Kas ir SAVA Card ?

savacard-lv

Latvijā pēdējā laikā ir būtiski palielinājušās iespējas saņemt kredītu bez bankas. Zināmākais no šādu pakalpojumu sniedzējiem ir nordcard, taču SAVACARD piedāvā līdzīgas iespējas, taču ar zināmām atšķirībām nosacījumos un izmaksās. Izmantojot sava card (sava karte), ir iespējams apmaksāt preces un pakalpojumus piešķirtā kredītlimita ietvaros. Ja Tev nav vajadzīga reāla kredītkarte, iespējams, internetā pieejamā kredītlīnija līdz 3000 eiro būs līdzvērtīgs risinājums.

 

atrie-krediti-interneta-lv
Karte nav paredzēta naudas uzglabāšanai, tā drīzāk ir kā iespējamais palīgs situācijās, kad vajadzīgi papildus līdzekļi. Piesakoties pakalpojumam, tiek vērtēta klienta maksātspēja un analizētas iespējas piešķirt aizdevumu.

Minimālais sava card kredītlīnijas apmērs ir 300, bet maksimālais 1500 eiro. Par aizdevuma lietošanu ir jāmaksā 0,25% dienā jeb 7,5% mēnesī, kas ir nedaudz mazāk, kā prasa nebanku kredīti par aizdevumu uz 30 dienām. Uzreiz gan jāpiebilst, ka virkne mazo kredītu uzņēmumu piedāvā jaunajiem klientiem pirmajā reizē saņemt bezprocentu aizdevumu. Tas nozīmē, ka sava karte būs izdevīga tikai tiem cilvēkiem, kas plāno regulāri tērēt pāri saviem līdzekļiem vai dodas ceļojumā ārpus valsts un vēlas nodrošināties ar kredītkarti, ko neizsniedz banka. Ar sava karti ir iespējams iepirkties interneta veikalos, pasūtīt īres auto un rezervēt viesnīcas. Ja salīdzinām tās funkcionalitāti, tad tā ir samērā līdzīga banku kredītkartēm, taču izmaksā dārgāk, tādēļ aplūkosim tuvāk kartes izmaksas.

Izmaksas un ierobežojumi

  • Pieteikšanās kartei un piegāde ir bez maksas.
  • Skaidras naudas izņemšana 1% (min 1 €) Swedbank bankomātā, citur 2% (min. 5 €).
  • Savacard izmantotā kredītlimita procenti – 0,25% dienā.
  • Individuālais kredīta limits 300 € – 1500 €.
  • Maks. summa, ko var izņemt dienā – 500 €, mēnesī 1500 € (abos gadījumos ietver arī summu, ko iztērē, iepērkoties veikalā).
  • Komisija par valūtas konvertāciju, atrodoties ārpus eirozonas (3% no darījuma summas).
  • Minimālais mēneša maksājums par kredītlīnijas izmantošanu ir 4% no izlietotās summas (min. 20 €), plus procenti par kredīta izmantošanu (0,25% dienā) un kartes ikmēneša apkalpošanas maksa.
  • Ja mēneša laikā ar savacard iztērēsi mazāk par 20 €, rēķinies, ka uzreiz būs jāatmaksā visa parāda summa.
  • Parāda atmaksas datumu vari mainīt pēc saviem ieskatiem, taču tas ir maksas pakalpojums, tādēļ vēlams jau sākotnēji izvēlēties sev optimālu kredītlīnijas atmaksas datumu.
  • Svarīgi – par savlaicīgu saistību nepildīšanu ir jāmaksā soda nauda 0,5% apmērā no kavēto maksājumu summas dienā !

Vairumā gadījumu kredītiestāžu līdzvērtīgi produkti ir būtiski lētāki un to procentu likme gada laikā nepārsniedz 30 – 35 procentus.

Kurš var saņemt Sava Card ?

Pretendēt uz sava kartes saņemšanu var ikviens Latvijas iedzīvotājs vecumā no 20 līdz 65 gadiem. Izvērtējot klienta pieteikumu tiek vērtēta kredītspēja un kredītvēsture. Lai gūtu objektīvu priekštatu tiek analizēta informācija VSAA datu bāzēs (dati par nomaksāto sociālo nodokli) un parādnieku reģistros. Sava Card speciālisti izmanto Creditreform, Creditinfo, Lindorff, Julianus Inkasso, Gelvora pakalpojumus. Papildus tiek aplūkotas ziņas, kas pieejamas via sms datu bāzē. Uzņēmums sola, ka atbilde tiek sniegta ne vēlāk kā 5 minūšu laikā pēc datu izvērtēšanas.

Saņemt kredītkarti var arī tie cilvēki, kam šobrīd ir paņemts kredīts kādā bankā vai pie nebanku aizdevēja, pie nosacījuma, ka klients nav iekļauts parādnieku reģistros kā nemaksātājs. Pozitīva lēmuma gadījumā sava karte tiek piegādāta ar DPD kurjeru aptuveni 2 darba dienu laikā pēc pieteikuma apstiprināšanas.

Šobrīd vēl nav pieejamas savacard atsauksmes un sūdzības, jo pakalpojums ir salīdzinoši jauns un to izmanto neliels cilvēku skaits. Tā popularitāte atkarīga no sniegtā pakalpojuma kvalitātes un cilvēku gatavības segt kredītprocentus par kartes izmantošanu.

Kas izsniedz SAVA karti ?

Kredītkarti Latvijā izsniedz FKTK licencēts elektroniskās naudas izsniegšanas uzņēmums “Transact Pro”. Kredītlīniju nodrošina PTAC licencēts nebanku aizdevējs “Viasms”, kam ir tiesības oficiāli darboties visā Latvijas teritorijā. Visus jautājumus, kas saistīti ar sava card lietošanu un atmaksu jārisina ar viasms.

Adrese: 13. janvāra iela 3, Rīga, LV-1050

 

4.2 / 5. 28