Šodien viena no iespējām, kā aizņemties papildus naudu ir kredītlīnija – pakalpojums, kas daļēji pielīdzināms virtuālai kredītkartei. Piesakies kredītlīnijai un uzzināsi kāds ir tavs kredītlimits. Atmaksas termiņš līdz 5 gadiem. Pēc pieteikuma apstiprināšanas varēsi to izmantot uzreiz vai pa daļām. Jāmaksā tikai par reāli izņemto naudu. Izvērtē savas finansiālās iespējas. Aizņemies atbildīgi.

Kredītlīnijas un patēriņa kredītu piedāvājumi*

 Aizdevējs Vecums Naudas izmaksa AKCIJA 1. kredīts (€) Termiņš Pieteikties ↓
kredits24 kredit 18 – 70 10 minūtēs Kredītlīnija ar 0% uz 30 dienām
50-4000 līdz 3 gadiem
informācija
crediton 20 – 70 15 minūtēs 1. reizē līdz 425 € ar 0% 50 – 1000 līdz 2 gadiem Aiznemties creditoninformācija
21 – 70 20 minūtēs 1. kredīts līdz 350 € ar 0% 1-1500 līdz 12 mēnešiem informācija
vivus kredit 20 – 75 5 minūtēs Samazināta komisijas maksa
50-1500 līdz 2 gadiem informācija
moneza kredit 20 – 70
15 minūtēs
3000 € līdz 3 gadiem informācija
20 – 75 10 minūtēs Bez izsniegšanas maksas
100-1500 līdz 5 gadiem
informācija
20 – 70 10000 € līdz 5 gadiem informācija

*kredītlniju piedāvā Credit24, Crediton un Ferratum. Pārējos uzņēmumos ir pieejami patēriņa aizdevumi.

Kam ir pieejama kredītlīnija ?

Pretendēt uz aizdevuma saņemšanu var ikviens Latvijas Republikas iedzīvotājs, kas atbilst aizdevēju nosacījumiem. Īstermiņa vajadzībām piemērotāki varētu būt ātrie kredīti. Pamatprasības:

 • vecums 18 – 70 gadi;
 • pozitīva kredītēsture (nav iekļauts parādnieku reģistros);
 • ir mobilais tālrunis un epasts;
 • nav paņemti citi kredīti tajā pašā uzņēmumā;
 • ir savs bankas konts;
 • ir regulāri ienākumi.

Pieejamā kredītlimita apmērs būs atkarīgs no ikmēneša ienākumiem, kredītsaistībām, kredītvēstures u.c. faktoriem. Vairumā gadījumu jaunajiem klientiem netiek piedāvāts maksimālais kredītlimits, jo viņu uzticamība nav droša. Lai pārbaudītu klienta maksātspēju uzņēmums pārbaudīt informāciju parādnieku datu bāzēs, VSAA (informācija par nomaksātajiem nodokļiem), kā arī var pieprasīt bankas konta izdruku (elektroniski) par pēdējiem sešiem mēnešiem. Atsevšķos gadījumos klientam var tikt lūgta arī izziņa no Valsts ieņēmumu dienesta. Pietiekties kredītlīnijai vari katru dienu, taču pietiekumi tiek izvērtēti tikai uzņēmuma darba laikā.

Tradicionāli par kredītlīnijas izmantošanu ir jāmaksā gan komisijas maksa, gan procenti par pakalpojuma izmantošanu. Jaunajiem klientiem, t.i. izmantojot pakalpojumu pirmajā reizē var tikt piedāvāti īpaši nosacījumi. Precīzāk par šādām iespējām varat uzzināt, piesakoties aizdevumam, vai spiežot tabulā uz pogas informācija.

Galvenās priekšrocības

 • Iespēja brīvi izmantot līdzekļus sava kredītlimita ietvaros;
 • Iespējami zemāki procenti nekā īstermiņa aizdevumiem;
 • Maksā tikai par reāli izmantoto naudu;
 • Iespēja atmaksāt aizdevumu pirms termiņa;
 • Nav vajadzīga atkārtota pieteikšanās kredītam;
 • Atmaksas termiņš līdz 2 gadiem;
 • Pieejamā summa no 100 līdz 3000 eiro.
 • Papildus finansiālās drošības līmenis (drošs aizdevums tikai īpašiem gadījumiem).

