Auto kredīts

Auto kredīts ir viens no ātrākajiem veidiem kā tikt pie sava transportlīdzekļa. Izvēloties kredītu, nevis līzingu varēsiet auto uzreiz reģistrēt uz sava vārda. Salīdziniet piedāvājumus un izvēlies sev piemērotāko. Izvērtējiet iespējas atmaksāt. Aizņemieties atbildīgi. Piedāvājumi paredzēti saimnieciskās darbības veicējiem.


 

  Vecums Īpaši nosacījumi Izskatīšana 1. kredīts līdz Maks. termiņš
19 – 75 Samazināti procenti (pieejams arī auto līzings) 1 minūte 25000 € 10 gadi
moneza kredit 20 – 70 Jebkura vecuma auto iegādei 30 minūtes 10000 € 6 gadi
20 – 75 Ikmēneša aizdevuma likme no 0.75%. Bez obligāta KASKO 30 minūtes 10000 € 5 gadi

Info: Pieteikšanās ir bez maksas (profila apstiprināšana 0,01 eur). Maksājumi jāveic tikai tad, ja nolemsi pieņemt kreditoru piedāvājumu un piekritīsi līguma nosacījumiem. 

 

Auto kredītu piedāvājumi saimnieciskās darbības veicējiem tagad pieejami arī internetā.

  Nosacījumi

Samazināti procenti


Līdz 25000 eur ar termiņu līdz 10 gadiem.

moneza kredit

Jebkura vecuma auto iegādei


Samazināti procenti. Līdz 10000 eur ar termiņu līdz 6 gadiem.

Bez KASKO


Ikmēneša aizdevuma likme no 0.75%.
Līdz 10000 eur ar termiņu līdz 5 gadiem.

Info: Pieteikšanās ir bez maksas (profila apstiprināšana 0,01 eur). Maksājumi jāveic tikai tad, ja nolemsi pieņemt kreditoru piedāvājumu un piekritīsi līguma nosacījumiem. 


Auto kredīti ir viens no populārākajiem aizdevumu veidiem transportlīdzekļa iegādei Latvijā. Šo finanšu pakalpojumu var izmantot jaunas, mazlietotas un lietotas automašīnas iegādei. Pirmais solis ir pieteikuma anketas aizpildīšana. Noskaidro savas iespējas internetā. (Alternatīvus piedāvājumus skat. Kredit sākumlapā.)

Auto kredīts ar zemu procentu likmi 

Saņemt finansējumu auto iegādei Latvijā var cilvēki, kas sasnieguši 18, bet biežāk 20 gadu vecumu. Galvenās prasības – regulāri ienākumi, pozitīva kredītvēsture, pārliecība, ka atmaksāsiet naudu savlaicīgi. Piesakoties auto kredītam tūlīt, atbildi par tā pieejamību saņemsi jau pavisam drīz. Daži kreditori sola, ka atbildi varētu sniegt pat 1 minūtes laikā, taču reālāk būtu rēķināties ar 20 – 30 minūtēm.

Latvijā ir daudzi cilvēki, kas pārkāpuši saistības un rezultātā ir iekļuvuši parādnieku reģistros. Situācijās, kad vecie parādi ir nomaksāti, izredzes saņemt auto kredītu neapšaubāmi būs lielākas nekā tad, ja kavētie parādi vēl nav atmaksāti. Pēdējā gadījumā kredītvēsture tiek uzskatīta par problemātisku vai ļoti sliktu un aizdevums netiks piešķirts. 

Kad izvēlēts aizdevējs pie kura noformēt auto kredītu uz zemiem procentiem, ir jāaizpilda anketa.. Pieteikumā ir jānorāda būtiskākā informācija par sevi – kontaktinformācija, aizdevuma summu, termiņš, ikmēneša maksājuma apmērs, ienākumi un pašreizējās kredītsaistības. Ja vēlaties iegūt vairākus piedāvājumus, aizpildiet pieteikumus vairākās firmās. 

Svarīgi – jums ir jādod piekrišana datu vērtēšanai kredītvēstures datu bāzēs, VID, Latvijas bankas un VSAA reģistros. Šie ir galvenie veidi, kā aizdevēji pārbauda informāciju par potenciālajiem klientiem. 

Ja  ienākumu apmērs ir nepietiekams, lai saņemtu kredītu, varat papildus piesaistīt galvotāju (līdzaizņēmēju). Nereti divu cilvēku, piemēram, vīra un sievas vai tēva un dēla kopējie ienākumi ir vairāk kā pietiekoši, lai saņemtu aizdevumu un/vai izdevīgākus līguma nosacījumus.

Galvotājam jārēķinās, ka gadījumā, ja aizņēmējs nepildīs savas saistības, galvotājam būs jāapmaksā kredītņēmēja saistības pilnā apmērā. Situācijās, kad pietrūkst vien neliela naudas summa – daži simti eiro reizēm noder ātro kredītu uzņēmumi, kuros pirmajā reizē var aizņemties līdz 3000 eur uz vienu mēnesi bez komisijas un procentiem.

