Pēdējos gados Rīgā un arī citur Latvijā aizvien pieprasītāka ir kredītlīnija. Savā būtībā tas ir elastīgs finanšu aizdevums vai drīzāk individuāls kredītlimits, kura apmēru kreditors nosaka individuāli katram klientam. Maksimālā kredītlīnijas summa ir 4000 eur un tā jāatmaksā ne ilgāk kā 3 gadu laikā. Latvijas iedzīvotājiem, kuriem ir nepaveicies nokļūt parādnieku reģistros, izmantot šo pakalpojumu var būt problemātiski, taču ne vienmēr. Atšķirībā no kredītiestādēm, nebanku aizdevēji pieļauj lielāku fleksibilitāti un pie noteiktiem nosacījumiem var būt gatavi aizdot naudu arī šādiem cilvēkiem.

Kā saņemt kredītlīniju ar negatīvu kredītvēsturi internetā?

Slikta kredītvēsture ir kā kauna traips, taču tas nav pasaules gals. Tā var gadīties ar katru, taču daudz svarīgāk ir tas, ko Jūs darat pēc tam, kad esat iekļauti parādnieku datu bāzēs. Daļa izvēlas ignorēt situāciju un mūk no aizdevējiem. Ja Jūs esat viens no šādiem cilvēkiem, tad rēķinaties, ka saņemt kredītlīniju nav cerības.

Tie, kuri ir gatavi atzīt savas kļūdas un nokārto savas saistības pret aizdevējiem un pakalpojumu sniedzējiem var cerēt uz pretimnākšanu. Brīdī, kad parādsaistības ir nokārtotas, kredītu reģistrā tiks izdarīts ieraksts, ka aizņēmējs ir atmaksājis parādu. Tā ir laba ziņa un no šī brīža varat uzskatīt, ka iespējas aizņemties kļūst aizvien lielākas.

Mūsdienās ātrie kredīti ar negatīvu kredītvēsturi var tikt piešķirti, taču neviens nevar iepriekš prognozēt rezultātu. Aizdevēji nereklamē iespēju – aizdot naudu parādniekiem, jo nevēlas, lai visi problemātiskie klienti tagad ietu pie viņiem. Tie, kuri mēģina aizņemties, saskaras ar tādu pašu attieksmi kā visi pārējie. Viņu pieteikums tiek pieņemts un izvērtēts. Atbildi saņemsiet dažu minūšu laikā.

Jārēķinas, ka dažos uzņēmumos pat parāda nomaksa nebūs pietiekams pamats, lai aizdotu naudu, ja klients ir iekļauts parādnieku reģistros. Citi kreditori var būt elastīgāki un var izlemt piešķirt Jums aizdevumu. Iespējams, nosacījumi būs sliktāki un sākotnēji tiks piedāvāta mazāka naudas summa nekā Jūs vēlējāties, bet sadarbība varēs notikt. Vienīgais veids kā par to pārliecināties ir aizpildīt pieteikumu un gaidīt atbildi.

Ja Jums izdodas saņemt kredītu vai kredītlīniju, ir vērts pacensties un pildīt līgumsaistības ļoti savlaicīgi. Atmaksājot pirmo aizdevumu  laicīgi,  nākamajā reizē kredītlimits tiks paaugstināts un varēsiet aizņemties jau vairāk.

Minimālās prasības aizdevuma saņemšanai

Neatkarīgi no Jūsu kredītvēstures un nepieciešamā kredītlimita, pamata prasības vienmēr būs vienādas:

  1. vecuma ierobežojumi: 18 – 75 gadi (biežāk 20 – 65 gadi)
  2. savs bankas konts
  3. epasts
  4. mobilais tālrunis

Vienmēr tiek pārbaudīta kredītvēsture un aizdevumiem virs 427 eur vienmēr tiek pārbaudīta arī klienta maksātspēja. Mazākām kredītlīnijām vai aizņēmumiem maksātspējas pārbaude var notikt vai nenotikt. Obligāti tas nav, taču kreditori, kas vēlas būt droši par klientu sniegtās informācijas patiesumu, datus pārbauda vienmēr. Ja Jūs esat viens no tiem, kam vajadzīga kredītlīnija ar sliktu kredītvēsturi, varat rēķināties, ka ienākumu apmērs 100% tiks pārbaudīts. Pārbaude noris, aplūkojot ziņas VID un VSAA datu bāzēs, kā arī var tikt prasīts atsūtīt bankas konta izrakstu par pēdējiem 6 mēnešiem. Ar šādām pārbaudēm ir jārēķinas jau iepriekš.

Kā aizņemties atbildīgi internetā?

Pirmkārt esiet godīgi pret sevi un aizdevēju. Otrkārt, vērtējiet savus pašreizējos ienākumus, to lielumu un iespējamās izmaiņas kredītlīnijas atmaksas periodā. Iespējams, ka kāds kredītspeciālists var pieļaut kļūdu un aizdos naudu nepārbaudot visus datus, bet vai tas būtu labi? Cilvēks, kas aizņemas par daudz vēlāk iedzen sevi strupceļā un nav spējīgs atmaksāt aizņēmumu. Tas savukārt noved pie daudziem papildus izdevumiem un sliktākajā scenārijā arī tiesu darbiem. Iepazīstieties ar līguma nosacījumiem. Ja vēlaties gūt papildus informāciju par konkrēto uzņēmumu, izlasiet atsauksmes par kreditoriem. Aizņemieties atbildīgi, izvērtējot aizdevuma nepieciešamību un iespējas to atmaksāt.

5 / 5. 4