Papildus naudas līdzekļi reizēm ir vajadzīgi arī jauniem cilvēkiem. Ātrais kredīts no 19 gadiem ir paredzēts jauniešiem, kas apzinās savu kredītspēju un var atmaksāt aizdevumu savlaicīgi. Aizņemieties atbildīgi.

Pieteikties kredītam no 19 gadu vecuma

Salīdziniet piedāvājumus, izvēlieties sev piemērotāko variantu un aizpildiet pieteikuma anketu. Aizdevumu piedāvājumi ir apkopoti šajā portāla sadaļā. Lai pieteikumu apstiprinātu vajadzēs apstiprināt savu lietotāja profilu, pārskaitot vienu eiro centu uz kreditora bankas kontu. Maksājuma apmērs ir simbolisks un tā mērķis ir pārliecināties, ka pieteikuma iesniedzējs ir patiesais konta īpašnieks. Saņemt naudu uz svešu kontu internetā nav iespējams.

Kas ir ātrie kredīti?

Ātrais kredīts ir aizdevums, kas pieejams caur internetu, izmantojot datoru vai mobilo ierīci. Naudas saņemšanai netiek prasīts galvotājs vai ķīla un nav nepieciešams tikties ar uzņēmuma pārstāvi klātienē. Pēc pieteikuma apstiprināšanas nauda tiek pārskaitīta uz klienta kontu. Kredīti no 19 gadiem ir pieejami 365 dienas gadā un uz tiem var pretendēt ikviens, taču aizdevumu var saņemt tie, kas atbilst uzņēmumu izvirzītajiem kritērijiem.

Priekšrocības

Galvenais pluss interneta kredītiem ir to ātrā un salīdzinoši vieglā pieejamība. Aizdevumam ir iespējams pieteikties no jebkuras vietas, kur ir pieejams interneta pieslēgums. Otra priekšrocība ir kreditoru uzticēšanās. Klientiem nav jāpamato, kur plānots izlietot iegūtos naudas līdzekļus. Nebanku aizdevējus interesē aizņēmēja spēja atmaksāt parādu līgumā noteiktajā termiņā. Kredīta sānemšanai netiek prasīta izziņa no darba devēja vai jebkādas citas izziņas. Klienta atbilstības pārbaude noris 100% caur internetu. Aizņemoties konkrētā uzņēmumā pirmo reizi, iespējams, vari pretendēt uz bezprocentu kredītu vai citu izdevīgu piedāvājumu, kas pieejams tikai jaunajiem klientiem. Ja 19 gados gribi ņemt kredītu atkārtoti, iespējams, izdevīgāk būs izvēlēties citu aizdevēju, jo atlaides tiek piemērotas tikai pirmajā reizē.

Kādēļ ātros kredītus no 19 gadiem nevar dabūt visur?

Latvijas normatīvie akti formāli nenosaka ierobežojumus kreditēšanai pilngadīgām personām. Tajā pašā laikā liela daļa nebanku kreditoru ir izlēmuši neaizdot naudu cilvēkiem, kas ir jaunāki par 19 vai 20 gadiem. Patiesībā to uzņēmumu skaits, kuros var dabūt kredītu no 19 gadiem ir salīdzinoši mazs un lielākā daļa ir gatava piešķirt kredītu gadu vēlāk. Šāds ierobežojums ir radies tikai pēdējo gadu laikā, jo iepriekš saņemt aizdevumu varēja ikviens pilngadīgais. Šobrīd jauniešiem naudu bez ķīlas internetā gatavs aizdot, galvenokārt, tikai Credit24. Otra iespēja ir doties uz banku un pieteikties kredītkartei, taču jārēķinas, ka kredītiestāžu kritēriji nereti ir vēl stingrāki nekā nebanku aizdevējiem.