Kā izvēlēties aizdevēju?

Auto tirgus Latvijā ir salīdzinoši ļoti plašs un visbiežāk tiek pirkti lietotas automašīnas, retāk mazlietoti auto. Pircēj, kuriem jāveic lieli attālumi un ir svarīgas izmaksas nereti lūkojas, lai transporta līdzeklis būtu ekonomisks ar lētu ekspluatāciju. Iebūvēta auto gāzes iekārta ir liels bonuss, ja jāizvēlas starp diviem šķietami vienādiem transportlīdzekļa variantiem.

Izvēloties finansēšanas iespējas, varat dot priekšroku auto kredītam vai auto līzingam

Kredīts ļauj nopirkt auto uzreiz, kļūt par tā īpašnieku un ik mēnesi maksāt noteiktu summu par kredīta dzēšanu. 

Otrā iespēja ir auto līzings – kur aizdevējs nopērk automašīnu, reģistrē to uz sava vārda un ieraksta aizņēmēju, kā lietotāju. Līzings var būt lētāks, bet jums nebūs pilnas īpašumtiesības uz transportlīdzekli, līdz brīdim, kad tas tiks izmaksāts. 

Vai pērkot auto ir vajadzīga apdrošināšana?

Latvijā obligātā civiltiesiskā apdrošināšana (OCTA) ir jāpērk pilnīgi visiem, taču KASKO nav obligāta.

Pērkot transporta līdzekli, kura vērtība pārsniedz noteiktu slieksni, uzņēmums var prasīt klientam papildus iegādāties arī kasko apdrošināšanu. Tas nenoliedzami sadārdzina izmakas, taču reizē arī pasargā no nepatīkamiem pārsteigumiem – zādzība, sastapšanās ar meža dzīvniekiem. Izvēloties kasko, jāņem vērā, ka katrai polisei ir noteikts arī pašrisks, kas paredz, ka mazus bojājumus klients sedz no savas kabatas. Ja nevēlaties papildus maksāt par apdrošināšanu, izvēlieties uzņēmumu, kurā netiek prasīta kasko vai pērciet lētāku automašīnu.

Attiecībā uz auto apdrošināšanu, lielākoties nav būtiski, vai Jums ir konts Swedbank, DNB, Nordea, DNB, Norvik, Citadele vai kādā citā bankā. Atsevišķos gadījumos savā bankā kasko apdrošināšana būs lētāka, taču tie vairāk ir izņēmumi. Lētāko cenu varat atrast, izmantojot internetā pieejamos auto apdrošināšanas kalkulatorus.

Kur iegūt papildus informāciju?

Izvēlieties sev piemērotāko piedāvājumu, spiediet uz attiecīgās pogas un aizpildiet pieteikuma anketu. Pēc anketas nosūtīšanas Jūs saņemsiet piedāvājumu savā epastā. Līguma parakstīšana noritēs uzņēmuma birojā. Ja radīsies kādi neskaidri jautājumi, izrunājiet tos ar kredītspeciālistu. Maksimālā summa, ko piedāvā nebanku aizdevēji internetā ir 15 000 eiro, taču parasti klienti neaizņemas vairāk par 5000 eiro.

Atceries – jo mazāks auto kredīts tiks paņemts, jo mazāk būs jāmaksā procentos un ātrāk būsiet brīvi no kredītsaistībām. Plašāku informāciju par dažādiem citiem kredītu veidiem varat meklēt kredit.lv sākumlapā.

Vai man vajag ņemt auto kredītu?

Pirms pieņemt lēmumu par aizdevuma nepieciešamību ir svarīgi godīgi izvērtēt savu kredītspēju. Ir daudzi cilvēki Latvijā, kuriem nav problēmas pieteikties auto kredītam un to arī saņemt. Problēmas rodas brīdī, kad aizdevumu ir jāsāk atmaksāt. Daļai grūtības rada maksājumu termiņu ievērošana (aizmāršība), citi nav pareizi aprēķinājuši savas finansiālās iespējas un pēc tam kož pirkstos. Lai tas nenotiktu ar Jums, rūpīgi izvērtējiet savu maksātspēju vēl pirms darījuma noformēšanas.

Auto kredītu var izvēlētēties situācijās, kad ir vajadzīgs savs transporta līdzeklis un esiet gatavi un spējīgi maksāt par to katru mēnesi vienādu naudas summu. Absolūti lielākajā daļā gadījumu klienti izvēlas auto līzingu vai kredītu dēļ nepieciešamības. Jebkurš vieglais auto ir salīdzinoši dārgs, arī mazlietots vai lietots un Latvijā reti, kurš var atļauties to nopirkt no savas algas. Ja ir veidoti uzkrājumi, lieliski, jo transporta līdzekli var nopirkt par saviem uzkrājumiem. Pārējiem atliek paļauties uz kreditoru labvēlību, šādā veidā ļaujot tiem nopelnīt un pārmaksājot.

