Kad vajag lielāku aizdevumu, kredīts pret ķīlu sniedz iespēju aizņemties vairāk un ar izdevīgākiem nosacījumiem. Ja klients ir iekļauts parādnieku reģistros, jārēķinās, ka turpmākai sadarbībai var būt vairāki šķēršļi. Izvērtējot aizņēmēja maksātspēju, kredītkomisija skatās ienākumus, izdevumus, nodrošinājuma vērtību un riska faktorus. Sabojāta vēsture neapšaubāmi ir paaugstināta riska faktors, taču apstākļos, kad vecie parādi ir atmaksāt, kredīti pret ķīlu ar sliktu kredītvēsturi var tikt piešķirti. Sadarbība būs veiksmīgāka apstākļos, kad kredītdevējs vēlas palielināt savu tirgus daļu noteiktā pakalpojumu segmentā un/vai nodrošinājuma vērtība būtiski pārsniedz nepieciešamā kredīta lielumu. Jūsu iespējas saņemt aizdevumu būtiski palielinās, ja vecie parādi ir nomaksāti un ir pagājuši jau vairāki gadi kopš pieļāvāt pārkāpumu pret aizdevēju.

aizdevums-pret-kilu-ar-negativu-kreditvesturi

Cilvēkiem, kas vēlas aizņemties pret ķīlu internetā ir jārēķinās, ka ar negatīvu kredītvēsturi aizņemties vienmēr ir grūtāk vai neizdevīgāka. Augstākas procentu likmes, augstāka komisijas maksa par kredīta izsniegšanu, neizdevīgāki līguma nosacījumi – šie ir daži no faktoriem, kas jāņem vērā, piesakoties aizdevumam ar sliktu vēsturi. Varētu jautāt, kādēļ vispār aizdevēji izlemj sadarboties ar šādiem klientiem, ja šaubās par to godaprātu un lojalitāti. Atbilde ir meklējama komersantu vēlmē nopelnīt pēc iespējas vairāk naudu. Tieši vēlme gūt peļņu motivē kredītiestādes un nebanku kredītu uzņēmumus aizdot naudu. Lielāks risks tiek kompensēts ar augstāku procentu likmi, ko sedz klients, kas vēlas saņemt aizņēmumu.

Ko iespējams ieķīlāt aizdevuma saņemšanai ?

Latvijas iedzīvotāji, kas sasnieguši vismaz 20 gadu vecumu un ir gatavi ieķīlāt savu kustamo vai nekustamo īpašumu, var pieteikties kredītam pret nodrošinājumu:

  • kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu – naudas aizdevums līdz 70% no īpašuma vērtības ar atmaksas termiņu līdz 20 gadiem. Ieķīlāt iespējams māju, dzīvokli, zemi, komercīpašumu, retāk mežu. Aizpildīt pieteikumu vari internetā. Neskaidrie jautājumi tiek izrunāti pa telefonu vai klātienē. Līgums jāparaksta uzņēmuma birojā Rīgā klienta izvēlētā laikā. Saņemt naudu vari 1 – 3 darba dienu laikā pēc līguma parakstīšanas.
  • Aizdevums pret automašīnas ķīlu – aizņemies līdz 90% no auto novērtējuma vērtības ar atmaksas termiņu līdz 6 gadiem. Piesakies pakalpojumam online vidē. Līgumu vari parakstīt uzņēmuma birojā, CSDD galvenajā ēkā Rīgā, Bauskas ielā vai filiālēs visā Latvijā. Pēc formalitāšu nokārtošanas nauda kontā tiek ieskaitīta jau tajā pašā vai nākamajā dienā.
  • Patēriņa kredīts bez ķīlas nodrošinājuma – aizdevums līdz 3000 eiro jau 15 minūšu laikā pēc pieteikuma apstiprināšanas. Naudas atmaksas termiņš no 1 mēneša līdz 3 gadiem. Darījums noris interneta vidē bez nepieciešamības doties uz uzņēmuma biroju. Ja radušies kādi jautājumi, tie tiek izrunāti pa telefonu vai epastā. Pirms izsniegt aizdevumu jāaizpilda anketa, kurā jānorāda kontaktinformācija, ienākumi, izdevumi. Vajadzības gadījumā ienākumu un kredītvēstures pārbaudi veic komersants par saviem personīgajiem līdzekļiem. Šo pakalpojumu parasti izmanto cilvēki, kam vajadzīga salīdzinoši neliela naudas summa, taču nav vēlme sadarboties ar savu kredītiestādi vai doties uz lombardu, lai ieķīlātu vērtslietas, sadzīves tehniku vai citas vērtīgas mantas.

Kopumā mēs varam redzēt, ka kredīts pret ķīlu ar negatīvu kredītvēsturi var tikt piešķirt, pie nosacījuma, ka kreditors izrāda šādu interesi. Piesakoties aizdevumam gan vienmēr ir jāņem vērā, ka darījuma norise var būt apgrūtināta dēļ pagātnē pieļautajiem pārkāpumiem attiecībā pret aizdevēju vai preču un pakalpojumu tirgotāju. Atbildīga rīcība un spēja atzīt savas kļūdas šajā gadījumā ir būtiska, lai rezultāts būtu pozitīvs.

4.9 / 5. 14