Katrs, kas ir iekļauts parādnieku reģistros, to nemaz neapzinās. Brīdī, kad vajadzīgs aizdevums un pirmais kreditors noraida pieteikumu, var tikt iegūta informācija par šo faktu. Kur aizņemties naudu ar sliktu kredītvēsturi likumsakarīgi ir nākamais jautājums, taču atbilde nav tik vienkārša. Pat nebanku kreditori, kas ir daudz elastīgāki nekā bankas nesaka, ka viņu piedāvājumā ir ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi. Lielākā daļa gluži pretēji norāda, ka aizņemties ar sabojātu vēsturi nav iespējams. Reālā dzīvē situācijā gan mēdz būt savādāka, jo saņemot klienta pieteikumu visi dati tiek skatīti kompleksi. Ienākumi, izdevumi, kredītvēsture, citi faktori. Rezultātā var izrādīties, ka klients var saņemt nelielu aizdevumu pat ar negatīvu kredītvēsturi.

Viens no veidiem kā tiek samazināti aizdevēja riski, piedāvājot aizdevumus cilvēkiem, kas iekļauti parādnieku sarakstos, piemēram, paus konsults, ir augstāka maksa. Tā var būt gan augstāka komisijas maksa, gan augstāki procenti, gan mazāka pretimnākšana citos nosacījumos. Aizdevēji šajā gadījumā zina, ka klients ir grūtā situācijā un vairumā gadījumu būs gatavs iet uz kompromisu, t.i. maksāt vairāk. Uzskatīt šādu praksi par godīgu nav pamats, taču no otras pues, ir jāsaprot, ka negatīva kredītvēsture nav nekas labs. Tā ir kā pazīme, ka konkrētais cilvēks iepriekš ir kavējis parādu apmaksu vai arī to vispār nav darījis. Vai kāds no mums gribētu sadarboties ar nepazīstamu cilvēku, turklāt vēl aizdot naudu, zinot viņa iepriekšējo pieredzi ? Finanšu pasaulē šādi jautājumi tiek risināti ar naudas palīdzību, liekot klientam maksāt vairāk. Kredīti ar negatīvu kredītvēsturi tātad tiek izsniegti ar sliktākiem noteikumiem un par to nevajag pārdzīvot, bet pieņemt kā faktu. Var to uztvert kā netaisnību, taču var arī skatīties filosofiski kā mācību nākotnē būt apdomīgākam un rīkoties atbildīgak. Bankas uz parādnieku sarakstos esošiem cilvēkiem raugās no augšas, nebanku kredītu devēji, nolaižas mazliet zemāk, taču arī ir piesardzīgi.

Turpmāk, kad kāds jautās, kur aizņemties naudu ar sliktu kredītvēsturi, Jūs varēsiet pastāstīt, ka iespējas ir dažādas. Reālākais variants ir ātrie aizdevumi internetā vai pret ķīlu vai no kāda pazīstama cilvēka. Pēdējais nevērtēs kredītvēsturi, jo nebūs par to informēts un privātpersonas vispār to nekad nedara. Tuvie cilvēki arī neskatās tikai faktus, bet skatās uz Jums kā uz cilvēku, ko ilgstoši pazīst. Katrs no mums mēdz kļūdīties, bet ir daudzi, kas savas kļūdas ir gatavi labot. Labākais, ko dod sabojāta kredītvēsture ir iespēja dzīvot tikai no saviem iekrājumiem, jo aizdevumi vairs netiek mētāti apkārt pa labi un pa kreisi. Daudzus tas ir pasargājis no lielākām nepatikšanām, jo paņemt, piemēram, hipotekāro aizdevumu ar negatīvu kredītvēsturi nav tas vienkāršākais uzdevums.

Kur aizņemties naudu ar sliktu kredītvēsturi
4.4 (88.33%) 12 votes