēt, cik pašreiz maksājat par kredītu atmaksu. Kad tas izdarīts, atliek aizpildīt pieteikuma anketas (skat. tabulu), kurās jānorāda kontaktinformācija, ziņas par ienākumiem un saistībām. Turpmākais process lielā mērā būs atkarīgs no kreditora atbildes un saņemtā piedāvājuma. Pirms parakstīt līgumu, rūpīgi izlasi to un izrunā visus neskaidros jautājumus. Latvijas likumdošana paredz, ka Tu vari piedāvāt izmaiņas līguma nosacījumos.

Kā apvienot ātros kredītus?

Ātro kredītu apvienošana šobrīd ir vajadzīga aizvien vairāk cilvēkiem, kas aizņēmušies vairāk kā spēj atdot vai vēlas apvienot vairākus aizdevumus vienā. Pieteikties aizņēmumam un saņemt naudu savā kontā šādās reizēs var tieši tāpat kā pārkreditējot jebkuras citas saistības. Pirmkārt, jāizvēlas piemērotākais piedāvājums. Otrkārt, jāaizpilda viens vai vairākas pieteikuma anketas un jāgaida atbilde no aizdevēja. Ja pārkreditācijas nosacījumi apmierina, parakstiet līgumu un saņemsiet naudu saistību dzēšanai vai arī kreditors dzēsīs visas saistības jūsu vietā. Turpmāk būs jāmaksā viens venīgs rēķins jaunajam kreditoram.

Kādas ir aizdevumu apvienošanas izmaksas?

Izvēloties ilgāku kredīta atmaksas termiņu, samazināsies kredītmaksājumu apmērs, taču pieaugs kopējā summa, ko laika gaitā samaksāsi aizdevējam par finanšu piesaistīšanu. Tas var būt izdevīgi,  ja šobrīd rocība ir samazinājusies, jo saskaņā ar Latvijas likumdošanu Tev ir tiesības atmaksāt parādu pirms termiņa – bez papildus komisijas maksas. Vienīgās izmaksas, ko šādā gadījumā var prasīt kreditors ir par tekošo mēnesi. Ja rodas kādas pretenzijas attiecībā uz šī punkta piemērošanu, ir vērts sazināties ar Patērētāju tiesību un aizsardzības centru, jo šī iestāde aizsargā patērētāju tiesības pret nebanku aizdevējiem.

Gan ātro kredītu apvienošana bez ķīlas, gan citu kredītu refinansēšana ir saistīta ar izmaksām. Slēdzot līgumu par pārkreditēšanu, uzņēmums var prasīt komisijas maksu par līguma noformēšanu. Komisijas apmērs tiek noteikts katram klientam individuāli un ir atkarīgs no summas, termiņa, klienta kredītvēstures, citām saistībām un līdzšinējās sadarbības ar aizdevēju, ja tāda ir bijusi. Jārēķinās, ka komisija var sasniegt vairākus simtus eiro. Šo summu ir iespējams apmaksāt uzreiz vai arī tā tiek iekļauta jaunā līguma noteikumos un atmaksāta pakāpeniski.


Izdevīgākā kredītu apvienošana un pārkreditācija


Nebanku kredītu apvienošana 

Īstermiņa un patēriņa aizdevumu, kā arī sms un ātro kredītu apvienošana var būt izdevīga situācijas, kad paņemti vairāki mazie kredīti. Procenti šādiem aizdevumiem mēdz būt augstāki nekā ilgtermiņa kredītiem. Latvijas iedzīvotājiem, kas ir paņēmuši vairākus ātro kredītus apvienot visus vienā varētu būt labs risinājums, lai samazinātu ikmēneša maksājumus. Refinansējot visus aizdevumus pie viena kreditora ir iespējams ietaupīt labākus atmaksas nosacījumus un ietaupīt reālu naudu.

Refinansēšana bez maksas jeb bezprocentu

Pirmais kredīts bez maksas un procentiem ir pieejams tikai izvēloties aizņēmumu uz maks. 30 dienām. Kredītu apvienošana bez maksas ir iespējama tikai vienā scenārijā – to veic Jūsu tēvs, māte, laulātais vai bērns. Kreditori šādu pakalpojumu nepiedāvā,  jo tas būtu pretrunā ar jebkura biznesa loģiku. Procentu likmes apvienojot ātros kredītus vai citus aizdevumu veidus ir atkarīgas no darījuma summas, termiņa, Jūsu saistībām (aizdevumu skaits) un citiem mainīgajiem. Pirms reāli noslēgt darījumu, pārliecinieties par izmaksām. Galvenais, lai pēc kredīta refinansēšanas Jūsu ikmēneša maksājumi kļūst mazāki un visa līguma darbības ietvaros būtu jāmaksā mazāk nekā iepriekš.

