Auto kredīts

Piesakies auto kredītam vai auto līzingam un sāc braukt ar savu jauno auto jau šodien. Ja nevēlies krāt naudu automašīnas iegādei vairākus mēnešus vai pat gadus, tad šis var būt noderīgs risinājums. Aizpildi anketu un noskaidro savas iespējas. Iespējams, ka tiksi pie sava braucamā daudz ātrāk nekā domā. Pirms rīkoties, izvērtē iespējas atmaksāt aizdevumu. Aizņemies atbildīgi.

Vecums Akcija Atbilde 1. kredīts līdz Maks. termiņš
mogu-lv 18 – 70 Auto līzings līdz 90% no auto vērtības 30 minūtēs 15000 € 6 gadi

informācija

mogu-lv 18 – 70 KASKO pēc vēlēšanās 30 minūtēs 20000 € 6 gadi

informācija

big-banka 21 – 73 Auto kredīts bez pirmās iemaksas, bez KASKO 30 minūtes 15000 € 6 gadi

informācija

Auto kredīts ir viens no populārākajiem aizdevumu veidiem transportlīdzekļa iegādei Latvijā. Šo finanšu pakalpojumu var izmantot jaunas, mazlietotas un lietotas automašīnas iegādei. Pirmais solis ir anketas aizpildīšana. Noskaidro savas iespējas internetā.

Saņemt auto kredītu

Latvijā kredīts auto iegādei tiek piedāvāts visiem, kas sasnieguši vismaz 18, biežāk 21 gadu vecumu. Protams, lai aizdevums tiktu apstiprināts, ir Auto iegādes izmaksu kalkulators - kredīta vai līzinga izvēlei. svarīgi, lai klienta ienākumi būtu pietiekami kredīta atmaksai. Izvērtējot pieteikumus, uzņēmums pārbauda datus parādnieku reģistros, kā rezultātā auto kredīts ar sliktu kredītvēsturi visbiežāk Latvijas iedzīvotājiem internetā tiek noraidīts.

Aizpildot anketu, Jums būs jānorāda informācija par aizdevuma summu, termiņa, ikmēneša maksājuma apmērs, ienākumi un pašreizējās kredītsaistības. Ja neesat droši, ka ienākumu apmērs ir pietiekams, lai saņemtu kredītu, varat papildus piesaistīt galvotāju (līdzaizņēmēju). Nereti divu cilvēku, piemēram, vīra un sievas vai tēva un dēla kopējie ienākumi ir vairāk kā pietiekoši, lai saņemtu aizdevumu un/vai izdevīgākus līguma nosacījumus. Galvotājam jārēķinās, ka gadījumā, ja aizņēmējs nepildīs savas saistības, galvotājam būs jāapmaksā kredītņēmēja saistības pilnā apmērā. Situācijās, kad pietrūkst vien neliela naudas summa – daži simti eiro reizēm noder ātro kredītu uzņēmumi, kuros pirmajā reizē var aizņemties līdz 300 eur uz vienu mēnesi bez komisijas un procentiem.

Kādu aizdevumu izvēlēties automašīnas iegādei?

Auto tirgus Latvijā ir salīdzinoši ļoti plašs un visbiežāk tiek pirkti lietotas automašīnas, retāk mazlietoti auto. Pircēj, kuriem jāveic lieli attālumi un ir svarīgas izmaksas nereti lūkojas, lai transporta līdzeklī ir iebūvēta auto gāzes iekārta. Jebkurā no variantiem ir pieejami divi varianti – auto kredīti, kas būtībā ir aizdevums patēriņa vajadzībām vai līzings auto iegādei. Pirmā iespēja ļauj nopirkt auto uzreiz, kļūt par tā īpašnieku un ik mēnesi maksāt noteiktu summu par kredīta dzēšanu. Otrā iespēja ir auto līzings, kura ietvaros uzņēmums nopērk automašīnu, reģistrē to uz klienta vārda, taču vienlaikus uzliek ķīlu, kas neļauj auto pārdot vai iznomāt. Reizēm līzinga uzņēmumi reģistrē automašīnu uz sava vārda, bet klients tiek reģistrēts kā auto lietotājs. Abos variantos īpašumtiesības pircējam pāriet tikai pēc tam, kad parādsaistības ir nosegtas pilnā apmērā.

