Latvijā ir pieejami dažādi finanšu pakalpojumi. Ātrie kredīti bez darba vietas internetā ir pieejami tiem cilvēkiem, kuriem ir citi regulāri un oficiāli ienākumi. Lielākās grupas ir pensionāri un pašnodarbinātie, taču viņi nav vienīgie (skat. sarakstu zemāk). Pirms aizņemties rūpīgi izvērtējiet finansiālās iespējas atmaksāt aizdevumu. Aizņemieties atbildīgi.

Aizdevējs Vecums GPL Kredīta limiti  Aizdevuma termiņš
bino krediti 20 – 75 28,78%
(1. ar 100% atlaidi komisijai)
50-700 € no 30 dienām

Saņemt bino credit

informācija
3 atsauksmes

saņemt-banknote-kredītu 20– 70 53,56% 50-5000 € 2-60 mēneši

Saņemt kredītu

informācija
3 atsauksmes

vivus kredit 20 – 75 no 44,55% 50-420 € 3-24 mēneši

informācija
atsauksmes 5

ondo credit 20– 75 54,44% 50-500 € no 30 dienām

informācija
4 atsauksmes

20 – 75 53,9% 100-3000 € elastīgs

Saņemt bino credit

informācija
3 atsauksmes

moneza kredit 20 – 70 16,1% 200-5000 € (patēriņa) 61 diena – 5 gadi

informācija
3 atsauksmes

20– 80 53,56% 50-3000 € 4-60 mēneši

Saņemt kredītu

informācija
3 atsauksmes

kredits24 18 – 70 19,86%-51,98%
(1. ar 100% atlaidi komisijai)
100-5000 € elastīgs

informācija
4 atsauksmes

sms credit 20– 80 54,44% 50-500 € no 30 dienām

informācija
4 atsauksmes

20– 75 55,6% 50-2000 € elastīgs

Aiznemties ferratum credit

informācija
4 atsauksmes

20 – 75 ~47% 70-1000 € 4 -24 mēneši

Saņemt Sohocredit aizdevumu

informācija
3 atsauksmes

Kam reāli ir pieejami kredīti bez darba vietas?

Oficiāls darbs pie darba devēja nav vienīgā iespēja saņemt ienākumus. Ātrie kredīti bez darba vietas var tikt piešķirti cilvēkiem, kuriem ir citi ienākumu avoti, t.i. tādiem, kas strādā paši vai ir beiguši darba gaitas un saņem ienākumus citādā veidā. Galvenās kategorijas, kas var pretendēt uz aizdevumu internetā:

  • uzņēmuma īpašnieki, valdes locekļi (saņem dividendes vai izņem naudu no uzņēmuma katru mēnesi paša patēriņa vajadzībām);
  • pensionāri (saskaņā ar CSP datiem Latvijā ir reģistrēti 467 tūkstoši pensionāru), t.sk. izdienas pensijas saņēmēji (bijušie karavīri, policisti, ugunsdzēsēji, diplomāti ar pietiekamu izdienas stāžu);
  • sociālā pabalsta saņēmēji (piemēram, bērna kopšanas atvaļinājuma laikā Latvijā nereti tiek piešķirti dāsni pabalsti, kuru apmērs var sasniegt vai pat pārsniegt iepriekšējo darba algu);
  • pašnodarbinātie, kas gūst ienākumus paši, nestrādājot kādā citā oficiālā darba vietā;
  • bezdarbnieki (mazākas iespējas aizņemties, atkarīgs no pabalsta un kredīta apmēra un termiņa);
  • studenti (parastās stipendijas apmērs ir nepietiekams, lai aizņemtos, taču vienlaikus pastāv dažādas izcilības vai sociālās stipendijas, kuras saņem labākie studenti. Šo stipendiju apmērs, piemēram, doktorantūrā var sasniegt un pat pārsniegt 1000 eiro mēnesī).

Lai saņemtu ātro naudas aizdevumu, klientam internetā ir jāaizpilda pieteikuma anketa un no sava bankas konta jāveic simbolisks maksājums – 0,01visi atrie krediti bez darba vietas ar ienakumiem eur. Anketā ir jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, epasts, bankas konta numurs, nodarbošanās, ikmēneša ienākumi un izdevumi, kā arī tālruņa numurs. Tā kā pieteikums satur tikai minimālo informāciju, ir jārēķinās, ka vajadzības gadījumā ar klientu sazināsies kredītspeciālisti, lai precizētu neskaidro informāciju.

