Tajās retajās reizēs, kad vajadzīgs sms kredīts uz ilgāku laiku, t.i. uz vairākiem mēnešiem, ir iespējami vairāki risinājumi. Visbiežāk Latvijas iedzīvotāji izvēlas aizņemties tajos uzņēmumos, kas ir atpazīstamāki un piedāvā izdevīgākus nosacījumus. Vai tas nozīmē, ka kredītdevējs, kurš ļauj ņemt aizdevumu ar zemākiem procentiem būs ieguvējs, jo iegūs vairāk klientus ? Diemžēl ne vienmēr tas atbilst patiesībai. Reklāmās šobrīd tiek ieguldīta liela nauda un izdevīgākie sms kredīti uz vairākiem mēnešiem nereti nemaz netiek atrasti.

Kā noteikt, kurš piedāvājums ir atbilstošākais ?

Lai saprastu, kuri sms aizdevumi ir Tev piemērotākie paņem baltu papīra lapu. Uzraksti, cik liels kredīts ir nepieciešams, uz kādu termiņu un, cik esi gatavs un spējīgs par to maksāt mēnesī. Izejot no šīs informācijas vari mēģināt sākotnēji saprast, vai vispār spēj atļauties aizņemties internetā. Vairumā gadījumu patēriņa kredīts ar saskaņotu maksājumu grafiku ir labākā izvēle, jo ļauj paņemt lielāku aizdevumu un atmaksāt to pa daļām. Termiņš ir iespējams no dažām dienām līdz pat 3 gadiem. Atmaksas nosacījumi katram uzņēmumam ir atšķirīgi, līdz ar to pirms darījuma slēgšanas ir vērts iedziļināties, lai saprastu visus par un pret. Būtiskākais, kam jāpievērš uzmanība ir sms kredītu slēptās izmaksas, t.i. maksājumi par aizdevuma pagarināšanu, komisijas maksa, soda nauda u.c. Ne vienmēr viss izdodas kā sākotnēji plānots, līdz ar to ir būtiski zināt, ar ko būs jārēķinās problēmu gadījumā. Saņemt sms kredītu parasti var līdzīgi visos uzņēmumos, bet procenti mēdz atšķirties pat vairākas reizes.Soda naudas apmērs turpretim ir puslīdz vienāds – 0,5% līdz 1% no neatmaksātās parāda summas dienā.  Labā ziņa ir tā ka likumdošana ierobežo soda naudas galējo apmēru līdz 100% no kopējās parāda summas.

Cik maksā aizņemšanās ar sms ?

Jaunajiem klientiem, kas aizņemas pirmo reizi ir iespēja vairākās firmās pretendēt uz atlaidi komisijas maksai vai procentiem. Nozares standarts sms aizdevumiem ir vidēji 10% no kredīta summas mēnesī, bet ir iespējamas arī novirzes. Lai patērētāji vieglāk saprastu, kurš ir lētāks variants, ir ieviests rādītājs – gada procentu likme. Izmantojot šo indikatoru, Tu vari saprast, kurš aizņēmums ir reāli lētāks, pie nosacījuma, ka neizmanto akcijas piedāvājumus. Kā jau vienmēr nemaksātājiem ir jārēķinās, ka par saistību izpildes termiņa kavēšanu tiek piemērots līgumsods, kas automātiski paaugstina aizņemšanās izmaksas. Diemžēl daļa klientu uzskata, ka tas ir nieks un ir gatavi maksāt augstu cenu par savu aizmāršību vairākus mēnešus vai pat gadus pēc kārtas. Tā rezultātā var izrādīties, ka par naudas aizdošanu ir jāpārmaksā vairāki desmiti vai pat simti eiro, kas, protams, ir nesamerīgi daudz. Lai izvairītos no šādas pieredzes pirms aizņemšanās ir ļoti būtiski izvērtēt savas vajadzības un reālās iespējas atmaksāt sms kredītus noteiktajā termiņā. Ja neesi pārliecināts par savām vajadzībām, aplūko, ko piedāvā nordcard. Skopais un aizmāršīgais maksā divreiz.

5 / 5. 2