Latvijā auto uz nomaksu tiek pirkts aizvien biežāk. Kredīts auto iegādei ir pieprasīts, jo ļauj nopirkt labākas kvalitātes transporta līdzekli, turklāt ātrāk nekā būtu iespējams tikai no saviem uzkrājumiem. Pērkot auto, Jūs varat izvēlēties termiņu aizdevuma atmaksai no dažiem mēnešiem līdz sešiem gadiem. Izvērtējiet savas finansiālās iespējas, aizņemieties atbildīgi.

kredīts auto iegādei

aizpildīt pieteikumu auto iegādei

Aizdevums līdz 15000 eiro

Līdz 90% no auto pirkuma vērtības (Alternatīvs piedāvājums – bez KASKO un bez pirmās iemaksas šeit )

Ātra pieteikuma izvērtēšana

Atmaksas termiņš līdz 6 gadiem

Noteikts maksājums katru mēnesi

Kam ir pieejams kredīts auto iegādei ?

Pieņemot lēmumu par aizdevuma piešķiršanu, uzņēmums izvērtē a) klienta ienākumus, b) kredītsaistības, c) kredītvēsturi, d) auto cenu u.c. faktorus. Pretendēt uz kredītu var jebkurš Latvijas iedzīvotājs, kas sasniedzis pilngadību. To, vai aizdevums tiks piešķirts noteiks kredītspeciālistu vērtējums. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā, uzņēmuma pārstāvji ar Jums sazināsies, tādēļ norādiet precīzu kontaktinformāciju. Ja nevēlaties pirkt auto uz nomaksu, bet apmaksāt pirkumu vienā maksājumā, aplūkojiet kredītlīnijas priekšrocības.

Kā nopirkt auto uz nomaksu ?

Kā nopirkt auto uz nomaksu

Auto iegāde nav sarežģīts process, turklāt aizdevēja piesaistīšanu palielina drošību, jo auto kredīts tiek piešķirts tikai tajā brīdī, kad auto ir pārreģistrēts. Pirms tas notiek klients  aizpilda pieteikuma anketu un labvēlīga lēmuma gadījumā paraksta ar uzņēmumu līgumu, samaksā nodevu par darījuma noformēšanu un dodas uz CSDD pārreģistrēt automašīnu. Par auto pārreģistrāciju ir jāmaksā valsts nodeva, taču šie izdevumi ir salīdzinoši nelieli un parasti nepārsniedz 30 eiro. Papildus izmaksas var veidot komisijas maksa par darījuma noformēšanu, kas nereti tiek piemērota klientiem, kam vajadzīgs auto līzings. Slēdzot darījumu, aizņēmējs kļūst par auto lietotāju, bet aizdevējs par auto īpašnieku. Samaksājot visu auto iegādes summu (skat. līguma nosacījumus), auto varēsi pārreģistrēt uz sava vārda.

Lai darījums būtu veiksmīgs ilgtermiņā ir svarīgi izvērtēt, vai, pērkot auto uz nomaksu, cena, ko maksāsiet ik mēnesi nepārsniegs mājsaimniecības budžeta iespējas. Vienlaikus arī jāizvērtē iespējamā rīcībā situācijā, kad strauji samazinātos ienākumi – darba zaudēšana, algas neizmaksāšana, slimība. Vai šādās problemātiskās situācijās Jūs spētu atrast alternatīvu ienākumu avotu vai kādu citu cilvēku, kas spētu segt kredītmaksājumus.

Visbiežāk aizdevums tiek atteikts, jo pastāv bažas par klienta spēju vai motivāciju atmaksāt parādu noteiktajā termiņā. Auto vērtībai un kredīta termiņam neatbilstoši ienākumi ir galvenais iemesls aizdevuma atteikumam. Kredīts auto iegādei ar sabojātu kredītvēsturi arī tiek piešķirts retāk, sevišķi gadījumos, kad iepriekšējās parādsaistības nav dzēstas vai pārkāpums ir bijis gana nopietns. Tajā pašā laikā nevar arī apgalvot, ka kredīti ar sliktu kredītvēsturi nebūtu pieejami. Izvērtējot klientu pieteikumus, tiek vērtēta gan kreditēšanas vēsture, gan ienākumi. Ja uzņēmuma speciālisti uzskatīs, ka klients ir pietiekami uzticams, kredīts tiks piešķirts. Lai tas notiktu klientiem ar sabojātu vēsturi ir obligāti jānokārto iepriekšējās parādsaistības un tad var domāt par nākotni.

Kredīts bez pirmās iemaksas

Pērkot automašīnu uz nomaksu Latvijā, ir jārēķinās, ka lielākā daļa kreditoru, t.sk. komercbankas prasīs klienta līdzfinansējumu. Iemaksas apmērs parasti ir vismaz 10% no auto iegādes cenas, taču var tikt prasīts arī vairāk. Šobrīd gan tiek piedāvāts arī kredīts auto iegādei bez pirmās iemaksas (skat. sākumu), turklāt ar atmaksas termiņu līdz sešiem gadiem. Šāds variants var būt izdevīgs cilvēkiem, kam ir pietiekami augsti ienākumi, ir vajadzīgs jauns auto tūlīt un uzreiz, bet nav uzkrājumi pirmajai iemaksai. Protams, pastāv iespēja, ka aizdevējs, neprasot pirmo iemaksu, lūdz klientam segt lielāku komisijas maksu vai paaugstina procentu likmi par finanšu resursu piesaisti.

4.8 / 5. 18