Kredītu apvienošana

Mazāki ikmēneša maksājumi un vieglāka finanšu plānošana ir tikai dažas no priekšrocībām, ko dod kredītu refinansēšana jeb apvienošana vienā maksājumā. Piesakoties pakalpojumam internetā, varat noskaidrot savas iespējas attālināti. Ja saņemtais piedāvājums neapmierina, sadarbība nav jāturpina. Pārkreditācijas iespējas būs lielākas, ja būs nomaksāti kavētie parādi un atliks tikai aktīvās kredītsaistības. Vēlies salīdzināt ātro kredītu piedāvājumus, ieskaties šeit

Kredītu apvienošana ir darījums, kas paredzēts cilvēkiem, kas vēlas samazināt izmaksas. Aizdevumu restukturizācijas līgumā ir ietverti detalizēti sadarbības nosacījumu. Izvērtējiet iespējas atmaksāt un aizņemieties atbildīgi.

  Pieteikuma izskatīšana* Vecums Izmaksas Nauda kontā Aizdevuma summa (€) Maks. termiņš  
1 stunda 20-80 pēc vienošanās 1 dienā 500-25000 € līdz 6 gadiem

 

informācija

*Pieteikumi tiek pieņemti 24h diennaktī. Atbildi par kredītu apvienošanas iespējamību saņemsiet uzņēmuma darba laikā un arī nauda kontā tiek skaitīta tikai darba laikā.


Kavēti maksājumi, nenokārtotas parādsaistības, lielāks ikmēneša rēķins par kredītsaistībām nekā varētu vēlēties – šie ir tikai daži iemesli, kādēļ Latvijā cilvēki meklē citus kredītus un citus risinājumus. Arī paņemot vairākus ātros kredītus situācija nekļūst vieglāka. Sevišķi finansiāli izaicinājumi var rasties situācijās, kad notiek štatu samazināšana un uz laiku nākas palikt bez darba vietas. Lai arī tiek saņemts bezdarbnieka pabalsts, tomēr aizdevējs darba zaudēšanu var vērtēt kā papildus riska faktoru. Tas nozīmē, ka var tikt paaugstināta procentu likme par esošo kredītu. Ja tas notiek tikai dažus mēnešus, tā nav problēma, bet ir cilvēki, kas ir bez darba vairāk kā gadu. Kreditora nosacījumi var likties nežēlīgi un netaisnīgi, taču likums pieļauj šādu iespēju un tas viss tiek atrunāts līgumā.

Strādājot ārzemēs, lai nomaksātu vecus rēķinus un sāktu dzīvi no jauna, kredītu pārfinansēšana var palīdzēt samazināt izmaksas par aizdevumiem Latvijā. Arī sākotnēji šķietami izdevīgais patēriņa kredīts vai auto līzings ar laiku var šķist dārgāks un ir vērts meklēt, vai tirgū nav izdevīgāki piedāvājumi. Tradicionāli ekonomiskās lejupslīdes apstākļos procentu likmes aug, bet, ekonomikai atkopjoties, procentu likmes samazinās. Vairumā gadījumu aizdevumu pārfinansēšana ir noderīga cilvēkiem, kas ir ņēmuši vienu vai vairākus kredītus uz augstiem procentiem, ir bez parādiem un grib samazināt izmaksas.

Kam ir paredzēta kredītu apvienošana?

Visbiežāk kredītu refinansēšana ir vajadzīga, jo neapmierina līdzšinējā sadarbība ar aizdevējiem. Galvenie iemesli:

  • neizdevīgi kredīta atmaksas nosacījumi pie citiem aizdevējiem;
  • ir mainījusies situācija un aizdevējs vēlas paaugstināt procentus;
  • esi paņēmis vairākus aizdevumus, taču vari maksāt tikai procentus vai maksu par termiņa pagarināšanu;
  • vēlies paņemt kredītbrīvdienas, aizdevējs to atbalsta, taču vienlaikus grib paaugstināt procentu likmes;
  • vēlies maksāt tikai vienu, nevis daudzus rēķinus par saviem aizdevumiem;
  • nākotnē būs vajadzīgas kredītbrīvdienas, bet līdzšinējais kreditors tādu iespēju nepiedāvā.

Kā notiek pārkreditēšanās?

Pretendēt uz kredītu apvienošanu var ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš paņēmis vairākus aizdevumus. Darījuma ietvaros aizdevējs noslēgs ar Jums līgumu, nomaksās vecos parādus un Jūs turpmāk maksāsiet jaunajam kreditoram vienu rēķinu. Gadījumos, kad tiek izmantota hipotekārā kredīta pārfinansēšana procedūra ir sarežģītāka un ir vajadzīga trīspusēja vienošanās. Ja vēlaties nomaksāt vecos parādus personīgi, aplūkojiet ko piedāvā patēriņa kredīts ar atmaksas termiņu līdz 4 gadiem.