Kredītu apvienošana bez darba vietas

Darbs uzņēmumā vai valsts iestādē nav vienīgā iespēja saņemt ienākumus. Kreditori to labi apzinās un šī iemesla dēļ tiek piedāvāt arī kredītu apvienošana bez darba vietas, pie nosacījuma, ka Jums ir citi ienākumu avoti. Pensija, pašnodarbinātais, dividendes, autoratlīdzība, izdienas pensija, ienākumi no kapitāla, atsevišķos gadījumos arī pabalsti – šie visi ir likumīgi un oficiāli ienākumu avoti, kas ir iespējami cilvēkiem bez oficiālas darba vietas. Bezdarbniekiem un cilvēkiem bez jebkādiem oficiāliem ienākumiem viena vai vairāku aizdevumu pārkreditēšana netiek piedāvāta.

Bez ķīlas un nodrošinājuma

Apvienot visus aizņēmumus vienā maksājumā bez ķīlas ir iespējams cilvēkiem, kam nav slikta kredītvēsture un ir samērā augsti ienākumi. Gadījumos, kad ikmēneša izdevumi “noēd” lielāko daļu ieņēmumu, ar algu vien būs par maz, lai saņemtu jaunu kredītu. Šobrīd ir stājies spēkā nosacījums, kas liek visiem nebanku aizdevējiem un arī kredītiestādēm pārbaudīt klientu ienākumus visās situācijās. Statistika liecina, ka tas atstās ietekmi uz visu sektoru. Šī un citu iemeslu dēļ vairumā gadījumu aizņēmējiem tiek piedāvāta kredītu apvienošana pret nekustamā īpašuma ķīlu. Galvenais pluss – zemākas procentu likmes. Tā kā aizdevums tiek izsniegts pret ķīlu, kreditors var būt drošs, ka sliktākajā scenārijā varēs atgūt savu naudu, atsavinot Jūsu nekustamo īpašumu.

Kredītu apvienošana ar sliktu kredītvēsturi

Ja Jums ir vajadzīga kredītu apvienošana, tas automātiski nozīmē, ka esat pieskaitāms pie parādniekiem. Labie parādnieki ir visi tie kredītņēmēji, kas godprātīgi pilda saistības un veic maksājumus saskaņā ar grafiku. Sliktie parādnieki ir tie, kas maksājumus kavē bieži un ilgstoši. Kad tas atkārtojas vairākas reizes, vai parādi netiek maksāti ilgāk par 30 dienām, aizdevējam ir tiesības klientu iekļaut parādnieku melnajā sarakstā – kredītu reģistrā, kur tiek apkopotas ziņas par nemaksātājiem. Negatīva jeb slikta kredītvēsture ir kā kauna zīmogs un to redzēs ikviens komersants, kuram ir pieeja parādnieku reģistriem. Ja gribēsiet apvienot kredītus ar sliktu vai ļoti sliktu vēsturi, iespējams, ka automātiski piedzīvosiet atteikumu. Otra iespēja – pārkreditācija pret ķīlu. To var piedāvāt kreditors, kas iedziļinas Jūsu situācijā un redz, ka ieraksts parādnieku reģistrā ir veikts salīdzinoši neliela pārkāpuma dēļ. Reālā dzīvē katra situācija ir individuāla un atbildi par aizdevuma pieejamību Jūs varat noskaidrot tikai personīgi, aizpildot pieteikumu. Kredītu apvienošana ar sabojātu kredītvēsturi var noderēt visiem, kas ir nonākuši pie izpratnes, ka mazāki kredīta maksājumi ilgtermiņā ilgtermiņā palīdzēs ietaupīt ievērojamu naudas summu.

No 18, 19 vai 20 gadiem

Jaunībā jūra liekas līdz ceļiem, bet finanšu pasaulē darbojas citas likumsakarības. TIkko pilngadību sasniegušie – 18 un 19 gadus vecie tiek uzskatīti par salīdzinoši neuzticamiem. Viņiem parasti tiek piedāvāti mazāki kredīti, ar īsāku atmaksas termiņu. Visam, protams, ir izņēmumi un arī pavisam “zaļš gurķis” var strādāt un pelnīt daudz, taču nereti jaunieši ir bez darba vietas un bez ienākumiem. Ja vajag kredītu pagarināt vai nepieciešams pāriet pie cita kreditora ar līdzšinējām saistībām, apvienot kredītus 18 vai 19 gados var būt probemātiski. Sasniedzot 20 gadu vecumu, situācija mainās, jo šis ir minimālais slieksnis pie kura vairums kreditoru jaunieti uzskata par pilntiesīgu kredītņēmēju. Tas atspoguļojas arī plašākā piedāvājumu klāstā un citās priekšrocībās.

