Kredīts uzņēmumiem

Kredīti uzņēmumiem – apgrozāmajiem līdzekļiem, naudas plūsmas nodrošināšanai, rēķinu refinansēšanai vai citām vajadzībām. Pieteikuma aizpildīšana un izvērtēšana ir bezmaksas. 

Aizdevējs Piezīmes* Vecums GPL** Ātrums*** 1. kredīts līdz  Aizdevuma termiņš Saņemt piedāvājumu
Pieteikšanās bez maksas, komisija no 3%, slēdzot līgumu.
20 – 75 pēc vienošanās 3 – 5 dienas
līdz 90% no NĪ vērtējuma līdz 20 gadiem

vivus kredit Piedāvājumā tikai patēriņa aizdevums 20 – 75 no 47% 15 minūtēs 7000 € līdz 5 gadiem

moneza kredit 3 aizdevumi uzņēmējiem- a) aizdevums uzņēmumam bez ķīlas, b) kredīts rēķinu refinansēšanai, c) kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu. 20 – 75 pēc vienošanās (no 1,59% mēnesī) 1 stunda 500`000 € līdz 3 gadiem

Tikai pret nekustamā īpašuma ķīlu 20 – 75 pēc vienošanās no 1 dienas 200`000 € līdz 15 gadiem

Stabila naudas plūsma uzņēmējdarbībā ir viens no priekšnosacījumiem jebkura biznesa pastāvēšanai. Finansiāls atbalsts var palīdzēt nodrošināt stabilitāti un vienlaikus sniedz iespēju sasniegt izvirzītos mērķus ātrāk. Arī situācijās, kad topošajiem uzņēmējiem ir vien biznesa plāns un liela degsme, kredīts noteiktos apstākļos var tikt piešķirts. Kredīti privātpersonām salīdzināti ātro kredītu nodaļā.

Kredīts uzņēmumiem ir pieejams visdažādākajām vajadzībām – biznesa uzsākšana, uzņēmējdarbības attīstība, apgrozāmie līdzekļi, cita biznesa iegādei. Finansējuma saņemšanai vairs nav vajadzīgas liekas formalitātes un procedūra ir maksimāli vienkāršota. Noskaidro, kā tiek izsniegts kredīts uzņēmumam un kā to saņemt ātrāk. Tabulā apkopoti piedāvājumi, kas pieejami arī privātpersonām bez uzņēmuma.

Kas ir kredīts uzņēmumiem?

Liela daļa uzņēmumu mūsdienās uzsāk savu darbību ar aizņemtu naudu un arī savas darbības laikā izmanto kredītus, lai finansētu savu darbību vai attīstītos straujāk. Kredīts biznesa uzsākšanai ir vajadzīgs visiem, kam navizveidoti pietiekami uzkrājumi un/vai ir plānots darboties jomā, kur vajadzīgs liels sākotnējais kapitāls. Iespējas nopelnīt ir mums visapkārt, taču, lai tās izmantotu ir vajadzīga aktīva rīcība. Aizņemoties jaunam biznesam, ir iespējams sākt strādāt uzreiz, nevis pēc 10, 20 vai 30 gadiem. Jāņem arī vērā, ka biznesa iespējas, kas pastāv patlaban pēc dažiem gadiem, visticamāk, vairs nebūs.

kredits uznemumiem

Ja darbojaties jau ilgstoši, aizdevumi biznesam var palīdzēt attīstīties straujāk. Kā? Jaunu ražošanas iekārtu, programmatūras, aprīkojuma iegāde, nekustamā īpašuma vai komerctransporta iegāde, apgrozāmo līdzekļu palielināšana – šie ir populārākie iemesli kredīta izmantošanai uzņēmējdarbībā, taču nebūt ne vienīgie. Biznesa kredīta veidi ir dažādi un arī cilvēki, kas tos izvēlas Latvijā mēdz būt ļoti atšķirīgi.

Bezprocentu kredīts – aizdevums bez maksas

Uzņēmumiem kredīts bez maksas nav pieejams, taču pieteikuma aizpildīišana un izvērtēšana ir bez maksas. Arī bezprocentu kredīti uzņēmumiem netiek piedāvāti, taču uzticamiem klientiem ir iespējams iegūt maksimāli zemu procentu likmi.

Procentu Likmes lielums ir atkarīgs no uzņēmuma līdzšinējiem darbības rezultātiem, naudas plūsmas, gada pārskata, operatīvās darbības pārskata un citiem finanšu rādītājiem. Arī uzņēmuma īpašnieka kredītspējas vērtējumam ir nozīme, lemjot par aizdevuma procentu likmes apmēru.

