atrie-krediti-nepieskir-iemesliKredītņēmēji, kas piesakas aizdevumam reizēm ir spiesti samierināties ar atteikumu. Noraidījums nekad nav patīkams un vēl sliktāk ir, ja uzņēmums nepaskaidro iemeslus, kādēļ ātrais kredīts netiek piešķirts. Šādā situācijā daļa klientu uzreiz meklē alternatīvas un skatās pārējo aizdevumu piedāvājumus. Tajā pašā laikā daļa atmet ar roku un mēģina iztikt bez aizņemšanās. Abi varianti ir pieņemami, taču būtu tomēr labi noskaidrot un saprast, kādēļ kredīta pieteikums tika noraidīts.

  1. Ātro kredītu uzņēmumiem ir savi iekšējie nosacījumi

Situācijās, kad atteikuma iemesls ir uzņēmuma iekšējie ierobežojumi, piemēram, nepietiekami finanšu resursi vai izpildīts mēneša plāns, Jūs to neuzzināsiet. Neviens uzņēmums neatklāj savus komercnoslēpumus cilvēkiem no malas. Rezultātā saņemsiet vien formālu atrunu, ka neatbildāt uzņēmuma iekšējām prasībām.

2. Nepietiekami ienākumi

Jau esam runājuši par to, ka īstermiņa aizdevumiem līdz 427 eur ienākumu pārbaude ir vēlama, taču nav obligāta. Nebanku kreditoriem pašiem ir brīva izvēle – pārbaudīt informāciju par nomaksātajiem nodokļiem, lūgt atsūtīt bankas konta izrakstu vai tikai paļauties uz klienta sniegto informāciju. Reizēs, kad ienākumi tiek pārbaudīt un atklājas, ka tie ir pārāk zemi, lai varētu aizdot naudu, visticamāk, saņemsiet noraidījumu.

3. Sabojāta kredītvēsture

Parādnieku datu bāzēs glabājas informācija par klientu nenomaksātajiem parādiem. Iekļūt creditreform ir viegli, izkļūt sarežģīti. Kredīts ar negatīvu kredītvēsturi ir pieejams cilvēkiem, kas ir nomaksājuši vecos parādus un kreditoriem liekas gana uzticami. Formāli aizņemties ar sliktu vēsturi nevar, bet praksē daļa šādu, problemātisko klientu aizdevumu tomēr saņem. Ja iemesls kredīta atteikumam ir slikta kredītvēsture, kredītspeciālistiem vajadzētu Jūs par to informēt.

4. Nepilnīgi vai kļūdaini aizpildīts pieteikums

Precizitāte ir būtiska jebkurā finanšu darījuma. Kļūdaini norādīta personīgā informācija vēl nebūs pasaules gals, ja vien kontaktinformācija būs pareiza. Kredītspeciālisti pārbauda datus un vajadzības gadījumā ar Jums sazināsies, lai kļūdas izlabotu. Situācijās, kad nepareiza būs arī kontaktinformācija kredīts, visticamāk, tiks atteikts, jo pieteikums tiks ieskaitītas kā nederīgs.

5. Neatbilstošs vecums

Latvijā ātri kredīti ir pieejami cilvēkiem, kas ir vismaz 18 gadus veci, bet biežāk vismaz 20 gadus veci. Maksimālais vecuma slieksnis katram uzņēmumam atšķiras un var būt robežās no 60 līdz 75 gadiem. Ja Jūs vēl neesat sasnieguši pilngadību vai esat vecāki par 75 gadiem, ātrais aizdevums Jums nebūs pieejams.

6. Nav savs bankas konts

Jebkuru ātro kredītu, t.sk. sms credit var saņemt tikai savā personīgajā bankas kontā. Šeit nederēs vecāku, brāļu, māsu vai draugu bankas konts, jo līguma nosacījumi šādu iespēju nepieļauj. Ierobežojums uz naudas pārskaitījumiem ir vajadzīgs, lai mazinātu iespējas veikt krāpnieciskus darījumus un padarītu interneta norēķinus ērtus un drošus visiem Latvijas iedzīvotājiem. Vērts atzīmēt, ka no 2017. gada 1. aprīļa internetbankā ir spēkā papildus ierobežojumi, kas nosaka, ka maksājumu veikšanai ir papildus jāizmanto unikāls identifikācijas kods, ko var saņemt ar sms, kodu kalkulators vai speciālas mobilās lietotnes.

Varam secināt, ka iemesli, kādēļ tiek atteikti ātro kredītu pakalpojumi ir dažādi un katram pašam ir jāvērtē sava situācija. Apstākļos, kad kredīti internetā uz īsu termiņu nav pieejami, iespējams, var izlīdzēt ilgtermiņa kredīti ar atmaksas termiņu līdz 3 vai pat 5 gadiem.

5 / 5. 1