Jauna kredītlīnija – aizdevums remontam vai mājokļa renovācijai

Mājokļa remonts vai būvniecība prasa lielus finanšu resursus un nereti rodas arī papildus tēriņi, kas iepriekš nav paredzēti. Šādās reizēs var tikt izmantoti dažādi aizdevumu veidi un kredītlīnija, rūpīgi vērtējot vai spēsiet laicīgi atmaksāt naudu. Pēdējais variants ir izdevīgāks situācijas, kad iepriekš nevar izplānot, cik liela papildus naudas summa būs vajadzīga.


Remontdarbos un būvniecībā mazi papildus tēriņi nereti savācas kopā lielās papildus summās. Nav svarīgi vai darbi iekštelpās, pārbūve vai fasādes renovācija, izmaksu pozīcijas var augt ļoti strauji. Izvēloties parastu kredītu, Jums ir jāmaksā procenti uzreiz par visu aizdevuma summu, turklāt tā ir fiksēta. Kredītlīnijai galvenā priekšrocība ir tās elastīgums.

Piemērs, Jums tiek piešķirts kredītlimits 2000 eiro apmērā un iztērējat 500 eiro. Procentus maksāsiet tikai par šiem 500 eiro, nevis visiem 2000 eiro. Ja ievajadzēsies papildus 200, 300 vai pat 1500 eiro, šī summa būs pieejama tūlīt un uzreiz. Kamēr naudu netērēsiet, procentu maksājumi par piešķirto kredītlimitu nebūs jāveic. Bezprocentu periods kredītlīnijām parasti ir noteikts 30 dienu periodā, taču katram aizdevējam var būt spēkā papildus nosacījumi. Pirms pieteikties pakalpojumam, rūpīgi iepazīstieties ar līguma nosacījumiem.

Laba alternatīva kredītlīniju pakalpojumiem ir komercbanku un nebanku aizdevēju piedāvātās  kredītkartes. Atšķirībā no parastām maksājumukartēm, kredītiestāde klientam, kas izvēlas kredītkarti piešķir individuālu kredītlimitu. Šādu maksājumu karti var izmantot gan veicot ikdienas pirkumus, gan izņemot naudu no bankomāta. Internetā pieejamās kredītlīnijas turpretim ļauj pārskaitīt pieejamo naudas summu uz savu bankas kontu un tad tālāk to izlietot pēc saviem ieskatiem.

Ka saņemt kredītlīniju remontam vai būvniecībai?

  1. Salīdziniet aizdevumu piedāvājumus (izvēlne lapas augšpusē).
  2. Aizpildiet pieteikuma anketu internetā.
  3. Apstipriniet lietotāja profilu (jāpārskaita 0,01 eiro uz uzņēmuma kontu).
  4. Saņemiet kredītlīniju.
  5. Pārskaitiet, cik vajadzīgs uz savu bankas kontu (noteiktā limita ietvaros).

Nebanku aizdevēju piedāvāto kredīt- līniju apmērs nepārsniedz 4000 eiro. Ja šī summa nav pietiekama mērķu sasniegšanai vai procenti un komisijas maksas liekas pārāk augstas, izvērtējiet, ko piedāvā patēriņa kredīts vai dodieties uz savu banku meklēt citu aizdevuma veidu. Iegādājoties dzīvokli vai uzlabojot mājokli, Jums var būt pieejams aizdevums uz īpaši izdevīgiem nosacījumiem, pie nosacījuma, ka līdzšinējā sadarbība ir bijusi veiksmīga.

Būtiskākais, kam pievērš uzmanību aizdevēji, piešķirot kredītu ir klienta ienākumi un kredītvēsturi. Šie divi indikatori ir nozīmīgākie, raksturojot klienta kredītspēju jeb kredītreitingu. Rīkojieties atbildīgi pret sevi un citiem. Vērtējiet vajadzības un iespējas atmaksāt aizņēmumu vēl pirms darījuma noslēgšanas.