Aizdevumi biznesam bez ķīlas vai galvotāja

 • Aizdevums biznesam bez ķīlas vai galvojuma pēc rūpīgas maksātspējas pārbaudes var tikt piešķirts, taču parasti tikai nelielā apjomā.
 • Lielākas iespējas aizņemties bez ķīlas ir uzņēmumiem, kam ar kreditoru ir izveidojusies ilgtermiņa sadarbība. Attiecībās ar jaunajiem klientiem vairumā gadījumu tiek prasīta ķīla – nekustamais īpašums, auto vai kādas citas garantijas.
 • Galvotājs var būt nepieciešams situācijās, kad ar kustamā vai nekustamā īpašumu ķīlu vien ir par maz un aizdevējam ir vajadzīgas papildus garantijas.Visbiežāk kredīts uzņēmumiem un biznesa uzsākšanai tiek izsniegts bez galvotāja.

Bez darba vietas un bez ienākumiem

Kredīts uzņēmumiem tiek piešķirts, balstoties uz uzņēmuma darbības un finanšu rādītājiem. Pieteikuma iesniedzēja (īpašnieka, valdes locekļa, paraksttiesīgas amatpersonas) ienākumiem vairumā gadījumu nav izšķiroša nozīme. Nauda tiek aizdota juridiskai personai, līdz ar to tiek vērtēti uzņēmuma finanšu dati. Izņēmums ir kredīts uzņēmējdarbības uzsākšanai.

Uzsākot jaunu biznesu, tiek vērtēta īpašnieku un dalībnieku maksātspēja, ķīla, komandas līdzšinējā pieredze un spēja realizēt izvirzītos biznesa mērķus. Atbilstoša ķīlas vērtība ir pietiekams nodrošinājums arī situācijas, kad nav oficiālas darba vietas, pie nosacījuma, ka pieteikuma iesniedzējam ir gana lieli uzkrājumi.

Kredīts parādniekiem ar negatīvu kredītvēsturi

Latvijā ir gana daudz uzņēmēju, kas pirmajās reizēs nav guvuši panākumus, taču šobrīd ir ļoti veiksmīgi. Apturot uzņēmuma darbību vai piedzīvojot bankrotu, reizēm tiek sabojāta arī īpašnieka kredītvēsture. Tas ir dabīgs process, taču var būt šķērslis turpmākai sadarbībai ar aizdevēju. Aizdevums uzņēmumiem tiek piešķirts, balstoties uz juridiskās personas finanšu datu izvērtējumu. Tāpat tiek pārbaudīta informācija vai uzņēmumam nav aktuāli parādi – nenomaksāti nodokļi VID.

Divi sadarbības scenāriji: 

 • Ja vēlaties saņemt kredītu biznesa uzsākšanai, taču Jums ir negatīva kredītvēsture – sadarbības iespējas būs stipri ierobežotas.
 • Ja vēlaties paplašināt uzņēmējdarbību un uzņēmumam ir pozitīvi finanšu rādītāji, taču Jums ir slikta kredītvēsture, sadarbība varētu izdoties gana veiksmīga. Pirms pieteikuma iesniegšanas iesakam nokārtot vecos parādus un, lai ziņas par parādu nomaksu būtu redzamas parādnieku reģistru datu bāzēs.

Aizdevums uzņēmumiem no 18 vai 20 gadiem

Kredīts uzņēmumiem Latvijā visbiežāk tiek izsniegts personām, kas sasniegušas vismaz 20 gadu vecumu. Jaunieši, kas tikko sasnieguši 18 vai 19 gadus vairumā gadījumu ir bez darba vietas un nav maksātspējīgi. To zinot kredītdevēji ir ieviesuši ierobežojumus naudas aizdošanai, taču visam vienmēr ir iespējami arī izņēmumi. Ja Jums ir mantots bizness vai tikko dibinātam start-up uzņēmuma ir teicami rezultāti, aizdevums uzņēmumam var tikt piešķirts arī 18 gadu vecumā. Arī situācijās, kad vēlaties uzsākt uzņēmējdarbību, noteiktos apstākļos var būt iespējams saņemt kredītu arī tikko sasniedzot pilngadību.

Kredīts uzņēmumiem – piešķiršanas process soli pa solim

Vispirms salīdziniet piedāvājumus un izvēlieties sev piemērotāko variantu. Nākamais solis ir pieLai reģistrētos un saņemtu kredītu veic šādas darbības:

 1. Aizpildiet vienu vai vairākus pieteikumus, lai saņemtu vairāk informāciju par savām iespējām un varētu izvēlēties labākos piedāvājumus. Pieteikumā norādiet visu prasīto informāciju, sevišķi kontaktinformāciju. 
 2. Iesniedzot pieteikumu var tikt prasīti papdildus dokumenti par uzņēmuma darbības rādītājiem. Ja tiek prasīta ķīla, būs jāpievieno arī informācija par nekustamajiem īpašumiem.
 3. Kredītspeciālisti izvērtēs saņemtos datus un nosūtīs individuālu piedāvājumu. Vajadzības gadījumā, protams, arī piezvanīs vai atrakstīs, lai noskaidrotu vairāk par konkrēto situāciju. 
 4. Naudu kontā saņemsiet 1 – 2 darba dienu laikā pēc kredīta pieteikuma apstiprināšanas un līguma parakstīšanas.

