AS Bigbank atsauksmes liecina, ka līdz 2015. gadam  big bank Latvijā bija noslēgusi 70 tūkstošus kreditēšanas līgumus, kas ir tikpat, cik Igaunijā (40 tūkstoši) un Lietuvā (30 tūkstoši) kopā. Papildus tam uzņēmums darbojas arī Zviedrijā, Somijā un Spānijā. Atkarībā no klientu pieredzes atšķirīgas ir arī atsauksmes, ko tie stāsta tuviniekiem, draugiem vai atstāj internetā. Ja plānojat aizņemties, dariet to rūpīgi izvērtējot savas finansiālās iespējas. Aizņemieties atbildīgi. 

atrie-krediti-interneta-lv                                                            ( Pieteikuma iesniegšana ir bez maksas ↑ )

Reālas bigbank atsauksmes

Parasti Big banka internetā tiek atrasta, kad ir vajadzīgs kāds ilgtermiņa aizdevums uz 24 mēnešiem vai ilgāku laika periodu. Šī kredītiestāde specializējas tieši uz patēriņa aizdevumiem vai kredītiem pret ķīlu. Tas nozīmē, ka Bigbank nav pieejams atrais kredits vai sms aizdevums. Ja Jūs interersē šādi aizdevumi, aplūkojiet šī portāla sākumlapu.

A. Publiski pieejamā informācija liecina, ka Bigbank ir saņēmis vairākus sodus par a) negodīgo komercpraksi (nenorāda visas bigbank atsauksmesizmaksas) un b) maldinošu reklāmu (nenorādot reklāmā būtisku informāciju par pieteikšanās veida nozīmi). Attiecībā uz abiem šiem procesiem Patērētāju tiesību un aizsardzības centrs ir piemērojis bankai sodu un uzlicis par pienākumu pārkāpumus novērst. Klienti, kas ir slēguši līgumus pirms šī lēmuma pieņemšanas, iespējams, var vērsties tiesā, lai atgūtu daļu no pārmaksātās naudas. Plašāku informāciju par ar bigbank saistītiem lēmumiem ir iespējams atrast Patēretātju tiesību un aizsardzības centra mājaslapā.

Svarīgi – pēc lēmuma pieņemšanas Bigbank ir uzlikts par pienākumu novērst pārkāpumus kreditēšanas līgumos un jaunajiem klientiem ir iespēja izmantot drošākus pakalpojumus.

B. Atsauksmes interneta portālos ar lietotāju pieredzi ir dažādas, taču šo ziņu patiesumu diemžēl nav iespējams pārbaudīt. Līdzīgi kā ziņu portālos, kur dažādas atsauksmes publicē viens vai daži neapmierināti lietotāji, mēs nevaram izslēgt iespēju, ka tas pats ir attiecināms arī uz bigbank sūdzības vai atsauksmju autoriem. Vienlaikus nav iespējams izslēgt arī iespēju, ka daļu atsauksmju raksta konkurenti, taču nevienu no šiem apgalvojumiem nevar pierādīt.

Kā sevi pasargāt, izvēloties Bigbank ?

Pats labākais veids, kā sevi pasargāt no jebkura kredītu devēja, t.sk. big bank ir rīkoties pārdomāti. Slēdzot aizdevuma līgumu, ir izšķiroši svarīgi a) izlasīt līgumu (tajā ir visi nosacījumi un izmaksas), b) rosināt līgumā izdarīt izmaiņas (šādas tiesības garantē Latvijas likumdošana). Informētība par darījuma slēgšanas nosacījumiem ļauj izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem nākotnē. Ja ir kādi neskaidri jautājumi, izrunājies ar kredītspeciālistu un/vai PTAC konsultantiem. Ievadā jau secinājām, ka PTAC ir tā iestāde, kas uzrauga un piemēro sodus patēriņa kredītu devējiem.

Alternatīvi piedāvājumi

Uzņēmums Bigbank nav vienīgais, kas piedāvā saņemt aizdevumus internetā. Patēriņa kredītu salīdzinājums ietver sevī dažādus variantus, no kuriem daļa piedāvā aizņemties līdz 3000 eiro mazāk kā vienas stundas laikā. Salīdzinot ar ātrajiem kredītiem, big bank piedāvā zemākas procentu likmes, aizņemoties uz ilgāku termiņu. Tajā pašā laikā īstermiņa aizņemšanās varianti reizēm ir izdevīgāki kādā no sms kredītu uzņēmumiem (skat. kredit.lv sākumlapu). Tā kā bigbank atsauksmes nav viennozīmīgi vērtējamas, ir vērts aplūkot dažādu kreditoru piedāvājumus un pašam pieņemt pārdomātu lēmumu. Vienlaikus gan jāatceras, ka arī citu aizdevēju, piemēram, ondo atsauksmes nav tik viennozīmīgas, bet, ja tās tiek atrastas, tad par internetā sniegto komentāru patiesumu ir grūti spriest.

Kā sazināties ar AS Bigbank ?
  • Galvenā biroja adrese: Brīvības iela 151, Rīga
  • Filiāles: Bigbank Origo
  • Reģistrācijas numurs: 40103200513
  • Bankas konts: SEB banka, Swedbank
  • Kontaktinformācija šeit >>

3.3 / 5. 12