2020. gadā Latvijā ir pieejami dažādi finanšu pakalpojumi. Aizdevumi bez darba vietas ir pieejami tiem cilvēkiem, kuriem ir citi regulāri un oficiāli ienākumi. Lielākās grupas ir pensionāri un pašnodarbinātie, taču viņi nav vienīgie (skat. sarakstu zemāk). Šobrīd ātrais kredīts ir pieejams internetā ar elastīgu atmaksas termiņu līdz pat 5 gadiem. Pirms aizņemties rūpīgi izvērtējiet finansiālās iespējas atmaksāt aizdevumu. Aizņemieties atbildīgi. Ātrais kredīts ir pieejams internetā.

Aizdevējs Vecums GPL Kredīta limiti  Aizdevuma termiņš  
20 – 75 53,9%
(1. ar 0% uz 30 dienām)
100-3000 € elastīgs "Saņemt
19– 75 no 5,9% 500-25000 € 3-120 mēneši Saņemt bino creditatsauksmes 5
vivus kredit 20 – 75 no 44,55% 50-10000 € 3-24 mēneši atsauksmes 5
ondo credit 20– 75 27,68% 50-500 € no 30 dienām 4 atsauksmes
kredits24 18 – 70 19,86%-51,98%
(1. ar 100% atlaidi komisijai)
100-5000 € elastīgs 4 atsauksmes
bino krediti 20 – 75 28,78%
(1. ar 100% atlaidi komisijai uz 30 dienām)
50-1000 € no 30 dienām Saņemt bino credit4 atsauksmes
sms credit 20– 80 27,68%
(1. aizdevums līdz 500 eur ar 0% uz 30 dienām)
50-500 € no 30 dienām 4 atsauksmes
20– 75 55,6% 50-2000 € elastīgs Aiznemties ferratum credit4 atsauksmes
20 – 75 ~47% 70-1000 € 4 -24 mēneši Saņemt Sohocredit aizdevumu3 atsauksmes

Pieejami kredīti bez darba vietas

Oficiāls darbs pie darba devēja nav vienīgā iespēja saņemt ienākumus. Ātrie kredīti bez darba vietas var tikt piešķirti cilvēkiem, kuriem ir citi ienākumu avoti, t.i. tādiem, kas strādā paši vai ir beiguši darba gaitas un saņem ienākumus citādā veidā. Galvenās kategorijas, kas var pretendēt uz aizdevumu internetā:

  • uzņēmuma īpašnieki, valdes locekļi (saņem dividendes vai izņem naudu no uzņēmuma katru mēnesi paša patēriņa vajadzībām);
  • pensionāri (saskaņā ar CSP datiem Latvijā ir reģistrēti 467 tūkstoši pensionāru), t.sk. izdienas pensijas saņēmēji (bijušie karavīri, policisti, ugunsdzēsēji, diplomāti ar pietiekamu izdienas stāžu);
  • sociālā pabalsta saņēmēji (piemēram, bērna kopšanas atvaļinājuma laikā Latvijā nereti tiek piešķirti dāsni pabalsti, kuru apmērs var sasniegt vai pat pārsniegt iepriekšējo darba algu);
  • pašnodarbinātie, kas gūst ienākumus paši, nestrādājot kādā citā oficiālā darba vietā;
  • bezdarbnieki (mazākas iespējas aizņemties, atkarīgs no pabalsta un kredīta apmēra un termiņa);
  • studenti (parastās stipendijas apmērs ir nepietiekams, lai aizņemtos, taču vienlaikus pastāv dažādas izcilības vai sociālās stipendijas, kuras saņem labākie studenti. Šo stipendiju apmērs, piemēram, doktorantūrā var sasniegt un pat pārsniegt 1000 eiro mēnesī).

Lai saņemtu ātro naudas aizdevumu, klientam internetā ir jāaizpilda pieteikuma anketa un no sava bankas konta jāveic simbolisks maksājums – 0,01visi atrie krediti bez darba vietas ar ienakumiem eur. Anketā ir jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, epasts, bankas konta numurs, nodarbošanās, ikmēneša ienākumi un izdevumi, kā arī tālruņa numurs. Tā kā pieteikums satur tikai minimālo informāciju, ir jārēķinās, ka vajadzības gadījumā ar klientu sazināsies kredītspeciālisti, lai precizētu neskaidro informāciju.

