2019. gada 12. decembrī Saeima Latvijas Bankas prezidenta amatā apstiprināja Mārtiņu Kazāku, kura pilnvaras sāksies 2019. gada 21. decembrī, amatā nomainot līdžinējo bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču.

Mārtiņš Kazāks nedaudz vairāk kā gadu iepriekš – 2018. gada 21. jūnijā – tika apstiprināts par Latvijas Bankas padomes locekli, savukārt iepriekš ieņēma vairākus amatus Swedbank (galvenais ekonomists, Swedbank grupas galvenā ekonomista vietnieks). Tāpat Kazāks arī darbojās Fiskālās Disciplīnas padomē, galvenokārt, V. Zatlera prezidentūras laikā darbojās Stratēģiskās analīzes komitejā (2006.-2011.), kā arī ir daudzu publikāciju autors.

Papildus tam Kazāks vairāk kā 12 gadus (1996.-2008.) strādāja par pasniedzēju Rīgas ekonomikas augstskolā un ir ieguvis ļoti mūsdienīgu izglītību rietumeiropā, t.sk. maģistra un doktora grādu ekonimikā Londonas universitātē, kā arī diplomu ekonomikā Kembridžas universitātē un bakalaura grādu ekonomikā Latvijas universitātē.

Intervijās par veicamajiem pasākumiem, stājoties amatā Latvijas Bankas prezidenta amatā, Kazāks ir norādījis, ka strādās pie atalgojuma samazināšanas bankas struktūrvienībās, palielinās Latvijas Bankas ieguldījumu Latvijas ekonomikas stiprināšanā, kā arī centīsies apvienot Finanšu un kapitāla tirgus komisiju ar Latvijas Banku. Laiks rādīs, cik daudzi no šiem solījumiem piepildīsies, taču varam sevi apsveikt ar jaunu Latvijas Bankas prezidentu.

Lai arī internetā par katru, kas ir vadošos amatos, nereti ir lasāmas dažādas atsauksmes, par Kazāku nekādas sūdzības nav atrodamas, līdz ar to varam secināt, ka viņš patīk gan draugiem, gan nelabvēļiem.

 

0 / 5. 0