Darbs ārzemēs nav šķērslis, lai saņemtu kredītu Latvijā. Jau tradicionāli privātpersonām ir pieejami dažādi kredītu veidi, sākot no aizdevumiem īstermiņa vajadzībām, līdz aizņēmumiem auto un mājokļa iegādei. Ja šobrīd atrodaties ārpus Latvijas un vajadzīgi kredīti ārzemēs strādājošiem, ņemiet vērā, ka visvieglāk ir saņemt tieši ātro kredītu līdz 1000 eur. Svarīgi  Aizdevuma saņemšanai ir vajadzīgs konts kādā no Latvijas bankām un mobilais tālrunis.​

Aizdevējs Vecums GPL Kredīta limiti  Aizdevuma termiņš
19 – 75 no 5,9% 500 € -25000 € līdz 10 gadiem Saņemt Sohocredit aizdevumu3 atsauksmes
moneza kredit 20 – 70 no 15% 200 €-10000 € (patēriņa) 61 diena – 5 gadi 3 atsauksmes

*Naudas pārskaitījuma ātrums atkarīgs no tā, kurā bankā Jums ir atvērts konts. Visātrāk saņemsiet ar Swedbank kontu. Izvērtējiet savas vajadzības un iespējas atmaksāt aizdevumu. Aizņemieties atbildīgi.

Saņemt kredītu ārzemēs strādājošiem

Tiem, kas atbilst ievadā izvirzītajām prasībām, nav iekļauti parādnieku reģistros vai ir novērsuši pārkāpuma faktu (nomaksājuši parādus) var pretendēt uz aizdevuma saņemšanu. Jūs varat meklēt sev piemērotāku aizdevumu arī kredit sākumlapā vai atbilstošā sadaļā šīs lapas augšpusē.

Saņemt aizdevumu bez konta Latvijas bankā nav iespējams, jo nauda netiek pārskaitīta uz ārvalstīm. Kreditori baidās, ka pārskaitot naudu uz kādu no ārvalstu bankām nesaņems to vairs atpakaļ. Viņu bažas ir pamatotas, jo parādu piedziņa no ārzemēs dzīvojošiem ir sarežģītāka, taču ne neiespējama. ES ietvaros ir noslēgti daudzi un dažādi sadarbības līgumi, kas ļauj parādu piedzinējiem vērsties arī pie kolēģiem ārvalstīs. Tas nozīmē, ka nedrīkst cerēt aizņemties naudu un to vairs nekad neatmaksāt. Finanšu aizdevumu atmaksai nav noilgums, līdz ar to nauda agri vai vēlu būs jāatgriež ar procentiem. Varam secināt, ka kredīts Vācijā, Anglijā, Īrijā, Norvēģijā, Zviedrijā, Somijā vai jebkurā citā valstī strādājošiem Latvijas iedzīvotājiem var būt pieejams pie noteiktiem nosacījumiem, bet ne vienmēr.

Cik ātri nauda tiek ieskaitīta kontā?

Naudas pārvedumi vienas bankas ietvaros aizņem vien dažas minūtes, savukārt pārskaitījumi starp vairākām bankām var aizņemt ilgāku laiku. Samērā drīz situācija gan mainīsies, jo, līdz ar zibmaksājumu ieviešanu, bezskaidras naudas norēķini neaizņems vairāk par dažām sekundēm. Šobrīd lielākā daļa kreditoru piedāvā naudu pārskaitīt 5 – 15 minūšu laikā pēc pieteikuma apstiprināšanas (darba laikā). Pieteikties kredītam, strādājot ārzemēs, var jebkurā diennakts laikā, taču pietiekumi netiek vērtēti un arī nauda netiek pārskaitīta ārpus darba laika.

Cik daudz es varu aizņemties?

Pirmajā reizē varat aizņemties no 50 līdz pat 1000 eiro, bet katram klientam ir individuāli nosacījumi. Kredīts bez maksas un procentiem uz 30 dienām ir pieejams vien jaunajiem klientiem, t.i. aizņemoties konkrētā uzņēmumā pirmajā reizē. Vairumā gadījumu bez komisijas maksas var aizņemties ne vairāk kā 300 vai 500 eiro, taču ir pieejami arī lielāki bezprocentu aizdevumi.

Vai kredīta pieteikumā ir jānorāda darba vieta?

Nē, lielākā daļa aizdevēju neprasa klientiem, kur viņi strādā, taču prasa norādīt ikmēneša ienākumu apjomu. Situācijās, kad rodas šaubas par klienta maksātspēju, kreditors var prasīt atsūtīt bankas konta izrakstu par pēdējiem sešiem mēnešiem vai ilgāku laika periodu. Ja tiek izvēlēts aizdevums virs 427 eiro, kreditoriem ir obligāti jāvērtē aizņēmēja maksātspēja. Datu pārbaude noris izmantojot VSAA un VID datu bāzes.

Vai es varu aizņemties bez darba vietas?

Teorētiski kredītiem līdz 427 eiro maksātspējas pārbaude nav obligāta. Katrs gadījums ir individuāls un ņemot vērā klienta riska profilu kredītspeciālisti var izlemt vērtēt maksātspēju arī klientiem, kas aizņemas mazāk. Ja strādājat ārzemēs, izvērtēšana, visticamāk, būs stingrāka. Ņemot kredītu bez darba vietas un jebkādiem citiem pastāvīgiem ienākumiem, pastāv reāls risks iekulties nepatikšanās un vēlāk burtiski pārmaksāt par finanšu resursu piesaisti. Šī iemesla dēļ bezdarbniekiem ir vēlams savilkt jostu un meklēt citus iztikas avotus, nevis pievērsties kredītiem ārzemēs strādājošajiem.

Papildus informācija

Ja neesiet pārliecināti, kurš aizdevējs ir piemērotāks, izvērtējiet atsauksmes. Pirms aizņemties rūpīgi izvērtējiet savas vajadzības un iespējas atmaksāt. Aizņemieties atbildīgi.

4.6 / 5. 19