Pēc informācijas saņemšanas tiek vērtēts, vai klientam varēs tikt piešķirts aizdevums vai kredītlīnija. Maksātspējas pārbaude var notikt trīs veidos – lūdzot nosūtīt bankas konta izrakstu par pēdējiem sešiem mēnešiem vai gadu, pārbaudot ziņas par nomaksātajiem nodokļiem VID un/vai VSAA datu bāzēs. Papildus tam tiek pārbaudīta informāciju par klientu kredītu reģistros jeb parādnieku datu bāzēs. Negatīva kredītvēsture un nepietiekami ienākumi tradicionāli ir galvenais iemesls, kādēļ tiek atteikti sms kredīti, patēriņa kredīts vai citi lielāki aizdevumu veidi.

Saskaņā ar Latvijas likumdošanu kreditoru pienākums ir pārbaudīt klientu maksātnespēju. Ja tas netiek darīts, aizņēmējam vēlāk ir iespējams apstrīdēt līguma nosacījumus un tiesas ceļā mēģināt panākt Civillikumā noteiktos sešus procentus gadā. Pieteikties kredītam var visu diennakti, t.sk. brīvdienās, taču pārskaitījumi tiek veikti tikai darba laikā. Kredīti naktī netiek piešķirti, jo šāds ierobežojums ir noteikts Latvijas likumdošanā. Parastā situācijā, pārskaitījuma veikšanai ir vajadzīgs mazāk par vienu stundu, jo izvērtēšana un norēķini internetā ir salīdzinoši ātri.

Latvijā ir salīdzinoši liels pelēkās ekonomikas sektors un daudzi strādā neoficiāli. Ātrais kredīts bez darba vietas reizēm varētu būt nepieciešams arī šiem cilvēkiem, taču ir kāda būtiska nianse. Piešķirot aizdevumu, kreditoriem ir jāvar pārbaudīt klienta ienākumus. Tā kā neoficiāli nodarbinātie parasti saņem ienākumus skaidrā naudā un šī informācija neparādās bankas kontā, pierādīt ienākumu regularitāti ir grūti. Tas, vai ātrie kredīti tiks piešķirti šādiem problemātiskiem klientiem ir atkarīgs no viņu godaprāta. Ja tas tiek darīts bez ienākumu pārbaudes, klientiem ir iespējams tiesas ceļā panākt procentu samazināšanu. Detalizētāku informāciju par šo iespēju varat iegūt Patērētāju tiesību un aizsardzības centrā vai konsultējoties ar juristu.

Kā aizņemties naudu bez darba vietas?

Kad nepieciešams kredīts, ir jāseko aizdevēju prasībām un jāaizpilda anketa saskaņā ar viņu norādījumiem. Aizņemties bez darba vietas būs iespējams visiem, kas to vēlas, pie nosacījuma, ka ir citi regulāru ienākumu gūšanas avoti, kuru esamību ir iespējams pārbaudīt. Bankas konta iesniegšana, izziņa no darba devēja vai izziņa no VID EDS par kapitāla pieauguma nodokļa nomaksu, kā arī izziņas no VSAA par nomaksātajiem nodokļiem. Veidi un iespējas kā pārbaudīt ienākumus kreditoriem ir daudzas un dažādas. Saņemt kredītu bez oficiāliem ienākumiem vai ņemt kredītu bez darba vietas, zinot, ka citi ienākumi nav un nebūs nav pareizi. Jā, anketās ir iespējams norādīt nepatiesu informāciju, taču no 2020. gada kreditoriem ir pienākums pārbaudīt kredītņēmēju maksātspēju.