Kādas ir izmaksas uzņēmuma kredītiem? 

 • Biznesa kredīts tiek izsniegts ar fiksētu procentu likmi un atmaksas termiņu, kas ļauj justies droši, ka nosacījumi laika gaitā nemainīsies.
 • Lielākiem aizdevumiem ar ilgāku atmaksas termiņu ir iespējami labvēlīgāki nosacījumi – zemākas procentu likmes, mazāks ikmēneša maksājums.
 • Uzņēmējiem, kuriem ir tikai biznesa plāns būs jāiesniedz papildus dokumenti un izziņas, kas ļauj labāk izvērtēt klienta maksātspēju.
 • Par līguma noformēšanu ir jāmaksā komisijas maksa saskaņā ar cenrādi. Arī par līguma grozījumiem un priekšlaicīgu atmaksu var tikt prasīta komisijas maksa. 

Vai uzņēmējdarbības kredītiem ir kādas priekšrocības?

Katrs finanšu pakalpojums ir paredzēts atšķirīgām vajadzībām. Kredīts uzņēmumam sniedz iespēju ātrāk tikt pie papildus finanšu līdzekļiem un nodrošina šādas priekšrocības:

 • aizdevumu iespējams izmantot biznesa attīstībai un citu mērķu sasniegšanai (līgumā netiek definēts naudas izmantošanas mērķis).
 • iespēja saņemt finansējumu biznesa uzsācējiem un jau pieredzi guvušiem uzņēmumiem.
 • papildus apgrozāmie līdzekļi naudas plūsmas stabilitātes nodrošināšanai.
 • kredīts uzņemumiem ļauj pieteikties pakalpojumam internetā, t.i. no jebkuras vietas Latvijā.
 • ātra pieteikumu izvērtēšana un atbilde par finansējuma pieejamību.

Kuriem uzņēmumiem šis kredīta veids der vislabāk?

Kredīts uzņēmumam un kredīts biznesa uzsākšanai ir pieejams ikviena Latvijas iedzīvotājam, kas vēlas dibināt vai jau ir nodibinājis savu firmu. Teicama biznesa ideja un profesionāls biznesa plāns ir labs sākums, taču aizdevēju var interesēt arī ķīlas vērtība vai cits nodrošinājums, kas segtu zaudējumus, ja bizness neizdotos.

Aizdevumu var izmantot jebkurā nozarē  – pakalpojumi, rūpniecība, starpniecība un uzņēmuma darbības formā – mājražošana, pašnodarbinātais, sia, AS u.c. Jūsu darbības nozarei nav izšķiroša nozīme, lai pieņemtu lēmumu par aizņemšanos biznesa attistībai. Kreditoru perspektīvā svarīgākais faktors ir Jūsu uzņēmuma atdeve – spēja nopelnīt naudu līgumsaistību izpildei un nodrošinājuma vērtība.

Kādiem mērķiem ir paredzēts kredīts uzņēmumam?

Ieceres un mērķi katram no mums ir dažādi. Aizņemšanās var palīdzēt realzēt plaša spektra ieceres – ražošanas attīstība, telpu iegāde vai paplašināšana, transporta vai aprīkojuma iegāde, jaunu inovatīvu produktu izstrādāšana, patentu reģistrācija, jaunu tirgu apgūšana u.c. Arī uzņēmumi, kas ir parādā VID var pretendēt uz kredītu, lai segtu nodokļu saistības, taču jārēķinas, ka šādā variantā izvērtēšana būs stingrāka un, visticamāk, obligāti tiks prasīta ķīla.

Kredīts biznesa uzsākšanai kā jau liecina pats nosaukums ir paredzēts uzņēmējdarbības uzsākšanai. Šo instrumentu izvēlas jaunie uzņēmēji, kuriem ir vajadzīgs sākumkapitāls uzņēmuma darbības sākšanai. Nauda tiek tērēta telpu nomai un remontam, mēbeļu, datortehnikas un cita aprīkojuma iegādei, darbinieku noalgošanai un citām vajadzībām. Lielāka pretimnākšana ir nozarēm un biznesa idejām, kur ir redzama pozitīva atdeve. Priekšrocības kredīta saņemšanā sniedz arī iepriekšēja pieredze un pozitīvi rezultāti citu biznesu vadīšanā.