Lai darījums būtu veiksmīgs ir svarīgi rūpīgi izvērtēt, cik pašreiz maksājat par kredītu atmaksu. Kad tas izdarīts, atliek aizpildīt pieteikuma anketas (skat. tabulu), kurās jānorāda kontaktinformācija, ziņas par ienākumiem un saistībām. Turpmākais process lielā mērā būs atkarīgs no kreditora atbildes un saņemtā piedāvājuma. Pirms parakstīt līgumu, rūpīgi izlasi to un izrunā visus neskaidros jautājumus. Latvijas likumdošana paredz, ka Tu vari piedāvāt izmaiņas līguma nosacījumos.

Kādas ir apvienošanas izmaksas?

Izvēloties ilgāku kredīta atmaksas termiņu, samazināsies kredītmaksājumu apmērs, taču pieaugs kopējā summa, ko laika gaitā samaksāsi aizdevējam par finanšu piesaistīšanu. Tas var būt izdevīgi,  ja šobrīd rocība ir samazinājusies, jo saskaņā ar Latvijas likumdošanu Tev ir tiesības atmaksāt parādu pirms termiņa – bez papildus komisijas maksas. Vienīgās izmaksas, ko šādā gadījumā var prasīt kreditors ir par tekošo mēnesi. Ja rodas kādas pretenzijas attiecībā uz šī punkta piemērošanu, ir vērts sazināties ar Patērētāju tiesību un aizsardzības centru, jo šī iestāde aizsargā patērētāju tiesības pret nebanku aizdevējiem.

Gan ātro kredītu apvienošana bez ķīlas, gan citu kredītu refinansēšana ir saistīta ar izmaksām. Slēdzot līgumu par pārkreditēšanu, uzņēmums var prasīt komisijas maksu par līguma noformēšanu. Komisijas apmērs tiek noteikts katram klientam individuāli un ir atkarīgs no summas, termiņa, klienta kredītvēstures, citām saistībām un līdzšinējās sadarbības ar aizdevēju, ja tāda ir bijusi. Jārēķinās, ka komisija var sasniegt vairākus simtus eiro. Šo summu ir iespējams apmaksāt uzreiz vai arī tā tiek iekļauta jaunā līguma noteikumos un atmaksāta pakāpeniski.

Kredītu apvienošanas veidi

Bezmaksas jeb bezprocentu

Pirmais kredīts bez maksas un procentiem ir pieejams tikai izvēloties aizņēmumu uz maks. 30 dienām. Kredītu apvienošana bez maksas ir iespējama tikai vienā scenārijā – to veic Jūsu tēvs, māte, laulātais vai bērns. Kreditori šādu pakalpojumu nepiedāvā,  jo tas būtu pretrunā ar jebkura biznesa loģiku. Procentu likmes apvienojot ātros kredītus vai citus aizdevumu veidus ir atkarīgas no darījuma summas, termiņa, Jūsu saistībām (aizdevumu skaits) un citiem mainīgajiem. Pirms reāli noslēgt darījumu, pārliecinieties par izmaksām. Galvenais, lai pēc kredīta refinansēšanas Jūsu ikmēneša maksājumi kļūst mazāki un visa līguma darbības ietvaros būtu jāmaksā mazāk nekā iepriekš.

Bez darba vietas, taču ar citiem ienākumiem

Darbs uzņēmumā vai valsts iestādē nav vienīgā iespēja saņemt ienākumus. Kreditori to labi apzinās un šī iemesla dēļ tiek piedāvāt arī kredītu apvienošana bez darba vietas, pie nosacījuma, ka Jums ir citi ienākumu avoti. Pensija, pašnodarbinātais, dividendes, autoratlīdzība, izdienas pensija, ienākumi no kapitāla, atsevišķos gadījumos arī pabalsti – šie visi ir likumīgi un oficiāli ienākumu avoti, kas ir iespējami cilvēkiem bez oficiālas darba vietas. Bezdarbniekiem un cilvēkiem bez jebkādiem oficiāliem ienākumiem viena vai vairāku aizdevumu pārkreditēšana netiek piedāvāta.

Bez ķīlas un nodrošinājuma

Apvienot visus aizņēmumus vienā maksājumā bez ķīlas ir iespējams cilvēkiem, kam nav slikta kredītvēsture un ir samērā augsti ienākumi. Gadījumos, kad ikmēneša izdevumi “noēd” lielāko daļu ieņēmumu, ar algu vien būs par maz, lai saņemtu jaunu kredītu. Šobrīd ir stājies spēkā nosacījums, kas liek visiem nebanku aizdevējiem un arī kredītiestādēm pārbaudīt klientu ienākumus visās situācijās. Statistika liecina, ka tas atstās ietekmi uz visu sektoru. Šī un citu iemeslu dēļ vairumā gadījumu aizņēmējiem tiek piedāvāta kredītu apvienošana pret nekustamā īpašuma ķīlu. Galvenais pluss – zemākas procentu likmes. Tā kā aizdevums tiek izsniegts pret ķīlu, kreditors var būt drošs, ka sliktākajā scenārijā varēs atgūt savu naudu, atsavinot Jūsu nekustamo īpašumu.