Labā ziņa – brīdī, kad parādsaistības būs nokārtotas un vairs nebūs jāmaksā auto kredītu procenti, varēsiet savu auto pārdot, ieķīlāt vai kādam uzdāvināt. Gūtā pieredze, veicot maksājumus par transporta līdzekli, var kalpot par labu pieredzi nākotnē. Rīkojieties atbildīgi.

Auto kredīta veidi 

  • Auto kredīti ar sliktu kredītvēsturi

Vai es varu nopirkt auto līzingā ar sabojātu kredītvēsturi?

Mēs zinām – kredītņēmēji, kas ilgstoši kavēi maksājumus nokļūst parādnieku reģistros. Brīdi, kad vajadzīgs atkārtoti aizņemties vai pirkt auto kredītā var rasties problēmas. Papildus šķēršļi var rasties situācijās, kad vecie – kavētie parādi nav nomaksāti. Vai šādās situācijās varēs aizņemties naudu auto iegādei? Iespējams.

Katrs gadījums ir individuāls un kredītspeciālisti rūpīgi vērtē visus pieteikumus. Atteikums vienā uzņēmumā nenozīmē, ka piedzīvosiet atteikumu arī citā. Mūsu sagatavotais auto kredītu kalkulators parāda dažādas aizņemšanās iespējas, ko piedāvā nebanku aizdevēji. 

Situācijās, kad vajadzīgs auto līzings ar sliktu kredītvēsturi var palīdzēt šādi pasākumi:

  • nokārtojiet kavētos maksājumus;
  • prasiet mazāku summu un piedāvājiet lielāku pirmo iemaksu (ja izvēlēts auto līzings nevis kredīts);
  • piesaistiet galvotāju (galvotājs ir līdzatbildīgs par maksājumu veikšanu).

Rēķinieties, ka auto naudas kredīts problemātiskiem klientiem i var tikt piedāvāts ar sliktākiem nosacījumiem (augstāki procenti, īsāks termiņš). Kopumā vienīgais veids, kā apzināt savas iespējas ir iesniegt izvērtēšanai vairākus auto aizdevuma pieteikumus.

  • Auto kredīts bez oficiālas darba vietas

Strādājat pelēkajā sektorā un saņemat algu aploksnē? Īstermiņā tas var būt izdevīgi, bet neviens oficiālais kreditors neļaus noformēt auto kredītu bez oficiālas darba vietas. Kādēļ? Pirmkārt, šādu cilvēku ienākumi nav pārbaudāmi. Tas nozīmē, ka aizdevējs nevar pārliecināties par jūsu reālo maksātspēju. Otrkārt, pastāv viedoklis, ka cilvēki, kas nemaksā nodokļus nav godprātīgi un, ja apkrāpa valsti, var apkrāpt arī naudas aizdevēju. 

Ja plānojat ņemt auto kredītu, sāciet maksāt nodokļus un dariet to vismaz 6 mēnešus. Pēc tam piesakieties aizdevumam internetā. Otra iespēja ir aizņemties naudu no pazīstamiem cilvēkiem – privātpersonām un atmaksāt pakāpeniski. 

  • Ar galvotāju vai pret nodrošinājumu

Jā, auto kredīts ar galvotāju var nodrošināt labākus nosacījumus arī cilvēkiem, kas citādā veidā nevar tikt pie kredīta vai auto līzinga.

Galvotājs kalpo kreditoram kā papildus garantija, ka naudas līdzekļi tiks savlaicīgi atmaksāti. Lielākoties, paši aizdevēji piedāvā klientam piesaistīt galvotāju, solot auto kredītu ar zemākiem procentiem vai zemāku ikmēneša maksājumu.

  • Auto kredīts ārzemēs strādājošajiem

Strādā ārzemēs, bet vēlies pirkt auto uz kredīta Latvijā? Daļa aizdevēju piedāvā aizdot naudu arī cilvēkiem, kas saņem algu ārzemēs, bet dzīvo Latvijā. Salīdzinoši liela šīs grupas pārstāvju daļa ir transporta nozarē strādājošie – jūrnieki un kravas auto šoferi, kā arī celtnieki un citi latvieši ārzemēs.

Aizņemties naudu automašīnas iegādei var izdoties, ja alga tiek skaitīta uz kontu bankā Latvijā.  Pretējā gadījumā noformēt auto kredītu ar zemu procentu likmi vai pat augstiem procentiem būs praktiski neiespējami. 

Kopumā esam apskatījuši plašu informāciju par transportlīdzekļa iegādi kredītā. Ja vēlaties noskaidrot savas iespējas, aizpildiet pieteikumu auto kredītam internetā un saņemsiet pieteikumu no aizdevēja. Jums nav pienākums izmantot piedāvājumu, ja tas nav saistošs. Anketas aizpildīšana ir bezmaksas un neuzliek nekādas saistības.