Iespēja aizņemties cilvēkiem vienam no otra ir tikpat sena kā pasaule. Kredīti no privātpersonām ir pieejami arī šobrīd, taču ņemot vērā, ka ātrie kredīti internetā ir pieejami jau dažu minūšu laikā un pieaugošo patēriņa kredītu plašo pieejamību šādi aizdevumi nav populāri. Aizņemoties internetā, tiek nodrošināts atbilstošs tiesisks regulējums un darījumi ir droši.

Ņemot kredītu no privātpersonas, kas nav personīgi pazīstama ir jārēķinās, ka riski  var būt daudz lielāki. Pirmkārt, aizdevuma devējs var uzstāt uz pirmstermiņa parāda atmaksu, mērķa sasniegšanai izmantojot dažādus līdzekļus. Tie ne vienmēr ir likumīgi, taču spēka priekšā daudzi padodas. Otrkārt, fizisko personu piedāvātās procentu likmes reti, kad ir pievilcīgākas par banku vai nebanku kredītu devēju nosacījumiem.

Kā aizņemties no privātpersonas pareizi?

Ja esat izlēmuši aizņemties no fiziskas personas, ir svarīgi noslēgt Jums izdevīgu līgumu. Lai to izdarītu ir vajadzīgs kompetents jurists, kas būs spējīgs sastādīt līgumu atbilstoši abu pušu interesēm. Par šādu iespēju būs jāmaksā, iespējams, pat vairāki simti eiro, taču šādi izdevumi ir jāuztver kā ieguldījums un reizē drošības garants, ka vēlāk neradīsies problēmas. Protams, ir iespējams, ka aizdevējam jau būs gatavs līgums, taču arī šādu līgumu ir pirms parakstīšanas jāparāda juristam, ja vien pašam nav atbilstoša izglītiba vai izpratne par likumdošanas niansēm.

Pats drošākais veids, kā neiekrist lamatās ir aizņemties no radiniekiem vai darba kolēģiem. Kredīts no privātpersonas, kas nav personīgi pazīstama ir liels risks, jo šīs personas motivācija un pagātne nav skaidri zināma. Aizņemties no nepazīstamiem cilvēkiem drīkst, taču tikai pēc viņu pilnvērtīgas izpētes. Reizēm piedāvājumus aizdot naudu izsaka cilvēki, kuriem ir tumša pagātne. Kredīts no bandītiem nevienam nav vajadzīgs, jo ir skaidrs, ka viņu mērķis ir izkrāpt naudu.

Svarīgi – aizdevums no privātpersonas parasti ir iegūstams tikai pie nosacījuma, ka tiek nodrošināta ķīla. Kredīts pret nekustamo īpašumu (māja, dzīvoklis) vai retāk aizdevums pret auto ir garantija tam, ka aizdevējs problēmu gadījumā savu naudu atgūs. Daļa privāto kreditoru vēlas, aizdodot naudu, vēlāk pārņemt aizņēmēja nekustamo īpašumu, tādēļ godīga līguma noslēgšana ir īpaši svarīga. Papildus, protams, jāizvērtē vai spēsiet atmaksāt parādu noteiktajā termiņā. Arī komercbankas un nebanku kreditori reti, kad izrāda pretimnākšanu pret cilvēkiem, kas nav gatavi pildīt līguma nosacījumus. Aizņemieties atbildīgi.

Kur meklēt aizdevējus?

Tā kā kredīti no privātpersonām visdrošākie ir no personīgi pazīstamiem cilvēkiem, tad tas automātiski samazina sadarbības partneru loku. Meklēt, kuri kredīti ss.lv ir izdevīgākie ir ātrākais ceļš uz problēmām, jo ir grūti iedomāties kādu reālu privātpersonu, kas būtu gatava aizdot naudu cilvēkam, kuru atrod caur sludinājumu portāliem vai komentāriem ziņu portālos. Teorētiski tas, protams ir iespējams, bet reālā dzīve no prakses bieži kardināli atšķiras.