Apstākļos, kad kredīta pieteikumā tiek norādītas nepatiesas ziņas, aizdevējiem ir tiesības vērsties tiesībsargājošajās iestādēs par krāpniecības mēģinājumu. Galarezultātā cerētā aizdevuma vietā var saņemt pilnīgi pretēju rezultātu. Pat situācijas, kad izdodas dabūt kredītu bez ienākumiem, ir jārēķinas, ka sekas būs negatīvas. Ja aizņēmums tiek piešķirts, nauda būs jāatmaksā, bet saistību kavēšanas vai neizpildes gadījumā kreditoram ir tiesības vērsties pie parādu piedzinējiem, lai atgūtu naudu ar metodēm, kas rada vēl papildus izmaksas.

Piesakoties kredītam internetā, aizņēmējs var redzēt visas izmaksas, kas var rasties aizdevuma atmaksas periodā. Procentu likmes, komisijas maksas, soda nauda par maksājumu kavēšanu, līgumsods – visi šie dati ir redzdami kredīta līgumā. Iepazīties ar līguma nosacījumiem ir katra kredītņēmēja uzdevums un personīgā atbildība, jo nezināšana neatbrīvo no atbildības.

Kredīts bez darba vietas – piesakies un saņem internetā

Pieteikties ātrajam aizdevumam vai patēriņa kredītam bez oficiālas darba vietas var tiešsaistē. Saņemt aizdevumu būs iespējams, ja varēsiet pierādīt citu ienākumu esamību un atbildīsiet kreditora maksātspējas un kredītvēstures nosacījumiem. Dati par ienākumiem tiks pārbaudīti elektroniski un atbildi par aizdevuma pieejamību saņemsiet jau pēc 10 – 15 minūtēm (darba laikā). Situācijās, kad ienākumi neatspoguļojas bankas kontā, ir vērs pieteikuma anketas piezīmēs norādīt kādā veidā tiek gūti ienākumi. Visi uzņēmumi, t.sk. sefinance ar klientiem sazinas elektroniski – epastā vai zvanot uz mobilo tālruni, savukārt aizdevums tiek ieskaitīts personīgajā bankas kontā.

Daļa aizņēmēju, piesakoties kredītam, norāda citas personas konta numuru, taču tas nav pareizi. Lai spētu pārbaudīt, ka pieteikuma iesniedzējs ir patiesais labuma guvējs, kreditori var veikt maksājumu tikai uz konkrētā kredītņēmēja bankas kontu. Apstākļos, kad kredītņēmējs ir bez darba, taču gūst oficiālus ienākumus citos veidos nekādas atlaides netiek dotas. Kreditori neveiks maksājumus uz kontu pastā vai elektroniskās naudas iestādēs. Ja līdz šim vēl neesat kļuvuši par bankas klientu, izdariet to savlaicīgi.

Kam tiek atteikts aizdevums?

Galvenie cēloņi kredīta atteikšanai ir nepietiekama uzticēšanās. Nebanku kredītu devēji aizdod savu personīgo naudu. Ja rodas šaubas, ka klients nespēs vai nevēlēsies atmaksāt parādu, naudas aizdevums netiks piešķirts. Šajā gadījumā nav svarīgi vai tiek meklēti ātrie kredīti bez darba vietas vai ar darba vietu, kur tiek maksāti 3000 eiro mēnesī. Latvijā ir pietiekami daudz sķietami turīgu cilvēku, kuru dzīvesveids neatbilst to ienākumiem. Ar samērā lielu varbūtību var apgalvot, ka viņi saņem ienākumus neoficiāli vai dzīvo uz kredīta, brauc ar auto, kas nopirkts līzingā, spēlē azartspēles un regulāri ir parādā visiem draugiem, tuviniekiem un bankām. Lai izvairītos no neuzticamiem klientiem, kredītu devējiem ir jāvērtē gan ienākumi, gan izdevumi. Ja tas netiek darīts, kreditors rīkojas bezatbildīgi un riskē zaudēt savus naudas līdzekļus. No otras puses, arī kredītņēmējs, piesakoties aizdevumam, riskē. Lai arī pirmais kredīts vairākos uzņēmumos jaunajiem klientiem tiek piedāvāts bez komisijas maksas un ar 0% pārmaksu, tomēr tā tas ir tikai īstermiņā (līdz 30 dienām). Ja parāds netiek atlīdzināts savlaicīgi, jārēķinās ar papildus izmaksām. Maksa par aizdevuma pagarināšanu un soda nauda ir tikai dažas no izmaksām. Tiklīdz naudas atgūšanā tiek iesaistīti parādu piedziņas uzņēmumi, aizņēmējam būs jāsedz arī to izmaksas. Tāpat jārēķinās, ka situācijās, kad ilgstoši tiek kavēti kredītmaksājumi, klients tiek iekļauts parādnieku reģistros jeb parādnieku melnajos sarakstos. Viss iepriekš minētais ļauj secināt, ka reizēm kredīts bez darba vietas, bet ar citiem regulāriem ienākumiem ne vienmēr ir laba izvēle. Finanšu darījumos riskē gan aizdevējs, gan aizņēmējs. Rīkojieties tā, lai Jūs nepaliktu zaudētājos. Ja rodas šaubas par savu varēšanu atmaksāt parādu noteiktajā termiņā, labāk mest kredītam līkumu.

