Twino ir savstarpējo aizdevumu platforma bez banku starpniecības. Privātpersonas vai juridiskās personas var aizdot naudu citām ‘fiziskām personām vai uzņēmumiem. Pieejamā kredīta summas svārstās no 500 līdz ‘3000 eiro. Aizdevuma termiņš no 3 mēnešiem līdz 3 gadiem. Uzņēmums darbojas vairākās Eiropas valstīs, taču Latvijā tā darbības modelis oficiāli netiek akceptēts. Ja arī Tu meklē aizdevumu, iesakam vērtēt vai aizdevumi internetā, t.i. e kredīts nav izdevīgāks un drošāks risinājums. Visu kredit.lv sākumlapā apkopoto uzņēmumu piedāvājumi ir licencēti, kas nozīmē, ka to darbību kontrolē Latvijas institūcijas. Twino tieši vai pastarpināti pieder “OC Finance“, tiem pašiem, kam pieder Moneza, taču nesaņemot PTAC atbalstu viņi bija spiesti pārorientēties uz citiem tirgiem.

twino-lv

Aizņēmējiem, kuriem nav skaidrība par to, cik precīzi liela summa būs vajadzīga, ir vērts izvērtēt, ko piedāvā nordcard vai vienkārši pieteikties kredītkartei kādā komercbankā. Tradicionāli zemākos procentus piedāvā banka, ar kuru Jums ir jau ilgstoša sadarbība, taču ne vienmēr. Šī iemesla dēļ situācijās, kad vajadzīgs aizdevums, ir vērts izvērtēt vairākus variantus.

Twino nosacījumi

Pretendēt uz Twino aizdevumu var iedzīvotāji, kas ir vecumā no 20 līdz 65 gadiem. Pirms piešķirt kredītu tiek vērtēti klienta ienākumi par pēdējiem 3 mēnešiem. Procentu likme variē robežās no 20 līdz 60 procentiem  atkarībā no klienta riska klases. Jo riskantāks klients, jo stingrāki nosacījumi. Nosakot klienta riska profilu tie izmantota speciāli izstrādāta datorprogramma, kas analizē klienta datus, līdz ar to lēmumu lielā mērā pieņem dators, nevis cilvēks. Likumsakarīgi, ka augstākā riska grupā ietilpst cilvēki, kuriem vajadzīgi kredīti ar sliktu kredītvēsturi, ar zemiem vai nestabiliem ienākumiem. AIzņemties bez darba vietas nav iespējams.

Kā ieguldīt naudu ?

Minimālā investīciju summa ir 10 eiro, taču ir skaidrs, ka šī summa nav pietiekama, lai runātu par jebkādu peļņu. Cilvēkiem, kas vēlas nopelnīt naudu, ieguldot to finanšu instrumentos ir jārēķinās, ka risks ir augsts, taču arī peļņas iespējas ir lielākas nekā šobrīd piedāvā komercbankas. No otras puses, ja esiet gatavi riskēt, varat mēģināt ieguldīt līdzekļus arī Rīgas Fondu biržā, kur tiek kotēti vairāku Baltijas valstu lielāko uzņēmumu vērtspapīri. Tā kā maksimālā aizdevuma summa, ko piedāvā twino ir 3000 eiro, bet termiņš ir trīs gadi ir skaidrs, ka šī kreditora pakalpojumus var izmantot arī cilvēki, kuriem ir nepieciešams vidēja vai ilgtermiņa kredīts. Uzņēmums sola, ka problēmu gadījumā atpirks riskantos (zaudētos) aktīvus un segs 30 dienu kavējuma naudu. Formāli klients tādējādi ne ar ko neriskē, taču tas ir tikai līdz tam brīdim, kad nesākas panika un problemātisko klientu skaits strauji nepieug. Sliktākajā scenērijā visa šī ķēdīte var strauji nojukt. Šī iemesla dēļ katram pašam ir jāvērtē šāda darījuma riski un potenciālās peļņas iespējas.

Internetā pieejamās atsauksmes nespēj dot precīzu priekšstatu par Twino panākumiem un peļņas iespējām. Tas nozīmē, ka cilvēkiem, kas izlems aizņemties vai iegudīt naudu šajā uzņēmumā ir pašiem jāpieņem lēmums, balstoties uz racionāliem kritērijiem. Apstākļos, kad steidzami vajadzīgs īstermiņa aizdevums, krietni izdevīgāks darījums var būt mazie īstermiņa kredīti, jo dažos no tiem tiek piedāvāts arī bezprocentu aizdevums ar atmaksas termiņu līdz 1 mēnesim. Sedzot parādsaistības 30 dienu laikā, procentu maksājumi jaunajiem klientiem ir 0% apmērā. Twino šorīd šādu iespēju nepiedāvā un maz ticams, ka arī piedāvās, jo naudu darījumos iegulda ne tikai pats uzņēmums, bet investori no malas – fiziskas un juridiskas personas.

Kā Twino pelna ?

No katra darījuma, kas noris savstarpējo aizdevumu platformā Twino nopelna vidēji 5% komisiju. Papildus tam situācijās, kad nav investori Twino īpašnieki OC Finance un ne tikai šādos apstākļos iegulda savu personīgo naudu. Platforma ir izveidota, lai dotu iespēju nopelnīt īpašniekiem. Visi pārējie, kas iesaistās no malas ir tikai mazie spēlētāji, kas nodrošina šī biznesa modeļa leģitimitāti. Ilgtermiņā situācija, protams, var mainīties un pastāv iespēja, ka šāds biznesa modelis var sākt konkurēt ar komercbankām.

Kontakti

Uzņēmumam nav norādīta juridiskā adrese, taču ir atbalsta telefons. Problēmu gadījumā varat mēģināt atrast Twino vai OC Finance adresi Lursoft. Strīdu risināšanā varat iesaistīt arī Patērētāju tiesību un aizsardzības centru, jo tieši šī organizācija uzrauga patēriņa kredītu izsniegšanu Latvijas teritorijā. Attiecībā uz ieguldījumiem, investoriem ir vērts neskaidros jautājumus risināt ar pašu uzņēmumu vai vērsties Finanšu un kapitāla tirgus komisijā, kas uzrauga noguldījumu piesaistīšanu Latvijas republikā.

4.4 / 5. 8