Kredītvēsture ir svarīga. Laba kredītvēsture palīdz samazināt izmaksas un ļauj saņemt pakalpojumu, ko vēlaties. Uzticamiem klientiem aizdevēji ir pretimnākošāki un pozitīva sadarbība vienmēr ir patīkama. Sāksim ar galveno. Pats svarīgākais, veidojot labu kredītvēsturi, ir godaprāts un atbildības sajūta.  Sāc ar mazumiņu un arī lielās lietās varēsi turēt doto vārdu (līguma nosacījumus). Kad sakārtots prāts, var pāriet pie nākamā līmeņa – aizņemšanās. Saistības, t.sk. rēķinu apmaksa ir jāveic savlaicīgi.

Piešķirot aizdevumu, kredītiestāde (banka) vērtē visu tai pieejamo informāciju – konta bilanci un dinamiku noteiktā laika posmā, VSAA un VID datu bāzes, rēķinu apmaksas disciplīnu, uzkrājumus, izdevumus. Visi šie nosacījumi ir svarīgi. Aizņemoties internetā, prasības ir zemākas, taču kredītvēsturei ir nozīme. Vienmēr.

  • Sekojiet konta stāvoklim – konta bilancei ir jābūt plusos, nevis mīnusos. Tas apliecinās, ka spējat plānot budžetu un dzīvot no saviem līdzekļiem.
  • Veidojiet uzkrājumus – no aizdevēju skatpunkta tas vienmēr ir pluss. Pat krājkonts ir labs variants.
  • Maksājiet visus rēķinus savlaicīgi – atkārtojamies, taču tas tik tiešām ir svarīgi. Pat, lemjot par aizdevuma pieškiršanu uzņēmumam, banka var vērtēt īpašnieka rēķinu apmaksas disciplīnu.
  • Laiks dziedē visas brūces – Banku kredītu reģistrā informācija par klientu glabājas 5 gadus pēc saistību pārkāpuma novēršanas dienas. Tas ir daudz. Ja esat pieļāvuši pārkāpumu, tikai laiks to var izdzēst, to paredz Kredītbiroja likums. Paņemt aizdevumus ar sliktu vēsturi bankā bez ķīlas reāli nav iespējams. Cilvēkiem, kam jau ir vairāki aizdevumi, jācenšas tos atmaksāt. Ja paņemti vairāki aizņēmumi, jācenšas vispirms nomaksāt tos, kam lielāki procenti. Finansiālais ietaupījums būs jūtamāks.
  • Labāka kredītvēsture ir tiem, kam ir bijuši aizdevumi, kas ir laikā atmaksāti. Cilvēkiem bez kredītvēstures uzticība no aizdevēju puses nereti ir zemāka, jo viņi nav pieredze.
  • Ievērojiet limitus kredītkartei un/vai kredītlīnijai – nevajag izmantot to pilnā apmērā. Tērējot visu līdz pēdējam centam, turklāt regulāri parādīsies sevi kā cilvēku, kas neprot plānot budžetu. Kredītlimitu jāapmaksā noteiktā laikā, apliecinot, ka spējat laicīgi veikt maksājumus.
  • Saglabājiet vecās kredītkartes – ir labi, ja tās netiek izmantotas, taču to esamība vienlaikus parāda, ka esat uzticams, ilgstošs klients.
  • Salāgo algas dienu ar kredīta ikmēneša maksājuma datumu. Kredītmaksājums no konta tiek noņemts automātiski. Naudai šajā brīdī vienmēr ir jābūt kontā.
  • Neapmaksāti komunālie rēķini var sabojāt kredītvēsturi. Ja mainiet dzīvesvietu, pārreģistrējiet pakalpojuma saņēmēju uz citu vārdu, lai vēlāk nerodas problēmas.

5 / 5. 1