Jūs varat pieteikties aizdevumam internetā jau 1 minūtes laikā. Pēc pieteikuma saņemšanas kredītspeciālisti izvērtēs saņemto informāciju un, iespējams, lūgs iesniegt dokumentus, kas apliecina uzņēmuma ienākumus un finanšu rādītājus. Biznesa uzsācējiem – cilvēkiem, kam vajadzīgs kredīts uzņēmējdarbības sākšanai prasības būs atšķirīgas. Pēc datu izvērtēšanas saņemsiet tieši Jums sagatavotu individuālu kredīta piedāvājumu 1 darba dienas laikā.
Kredītspeciālisti var vērtēt dažādus finanšu rādītājus, t.sk. uzņēmuma bilance, bankas konta izdrukas, saistības pret kreditoriem un debitoriem, naudas plūsma, sadarbības līgumi, pamatkapitāla lielums, brīvo līdzekļu daudzums u.c. Vērtējot pieteikumus biznesa kredītam, tiek izmantoti dažādi klientu risku novērtēšanas instrumenti. Katra uzņēmuma kredītspēja tiek izvērtēta rūpīgi. Sadarbības nosacījumi ir atkarīgi arī no kredītreitinga un kredītvēstures – vai iepriekš esiet kavējuši parādu nomaksu (dati tiek pārbaudīti parādnieku datu bāzēs). Biznesa uzsākšanai kredīts tiek piešķirts, pamatojoties uz analīzi par uzņēmuma dibinātāju pieredzi, maksātspēju, biznesa ideju, biznesa plānu un citiem faktoriem.
Uzņēmējdarbība ir ceļš, kas sniedz iespēju pašam plānot savu laiku un dzīvot drosmīgāk. Kredīti biznesa uzsākšanai ir vajadzīgi daudzu uzņēmumu dibināšanā un praktiski ikvienā darbības posmā. Neviens aizdevums pats par sevi nav drošs vai nedrošs. Tas ir līdzeklis, kas ļauj piepildīt izvirzītos mērķus ātrāk un vienkāršāk, taču paredz arī noteiktas finansiālas saistības. Pirms aizņemšanās izvērtējiet, vai spēsiet naudu atmaksāt noteiktajā termiņā un rīkojieties pēc saviem ieskatiem.
Kredīts uzņēmumam ir paredzēts dažādu mērķu īstenošanai. Ir aizdevumi, kas paredzēti konkrētas preces iegādei, piemēram, auto kredīts juridiskām personām. Tajā pašā laikā ir pakalpojumi (kredītlīnija, patēriņa kredīts), kas ļauj tērēt naudu pēc saviem ieskatiem – apgrozāmiem līdzekļiem, sīkiem izdevumiem – jebkurai vajadzībai. Tērējot kredītu, atcerieties, ka visi tēriņi ir jāiegrāmato atbilstoši Latvijas Grāmatvedības likumam un izlietot naudu personīgām vajadzībām nedrīkst. Cilvēkiem, kas tikai sāk darboties uzņēmējdarbībā ir nepieciešama īpaša piesardzība, jo praktiskā pieredze ir mazāka.
Uzņēmuma finansiālais stāvoklis ir viens no pamatnosacījumiem, kas tiek vērtēts pirms naudas aizdošanas. Ja uzņēmumam ir parādi, ir svarīgs to apjoms, izcelsme un iespējas parādus nokārtot. Maksātnespējīgam uzņēmumam nauda netiek aizdota, bet, ja parādi ir mazi, tas nav šķērslis, lai tiktu piešķirti kredīti uzņēmumam. Izņēmums varētu būt nenokārtoti parādi pret VID, kas ir brīdinājuma signāls jebkuram kreditoram, taču ne vienmēr. Katrs gadījums ir individuāls. Lai noskaidrotu savas iespējas saņemt kredītu, aizpildiet pieteikumu.
Vairumā gadījumu aizdevums biznesa uzsākšanai tiek piešķirts pret nodrošinājumu, ko garantē juridiska persona vai uzņēmuma dibinātāji. Par ķīlu var kalpot uzņēmuma vai privātpersonas zeme, nekustamais īpašums vai retāk auto un cits kustamais īpašums. Atcerieties – kredīts uzņēmumam tiek izsniegts pēc individuālas izvērtēšanas, līdz ar to iepriekš paredzēt kredītspeciālistu lēmumu nevar. Neliela biznesa uzsākšanai var būt spēkā īpaši nosacījumi un atvieglotas prasības finansējuma saņemšanai.