Dzīve bez aizņemšanās ir jauka, taču reizēm bez tās neiztikt. Mājokļa – dzīvokļa vai mājas, kā arī automašīnas iegāde ir dārgs pasākums un ne visi ir spējīgi sakrāt naudu pirkuma veikšanai vienā maksājumā. Šajos apstākļos par labu aizdevumam mēdz izšķirties pat visrūdītākie aizņemšanās pretinieki, bet ne visi. Ir daļa cilvēku, kas ir gatavi dzīvot kaut zaru būdiņā, bet viņi neņems kredītus. No vienas puses, tas ir apsveicami, bet no otras puses, vai tas ir vajadzīgs. Protams, ikviena aizņemšanās ir saistīta ar zināmu risku. Situācijās, kad rodas ilglaicīgas maksātspējas problēmas iegādātais īpašums vai auto var tikt zaudēts. Sliktākajā scenārijā pēc ķīlas atsavināšanas kredītņēmējs joprojām paliek parādā un maksā daļu no saviem jau tā ierobežotajiem ienākumiem kreditoram. Tas nenotiek bieži, taču ekonomiskās krīzes apstākļos ar šādu scenāriju saskārās vairāki tūkstoši iedzīvotāju, kas ir samērā daudz, ņemot vērā Latvijas iedzīvotāju skaitu.

Personīgā un apkārtējo pieredze varētu būt labs veids kā saprast, ka paļauties uz kreditoru draudzīgumu un pretimnāksānu nedrīkst. Riski pastāv vienmēr, tādēļ katram pašam būtu jāveido uzkrājumi nebaltām dienām vismaz sešu mēnešalgu apmērā. Diemžēl daļai Latvijas iedzīvotāju sakrāt tik lielu summu neizdodas, jo ienākumi ir zemi un dzīve rit no algas līdz algai. Daļa izlemj pārraut šo ķēdi un dodas strādāt uz ārzemēm, taču arī tur cerēto zelta kalnu vietā sākotnēji var nākties saskarties ar daudzām grūtībām un nebūšanām. Spītējot visām grūtībām, pēdējo 20 gadu laikā no Latvijas ir emigrējuši vairāki simti tūkstoši iedzīvotāju. Viņi ir atraduši savu vietu un šobrīd neredz iespēju atgriezties. Aizņemties kredītiestādēs Latvijā viņi nevar un arī ārzemēs cenšas iztikt bez aizdevumiem.

Kā iztikt bez aizņemšanās, bet izveidot finanšu drošības sajūtu nebaltām dienām?

Viens no veidiem, kā iztikt bez aizņemšanās ikdienā, bet vienlaikus būt drošam, ka aizdevums vajadzības gadījumā būs pieejams ir kredītkarte. Par tās apkalpošanu ir jāmaksā pāris eiro mēnesī un procenti ir salīdzinoši zemāki nekā īstermiņa aizdevumiem internetā. Otrs variants, kas piedāvā elastīgu risinājumu ir kredītlīnija – internetā pieejams kredītu veids,ko var pielīdzināt kredītbrīvībai. Šis piedāvājums paredz, ka klientam tiek noteikts individuāls kredītlimits un procenti, komisijas maksa ir jāmaksā tikai tad, kad nauda reāli tiek izmantota. Tas ir dārgāk nekā kredītkartes izmantošana, bet vienlaikus var sanākt ietaupīt uz ikmēneša kartes apkalpošanas izmaksām. Precīzāku informāciju par konkrētā pakalpojuma izmaksām var uzzināt pakalpojuma sniedzēja mājaslapā sadaļā cenrādis vai savā līgumā vēl pirms tā parakstīšanas.

Kredītlīnijas izmantošana, protams, nav ideāls variants, taču tas ir labāk kā meklēt pirmo pieejamo aizdevumu reizēs, kad aizņemties vajag tūlīt un tagad. Ir cilvēki, kas šādās reizēs lasa atsauksmes par kreditoriem un to piedāvājumu analīzi. Vienlaikus ir cilvēki, kas ragavas taisa vasarā un ir pilnīgi pārliecināti par savām papildus iespējām vēl pirms tās kļūst aktuālas.

Pamācība cilvēkiem, kā atbrīvoties no aizdevumiem

Jums šobrīd ir paņemts viens vai vairāki aizņēmumi un vēlaties no tiem tikt vaļā. Tas ir iespējams, rīkojoties pārdomāti un pēc noteikta plāna. Pat situācijās, kad ir paņemti vairāki ātrie aizdevumi un ikmēneša maksājumos lielāko daļu veido tikai maksa par pagarināšanu ir iespējams risinājums. Ja vēlatiez uzzināt vairāk par iespējām šādā situācijā izlasiet rakstu – Kā tikt vaļā no kredītiem. Tajā esam uzskaitījuši galvenos nosacījumus un veidus kā atbrīvoties no kredītsaistībām iespējami efektīvākā veidā.

5 / 5. 3