Pēc informācijas saņemšanas tiek vērtēts, vai klientam varēs tikt piešķirts aizdevums vai kredītlīnija. Maksātspējas pārbaude var notikt trīs veidos – lūdzot nosūtīt bankas konta izrakstu par pēdējiem sešiem mēnešiem vai gadu, pārbaudot ziņas par nomaksātajiem nodokļiem VID un/vai VSAA datu bāzēs. Papildus tam tiek pārbaudīta informāciju par klientu kredītu reģistros jeb parādnieku datu bāzēs. Negatīva kredītvēsture un nepietiekami ienākumi tradicionāli ir galvenais iemesls, kādēļ tiek atteikti sms kredīti, patēriņa kredīts vai citi lielāki aizdevumu veidi.

Saskaņā ar Latvijas likumdošanu kreditoru pienākums ir pārbaudīt klientu maksātnespēju. Ja tas netiek darīts, aizņēmējam vēlāk ir iespējams apstrīdēt līguma nosacījumus un tiesas ceļā mēģināt panākt Civillikumā noteiktos sešus procentus gadā. Pieteikties kredītam var visu diennakti, t.sk. brīvdienās, taču pārskaitījumi tiek veikti tikai darba laikā. Kredīti naktī netiek piešķirti, jo šāds ierobežojums ir noteikts Latvijas likumdošanā. Parastā situācijā, pārskaitījuma veikšanai ir vajadzīgs mazāk par vienu stundu, jo izvērtēšana un norēķini internetā ir salīdzinoši ātri.

Latvijā ir salīdzinoši liels pelēkās ekonomikas sektors un daudzi strādā neoficiāli. Ātrais kredīts bez darba vietas reizēm varētu būt nepieciešams arī šiem cilvēkiem, taču ir kāda būtiska nianse. Piešķirot aizdevumu, kreditoriem ir jāvar pārbaudīt klienta ienākumus. Tā kā neoficiāli nodarbinātie parasti saņem ienākumus skaidrā naudā un šī informācija neparādās bankas kontā, pierādīt ienākumu regularitāti ir grūti. Tas, vai ātrie kredīti tiks piešķirti šādiem problemātiskiem klientiem ir atkarīgs no viņu godaprāta. Ja tas tiek darīts bez ienākumu pārbaudes, klientiem ir iespējams tiesas ceļā panākt procentu samazināšanu. Detalizētāku informāciju par šo iespēju varat iegūt Patērētāju tiesību un aizsardzības centrā vai konsultējoties ar juristu.

Kam tiek atteikts aizdevums?

Galvenie cēloņi kredīta atteikšanai ir nepietiekama uzticēšanās. Nebanku kredītu devēji aizdod savu personīgo naudu. Ja rodas šaubas, ka klients nespēs vai nevēlēsies atmaksāt parādu, naudas aizdevums netiks piešķirts. Šajā gadījumā nav svarīgi vai tiek meklēti ātrie kredīti bez darba vietas vai ar darba vietu, kur tiek maksāti 3000 eiro mēnesī. Latvijā ir pietiekami daudz sķietami turīgu cilvēku, kuru dzīvesveids neatbilst to ienākumiem. Rezultātā viņi dzīvo uz kredīta, brauc ar auto, kas nopirkts līzingā, spēlē azartspēles un regulāri ir parādā visiem draugiem, tuviniekiem un bankām. Lai izvairītos no neuzticamiem klientiem, kredītu devējiem ir jāvērtē gan ienākumi, gan izdevumi. Ja tas netiek darīts, kreditors rīkojas bezatbildīgi un riskē zaudēt savus naudas līdzekļus. No otras puses, arī kredītņēmējs, piesakoties aizdevumam, riskē. Lai arī pirmais kredīts vairākos uzņēmumos jaunajiem klientiem tiek piedāvāts bez komisijas maksas un ar 0% pārmaksu, tomēr tā tas ir tikai īstermiņā (līdz 30 dienām). Ja parāds netiek atlīdzināts savlaicīgi, jārēķinās ar papildus izmaksām. Maksa par aizdevuma pagarināšanu un soda nauda ir tikai dažas no izmaksām. Tiklīdz naudas atgūšanā tiek iesaistīti parādu piedziņas uzņēmumi, aizņēmējam būs jāsedz arī to izmaksas. Tāpat jārēķinās, ka situācijās, kad ilgstoši tiek kavēti kredītmaksājumi, klients tiek iekļauts parādnieku reģistros jeb parādnieku melnajos sarakstos. Viss iepriekš minētais ļauj secināt, ka reizēm kredīts bez darba vietas, bet ar citiem regulāriem ienākumiem ne vienmēr ir laba izvēle. Finanšu darījumos riskē gan aizdevējs, gan aizņēmējs. Rīkojieties tā, lai Jūs nepaliktu zaudētājos. Ja rodas šaubas par savu varēšanu atmaksāt parādu noteiktajā termiņā, labāk mest kredītam līkumu.