Kļūstot pilngadīgam uzreiz kļūst pieejams sms kredits no 18 gadiem. Diemžēl šo pakalpojumu Latvijā šobrīd piedāvā vien retais uzņēmums. Godīgi sakot, piedāvājums aizdot naudu šāda vecuma iedzīvotāju grupai pēdējos gados ir kļuvis stipri ierobežots. Praksē saņemt sms kredītu bez nodrošinājuma piedāvā tikai viens uzņēmums.

Kreditors Akcija Vecums GPL* Ātrums** 1. kredīts līdz Aizdevuma termiņš
kredits24 1. kredītlīnija uz 60 dienām ar 0% (sk. info)
18 – 70 no 128% 10 minūtēs 3000 € līdz 3 gadiem informācija

Tiem, kas ir vismaz divus gadus vecāki ir daudz plašākas iespējas (skat. sākumlapu), bet pārējiem jāpieņem, ka citi kreditori nav tik pretimnākoši. Galvenais iemesls šādai atturībai ir plašsaziņas līdzekļos pirms pāris gadiem izvērstā kampaņa pret sms kredītu devējiem. Rezultātā lielākā daļa nebanku aizdevēju paši savā starpā vienojās vairs nepiešķirt sms aizdevumus personām, kas ir vecumā no 18 līdz 19 gadiem. Kā jau vienmēr visām likumsakarībām ir arī izņēmumi. Rezultātā Latvijā ir joprojām iespējams saņemt kredītu ar sms bez papildus nodrošinājuma.

Prasības kredīta piešķiršanai

Pretenēt uz kredītu var pilnīgi visi, taču visbiežāk ir spēkā uzņēmuma iekšējie ierobežojumi, kas neļauj aizdot naudu personām bez darba vietas. Tiesa, likumos nav uzlikts kreditoram par pienākumu obligāti pārbaudīt visu klientu maksātspēju. Šis nosacījums ir obligāts situācijās, kad tiek izvēlēts aizdevums, kas lielāks par 427 eiro. Tas ļauj izsniegt aizdevumus ātrāk, taču vienlaikus pieļauj iespēju kredītņēmējiem mānīties par saviem ienākumiem. Tā kā jaunieši ir viena no paaugstināta riska grupām, varam pieļaut, ka uzņēmumi, kuros ir pieejami sms kredīti no 18 gadiem bez darba vietas vēlas gūt pārliecību, ka klientam ir citi, oficiāli pārbaudāmi ienākumi. Viens no šādiem ienākumiem varētu būt stipendija, kas atsevišķās mācību iestādēs var pārsniegt 100 eur mēnesī.

sms-krediti-no-18-gadiem

Jauniešiem, kam vajadzīgs kredīts, bet nav vispār nekādi ienākumi, aizdevums, visticamāk, netiks piešķirts. Situācijās, kad kreditori šaubas par klienta maksātspēju viņi pieprasa bankas konta izrakstu par pēdējiem 6 mēnešiem. Ja 18 gadi ir palikuši pirms mazāk kā 6 mēnešiem, tad šādu izrakstu vispār nav iespējams nosūtīt un kandidāts automātiski atkrīt. Papildus visam iepriekš minētajam uznēmumi pārbauda kredītvēsturi, lai pārliecinātos, ka klients nav iekļauts parādnieku reģistros. Šī gan vairāk ir pieaugušo problēma, jo savlaicīgi neapmaksājot rēķinus var viegli nokļūt kredītu melnajos sarakstos, bet izkļūt no tiem nav nemaz vienkārši.

Kas vajadzīgs, lai aizņemtos?

No tehniskajiem palīglīdzekļiem prasības ir minimālas – a) savs bankas konts, b) epasts un c) mobilais tālrunis. Anketa ir jāaizpilda precīzi un jāņem vērā, ka kāds no kredītspeciālistiem Jums var arī piezvanīt. Svarīgi – nauda tiek pārskaitīta tikai uz personīgo bankas kontu. Citu personu konta numura izmantošana ir atļauta, taču naudu šādā veidā saņemt nevarēs.

Saņemt sms kredītus var jau 15 minūšu laikā, bet ir obligāti jāizvērtē, vai varat to atmaksāt noteiktajā termiņā. Atbildīga aizņemšanās sākas katram pašam ar sevi.

5 / 5. 1