Iespējas aizņemties naudu no privātpersonām ir bijušas vienmēr un ir arī joprojām. Pietiekami materiāli nodrošināti cilvēki, kas var aizdot citiem, kas nonākuši nelaimē vai vēlas piepildīt kādu mērķi ir pietiekami daudz. Atrast viņus ir iespējams, taču pastāv arī risks tikt apkrāptiem. Šī iemesla dēļ un arī tādēļ ka populāri kļuvuši ātrie kredīti internetā un patēriņa kredīti.Kredīts no privāta aizdevēja var palīdzēt atrsināt visas finansiālās problēmas, jo procentu likme var būt zemāka kā pie oficiālajiem kreditoriem. Kā atrast šādus piedāvājumus?

Kredīts no privāta aizdevēja

Ja esat izlēmuši aizņemties no privātas personas, esiet gatavi vairākiem pārbaudījumiem. Liela daļa tā saucamie “privātie naudas aizdevēji”, kas atrodami internetā ir vienkārši krāpnieki, kas cenšas iedzīvoties uz aizņēmēju rēķina. Tas notiek pavisam vienkārši. Jūs ieliekat sludinājumu, ka steidzami vēlaties aizņemties naudu un saņemat atbildi epastā. “Varu aizdot naudu.. arī ar sliktu kredītvēsturi”. Viss izklausas lieliski, taču pirms dot kredītu, aizdevējs vēlas saņemt priekšapmaksu par dokumentu noformēšanu. Jūs samaksājat naudu – klātienē vai caur internetu un privātais aizdevējs vairs neliekas par jums ne zinis.

Otrs variants, šķietami cienījams privāts aizdevējs piedāvā slēgt līgumu ar vai bez notāra. Tas ir labs sākums, tomēr līgums jau iepriekš ir sastādīts un jums nav iespējas ietekmēt tā saturu. Tiek piedāvāts piekrist vai atteikties. Līgums ir garš nav laika tajā iedziļināties, bet situācija ir spiedīga un parakstat tāpat. Saņemat naudu, veicat makājumus, bet pēkšņi izrādas, ka kaut ko tomēr esat palaiduši garām. Aizdevējs sāk draudēt vai sūta virsū parādu piedzinējus un iekļūstat vēl lielākos parādos nekā iepriekš.

Slēdzot aizdevumu līgumu, pie notāra vienmēr ir jāprasa, lai notārs izskaidro līgumu un obligāti jāizlasa viss līgums. Ja ir neskaidri noteikumi vai šaubas, neko neparakstiet. Ir daudz labāk būt naudas grūtībās nekā iekļūt vēl lielākos parādos savas nezināšanas dēļ. Ideālā gadījumā vajadzētu līdzi ņemt labi pazīstamu juristu vai vismaz cilvēku, kas jau iepriekš slēdzis šādus darījumus un var brīdināt par riskiem.

Drošs naudas aizdevums no privātpersonas

Tā saņemšanai ir vajadzīga drosme skatīties patiesībai acīs un drosme piedzīvot atteikumu. Tas nav maz un lielākā daļa no Latvijas iedzīvotājiem labprāt izvēlas maksāt augstus procentus nekā nonākt nepatīkamā situācijā. Šī iemesla dēļ, lai arī pats drošākais veids, tomēr to izvēlas vien retais. Aizņemties no radiniekiem, draugiem vai darba kolēģiem ir nesalīdzināmi izdevīgāk, taču būs jāatzīst, ka esat nonākuši finansiālās grūtībās un jāatklāj privāta informācija.

Arī aizņemties no privāta aizdevēja, kas nav personīgi pazīstams drīkst, taču tad ir jārēķinas ar visiem jau apskatītajiem riskiem un darījuma ierobežojumiem. Aizņemties 200 eur, 500 eur, 1000 eur nereti tiek piedāvāts bez ķīlas un nodrošinājuma, taču reizēm pat šāda kredīta iegūšanai var tikt prasīta auto vai nekustamā īpašuma ķīla.

Aizdevējs šādās reizēs ir varas pozīcijās un arī aizņēmējs, kam nereti ir sabojāta kredītvēsture ir gatavs sadarboties uz kreditora nosacījumiem. Ieķīlājot savu automašīnu vai vienīgo nekustamo īpašumu rodas papildus riski zaudēt vienu vai otru. Šī iemesla dēļ pat bezizejas situācijā būtu jācenšas panākt nosacījumus, kas paredz naudas aizdošanu bez nodrošinājuma vismaz salīdzinoši mazām summām.