Klientiem, kuriem ir vajadzīgs nevis auto uz nomaksu, bet auto līzings bez pirmās iemaksas, kredīts auto iegādei varētu būt piemērotāks, jo nodrošinās iespēju nopirkt automašīnu vienā maksājumā. No otras puses, līzinga devēji reizēm piedāvā izdevīgākas procentu likmes, tādēļ pirms lēmuma pieņemšanas ir vērts izvērtēt abus variantus. Ja vēl neesat noskatījuši sev piemērotu automašīnu, taču vēlaties doties uz auto tirdzniecības vietām, zinot, ka Jums pieejama noteikta naudas summa, kredītlīnija jeb kredītlimts var noderēt.

Vai pērkot auto ir vajadzīga apdrošināšana ?

Latvijā obligātā civiltiesiskā apdrošināšana (OCTA) ir jāpērk pilnīgi visiem, taču KASKO nav obligāta. Pērkot transporta līdzekli, kura vērtība pārsniedz noteiktu slieksni, uzņēmums var prasīt klientam papildus iegādāties arī kasko apdrošināšanu. Tas nenoliedzami sadārdzina izmakas, taču reizē arī pasargā no nepatīkamiem pārsteigumiem – zādzība, sastapšanās ar meža dzīvniekiem. Izvēloties kasko, jāņem vērā, ka katrai polisei ir noteikts arī pašrisks, kas paredz, ka mazus bojājumus klients sedz no savas kabatas. Ja nevēlaties papildus maksāt par apdrošināšanu, izvēlieties uzņēmumu, kurā netiek prasīta kasko vai pērciet lētāku automašīnu.

Attiecībā uz auto apdrošināšanu, lielākoties nav būtiski, vai Jums ir konts Swedbank, DNB, Nordea, DNB, Norvik, Citadele vai kādā citā bankā. Atsevišķos gadījumos savā bankā kasko apdrošināšana būs lētāka, taču tie vairāk ir izņēmumi, tādēļ vajadzības gadījumā iesakam izmantot kādu auto apdrošināšanas kalkulatoru.

Kur iegūt papildus informāciju?

Izvēlieties sev piemērotāko piedāvājumu, spiediet uz attiecīgās pogas un aizpildiet pieteikuma anketu. Pēc anketas nosūtīšanas Jūs saņemsiet piedāvājumu savā epastā. Līguma parakstīšana noritēs uzņēmuma birojā. Ja radīsies kādi neskaidri jautājumi, izrunājiet tos ar kredītspeciālistu. Maksimālā summa, ko piedāvā nebanku aizdevēji internetā ir 15 000 eiro, taču parasti klienti neaizņemas vairāk par 5000 eiro. Jāatceras, ka, jo mazāks auto kredīts tiks paņemts, jo mazāk būs jāmaksā procentos un ātrāk būsiet brīvi no kredītsaistībām. Plašāku informāciju par dažādiem kredītu veidiem varat iegūt kredit.lv sākumlapā.

Vai man vajag ņemt auto kredītu?

Pirms pieņemt lēmumu par aizdevuma nepieciešamību ir svarīgi godīgi izvērtēt savu kredītspēju. Ir daudzi cilvēki Latvijā, kuriem nav problēmas pieteikties auto kredītam un to arī saņemt. Problēmas rodas brīdī, kad aizdevumu ir jāsāk atmaksāt. Daļai grūtības rada maksājumu termiņu ievērošana (aizmāršība), citi nav pareizi aprēķinājuši savas finansiālās iespējas un pēc tam kož pirkstos. Lai tas nenotiktu ar Jums, rūpīgi izvērtējiet savu maksātspēju vēl pirms darījuma noformēšanas.

Auto kredītu var izvēlētēties situācijās, kad ir vajadzīgs savs transporta līdzeklis un esiet gatavi un spējīgi maksāt par to katru mēnesi vienādu naudas summu. Absolūti lielākajā daļā gadījumu klienti izvēlas auto līzingu vai kredītu dēļ nepieciešamības. Jebkurš vieglais auto ir salīdzinoši dārgs, arī mazlietots vai lietots un Latvijā reti, kurš var atļauties to nopirkt no savas algas. Ja ir veidoti uzkrājumi, lieliski, jo transporta līdzekli var nopirkt par saviem uzkrājumiem. Pārējiem atliek paļauties uz kreditoru labvēlību, šādā veidā ļaujot tiem nopelnīt un pārmaksājot.

Labā ziņa – brīdī, kad parādsaistības būs nokārtotas un vairs nebūs jāmaksā auto kredītu procenti, varēsiet savu auto pārdot, ieķīlāt vai kādam uzdāvināt. Gūtā pieredze, veicot maksājumus par transporta līdzekli, var kalpot par labu pieredzi nākotnē. Rīkojieties atbildīgi.