Pats būtiskākais, kas jāatceras – Latvijas likumi paredz, ka jebkuru kredītu var atmaksāt pirms termiņa. Tev nav jāgaida līdz pēdējai dienai. Ja visu laiku atliksi parāda atmaksu, iespējams, iztērēsi ātrā kredīta saistību segšanai paredzēto naudu un būsi spiests maksāt par līguma pagarināšanu. Šādā situācijā var nonākt salīdzinoši viegli, jo mēs taču zinām, ka neparedzēti tēriņi uzrodas arī visnepiemērotākajos brīžos. Pieņemot, ka vari atmaksāt kredītu tūlīt – dari to nekavējoties un, ja tas ir aizdevums uz vairākiem mēnešiem, iespējams, ietaupīsi uz procentiem. Naudas pārskaitījums ir jāveic uz aizdevēja bankas kontu, norādot visu par sevi līgumā prasīto informāciju.

Ko darīt, ja nevaru atmaksāt ātros kredītus uzreiz ?

Situācijās, kad parādsaistības nevar atmaksāt nekavējoties un netiek veikta arī līguma pagarināšana, iestājas negatīvasatmaksāt ātro aizdevumu sekas. Saskaņā ar līguma nosacījumiem šādā scenārijā kreditoram ir tiesības uzlikt klientam soda naudu par katru kavēto dienu. Vairumā gadījumu tas ir 0,75% no neatmaksātās summas dienā (maks. 100% no kredīta summas).

Otra iespēja ir vienošanās ar aizdevēju par to kā atmaksāt ātros kredītus pakāpeniski saskaņā ar maksājuma grafiku. Šādu vienošanos ir iespējams panākt ar individuāliem uzņēmumiem vai vairākiem kreditoriem vienlaikus. Ja Jūs esat aizņēmušies naudu tikai no Latvjas ātro finanšu pakalpojumu asociācijas (iepriekš lnka) biedriem, tad varat aizpildīt iesniegumu lafpa.lv. Klienti, kas atbilst lafpa izvirzītajiem nosacījumiem var pretendēt uz ātrā kredīta atmaksu pakāpeniski. Šis piemērs ir būtisks un parāda, ka aktīva rīcība ļauj reāli ietaupīt naudu. Vienojoties par aizdevuma pakāpenisku atmaksu, var būtiski ietaupīt tie, kas nevar segt parādu vienā maksājumā. Tiklīdz tiek panākta vienošanās, papildus procenti vairs netiek rēķināti, taču ir svarīgi ievērot līguma nosacījumus. Līguma pārkāpējiem atkārtota iespēja vairs netiek dota.

Trešais variants ir kredītu apvienošana vai pārkreditācija citā uzņēmumā. Iespēju pārfinansēt saistības Latvijā piedāvā gan kredītiestādes, gan nebanku aizdevēji.

Pieteikuma aizpildīšana ir bezmaksas un ļauj noskaidrot savas iespējas. Ja izlemsi sadarboties, būs jāsedz komisijas maksa par dokumentu kārtošanu (saskaņā ar cenrādi), taču, slēdzot līgumu, ir jāsedz komisijas maksa saskaņā ar uzņēmuma cenrādi. Pakalpojums ir pieejams gan ātro kredītu refinansēšanai gan mājokļa kredīta pārkreditēšanai. Lai līgums tiktu noslēgts, ir jāaizpilda pieteikuma anketa un jārēķinās, ka vēlāk var tikt prasīti papildus arī citi dokumenti. Ir situācijas, kad tas ir izdevīgi, bet iepriekš to nevar prognozēt, jo procentu likmes un komisijas maksa katram klientam tiek aprēķināta individuāli.

Alternatīvi risinājumi

Sarežģījumi dzīvē var rasties ik uz soļa un ir labi, ja ir tuvinieki vai draugi uz kuriem paļauties. Arī apstākļos, kad nezini kā atmaksāt ātros kredītu, tuvinieku atbalsts var noderēt. Vairumā gadījumu tuvinieki ir saprotošāki un pretimnākošāki nekā varētu likties. Ir vērts aprunāties, jo palīdzība var būt telefona sarunas vai draudzīga apciemojuma attālumā. Mūsu ieteikums būtu meklēt atbalstu uzreiz, nevis gaidīt, kamēr procentu likmes un soda naudas apmērs pieaug dubultā.

Kustamās mantas, vērtslietu vai citu vērtīgu mantu pārdošana, lai segtu parādsaistības ir vēl viens risinājums. Atbrīvoties no liekām mantām un būt brīvam no parādiem ir vilinoši. Pirms 20 gadiem tā būtu praktiski vienīgā iespēja, šobrīd ir parādījušies arī citi vairanti, taču nevajag aizmirst gadsimtiem pārbaudītas metodes.

5 / 5. 5