Nezini, kur aizņemties kredītu bez konta pārskata? Latvijas iedzīvotājiem, kuri saņem ienākumus skaidrā naudā un negrib uzticēt savus līdzekļus bankām var rasties sarežģījumi, kad nepieciešams aizdevums internetā. Prasība pārbaudīt klienta maksātspēju šobrīd ir obligāta visiem nebanku aizdevējiem, līdz ar to apiet šo prasību nav iespējams. Labi, ka tas nav vienīgais veids, kā pārbaudīt maksātspēju.


pieteikties

– no 20 gadiem 
–  termiņš līdz 36 mēnešiem
– pieteikšanās internetā


Saņemt kredītu bez konta pārskata uzreiz

Pretendēt uz šādu aizdevumu var jau no 18 gadiem, turklāt arī kreditēšanas vēsture netiek vērtēta. Ātrie kredīti bez konta izraksta un pat ar sliktu kredītvēsturi ir pieejami skaidrā naudā un uz tiem var pretendēt visi Latvijas iedzīvotāji, nepilsoņi un ES pilsoņi ar pastāvīgā iedzīvotāja statusu. Izsniedzot šāda tipa aizdevumus darbinieks var lūgt apliecināt savu ienākumu lielumu, bet var iztikt bez konta pārskata. Lai aizņemtos ir nepieciešams nodrošinājums, kas var būt praktiski jebkura vērtīga prece – mobilais tālrunis, dārglietas, sadzīves tehnika, elektrotehnika, celtniecības instrumenti, foto un video tehnika, antikvāri priekšmeti, citas vērtslietas.

Izvēloties šo pakalpojumu, jums būs iespēja aizņemties līdz pat 95% no nodrošinājuma vērtības. Atmaksājot parādu līgumā noteiktajā termiņā, saņemsiet atpakaļ savu ķīlu. Kredīta izsniegšanas laikā jums var būt aktīvs kredīts jebkurā citā uzņēmumā vai bankā.

Šis piedāvājums ir vienīgais, kura ietvaros ir pieejams kredīts bez konta izraksta un tā limitu nosaka nodrošinājuma novērtējuma vērtība. Visos citos gadījumos, kad internetā redzat, ka tiek solīts aizdevums bez konta pārskata ar sliktu kredītvēsturi vai ar teicamu kredītēšanas vēsturi, esiet piesardzīgi. Uzņēmumi, kas nepārbauda ienākumus pārkāpj Latvijas likumus vai arī ir krāpnieki un sadarbojoties ar šādiem cilvēkiem zaudēsiet savu naudu. Godprātīgi aizdevēji izvērtē klienta maksātspēju, bet attiecībā uz lombardiem šāda prasība nav spēkā.

Kāpēc citi nedod kredītu bez konta?

Interneta kredīti pārsvarā tiek pārskaitīti uz pieteikuma iesniedzēja bankas kontu, taču to ir pieejams arī kredīts skaidrā naudā. Vairums nebanku aizdevēju izmanto no bankas konta atsūtītu maksājumu kā apliecinājumu kredītņēmēja personībai. Vēl pirms pāris gadiem ar to bija gana un nauda tika aizdota, pamatojoties uz klientu sniegto informāciju par viņu ienākumiem. Šobrīd situācija ir mainījusies. Kredītspējas pārbaudes ietvaros klientiem ir jānosūta bankas konta izraksts par pēdējiem 6 mēnešiem. Ko šādā situācijā, lai dara cilvēki bez konta izraksta? Vienīgais risinājums ir sadarboties ar uzņēmumiem, kas aizdod naudu pret nodrošinājumu un pat šādās reizēs ir jārēķinas, ka var tikt prasīts apliecināt ienākumu apmēru.

Rezultātā šobrīd aizņemties internetā ir kļuvis grūtāk. Nepietiekama maksātspēja vai sabojāta kredītvēsture ir galvenais šķērslis saņemt kredītu. No otras puses, tas ir pat pozitīvi, jo tiek pasargāti cilvēki, kuri reāli nav spējīgi atmaksāt naudu līgumā noteiktajā termiņā. Ja tic statistikai, tad aizņēmēju skaits, kas pagarina aizdevumus vai nespēj tos atmaksāt ir gana liels un kopumā šādas izmaiņas ir vērtējamas pozitīvi.

Vai konta izraksts dod garantijas aizdevējiem?

Jā, un, nē. Bankas konta izraksts teorētiski kalpo kā labs pamats klienta maksātspējas izvērtēšanai, bet ne vienmēr. Situācijās, kad ienākumi tiek saņemti skaidrā naudā to esamība kontā neuzrādīsies. Šādās reizēs aizdevējam ir daudz grūtāk pārbaudīt, vai klients reāli saņem algu vai citus regulārus ienākumus. Agrāk daudzi kreditori paļāvās uz klientu apliecinājumu par ienākumu esamību. Patlaban valsts uzliek par pienākumu pārbaudīt, vai klients ir spējīgs uzņemties kredītsaistības.Tas nozīmē, ka patlaban tieši bankas konta pārskata iesniegšana ir kļuvusi par galveno un vienkāršāko veidu, kā aizdevēji pārbauda cilvēku ienākumus.