Piesakoties kredītam  ir jārēķinas, ka konkurence šajā segmentā ir maza. Tas nozīmē, ka aizdevēji var atļauties būt izvēlīgi un sadarbojas tikai ar tiem klientiem, kas viņiem liekas pilnīgi uzticami. Izvērtējot pieteikuma anketu, galvenā uzmanība tiek pievērsta ienākumu apmēram, to regularitātei un kredītvēsturei. Mini kredītiem prasības mēdz būt mazākas, taču ne vienmēr. Atbildi par kredīta pieejamību varat objektīvi uzzināt, tikai aizpildot pieteikuma anketu

Aizdevuma summa

Jau tradicionāli vairums kreditoru piedāvā pirmajā reizē aizdot līdz EUR 300 vai EUR 500. Tajā pašā laikā internetā ir pieejami arī ilgtermiņa kredīti, kur summas var sasniegt pat EUR 10000. Konkrēts pieejamās summas apmērs ir atkarīgs no klienta kredītreitinga, ienākumu apmēra, kredītvēstures un citiem faktoriem.

Atmaksas termiņš

Neatkarīgi no Jūsu vecuma, kredīta atmaksas termiņš ir jāizvēlas pašam. Tas nozīmē, ka nav svarīgi, vai nepieciešams kredīts no 19 gadiem, jo ir lēmumi, kas katram ir jāpieņem individuāli. Aizpildot pieteikumu, norādiet vēlamo aizdevuma summu un atmaksas termiņu. Īstermiņa kredītiem nauda parasti jāatmaksā ne ilgāk kā 30 vai 40 dienu laikā. Ilgtermiņa interneta aizdevumiem termiņš var ilgt līdz pat 2, 3 vai 5 gadiem. Lai izvairītos no pārpratumiem ir vēlams atmaksāt naudu ne vēlāk kā 2 – 3 darbadienas pirms termiņa beigām. Sevišķi svarīgi tas ir situācijās, kad aizdevējam un aizņēmējam ir konts atšķirīgās kredītiestādēs.

Kādēļ man netika piešķirts kredīts, lai arī esmu 19 gadus vecs?

Biežākais iemesls, kādēļ aizdevums tiek atteikts ir neprecīzi vai nepareizi aizpildīta pieteikuma anketa. Lai izvairītos no pārpratumiem, pievērsiet uzmanību, lai norādītie dati, sevišķi kontaktinformācija būtu pareiza. Otrs iemesls, ir nepietiekami vai neesoši ienākumi. Šobrīd kreditori var paļauties uz klientu sniegto informāciju, situācijās, kad vajadzīgs kredīts līdz EUR 427, bet jauniešu gadījumā pārbaudes noris biežāk. Trešais iemesls, kādēļ tiek atteikts aizdevums ir sabojāta kreditēšanas vēsture. Ja iepriekš esat aizņēmušies un ilgstoši kavējāt parāda atmaksu, iespējams, esat iekļauti parādnieku reģistros un kredīta saņemšanas iespējas būs mazākas.

Kopsavilkums

Ātrie kredīti no 19 gadiem ir pieejami gan internetā, gan ar sms, taču tikai dažos uzņēmumos.  Aizņemties bez darba vietas vai ar sliktu kredītvēsturi Latvijā jaunieši parasti nevar, ja vien aizdevējs neizrāda “īpašu pretimnākšanu”. Pieteikties aizdevumam varat internetā no sava datora vai mobilā tālruņa. Naudas saņemšanai ir vajadzīgs epasts, mobilais tālrunis un savs bankas konts. Piedāvājumu klāsts nav plašs, jo lielākā daļa kredītu firmu ir gatavas aizdot naudu tikai tiem klientiem, kam ir vismaz 20 gadi. Ja zeme nedeg zem kājām un varat pagaidīt, tad atlieciet aizņemšanos līdz brīdim, kad kļūsiet par gadu vecāki. Visu interneta kredītu piedāvājumu klāstu varat atrast Kredit sākumā.