Ātrie kredīti bez darba vietas un bez oficiāliem ienākumiem – vai reāli iespējams?

Iespējams tas ir, taču  tiem, kas vēlas aizņemties internetā būs jāspēj pierādīt ienākumu esamību. To var izdarīt dažādos veidos, bet pirms piešķirt kredītu bez darba esošiem vai vienā vietā jau 30 gadus strādājošiem cilvēkiem, obligāti tiek veikta maksātspējas pārbaude. Aizdevumi tiek izsniegti cilvēkiem, kam ir pietiekami liela kredītspēja jeb maksātspēja. Tas nozīmē, ka cilvēki, kuriem ir vajadzīgs ātrs aizdevums, taču viņi ir bez darba un nav pieejami citi ienākumu avoti aizņemties nav iespējams. Arī aizdevums pret ķīlu netiek izsniegts kredītņēmējiem, kas nevar apliecināt savu spēju veikt ikmēneša kredītmaksājumus.

Izņēmumus varētu pieļaut tikai privātie kreditori, kas aizdod naudu no labas gribas vien vai pret ķīlu. Privātiem aizdevējiem nav pienākums pārliecināties par otras puses ienākumiem. Tas nozīmē, ka bezdarbnieki un cilvēki, kas saņem cita veida ienākumus, taču nevar darbūt kredītu bankā vai pie nebanku aizdevējiem var meklēt risinājumu pie privātpersonām. Draugi, radi, paziņas, sveši cilvēki, kas aizdod naudu bez bankas konta izraksta. Viņi pastāv, bet ne visi būs gatavi izmantot šādus piedāvājumus, jo riski var būt būtiski lielāki nekā aizņemoties no oficiāliem kreditoriem.

Vai pieejamas kredītbrīvdienas, termiņa pagarināšana vai maksājumu atlikšana?

Situācijās, kad kredītņēmējam rodas problēmas ar saistību izpildi aizdevēji var izrādīt pretimnākšanu dažādos veidos. Viens no populārākajiem veidiem ir pamatsummas maksājumu atlikšana uz laiku līdz 3 mēnešiem vai kreditēšanas brīvdienas. Nebanku kreditēšanas sektorā populārākais piedāvājums ir kredīta atmaksas termiņa pagarinājums. Šis ir maksas pakalpojums, kas ļauj, iemaksājot noteiktu naudas summu, pagarināt aizdevuma atmaksas termiņu uz laiku no dažām dienām līdz vienam mēnesim. Līguma pagarināšana nemazina pamatsummas apmēru, bet nodrošina iespējas iegūt papildus laiku, lai atgūtu finansiālo stabilitiāti. Aizņemoties bez darba vietas un dzīvojot no citiem ienākumu avotiem, cilvēki, lielākoties, ir gana pieredzējuši budžetā plānošanā, lai vajadzība pēc kredīta pagarināšanas būtu ļoti reta. Izvērtējiet finansiālās iespējas atmaksāt aizdevumu. Aizņemieties atbildīgi.

4.3 / 5. 33