Ar sabojātu kredītvēsturi un kredīti parādniekiem

Ja Jums ir vajadzīga kredītu apvienošana, tas automātiski nozīmē, ka esat pieskaitāms pie parādniekiem. Labie parādnieki ir visi tie kredītņēmēji, kas godprātīgi pilda saistības un veic maksājumus saskaņā ar grafiku. Sliktie parādnieki ir tie, kas maksājumus kavē bieži un ilgstoši. Kad tas atkārtojas vairākas reizes, vai parādi netiek maksāti ilgāk par 30 dienām, aizdevējam ir tiesības klientu iekļaut parādnieku melnajā sarakstā – kredītu reģistrā, kur tiek apkopotas ziņas par nemaksātājiem. Negatīva jeb slikta kredītvēsture ir kā kauna zīmogs un to redzēs ikviens komersants, kuram ir pieeja parādnieku reģistriem. Ja gribēsiet apvienot kredītus ar sliktu vai ļoti sliktu vēsturi, iespējams, ka automātiski piedzīvosiet atteikumu. Otra iespēja – pārkreditācija pret ķīlu. To var piedāvāt kreditors, kas iedziļinas Jūsu situācijā un redz, ka ieraksts parādnieku reģistrā ir veikts salīdzinoši neliela pārkāpuma dēļ. Reālā dzīvē katra situācija ir individuāla un atbildi par aizdevuma pieejamību Jūs varat noskaidrot tikai personīgi, aizpildot pieteikumu.

No 18, 19 vai 20 gadiem

Jaunībā jūra liekas līdz ceļiem, bet finanšu pasaulē darbojas citas likumsakarības. TIkko pilngadību sasniegušie – 18 un 19 gadus vecie tiek uzskatīti par salīdzinoši neuzticamiem. Viņiem parasti tiek piedāvāti mazāki kredīti, ar īsāku atmaksas termiņu. Visam, protams, ir izņēmumi un arī pavisam “zaļš gurķis” var strādāt un pelnīt daudz, taču nereti jaunieši ir bez darba vietas un bez ienākumiem. Ja vajag kredītu pagarināt vai nepieciešams pāriet pie cita kreditora ar līdzšinējām saistībām, apvienot kredītus 18 vai 19 gados var būt probemātiski. Sasniedzot 20 gadu vecumu, situācija mainās, jo šis ir minimālais slieksnis pie kura vairums kreditoru jaunieti uzskata par pilntiesīgu kredītņēmēju. Tas atspoguļojas arī plašākā piedāvājumu klāstā un citās priekšrocībās.

Ārzemēs strādājošajiem

Uz ārzemēm ir izbraukuši vairāki simti tūkstoši iedzīvotāju, kas strādā, dzīvo un tērē naudu ārpus Latvijas. Kādā brīdi viņiem vajag kredītu vai aizdevumu apvienošanu, lai samazinātu izmaksas. Tāpat ir daudzi vietējie cilvēki, kas dzīvo uz vietas Latvijā, bet strādā ārzemēs caur internetu vai arī dodas regulāros komandējumos. Ja alga tiek saņemta bankas kontā Latvijā un neesat iekļauti parādnieku reģistros (ar aktīviem kavētiem parādiem), tad apvienot kredītus būs daudz vieglāk. Kreditoru galvenā interese ir ienākumu regularitāte, pārbaudāmība un klienta uzticamība. Strādājot ārzemēs ienākumi ir augstāki nekā tiem, kam darba vieta ir Latvijā. Tas ir pluss, ko var un vajag izmantot arī reizēs, kad nepieciešams aizdevums vai pārkrediēšanās.

Noderīgas ziņas

Kādas ir kredītu nemaksāšanas sekas?

Kādas ir kredītu nemaksāšanas sekas?

Latvijā šobrīd ir gana daudz kredītņēmēju, kas apzinās, ka tuvākajā laikā nespēs vai jau nespēj nomaksāt kredītus. Likumsakarīgi, ka šādās reizēs rodas daudzi jautājumi par to, kas notiks, ja kredītmaksājumi netiks veikti. Turpinājumā noskaidrosim atbildes uz biežāk...

Pieejamo kredītu veidi

Pieejamo kredītu veidi

Latvijā šobrīd ir pieejami dažādi kredītu veidi – ātrie, sms kredīti, patēriņa, hipotekārie, pret auto u.c. Katrs ir paredzēts citām vajadzībām. Uzzini, kurš ir Tev piemērotāks.

PRIVĀTPERSONAS MAKSĀTNESPĒJA UN BANKROTS

PRIVĀTPERSONAS MAKSĀTNESPĒJA UN BANKROTS

Maksātnespēja palīdz atbrīvoties no parādiem. Kad liekas, ka viss ir zaudēts, ir laiks rīkoties, lai atgūtu pašcieņu un sāktu dzīvot pa jaunam. Šo procedūru Latvijā jau ir izmantojuši vairāki tūkstoši kredītu ņēmēji.