Latvijā aizņemties var gan internetā, gan klātienē, turklāt nelielus aizdevumus arī bez ķīlas un galvotāja. Sms kredīts internetā ir salīdzinoši jauns pakalpojums, taču iemantojis plašu klientu loku. Cilvēki, kas izvēlas aizņemties internetā, vēlas dabūt kredītu ātri un bez formalitātēm. Viņi ir gatavi aizpildīt pieteikumu internetā, taču nevēlas sēdēt rindās vai runāt ar konsultatnu bankā. No vienas puses, tas ir saprotams, taču no otras puses, finanšu darījumi ir pietiekami svarīgi, lai veltītu tiem atbilstošu uzmanību. Kredīts no 18 gadiem ir pieejams ļoti reti, jo lielākā daļa kredītiestāžu un pat mazo uzņēmumu vēlas sadarboties ar klientiem, kas ir vismaz 20 gadus veci. Lai aizņemtos ir vajadzīgs bankas konts un epasts, taču tā ir tikai formālā puse. Pats svarīgākais, lai dabūtu aizdevumu ir spēja apliecināt savu spēju un gatavību atmaksāt parādu. Ja ir alga, stipendija vai kādi citi ienākumi, tad uzticības kredīts būtiski palielinās. Dabūt aizdevumu bez ienākumiem reizēm ir iespējams, taču, lielākoties, tas netiek pieļauts. Kļūdīties ir cilvēcīgi un arī cilvēki, kuri izvērtē, kam aizdot naudu var kļūdīties, t.sk. būt pavirši.

Kuros uzņēmumos var aizņemties ar sms ?

Ievadā jau secinājām, ka dabūt aizdevumu 18 gados internetā var tikai vienā uzņēmumā (skat. sarakstu Kredit.lv galvenajā lapā). Galvenais iemesls, kādēļ iespējas ir tik ierobežotas, ir nebanku kreditoru bailes no iespējamā soda. Ja atceramies vēl pirms pieciem gadiem, naudas kredīts no 18 bija ierasta parādība. To piedāvāja gan sms credit, gan mazāk zināmi uzņēmumi. Vēlāk sabiedrības jeb plašsaziņas līdzekļu spiediena rezultātā daudzi nozares pārstāvji pieņēma stingrākus nosacījumus, kā rezultātā aizņemšanās 18 un 19 gadu vecumā tika būtiski ierobežota. Daži uzņēmumi, kas nebija iestājušies nebanku kredītu devēju asociācijā šai prasībai pretojās un nepievienojās. Vēlāk pretinieku skaits kļuva aizvien mazāks un beigās, aizņemties sasniedzot pilngadību varēja tikai vienā vienīgā uzņēmumā. Ja vēlaties aizņemties internetā, neatliek nekas cits, kā izvēlēties to uzņēmumu, kas piedāvā šādu pakalpojumu. Visiem citiem neatliek nekas cits, kā gaidīt, kad paliks vecāks vai doties uz kādu no bankā. Atsevišķas kredītiestādes (komercbankas) Latvijā ir gatavas aizdot finanšu līdzekļus arī jauniešiem, taču ir jārēķinās, ka būs stingrāki ierobežojumi un arī pieejamās summas apmērs būs mazāks.

Jauniešiem, kas vēlas aizņemties ar sms palīdzību, ir svarīgi atcerēties, ka pirmajā reizē anketa ir jāaizpilda internetā. To var izdarīt caur telefonu vai datoru, taču pats svarīgākais ir, kas cits. Aizņemties drīkst tikai tie, kas paši ir spējīgi atmaksāt naudu. Vecāki šajā procesā nedrīkst tikt iesaistīti, jo tas nebūtu godīgi pret viņiem. Vairāk par kreditēšanas riskiem varat uzzināt portāla kredit.lv citās sadaļās. Aizņemieties atbildīgi.

4.8 / 5. 11