Kreditori jeb naudas aizdevēji iedalās īstermiņa kreditoros un ilgtermiņa kreditoros. Īstermiņa kredīti ir jāatmaksā vienā gadā, savukārt ilgtermiņa aizdevumi ilgāk kā viena gada laikā. Fiziskās un juridiskās personas, kas aizņemas naudu ir debitori. Abi šie termini tiek plaši izmantoti grāmatvedībā, lai iegrāmatotu visus darījumus, aktīvus un pasīvus, kas ir uzņēmuma rīcībā.

Vai visi kreditori Latvijā ir izdevīgi ?

Privātpersonām, kas vēlas aizņemties naudu grāmatvedības terminoloģija nav būtiska. Viņiem svarīgāk irvisi kreditori latvijā noskaidrot, kuri kreditori piedāvā izdevīgākus nosacījumus. Attiecībā uz ilgtermiņa aizdevumiem jau tradicionāli zemākās procentu likmes piedāvā kredītiestādes, savukārt mazie aizdevumi uz īsu termiņu mēdz būt lētāki pie nebanku aizdevējiem. Iepriekš minētais gan ir spēkā tikai pie nosacījuma, ja tiek paņemts kāds no akcijas piedāvājumiem, kura ietvaros ir iespēja uz 30 dienām aizņemties bez komisijas maksas un ar 0%.

Debitoriem būtu jāņem vērā, ka visi kreditori vēlas nopelnīt un ir gatavi aizdot naudu tikai tādēļ, ka saredz peļņas iespējas. Izdevīgāki nosacījumi ir pieejami klientiem, kam ir pozitīva kredītvēsture, augsti ienākumi un pozitīva sadarbība ar attiecīgo kreditoru. Lai cik paradoksāli tas nebūtu, paši neizdevīgākie nosacījumi ir klientiem, kam finansiālā situācija ir sliktāka. Tas nozīmē, ka cilvēkiem, kam dzīvē klājas grūtāk arī aizņemšanās iespējas ir sliktākas. Cilvēcīgi skatoties tas ir nepareizi, taču no banku un mikro kreditoru perspektīvas tas ir pareizi, jo mazturīgie klienti rada lielāku risku. Lai apdrošinātos pret šo risku tiek prasīta augstāka komisijas maksa. Diemžēl šķiet neviens no aizdevējiem neaaizdomājas, ka tieši augstākas izmaksas par aizdevuma noformēšanu un augstāki ikmēneša maksājumi jau paši par sevi palielina risku.

Kā atrast kreditoru internetā ?

Sāc ar Kredit.lv sākumlapā izvietoto kreditoru salīdzināšanu. Ja vēlies aizņemties līdz 3000 eiro, atradīsi vairākus variantus. Svarīgi gan paturēt prātā, ka visizdevīgākie (lasi – lētākie) nebanku kreditoru piedāvājumi mēdz būt tikai līdz 300, retāk 400 eiro. Akcijas ietvaros to ir iespējams aizņemties bez komisijas maksas un bez procentiem. Atmaksā parādu līgumā noteiktajā termiņā (viena mēneša laikā) un viss būs kārtībā. Ja nav ticība, ka spēsi to izdarīt, rēķinies, ka būs jāmaksā par aizdevuma pagarināšanu vismaz 10% no neatmaksātās parāda summas. Visiem ir skaidrs, ka kreditors ir tikai galējā izvēle un ikdienā šādus pakalpojumus neviens arī neizmanto. Kredītdevēji tiek izmantoti tikai tad, kad tiešām nepieciešams. Lai ikdienas steigā neapjuktu, ir būtiski rūpīgi izvērtēt finansiālās iespējas atmaksāt naudu. Aizņemies atbildīgi.

Kreditori
5 (100%) 3 votes