AS 4Finance piedāvā Latvijas iedzīvotājiem divus finanšu pakalpojumus – a) ātrais kredīts un b) patēriņa kredīts. 4finance lPieejamās aizdevuma summas apmērs ir robežās no 50 līdz 2000 eiro. 4finance darbību nodrošina trīs interneta kredītu izsniegšanas platformas – ondo, smscredit un vivus no kuriem populārākie ir pēdējie divi (salīdzinājumu skat. kredit.lv sākumlapā). Aplēses liecina, ka uzņemums nodrošina vairāk kā 60% no Latvijā izsniegtajiem īstermiņa aizdevumiem.

vivus sms credits ondo credit

4Finance darbības profils

Latvijā reģistrētā akciju sabiedrība nav zināma tikai Latvijas republikas ietvaros. Šobrīd 4finance ar saviem brendiem vivus, smscredit, ondo un zaplo ir pārstāvēta 15 valstīs – Eiropā, ASV, Meksikā un Argentīnā. Atsevišķās valstīs ārpus Latvijas tiek piedāvāti īstermiņa, patēriņa aizdevumi un  kredītlīnija. Kompānija savu darbību ir uzsākusi jau 2008. gadā (ar citu nosaukumu) un laika gaitā ir izsniegusi jau vairāk kā 10 miljonus kredītu vairāk kā 3 miljardu eiro apmērā. Latvijas mērogiem šis skaitlis būtu milzīgs, bet 4 finance nedarbojas tikai Latvijas mērogā un vēlas sevi pozicionēt kā vienu no pasaules vadošajiem īstermiņa aizdevējiem.

Paplašinot savu darbību, 2016. gadā 4finance iegādājās Bulgārijas 22 (no 27) lielāko banku “TBI Bank EAD” par 69 miljoniem eiro. Darījuma rezultātā uzņēmums ieguva arī bankas filiāli Rumānijā, kas ļaus uzņēmumam piedāvāt jaunus pakalpojumus un nostiprināties arī šajos tirgos.

Peļņa. 2015. finanšu gadu 4 Finance noslēdza ar 33,3 miljonu eiro peļņu, no kuras 1,9 miljonus eiro veidoja gūtā peļņa Latvijā, bet 31,4 miljoni eiro peļņa citās valstīs. Salīdzinājumam 2014. gadā uzņēmums nopelnīja 16,6 miljonus eiro. 2015. gadā gūtā peļņa tika atstāta uzņēmuma darbības attīstībai, bet iepriekšējos gados gūtā un nesadalītā peļņa 58,43 miljoni eiro tika izmaksāti dividendēs.

Akciju sabiedrība nodarbina vairāk kā 1800 darbiniekus, bet tās vadība atrodas Rīgā, Lielirbes ielā, blakus tirdzniecības centram “Spice”.

Kam pieder uzņēmums ?

Saskaņā ar publiski pieejamo informāciju 4finance īpašnieki ir Latvijas pilsoņi, Krievijas miljardiera sieva un nezināmi uinvestori. Raidījums de facto ir izpētījis, ka akciju sabiedrības īpašnieku struktūra ir sadalīta starp diviem uzņēmumiem, kur 25% uzņēmuma pieder Maltā reģistrētajai “FCI Investments Limited”, bet 75% Kiprā reģistrētajai “Tirona Limited”. Oficiālā īpašnieku struktūra “Tirona Limited” ir sadalīta trīs daļās, kur 25,5% pieder gan Uldim Arnicānam, gan Edgaram Dupatam (Andra Šķēles meitas vīrs). Atlikušie 49% uzņēmumā pieder Krievijas miljardiera Oļega Boiko sievai Verai Boiko.

4Finance kontakti un vadība

  • Adrese: Lielirbes iela 17A – 8, Rīga, LV-1046
  • Reģistrācijas numurs 40003991692
  • PVN numurs LV40003991692
  • Reģistrācijas datums: 11.02.2008

Jūs varat iegūt plašāku informāciju par Latvijā pieejamajiem sms kredītiem portālā KREDIT.LV

toms jurjevs 4finance izpilddirektors + prezidents

Uzņēmuma redzamākais pārstāvis ir izpilddirektors Toms Jurjevs.

Kopējais novērtējums

Izaudzis no vietēja mēroga IT finanšu uzņēmuma, šobrīd 4finance AS ir kļuvusi par vienu no vadošajiem savas jomas uzņēmumiem Eiropā. Tā globālās ambīcijas ir apsveicamas un ļauj nodrošināt ar darbu augsti kvalificētu personālu Latvijā. Darbinieki iegūst pieredzi, bet daļa peļņas tiek izlietota tepat Latvijā Lai arī uzņēmumam nav tā labākā slava dēļ sava darbības profila, tomēr nevar noliegt, ka tas ir viens no veiksmīgākajiem uzņēmumiem un apliecina, ka latvieši ir spējīgi izveidot ne tikai vietējā, bet arī reģionālā mēroga spēcīgus spēlētājus.

3.5 / 5. 18