Brīžos, kad vajadzīgs lielāks kredīts – 5000 eur, 10000 eur vai pat 10000 eur un vairāk, esiet gatavi, ka būs vajadzīgs parakstīt līgumu, kurā apņematies dot ķīlā savu īpašumu. Naudu šādās reizēs tiek piedāvāts dot skaidrā naudā, nevis pārskaitīt uz bankas kontu. Daļai aizņēmēju der arī šāds variants, jo ir sabojāta kredītvēsture jau sen ir citi parādi. Rezultātā bankas un tiesu izpildītājs bloķējis kontu un saņemt naudu uz kontu nemaz nav nekāda jēga.

Kreditors var jums sarakstē norādīt – “aizdodu naudu uz procentiem”, bet esiet piesardzīgi. Jūsu interesēs nav piekrist nosacījumiem, kur procentu likme ir tik augsta, ka spējat tikai maksāt procentus. Ja tas notiks, nokļūsiet mūžīgās parādsaistībās un beigās, iespējams, vēl zaudēsiet savu īpašumu vai transporta līdzekli.

Privātie aizdevēji – bez komisijas un līguma slēgšanas maksas

Aplūkojot visus ierobežojumus sadarbībai ar cilvēkiem, kas var aizdot naudu jāsaprot, ka pasaule nav tikai balta un melna. Ja jums izdodas atrast personīgi pazīstamu cilvēku, kas ir gatavs izlīdzēt, lieliski. Visbiežāk palīdzīgu roku var sniegt darba kolēģi, draugi, radi vai paziņas ar kuriem ir salīdzinoši labas vai vismaz neitrālas attiecības.

Otra grupa, kuru vērts aptaujāt ir darba kolēģi un arī priekšnieks. Jā, tieši darba devējs parasti ir turīgāks nekā darbinieki un var palīdzēt padotajiem grūtā situācijā. Apstākļos, kad priekšnieks ir tikai algots darbinieks, nevis uzņēmuma īpašnieks izredzes kļūst proporcionāli daudz mazākas, bet mēģināts, tomēr nav zaudēts.

Privātpersona, kas aizdod naudu ar sliktu kredītvēsturi

Cilvēki Latvijā drīkst aizdot naudu citiem un tas dzīvē tā arī notiek. Atšķirībā no oficiālajiem kreditoriem, privātpersonu iespējas pārbaudīt kredītspēju ir stipri ierobežota. Viņiem nav pieeja oficiālajiem parādnieku reģistriem un Latvijas bankas kredītu reģistram. Ja aizdevējs ir izglītots, viņš var prasīt kredītņēmējam, lai uzrāda šīs izziņas. Kādā veidā? Aizņēmējam ir tiesības iegūt informāciju par sevi gan Latvijas bankas reģistrā, gan parādnieku datu bāzēs, turklāt bez maksas. 

Situācijās, kad izziņas no melnā saraksta netiek pieprasītas, aizdevēja iespējas pārbaudīt iepriekšējās saistības ir būtiski mazākas. Rezultātā, pašiem negribot, privātpersonas, kas aizdod naudu ar sabojātu kredītvēsturi var piešķirt aizdevumu parādniekiem. Protams, kredītņēmēja pienākums ir atklāt šādu informāciju, ja aizdevējs to prasa. 

Aizņēmums bez ķīlas no privātpersonām – saņem uzreiz

Kopumā varam secināt, ka privātpersonas aizdod naudu – uz procentiem vai bez komisijas – to nosaka jūsu personīgās attiecības. Nepazīstami cilvēki noteikti prasīs procentus, vēlēsies parakstīt līgumu, iespējams arī ķīlu. Personīgi pazīstami, tuvi cilvēki turpretim var būt gatavi aizdot naudu bez nodrošinājuma un bez procentiem.

Kad vajadzīgs cilvēks, kas var aizdot naudu, esiet cilvēcīgi. Saņemiet drosmi un runājiet. To uzņēmumu, kas aizdod naudu saraksts ir pieejams šī portāla sākumlapā. Sludinājumu portāli un aizdomīgi piedāvājumi epastā nav labākais veids kā mēģināt aizņemties.

4.5 / 5. 24