Kas notiek, ja kavēju kredīta atmaksu ?

Saskaņā ar kredītlīnijas līguma nosacījumiem klientiem ir pienākums atmaksāt līdzekļus līgumā noteiktajā periodā. Ja rodas situācija, kad tas netiek darīts, aizdevējam ir tiesības piemērot nokavējuma procentus un izdevumus par atgādinājuma nosūtīšanu. Naudas aizdevēji sadarbojas ar parādu piedziņas uzņēmumiem, kuru pakalpojumu izmaksas parāda atgūšanas procesā ir jāsedz kredītņēmējam. Uzņēmumiem ir tiesības iesaistīt parādu piedziņas uzņēmumus situācijās, kad kredīta atmaksa tiek kavēta ilgāk par 14 dienām pēc rēķina atmaksas termiņa.

Kavētājiem jārēķinās, ka informācija par līgumsaistību kavēšanu tiek iekļauta parādnieku reģistros. Reālā dzīvē tas nozīmē, ka aizņēmējam tiek sabojāta kredītvēsture un aizņemties atkārtoti būs krietni grūtāk. Kredīti ar negatīvu kredītvēsturi tiek izsniegti tikai tajās situācijās, kad pārkāpums aizdevējam šķiet maznozīmīgs. Protams, katrā konkrētā situācijā uzņēmuma rīcība ir atkarīga no kredītņēmēja un aizdevēja savstarpējās komunikācijas un visiem klientiem soda mēri netiek noteikti vienādi. Sadarboties vienmēr ir labāk nekā izvairīties no situācijas risināšanas.

Kas izdevīgāks – patēriņa kredīti, sms kredīti vai kredītlīnija ?

Gan patēriņa kredīts, gan kredītlīnija ir paredzēts noteiktu mērķu īstenošanai un pieejamās summas apmērs ir aptuveni vienāds. Galvenā priekšrocība, ko piedāvā kredītlīnija ir – iespēja maksāt tikai par reāli izmantoto naudas summu. Ja ir plānots iztērēt uzreiz konkrētu summu, tad patēriņa kredīts var būt derīgs risinājums. Ja turpretim vēlaties aizņemties un vēl saglabāt nelielu rezervīti neparedzētiem gadījumiem vai naudu tērēsiet pakāpeniski kredītlīnijas sniegtās iespējas var būt izdevīgākas.

Tiem Latvijas iedzīvotājem, kuriem ir vajadzīgs neliels aizdevums uz pavisam īsu termiņu (līdz 1 mēnesim), sms kredīti būs izdevīgāks risinājums. Jaunajiem klientiem vairākos uzņēmumos tiek piedāvāts bezprocentu kredīts, t.i. akcija, kuras ietvaros 30 dienu laikā ir jāatmaksā tikpat, cik aizņēmies. Varam secināt, ka katrs no nosauktajiem finanšu pakalpojumiem ir paredzēts saviem mērķiem, taču kredītlīnija ir vairāk paredzēta tiem cilvēkiem, kam nepatīk pieņemt lēmumus pēdējā brīdī. Kredītlīnijas priekšrocība ir iespēja izmantot to tikai tad, kad vajadzīgs, zinot pieejamā aizdevuma precīzu lielumu. Tas ļauj izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem, kad visas cerības tiek liktas uz iespēju paņemt kredītu, bet aizdevēji piedāvā aizdot krietni vien mazākas summas nekā plānots. Ja ir jau dots solījums, ka būs nauda un izrādās, ka tas nav iespējams, var nonākt nepatīkamā situācijā. Kredītlīnija ļauj būt drošam par savām iespējām jebkurā brīdī, jo kredītlimits ir apstiprināts un to var izmantot, kad nepieciešams..

Kredītlīnija
4.7 (94.81%) 104 votes