Latvijas medicīnas sistēma paredz, ka pat veicot plānveida operācijas, pacientiem ir jānodrošina līdzfinansējums. Izmaksas strauji aug, ja medicīniskās manipulācijas tiek veiktas par personīgo naudu, apejot rindu. Vienas operācijas cena var svārstīties no dažiem simtiem eiro, līdz vairākiem tūkstošiem. Bieži tas nozīmē, ka ir vajadzīgs kredīts operācijai un pēc operācijas atveseļošanās procesam. Ja nav veidoti uzkrājumi un nav turīgi sponsori, medicīnas pakalpojumi ir dārgi, taču ne vienmēr ir iespējams gaidīt pusgadu, gadu vai ilgāk, līdz pienāks kārta pacientu rindā.

Kur ņemt kredītu operācijai ?

Vieglākais veids aizņemties ir patēriņa kredīti ar atmaksas termiņu līdz 3 gadiem. Kreditori ir gatavi aizdot līdz 3000 eiro patērētāju vajadzībām un neprasa iemeslus, kādēļ finansējums ir vajadzīgs. Ja nepieciešama lielāka naudas summa, ir jāvēršanas bankās vai jāvērtē ilgtermiņa aizdevumi ar atmaksas termiņu līdz 10 gadiem. Publiski kredītiestāžu pārstāvji jau ir atzinuši, ka neaizdod naudu tieši operācijai vai citām medicīniskām procedūrām. Situācijās, kad klients atklāj, ka nauda ir vajadzīga operācijas veikšanai, ir skaidrs, ka banka to, visticamāk, uztvers kā paaugstināta riska situāciju un īpašu pretimnāksānu neizrādīs. Šī iemesla dēļ ir skaidrs, ka cilvēkiem, kas vēlas saņemt kredītu bankā vai no nebanku kreditoriem būtu jāievēro piesardzība. Dzīvē tas nozīmē, ka nevajag stāstīt, kur tērēsiet naudu, bet, ja tas tiek prasīts runājiet “caur puķēm”. Mānīties vai sniegt nepatiesu informāciju nevajag, jo tas ir aizliegts un vēlāk var atspēlēties.

Papildus pastāv arī dažādas kosmētiskās operācijas, kas nav akūti vajadzīgas, taču ar to palīdzību var tikt uzlabota dzīves kvalitāte. Kredīts plastiskajai operācijai vai acu operācijai ir viens no risinājumiem, ko apspriež sievietes, kas vēlas palielināt krūtis, lai izpatiktu savam partnerim. Acu operācija turpretim liekas vilinoša daudziem, jo dzīve ar brillēm var likties gana sarežģīta, sevišķi, ja ir aktīva sabiedriskā dzīve. Tajā pat laikā ir jāsaprot, ka šīs abas ir ekstra operācijas un to veikšanai nevajadzētu ņemt aizdevumu. Ja varat to atļauties un uzskatat, ka tas ir vajadzīgs, labi, bet meklēt kur dabūt naudu šāda iemesla dēļ speciāli nevajadzētu. Mēs iesakam veidot speciālu uzkrājumu fondu, kur katru mēnesi konkrētam mērķim varat novirzīt 20 – 200 eiro. Gada laikā nepieciešamo summu savāksiet arī bez kredītiem.

Cik daudz es varu aizņemties ?

Jau secinājām, ka patēriņa kredīta maksimālā summa parasti ir 3000 eiro, taču ilgtermiņa kredīti (skat. iepriekšējo rindkopu) ļauj aizņemties līdz pat 10000 eiro dažu dienu laikā. Ja esat gatavi ieķīlāt īpašumu, tad varat pretendēt uz kredītu, līdz pat 75% apmērā no nekustamā īpašuma vērtības. Ieķīlāt māju vai dzīvokli nav patīkami un var būt bīstami, bet, ja uz spēles ir likta veselība, atsevišķos gadījumos tā var būt vienīgā iespēja, kā savākt nepieciešamo naudas summu.

Alternatīvi finansējuma avoti

Cilvēkiem, kas nonākuši nelaimē vai naudas grūtībās ir jāmēt kauns pie malas un jālūdz palīdzība citiem cilvēkiem. Ik dienas atbalstu šādā veidā sniedz labdarības organizācijas. Populārākās ir ziedot.lv un labdaris.lv, taču tās nav vienīgās. Sadarbībā ar organizācijām, Jūs varat panākt, ka tiek atvērts tieši Jums paredzēts ziedojumu konts un ārkārtas gadījumā tiek organizēta arī reklāmas kampaņa. Sabiedrības atbalsts var palīdzēt sakrāt naudu operācijai dažu dienu vai nedēļu laikā un kredīts medicīnas procedūrām nemaz nebūs vajadzīgs.

Tiem, kuri nevēlas sadarboties ar labdarības organizācijām, taču ir aktīvi reliģiskajā dzīvē ir iespēja lūgt atbalstu vietējai draudzei vai tās mātes organizācijai – Katoļu baznīca, Luterāņu baznīca, Baptistu draudze u.c. Vienlaikus, ja dzīves laikā esat bijuši sabiedriski aktīvi un palīdzējuši citiem, viņi Jums palīdzību grūtā brīdī neatteiks. Ir labi būt labam.

Svarīgi piebilst, ka pirms izlemt par labu operācijas finansēšanai no ārējiem avotiem (aizņēmums), rūpīgi izvērtējiet savas finansiālās iespējas. Pēcoperācijas atkopšanās periods mēdz būt ilgāks nekā sākotnēji šķiet, līdz ar to atgriezties darba gaitās, visticamāk, tik ātri, cik vēlēsieties nevarēsiet. Ja nebūs nauda, ko maksāt ātro kredītu uzņēmumiem vai bankai, krāsies soda procenti un beigās parāda atgūšana var tikt nodota tiesu izpildītājiem. Saprotam, ka jautājums Jums ir steidams, taču rīkojieties atbildīgi.

4.8 / 5. 8