Ārzemēs strādājošajiem

Uz ārzemēm ir izbraukuši vairāki simti tūkstoši iedzīvotāju, kas strādā, dzīvo un tērē naudu ārpus Latvijas. Kādā brīdi viņiem vajag kredītu vai aizdevumu apvienošanu, lai samazinātu izmaksas. Tāpat ir daudzi vietējie cilvēki, kas dzīvo uz vietas Latvijā, bet strādā ārzemēs caur internetu vai arī dodas regulāros komandējumos. Ja alga tiek saņemta bankas kontā Latvijā un neesat iekļauti parādnieku reģistros (ar aktīviem kavētiem parādiem), tad apvienot kredītus būs daudz vieglāk. Kreditoru galvenā interese ir ienākumu regularitāte, pārbaudāmība un klienta uzticamība. Strādājot ārzemēs, ienākumi ir augstāki nekā tiem, kam darba vieta ir Latvijā. Tas ir pluss, ko var un vajag izmantot arī reizēs, kad nepieciešams aizdevums, pārkreditēšanās vai vajag apvienot visus kredītus vienā kopējā.

Kredītu apvienošana bez galvotāja

Refinansēt saistības bez ķīlas ir iespējams situācijās, kad aizdevuma summa ir samērīga ar aizņēmēja ienākumiem. Reizēm, kad ir vajadzīgs nav nodrošinājums, bet tas nav pieejams var izlīdzēt galvotājs – radinieks vai uzticams cilvēks. Jāņem vērā, ka problēmu gadījumā galvotājs ir līdzatbildīgs par aizdevumu un būs spiests to maksāt, ja aizņēmējs nevarēs vai nevēlēsies tikt galā. Savukārt apvienot kredītus bez galvotāja var praktiski vienmēr, kad maksātspēja ir atbilstoša jaunajām saistībām.

Pārkreditēšanās kredītiestādēs

Bankas Latvijā arī piedāvā refinansēt saistības, taču to galvenā interese ir lielie kredīti – hipotekārais aizdevums, kredīti uzņēmumiem, auto kredīti. Kredītiestādes, kuru piedāvājumā ir kredītu apvienošana – Swedbank, Citadele, Luminor, SEB banka. Sadarboties ar nebanku aizdevējiem vai mēģināt pārfinansēties bankā Latvijā, aizņemties saistību dzēšanai no radiniekiem – varianti ir dažādi.

Kādās situācijās pārkreditācijas var būt noderīga?

Visbiežāk kredītu refinansēšana ir vajadzīga, jo neapmierina līdzšinējā sadarbība ar aizdevējiem. Galvenie iemesli:

  • neizdevīgi kredīta atmaksas nosacījumi pie citiem aizdevējiem;
  • ir mainījusies situācija un aizdevējs vēlas paaugstināt procentus;
  • esi paņēmis vairākus aizdevumus, taču vari maksāt tikai procentus vai maksu par termiņa pagarināšanu;
  • vēlies paņemt kredītbrīvdienas, aizdevējs to atbalsta, taču vienlaikus grib paaugstināt procentu likmes;
  • vēlies maksāt tikai vienu, nevis daudzus rēķinus par saviem aizdevumiem;
  • nākotnē būs vajadzīgas kredītbrīvdienas, bet līdzšinējais kreditors tādu iespēju nepiedāvā.

Kopumā varam secināt, ka cilvēki, kas pretendēt un kuriem var būt noderīga aizdevumu pārkreditācija ir ļoti daudzi. Pieaugot paņemto kredītu skaitam, aizvien vairāk aizņēmēju apzinās, ka rēķini ir pārāk lieli un meklē veidus, kā samazināt maksājumus. Kredītu apvienošanas pieteikums internetā neprasa liekas pūles. Tā aizpildīšana ir bez maksas un neuzliek juridiskas saistības. Kad iespējas ir apzinātas, atliek izvēlēties – slēgt līgumu vai palikt pie iepriekšējā aizdevēja.

Noderīgas ziņas

Kādas ir kredītu nemaksāšanas sekas?

Kādas ir kredītu nemaksāšanas sekas?

Latvijā šobrīd ir gana daudz kredītņēmēju, kas apzinās, ka tuvākajā laikā nespēs vai jau nespēj nomaksāt kredītus. Likumsakarīgi, ka šādās reizēs rodas daudzi jautājumi par to, kas notiks, ja kredītmaksājumi netiks veikti. Turpinājumā noskaidrosim atbildes uz biežāk...

Pieejamo kredītu veidi

Pieejamo kredītu veidi

Latvijā šobrīd ir pieejami dažādi kredītu veidi – ātrie, sms kredīti, patēriņa, hipotekārie, pret auto u.c. Katrs ir paredzēts citām vajadzībām. Uzzini, kurš ir Tev piemērotāks.

PRIVĀTPERSONAS MAKSĀTNESPĒJA UN BANKROTS

PRIVĀTPERSONAS MAKSĀTNESPĒJA UN BANKROTS

Maksātnespēja palīdz atbrīvoties no parādiem. Kad liekas, ka viss ir zaudēts, ir laiks rīkoties, lai atgūtu pašcieņu un sāktu dzīvot pa jaunam. Šo procedūru Latvijā jau ir izmantojuši vairāki tūkstoši kredītu ņēmēji.