Alternatīvi risinājumi ir informācijas par nomaksātajiem nodokļiem pārbaude VSAA un VID datu bāzēs. Izvēloties šo risinājumu notiek paļaušanās uz valsts oficiālo institūciju apkopoto informāciju. Uzņēmumi, kas izmanto arī šos datus ir atrodami portāla Kredit kredītu salīdzinātājā. Kopumā vislabāko maksātspējas izvērtēšanu sniedz ienākumu un izdevumu pārskats konta izrakstā, kā arī datu pārbaude jau pieminētajās datu bāzēs.

Situācijās, kad aizdevums tiek atteikts dēļ nespējas iesniegt bankas konta pārskatu ir pamats noskumt, taču vienlaikus varat būt priecīgi. Aizņemoties naudu reizēs, kad parādu reāli nav iespējams atmaksāt var nonākt lielās nepatikšanās. Ja kredītsaistības netiek savlaicīgi pildītas, aizņēmējam ir jāmaksā ne tikai aizdevuma pamatsumma, bet arī soda procenti un kavējuma nauda. Tas nozīmē, ka aizņēmuma atteikums var reizēm tikt uzskatīts par pozitīvu ziņu.

Iemesli neiesniegt bankas konta izrakstu?

Iespējams, prātojat vai ir daudzi cilvēki, kas grib pieteikties aizdevumam, bet nevēlas iesniegt bankas konta pārskatu. Jā, starp viņiem ir arī tādi, kas saņem oficiālus ienākumus, bet negrib bez vajadzības dalīties ar savu personīgo finanšu informāciju ar kreditoriem vai valsts iestādēm. Galvenie iemesli:

  • privāto datu drošība mūsdienās kļūst aizvien nozīmīgāka. Ziņās regulāri dzirdam informāciju, ka tikusi uzlauzta viena vai otra uzņēmuma datu bāze un klientu sensitīvā informācija ir nozagta. Neviens nevēlas, lai viņa privātie dati pazustu.
  • nav stabili ienākumi. Iespējams, ka strādājat līgumdarbus, saņemat autoratlīdzību vai stipendijas. Visos šajos gadījumos ienākumi ir neregulāri un var radīt iespaidu, ka neesat gana uzticami.
  • strādājat mazāk par 6 mēnešiem. Vairums kreditoru vēlas, lai kredītņēmējs iesniedz konta izrakstu par pēdējiem 6 mēnešiem. Ja kredīts vajadzīgs tūlīt un tagad, tas var būt šķērslis, lai aizņemtos.
  • izdevumi ir vienādi ar ienākumiem vai pat pārsniedz tos. Cilvēki, kas vēlas aizņemties, taču dzīvo no rokas mutē nevēlas atklāt, ka iztērē visu nopelnīto naudu. Kredītspeciālistiem redzot, ka mēneša beigās nekas netiek iekrāts, atliek secināt, ka klients nav spējīgs uzņemties kredītsaistības. Šī ir tā situācija, kad aizdevēja pārstāvji izdara svētīgu darbu, atsakot kredītu. Ja aizdevums tomēr tiek piešķirts šādam klientam, ilgtermiņā tas gandrīz pilnīgi droši radīs negatīvas sekas aizņēmējam.

Latvijā ātrajiem kredītiem jau tradicionāli ir mazākas prasības pret kredītņēmējiem. Konkrētas prognozes par to, vai aizdevums tiks piešķirts vai atteikts neviens iepriekš gan nevar dot. Visi aizdevuma pieteikumi tiek izvērtēti individuāli un lēmums katrā gadījumā var atšķirties.

Kredīta savlaicīga atmaksa – labas prakses standarts

Latvijā ir izveidoti vairāki kredītu reģistri, kas ļauj pārbaudīt klientu maksātspēju. 2020. gadā visi aizdevēji pirms aizdot naudu pārbauda klientu kredītvēsturi parādnieku reģistros. Ja iepriekš esat kavējuši kredīta atmaksu, aizņemties būs problemātiski, sevišķi, ja vecie parādi vēl nav nokārtoti. Šo aspektu ir svarīgi ņemt vērā, jo arī patlaban, domājot par aizņemšanos, ir rūpīgi jāvērtē, vai spēsiet izpildīt visas saistības. Ja rodas šaubas, aizņemties nevajadzētu.

