Latvijas iedzīvotāji, kas kaut reizi ir aizņēmušies zina, ka labākā sajūta ir aizdevumu saņemot un to atmaksājot. Lieli mērķi, viss saplānots, taču reizēm nenotiek kā iecerēts. Sadarbība ar kreditoru var neizdoties, tirgū var parādīties labāki piedāvājumi vai vienkārši rodas neparedzētas finansiālas grūtības. Situācija ir sarežģīta, ja paņemts viens aizdevums, bet ko darīt, ja ir jāatmaksā vairāki īstermiņa aizdevumi? Pārkreditēšana jeb refinansēšana vienā var noderēt, ja to māk izmantot pareizi.

Situācijas, kad kredītu apvienošana var būt risinājums

Agrāk apvienot un pārkreditēt aizdevumus piedāvāja tikai bankas un šādu iespēju izmantoja cilvēki, kam bija paņemts mājokļa kredīts vai līzings. Šobrīt situācija ir mainījusies un aizvien populārāka kļūst ātro kredītu apvienošana. Tas skaidrojams ar samērā lielo izsniegto šī tipa aizdevumu daudzumu. Rezultātā ir daļa cilvēku, kam pakalpojums ir ne tikai noderīgs, bet arī vajadzīgs.

Kā saprast, vai ir vērts pārkreditēties un, kur izdevīgāk?  Izvērtē savus pašreizējos ikmēneša maksājumus un pārliecinies, ka nepārmaksā. Nav noslēpums, ka ātro kredītu uzņēmumi mēdz prasīt augstākus procentus nekā ilgtermiņa aizdevēji. (Šobrīd aktuālie nebanku aizdevēju piedāvājumi ir apkopoti portāla Kredit sadaļā Apvienošana lapas augšpuše.) Cilvēkiem, kam ir paņemts tikai viens ātrais kredīts šāds pakalpojums, visticamāk, nebūs izdevīgs, bet tiem, kam ir vairāki ātrie aizdevumi tas var noderēt, kad:

  • samazinās ienākumi, bet jāturpina segt kredītsaistības;
  • vēlies pagarināt aizdevuma atmaksas termiņu, lai samazinātu ikmēneša maksājumus, bet kreditors neizrāda pretimnākšanu;
  • ir apnicis maksāt vairākus rēķinus katru mēnesi tikai par ātrajiem kredītiem. .

Ātro kredītu apvienošana nodrošina, ka jāmaksā tikai viens vienīgs rēķins, nevis vairāki. Tas var būt finansiāli izdevīgi un reizē atbrīvo no sajūtas, ka visu laiku par kaut ko ir jāmaksā. Protams, kredītu apvienošana nav par brīvu. Arī pēc apvienošanas ir jāturpina maksāt, turklāt par darījuma noformēšanu var būt jāmaksā komisija.

Jauns kredīts ar jauniem noteikumiem var būt izdevīgāks

Pēc tam, kad ir notikusi ātro kredītu pārkreditēšana visi aizdevumi, ko pieteiksiet pārkreditēšanai tiks apvienoti vienā aizdevumā. Jaunais kreditors pārfinansēs līdzšinējās saistības, nomaksājot vecos parādus. Jjaunais kredīts būs jāmaksā saskaņā ar jauniem noteikumiem, kas būs izdevīgāki un ļaus ietaupīt. Galvenās priekšrocības:

  • mazāks ikmēneša maksājums;
  • garāks atmaksas termiņš;
  • mazāki procenti – lielāks finansiālais ietaupijums.

Ātro kredītu pārkreditēšana tiek izmantota, lai apvienotu īstermiņa, sms un ātros kredītus vienā maksājumā. Uzņēmumi, kas piedāvā šādus pakalpojumus aizdod naudu uz vairākiem gadiem. Kredīta atmaksa tiek sadalīta vairākos maksājumos, kas ļauj ilgtermiņā vieglāk atmaksāt pat lielus kredītus. Maksājumu veikšana saskaņā ar restrukturizācijas maksājumu grafiku nodrošina abpusēji izdevīgas attiecības. Atrast un izmantot vairāku ātro kredītu apvienošanas iespējas 2020. gadā ir kļuvis vieglāk, jo mēs esam izveidojuši pārskatāmu salīdzināšanas tabulu (skat. informāciju iepriekš).