Negatīva jeb sabojāta kredītvēsture ir kā kauna traips, kas ilgi velkas līdzi. Tiem, kas plāno pārskatāmā nākotnē ņemt hipotekāro aizdevumu vai pirkt auto kredītā nevainojama kreditēšanas vēsture var ļoti palīdzēt. Pirmkārt, tā ir priekšnosacījums turpmākai sadarbībai. Otrkārt, tā ļaus samazināt aizdevuma procentu likmes un ietaupīt uz ikmēneša kredītmaksājumiem. Treškārt, apziņa, ka pildat dotos solījumus ļaus labāk justies attiecībās ar citiem un pašam ar sevi.

Cilvēkiem, kas vēlas saņemt kredītu bez konta izraksta būtu jāatceras, ka aizņemties bez oficiāliem ienākumiem vai vispār bez ienākumiem Latvijā nevar. Ienākumiem ir jābūt un jāspēj apliecināt to patiesums. Izziņa no darba vietas, VID, VSAA izziņas vai bankas konta pārskatas, iespējas, kā to izdarīt ir vairākas, bet būtība nemainās.

Kā saņemt kredītu bez bankas konta izraksta?

Apkopojot visu iepriekš minēto, varam secināt, ka iespējas aizņemties internetā ir salīdzinoši mazas. Ja nevarat vai nevēlaties iesniegt konta pārskatu, aizņemties internetā būs problemātiski vai pat neiespējami. Šī iemesla dēļ atliek citi aizņemšanās varianti :

  • aizdevums no privātpersonas (fiziskām personām nav jāpārbauda otras personas maksātspēja);
  • lombards (ieķīlājot vērīgas mantas ir iespējams tikt pie papildus naudas, bet var tikt pārbaudīta kredītspēja);
  • palīdzība no radiem vai draugiem (bezprocentu aizdevums no tuviniekiem ar elastīgu atmaksas termiņu).

Papildus visam iepriekš minētajam varat apsvērt iespēju sākt strādāt otrā darbā vai pārdot kādas no savām mantām vai īpašumiem. Ievietojot sludinājumu populārākajos sludinājumu portālos ātri varēsiet noskaidrot, vai jūsu piedāvājumam ir arī pieprasījums.

Konta izraksts un kredīta saņemšana – nevēlamie ieraksti

Visiem, kas plāno aizņemties internetā vai klātienē būtu vērts ņemt vērā, ka ir daži ieraksti bankas konta pārskatā, kas dara kredītspeciālistus uzmanīgus.

  • augstas kredītsaistības – ja redzams, ka jau šobrīd ir paņemts cits aizdevums un prasat vēl, iespējams, jums ir radušās finansiālas problēmas. Pats par sevi citas parādsaistības nav šķērslis, lai aizņemtos. Svarīgi, lai jums atliktu brīva nauda, ko maksāt par jaunajām kredītsaistībām.
  • izklaides – azartspēles, bāri un nakts klubi – patīk daudziem, taču pārmērīgas izklaides liecina, ka cilvēks īsti nespēj kontrolēt savas dzīves plūsmu. Pārāk liela vaļība ir paaugstināta riska faktors un var liecināt, ka klients nav godpārtīgs.
  • pilnīgi visas naudas izņemšana no konta uzreiz pēc algas saņemšanas. Mums visiem patīk privātums, taču, lūdzot kredītu, šāda rīcība var negatīvi atspēlēties. Gadījumā, ja kreditoram nav iespējams pārbaudīt aizņēmēja tēriņu paradumus, ir daudz grūtāk izvērtēt, klienta atbilstību aizņemšanās nosacījumiem.

Visbeidzot pavisam prozaisks iemesls – neprasme apieties ar datoru pati par sevi var radīt šķēršļus, lai aizņemtos. Ja viss ir slikti un kredītu bankā vai pie nebanku aizdevējiem nevar saņemt, vienmēr paliek vēl privātie aizdevēji. Cilvēki, kas aizdod naudu ir, bet viņus ir jāmāk uzrunāt un vienoties par darījuma nosacījumiem. Jārēķinas, ka ne visi piekritīs. Naudas aizdevums no privātpersonas var būt glābiņš, tomēr arī privātie kreditori prasīs procentus. Izņēmums ir tās reizes, kad aizņematies no tuviniekiem vai draugiem.

Mūsdienās juridiskās personas – kreditori vēlas, lai konta izraksts tiktu iesniegts elektroniski (izkopēts no internetbankas). Ja paši nespējat to izdarīt, varat doties uz savas bankas filiāli un palūgt, lai bankas darbinieks pārsūta jūsu izrakstu par noteiktu laika periodu uz jūsu epastu. Pēc tam varat to pārsūtīt kredītdevējam. Kopumā varam secināt, ka aizņemties bez konta izraksta Latvijā 2020. gadā ir gana sarežģīti, taču joprojām ir citi, alternatīvi risinājumi, kas var izlīdzēt.

5 / 5. 5