Ātro kredītu pārkreditēšana internetā pieejamāk

Nebanku kreditoru pakalpojumi internetā ir padarījuši aizņemšanos ātrāku, jo nodrošina pieteikumu aizpildīšanu un izvērtēšanu mājaslapā. Pieteikumu anketas var aizpildīt jebkurā diennakts laikā, bet izvērtēšana noris darba laikā dažu minūšu vai stundu laikā. Aizpildot pieteikumu ir jānorāda tikai pati svarīgākā informācija:

  • kontaktinformācija;
  • visi kreditori un kredītsaistību apmērs;
  • ienākumi;
  • apgādājamo skaits.

Cik ilgā laikā notiek pārkreditēšanās procesa noformēšana? Viss atkarīgs no aizdevumu kopējā apjoma un kredītspeciālistu darbības ātruma. Datu izvērtēšanai, veco saistību nokārtošanai un līguma parakstīšanai, kā arī naudas saņemšanai ir vajadzīgas pāris dienas. Ilgāks refinansēšanas process noteikti būs situācijās, kad aizņēmējam ir nenokārtoti maksājumi – sabojāta kredītvēsture vai neoficiāli ienākumi. Problemātiskiem klientiem pārkreditēšana var tikt arī atteikta, ja aizdevējs uzskata, ka sadarbības riski ir pārlieku lieli vai pieteikuma iesniedzējam nav atbilstoša maksātspēja. Ja uzskatat, ka apvienošana nav nepieciešama, ir pieejami arī citi kredītu veidi, kas paredzēti noteiktu mērķu īstenošanai.

Neatliec savu iespēju noskaidrošanu uz pēdējo brīdi. Pieteikuma aizpildīšana un jauna piedāvājuma saņemšana ir bez maksas. Mazāki rēķini, izdevīgāks maksājumu grafiks nodrošina, ka vairāk nauda paliek maciņā. Ja piedāvājums neapmierina, nekas nebūs zaudēts un varēsiet turpināt veikt maksājumus tāpat kā līdz šim.

Jau noskaidrojām, ka refinasēt kredītus ar parādiem un negatīvu kredītvēsturi var būt problemātiski, taču ne vienmēr. Ir cilvēki, kam pagātnē ir bijušas nenokārtotas saistības, pagātnes pārkāpumi ir novērsti, bet ieraksts kredītvēstures datu bāzē ir saglabājies. Aizdevēji pārbauda visu pieejamo informāciju datu bāzēs un veic savus aprēķinus. Ja sadarbība ir iespējama, saņemsiet piedāvājumu. Situācijās, kad ātro kredītu apvienošana ar sliktu kredītvēsturi nav iespējama, saņemsiet skaidrojumu par atteikuma iemesliem. Pārfinansēt kredītu bez parādniem un ar pozitīvu kredītvēsturi nenoliedzami būtu vieglāk, taču arī šeit tiek vērtēta aizņēmēja maksātspēja un kredītreitings. Aizdodot naudu, uzņēmums vēlas noskaidrot, vai spēsiet saistības izpildīt un jaunos parādus nomaksāt.

Latvijā 2020. gadā ātro kredītu pārkreditēšana nodrošina priekšrocības, ko nepiedāvā parastie aizdevumi. Ja šobrīd ir paņemti citi ātrie aizdevumi vai pat patēriņa kredīti, tad ir vērts izvērtēt savu ikmēneša maksājumu apmēru. Starp citu pieteikties pārkreditēšanai var arī ārzemēs strādājošie. Daļa aizņēmēju maksā tikai minimālo maksājumu, kas nesedz pamatsummu, bet tikai daļu no procentiem. Rezultātā pat pēc gadu ilgas maksāšanas pamatsumma ir palikusi nemainīga, bet procentos ir samaksāta jau ievērojama nauas summa. Apvienojot ātros aizdevumus, nomaksāt parādus var kļūt vieglāk. Slēdzot līgumu iepazīstieties ar tā nosacījumiem. Izvērtējiet iespējas atmaksāt un aizņemieties atbildīgi.

0 / 5. 0